Ugrás a kommentre

Star Wars Saga DVD és Blu-Ray kiadás


Tibur55

Ajánlott hozzászólás

Én is olvastam talán Xpress-en, hogy a kilenclemezes kiadásból talán 2-300 példány, ha lesz Magyarországon. Nem tudom, hogy ez azóta változott-e, vagy csak a vásárlókedvet akarják-e ezzel növelni. A tojásos Alien BR csomagról is voltak olyan hírek, hogy elővételben elvitték mindet, mégis lehet még kapni, szóval szerintem azért nem lesz hozzáférhetetlen a kiadvány az első hullám után se itthon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A mf.com-on darthpsychotic nem csinál morális kérdést a letöltésből - ha már valaha megvettük a vhs-t, lézerlemezt, dvd valamelyik kiadását, akkor egy digitális másolat letöltése egyáltalán nem téma.

Miért is csinálna ha megveszi eredetiben is? :) Majd akkor leszek meggyőzve, ha látok screenshotot a problémás részekről is. Eddig olyan kép nem érkezett. Egyébként ezek a képek nem túl jó minőségűek; szemcsések, és néhol homályosak. A DVD -nek szebb a képe a plazmámon mint ezeknek.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Állítólag csak a HDTV anyagot töltik fel. Nincs benne digitális Yoda és a színtónus is maradt.

 

Ahogy nézegetem, külföldi fórumokon eléggé megoszlanak a vélemények, hogy igazi-e ez a bizonyos rip, vannak akik elég biztosan állítják, hogy igazi, a közzétevő torrent site megbízhatóságára hivatkozva. Én bízom benne, hogy nem igazi, mert a színek elég gyatrák, pl. Beru néni és a fal a háttérben szinte piros. :)

Linkjeim

 

Érdemes mondjuk összehasonlítani a színeket ezzel a képpel (gőzöm sincs melyik verzióból van):

Linkjeim

 

Ez viszont a neten keringő korábbi HD verzióból van, eléggé hasonlít az állítólagos kalózverzióhoz, de nem teljesen ugyanolyan sajnos. Az világosabb és a felbontása is jobb.

Linkjeim

Aggasztó kicsit, persze ha a színhiba esetleg benne maradt, attól még remek kiadvány lesz, de azért jobb lenne, ha nem így lenne.:)

Szerkesztve: - yodinhoo
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Közben kiderült, hogy a BR verzió kell, hogy legyen ugyanis Wicket-nek a szemei CGI-vel módosítva lettek (pislog, szeme mozog stb). Ami szerintem nagyon jó húzás és remélem sok másik bábú és maszk is megkapta ezt.

 

A minőséggel kapcsolatban pedig ne feledjük el, h ez egy agyonbutított verzió. Annyi helyes és annyi mindenki dicsérte, h ezek után én nem hinném, h ne lenne minimum 98%-os a kép.

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Közben kiderült, hogy a BR verzió kell, hogy legyen ugyanis Wicket-nek a szemei CGI-vel módosítva lettek (pislog, szeme mozog stb). Ami szerintem nagyon jó húzás és remélem sok másik bábú és maszk is megkapta ezt.

 

A minőséggel kapcsolatban pedig ne feledjük el, h ez egy agyonbutított verzió. Annyi helyes és annyi mindenki dicsérte, h ezek után én nem hinném, h ne lenne minimum 98%-os a kép.

 

Tényleg... Linkjeim

Nem rossz.

A gondom csak az, hogy ugyanebből a forrásból van ez is: http://imageshack.us/photo/my-images/37/screenshot20110830at124.png/

 

Remélem nem csak parasztvakítás volt a hatalmas javítási procedúra beharangozása, a 3 lépcsős ellenőrzéssel, stb. :S

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos, vannak akik látták már a kikerült cuccot, és megerősítik, hogy a Falconon abban a pár másodpercben, ami az sw.com-on is látható, kék a kard, a jelenet többi részében viszont zöld és halványkék/fehér, és a képugrás is benne maradt az aktiváláskor. A HD tv riphez képest a színek semmivel sem változtak. Sajnos szerintem közel biztosra vehető, hogy megint egy félmunkát kapunk majd, és ha ez így lesz akkor alaposan át lettünk cseszve a palánkon mindenféle többfázisú javítási ígérettel.

Bocs mindenkitől, akiknek ezek a dolgok nem számítanak, engem nagyon felidegesített, és ha ez 12-én végképp megerősítést nyer, akkor számomra leszerepelt a Lucasfilm és az ILM, főleg a kamu dumájuk miatt. Wicket szemét cserélik, kardot meg nem, besz*rás!

 

Mindezek ellenére még mindig bízom benne valahol, hogy 16-án nevetni fogok ezen a hozzászólásomon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

http://www.megaupload.com/?d=3K4CLWW4

 

Itt videót is le lehet tölteni róla. Háááát nem tudom, eddig sem szerettem ezt a kis hülye ewokot, most még ellenszenvesebb a szuggesztív szemeivel. :)

 

Közben szétvet az ideg, állítólag

- a kardok maradtak az Ep4-ben a pár MF-es képkocka kivételével (mondjuk ez fura, kicsélik egy-két kockán, hogy hivalkodhassanak vele, hogy javították, a jelenet többi részében meg hagyják ahogy volt, remélem másról van itt szó).

- a villanások az Obi/Vader párbajban a kardok ütközésekor maradtak

- az a "csodás" Krayt sárkány hang van benne, amitől sokan féltünk

- ugrik a kép a kardok aktiválásakor

 

Fekete nap ez a mai számomra, ha ez a végleges verzió. :(

Tisztára nosztalgikus érzéseim támadtak, mennyire bíztunk benne 2004-ben is, hogy a hibákról kiszivárgott képek biztos nem a végleges változatból vannak. :)

Szerkesztve: - yodinhoo
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát sajna nem voltak illúzióim... De ne használjuk, azt a kifejezést, h félmunka, mert már '77-ben is kész munka volt. Nagyon sajnálom a dolgot... de most már akkor maradjon így örökre, már így is röhej tárgya a világban, h hány verziója van az SW-nek.

 

Ami inkább riasztó, h ezek a rippek nem olyan szép képminőségűek...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát sajna nem voltak illúzióim... De ne használjuk, azt a kifejezést, h félmunka, mert már '77-ben is kész munka volt. Nagyon sajnálom a dolgot... de most már akkor maradjon így örökre, már így is röhej tárgya a világban, h hány verziója van az SW-nek.

 

Ami inkább riasztó, h ezek a rippek nem olyan szép képminőségűek...

 

A képminőségtől én nem félek, arról ódákat zengtek már korábban, bár eddig semmivel sem mutat többet mint a HD.

A félmunkát természetesen nem a filmre értettem, hanem a felújításra, illetve a Saga egy minőségi szintre hozására.

Nekem sajnos voltak/vannak még illúzióim, de nem lennék most csalódott (előre, tudom, megkapom majd a lehurrogást), ha csendben hallgattak volna a Lucasfilm részéről az egészről, nem vakítottak volna mindenféle féligazsággal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Skacok Ti láttátok a filmet? Meséljetek! Vagy megint agyontömörített f*s képek alapján háborogtok amiről azt se tudni a végleges verzió-e? Ráadásul ezek nem is FULL HD ripből vannak. Engem már ezek nem érdekelnek, csak a végleges anyag.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Skacok Ti láttátok a filmet? Meséljetek! Vagy megint agyontömörített f*s képek alapján háborogtok amiről azt se tudni a végleges verzió-e? Ráadásul ezek nem is FULL HD ripből vannak. Engem már ezek nem érdekelnek, csak a végleges anyag.

 

Ugyanilyen agyontömörített képek alapján ujjongtunk az Ep1 esetében.

Dughatjuk homokba a fejünket, de szerintem jobb most kibukni, mint akkor amikor először tesszük majd be a lemezt. Bár hangsúlyozom, én a kép minősége miatt egyáltalán nem aggódom továbbra sem. És azt tényleg nem lehet megítélni ezekből a képekből. Az effekteket és a színeket azért nagyjából igen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ugyanilyen agyontömörített képek alapján ujjongtunk az Ep1 esetében.

Dughatjuk homokba a fejünket, de szerintem jobb most kibukni, mint akkor amikor először tesszük majd be a lemezt. Bár hangsúlyozom, én a kép minősége miatt egyáltalán nem aggódom továbbra sem. És azt tényleg nem lehet megítélni ezekből a képekből. Az effekteket és a színeket azért nagyjából igen.

Az EPI más tészta. Mint ahogy írod itt sem a képminőséggel van az embereknek problémájuk. Luke fénykardja a Falconon egyetlen jelenetben volt iszonyú gáz. Azt kijavították, a többi maradt olyan amilyen volt. Most éppen ez a baj. Engem viszont nem zavar a többi, mert sose zavart igazán. A lényeges hibát kijavították és ez a lényeg. Egyébként pedig továbbra is az a véleményem, hogy ezekből a képekből nem lehet még csak következtetni se milyen lesz majd a full HD élmény a TV-n. Egyébként én nem dugom a fejem a homokba, és már akkor is boldog leszek ha ez a végleges release. A többiek meg téphetik a hajukat olyan jelenetek miatt, amik mindig is olyanok voltak amilyennek majd most látjuk őket. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az EPI más tészta. Mint ahogy írod itt sem a képminőséggel van az embereknek problémájuk. Luke fénykardja a Falconon egyetlen jelenetben volt iszonyú gáz. Azt kijavították, a többi maradt olyan amilyen volt. Most éppen ez a baj. Engem viszont nem zavar a többi, mert sose zavart igazán. A lényeges hibát kijavították és ez a lényeg. Egyébként pedig továbbra is az a véleményem, hogy ezekből a képekből nem lehet még csak következtetni se milyen lesz majd a full HD élmény a TV-n. Egyébként én nem dugom a fejem a homokba, és már akkor is boldog leszek ha ez a végleges release. A többiek meg téphetik a hajukat olyan jelenetek miatt, amik mindig is olyanok voltak amilyennek majd most látjuk őket. ;)

 

Úgy érted, hogy ezzel SOHA nem volt bajod?

 

(különben a korábban linkelt dobozos képeknél, 1értelművá vált, mi igaz a 3 lépcsős ellenőrzésből...)

screenshot20110830at124.png

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt videót is le lehet tölteni róla. Háááát nem tudom, eddig sem szerettem ezt a kis hülye ewokot, most még ellenszenvesebb a szuggesztív szemeivel. :)

Ugye tudod, hogy ez felér a szememben egy istenkáromlással. Még, hogy nem szereted Wicketet. Wicket is god! Nála nagyobb istenek már csak a bébi ewokok. :D Az Ewokokhoz tessék szépen imádkozni, vagy ha nem, akkor félni őket. :)

 

- a kardok maradtak az Ep4-ben a pár MF-es képkocka kivételével (mondjuk ez fura, kicsélik egy-két kockán, hogy hivalkodhassanak vele, hogy javították, a jelenet többi részében meg hagyják ahogy volt, remélem másról van itt szó).

Ha azt az egy szem zöld jelenetet kicserélték, akkor hálelúja. A többi Odyhoz hasonlóan engem sem zavart. Fehér? Hát istenem, 198X-től nem zavart, nem 2011-ben kezdek fennakadni rajta.

 

- a villanások az Obi/Vader párbajban a kardok ütközésekor maradtak

És? Komolyan, olyan rövid, hogy az agy alig fogja fel, aki ezen fennakad, az már nem normális. Az már abba is beleköthetne, hogy merre hajlik a fű szélcsendben.

 

az a "csodás" Krayt sárkány hang van benne, amitől sokan féltünk

Na, ennek nem örülök. Őszintén szólva, az első csere sem volt igazán indokolt, de a hasonlatossága a Boga hangjához egye fenévé tette. Így azért nem jó, már ha igaz. Ha igaz...

 

- ugrik a kép a kardok aktiválásakor

És? Ugyanaz vonatkozik erre, mint a kardvillantásra. A film 1977-ben lett bemutatva, hát nem várjuk már el, hogy tökéletes legyen, amikor az Avatar első tíz percébe bele lehet kötni ilyen téren, pedig már az sem mai film. :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy érted, hogy ezzel SOHA nem volt bajod?

 

(különben a korábban linkelt dobozos képeknél, 1értelművá vált, mi igaz a 3 lépcsős ellenőrzésből...)

Nem zavart! Sose foglalkoztam vele, hogy az alig látható halója milyen színű. Kit érdekel ez de komolyan? De szerinted lehet nyugodtan sz*r az egész a dobozok meg a "zöld" kard miatt, lelked rajta. :) Engem 1977 óta nem igazán zavar ez. Az sokkal inkább, hogy már kezd az agyamra menni az ezen való vetyengés. Minden fórum ezzel van tele. Kicsit olyan már ez mintha az óvodában lennénk, és elgondolkodom, hogy milyen jó, hogy embereknek ez a legnagyobb problémájuk. Ja és az se mindegy, hogy felnőttek. Majd beszélgessünk róla, ha kijött a film. Addig nem érdekelnek a képek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak sajnos most már minden Star Wars kiadás egy nagy csalódással kezdődik.

 

Jöhetnek a CGI lények, nem zavarnak sőt még kifejezetten szeretem is őket. Csak legyen egy sorrend, a felújításban. Illetve, felújítás? Abba pedig mi a felújítás, h Obi-Wan visító hangját kicserélik folyamatosan rosszabbra...

 

Például ez a Wicket szeme dolog, ami eszembe sem jutott, de nagyon jó ötlet. Sokkal jobban elhiszem, h egy élőlény. Pedig nem vagyok ewokos, sőt a gungan-eket sokkal jobban szeretem.

 

Az igaz, h konzekvenciát nem lehet levonni a minőségről, ilyen képek alapján. De csak azért mert aug. 30-án még szinte semmi nincs.

 

Persze, hogy nem ez a legnagyobb problémám, de ebbe a topikba írjak a volt barátnőmről, vagy a munkahely keresésemről? :D :D

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ugye tudod, hogy ez felér a szememben egy istenkáromlással. Még, hogy nem szereted Wicketet. Wicket is god! Nála nagyobb istenek már csak a bébi ewokok. :D Az Ewokokhoz tessék szépen imádkozni, vagy ha nem, akkor félni őket. :)

 

Pont nem érdekel, ki mennyire kedveli Wicketet, én utálom és kész. :P Sőt kapaszkodj, Chewbaccát és Landót még nála is jobban utálom. :D

 

 

És? Komolyan, olyan rövid, hogy az agy alig fogja fel, aki ezen fennakad, az már nem normális. Az már abba is beleköthetne, hogy merre hajlik a fű szélcsendben.

 

 

Én elfogadom, hogy téged ezek a kard dolgok egyáltalán nem zavarnak, sőt, még az se jutna eszembe, hogy emiatt kétségbe vonjam, normális vagy-e. :)

Engem ezek a dolgok mindig zavartak kicsit, nyilván nem fog most összedőlni a világ, de engem kibillent a film nézése közben, és ha ez nem tetszik, engedtessék meg, hogy kifejezzem egy sw blu-ray-jel foglalkozó fórumon.

 

A hozzászólásom további részére érvényes az "AMENNYIBEN ez a kiszivárgott verzió a végleges változat" feltétel.

 

Fele ennyire nem akadnék ki ezen, ha nem lett volna beharangozva ez a fene nagy egységesítés, és javítás. De mivel így történt, és látjuk a végeredményét, én azt a következtetést vonom le, hogy a Lucasfilm sz*rik a rajongókra csak az a lényeg, hogy a pénzt beszedjék. És ha a nemtudomhényadik kiadás után már arra van szükség, hogy kamu PR nyomassanak, egy jelenetben pár mp-re cseréljenek egy effektet, hogy elmondhassák, ki van javítva, akkor ez számomra visszataszító üzletpolitika.

Fogadja el mindenki, hogy vannak akik nem tapsikolnak örömükben ezek után, ahogy én is elfogadom, hogy Ti ennek ellenére is. Valószínűleg Ti teszitek jobban, aláírom, mert azon kívül, hogy idegesítem magam ezen, más nem fog változni..

 

Más kérdés, hogy szerintem jogosan várja el az ember egy több tízezres, 2011-es kiadástól, hogy a lehető legjobb minőséget adják. Hiába készült a film 77-ben, a technika abszolút lehetővé teszi, hogy megoldják ezeket a dolgokat, Te is tudod ezt. Ne érjük már be akármivel.

 

Akit idegesít az erről folytatott eszmecsere az ugorja át, vagy bannoljon, de ne oltogassuk már egymást eltérő ízlések és vélemények miatt.

Szerkesztve: - yodinhoo
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Wicket szemei:

Az egyik szemem sír, a másik nevet:

Szép, hogy csiszolgatják, de én eddig azt gondoltam tudat alatt, hogy az ewokok ilyen kis szemhély nélküli plüssmackók fajtájuknál fogva.

Mert ebből, ha az lesz, hogy csak Wicket kap új szemeket, a többiek meg nem, akkor az igenis félmunka és bomlasztja star wars univerzumot.

Az olyanokra kéne ilyeneket tenni, mikor egy színész valódi szemei látszanak ki a gumimaszk alól.

 

Zöld kard:

Én is unom már a messzemenő következtetéseket és a vietnámi! torrenteket is! :cry:

Két hét múlva péntek! Engem már csak az győz meg.

És végül megjegyzem:

én hiszek benne, hogy jó kiadvány lesz!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, ne haragudj mivel jobb a fehér mint a zöld, egy kék kard esetében? :)

Semmivel, és? Amióta az eszemet tudom, ilyen volt. És? Én még mindig jobbnak tartom az 1979.es jelmez alient, mint a 2004-es CGI alient. Nem zavar, őszintén szólva egyik sem, mai szemmel mindkettő k*rva gagyi. Mégis szeretem az Alient és az AVP-t is, csak az előbbit sokkal-sokkal jobban. Fénykardoknál ugyanez. A rosseb tudja, mióta nézem már az ep4-et, amikor elkezdtem, még olyan sem volt terveb véve, hogy THX, nemhogy SE, vagy DVD, a Blu-ray fogalma meg még sci-finek is túlzás lehetett volna. És basszus, az a kard már akkor is fehér volt. Nem kék, nem zöld, fehér. És jó volt, tetszett, imádtam, máig imádom, úgy, fehéren is. Zölden sem irritált, de azért nem örültem neki. Akkor legyen inkább fehér. Akárhogy is, a huszonhat évemmel öreg, begyepesedett ember vagyok (aki véletlen nem érezte meg az iróniát, annak kiírnám: irónia hangzott el :D), megtanultam úgy elfogadni a dolgokat, ahogy megteremtődtek. Jó, lehet szebb lenne a türkizkék csilli-viili CGI kard, de könyörgöm, ha öt évesen, tíz évesen, tizenöt évesen, húsz évesen nem zavart, akkor miért is most kezdjek el ezen sopánkodni? A Star Wars ep4-5-6 még mindig jobb bőrben van, mint sok nála fiatalabb filmtársa. Fogadd el, hogy ez a film 1977-ben készült, mégis 2004+ minőséget prezentál. Ha nem tetszik, jobb kézzel megfogoda a bal csuklód és elvezeted magad, mert ennél többre nem futja. Szőrözés, amit műveltek. Felismerem, mert baromi jól tudok a csomón is kákát keresni, de én elfogadom azokat a csomókat és nem kiáltok csalódást. Persze mint írtam, öreg, begyepesedett vagyok, aki elfogadja úgy a dolgokat, ahogy megszületnek, és legfeljebb örül, ha javítanak rajta. Rontani már nem nagyon tudnának, legfeljebb nem az aktuális verziót fogom nézni, ha teszem azt, bubikék lenne a kardok színe. Hála az égnek, 1977-re visszamenőleg megvan minden verzió.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Yodinhoo csak egy kérdés! Láttál az alábbi képek közül megerősítő screenshotot a kiszivárgott BR realesből?

 

Nem, szerencsére, de gondolom Te is láttad, hogy aki látta a ripet, igazolta, pl. a kardot. Nem hinném, hogy hazudnának, csak nincs ekkora összeesküvés a dolog mögött. Tényleg nagyon jó lenne, ha nektek lenne igazatok.

Állítólag Vader "NOOOO"-t kiált miközben ledobja Palpatine.t a ROTJ végén, ez még akár jó is lehet.:)

Szerkesztve: - yodinhoo
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vadernek állítólag van egy kis új szövege a Jediben... először, mikor eldönti, hogy ledobja az Uralkodót, egy halk "nem", majd a művelet közben egy hangos "NEEEEEEM".

 

Szerk.: Bocs, Yodinhoo, nem vettem észre, hogy beírtad. :)

Szerkesztve: - kolmilan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.