Ugrás a kommentre

Star Wars Saga DVD és Blu-Ray kiadás


Tibur55

Ajánlott hozzászólás

Akkor rosszul logikáztam, de továbbra se értem miért akarsz ennyire érzelmi kérdést csinálni egy film rendelésből. Akik kikönyörgték a szinkront azoknak ez a munkája, megkapták érte a fizetésüket. Nem fogok tőle hanyatt esni. Ha máshol olcsóbb onnan rendelem. Sorry.

 

Ez nem érzelmi kérdés. Ha nem itt veszik meg az emberek, lehet, hogy a következő(nem csak Star Wars) kiadványokra már nem kerülünk fel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, hogy sok pénz! Kis piac vagyunk az a baj. Plusz mindig lehet rinyálni valamiért. :) Most épp az ár magas. A múltkor is magas volt a DVD ára a többi országéhoz képest, de akkor ezt a tényt elnyomta a szinkront követelők hangja. Most hogy rajta van, miután ezt kijárta az Intercom, megveszik külföldről. :lol: Persze azért nem félek, mert szerintem itthon is bőven nyereséges lesz a kiadás.

Ja nem irtam, de engem a szinkron eléggé hidegen hagy. Az ep.2-öt és az ep.3-at még soha életemben nem láttam szinkronosan. Az ep.3-ból az első öt percet láttam igy véletlenül a DVD-n mert nem állitottam át, de aztán gyorsan átkapcsoltam. Ha ezért kerül többe akkor igazán kár volt érte. Rinyálni meg nem rinyálok, csak ott vásárolok ahol ugy érzem jobb a szolgáltatás. Ez most éppen nem egy magyar DVD-Blu-ray bolt hanem egy külföldi.

 

Ez nem érzelmi kérdés. Ha nem itt veszik meg az emberek, lehet, hogy a következő(nem csak Star Wars) kiadványokra már nem kerülünk fel.

 

Hát akkor majd rendelem külföldről angol felirattal. Remélem nem várod el tőlem, hogy azért rendeljek itthonról, hogy később tutira legyen valami más film szinkronos Blu-ray-en, mikor azok engem nem érdekelnek? Egyébként a Saturna-ban nézelödtem a napokban: simán voltak 2-3 ezer körül is filmek. Ugyhogy ha ennél a kiadványnál nem is, de úgy tűnik máshol a realitás talaján tudnak maradni, pedig azokból se tizezreket adnak el gondolom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja nem irtam, de engem a szinkron eléggé hidegen hagy. Az ep.2-öt és az ep.3-at még soha életemben nem láttam szinkronosan. Az ep.3-ból az első öt percet láttam igy véletlenül a DVD-n mert nem állitottam át, de aztán gyorsan átkapcsoltam. Ha ezért kerül többe akkor igazán kár volt érte. Rinyálni meg nem rinyálok, csak ott vásárolok ahol ugy érzem jobb a szolgáltatás. Ez most éppen nem egy magyar DVD-Blu-ray bolt hanem egy külföldi.

Ez ok, csak el kellene dönteni milyen aspektusból vizsgáljuk a dolgot. Ha globálisan akkor sajna rajtunk kívül még van több ezer ember akiknek az igényeit figyelembe kell venni. Ha csak a magunk szempontja a lényeges, akkor pedig pedig két külön dologról beszélünk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez ok, csak el kellene dönteni milyen aspektusból vizsgáljuk a dolgot. Ha globálisan akkor sajna rajtunk kívül még van több ezer ember akiknek az igényeit figyelembe kell venni. Ha csak a magunk szempontja a lényeges, akkor pedig pedig két külön dologról beszélünk.

Persze nyilván felmérték a piacot és úgy látták, hogy a potenciális SW Saga vásárlóknak annyira fontos a szinkron, hogy még akkoris érdemes rátenni, ha ez igen komoly árnövekedést von maga után. Könnyen lehet, hogy igazuk volt. Ez ki fog derülni. Gondolom azzal is számoltak, hogy ezzel szemben van egy kis csoport, akiknek ez nem annyira fontos és épp ezért inkább a külföldi vásárlást választják. Nyilván úgy látták, hogy ez nem annyira tömeges, hogy emiatt ne legyen érdemes megkockáztatni a szinkront. El fog válni, hogy jól kalkuláltak-e, én mindenesetre annak a bizonyos kis szegmensnek a tagja vagyok, aki úgy érrzi hogy számára kedvezőtlen döntés született és emiatt kihagyja a hazai vásárlást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze nyilván felmérték a piacot és úgy látták, hogy a potenciális SW Saga vásárlóknak annyira fontos a szinkron, hogy még akkoris érdemes rátenni, ha ez igen komoly árnövekedést von maga után. Könnyen lehet, hogy igazuk volt. Ez ki fog derülni. Gondolom azzal is számoltak, hogy ezzel szemben van egy kis csoport, akiknek ez nem annyira fontos és épp ezért inkább a külföldi vásárlást választják. Nyilván úgy látták, hogy ez nem annyira tömeges, hogy emiatt ne legyen érdemes megkockáztatni a szinkront. El fog válni, hogy jól kalkuláltak-e, én mindenesetre annak a bizonyos kis szegmensnek a tagja vagyok, aki úgy érrzi hogy számára kedvezőtlen döntés született és emiatt kihagyja a hazai vásárlást.

Igen. Itt talán azokat lehetne megszólni (?) akik a legnagyobb hangon követelték a szinkront, és mégis külföldről veszik meg.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem egy olyan országban, ahol sokan nem beszélnek angolul, fontos a szinkron. Ráadásul az SW egy olyan filmmítosz, ami nem csak rajongókat, hanem gyerekeket is érdekelhet, akik pedig nem fognak feliratokat böngészni a képernyőn. Más kérdés, hogy a vágyak és a valóság nem mindenkinél érnek össze, így maradnak a már meglévő verzióiknál.

Engem főleg a szinkron miatt érdekel az egész BD-csomag, mert így minkét célcsoport nálunk élvezhető minőségben tudja megnézni. Én ugyanis nagyon unom már, hogy ha SW-t akarok nézni, akkor vagy nézem éjszaka eredeti DVD-n angolul (mert én is így szeretem igazán), vagy nappal, de akkor vacak minőségű másolt szinkronos példányokat kell néznem, az Ep3 kivételével még ki tudja hány évig. Szeretnék majd lassan egy családi SW maratont, és az úgy tűnik, hogy csak hazai BD vásárlással működik, akármilyen sokba is kerül.

 

Tudom, hogy itt meglehetősen egyedi a helyzetem Hozzátok képest, de talán az országban már nem annyira. Majd kiderül. Egyébként mindenki ott veszi meg, ahol akarja, de akkor nem kell reklamálni azért, mert nálunk nem jelennek meg igényes, minőségi kiadások túl sűrűn és relative olcsón.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarrnak igaza van...ez több mint arcpirító. Számos külföldi országban is megjelenik magyar szinkronnal/felirattal, nálunk pedig ugyanaz dupla annyiba kerül!

 

Országunk majd minden szegmenség áthatja ez a kereskedői mentalitás. Ugye a Kindle 3 könyvolvasóm ete, amit 25 ezerért vettem Amazonról, de itthon 40 vagy 50 ezret kért érte egy honfitársunk akit felhívtam telefonon.

 

Mindegy...én most bevallom töredelmesen, lehet, hogy nem itthon veszem meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarrnak igaza van...ez több mint arcpirító. Számos külföldi országban is megjelenik magyar szinkronnal/felirattal, nálunk pedig ugyanaz dupla annyiba kerül!

 

Országunk majd minden szegmenség áthatja ez a kereskedői mentalitás. Ugye a Kindle 3 könyvolvasóm ete, amit 25 ezerért vettem Amazonról, de itthon 40 vagy 50 ezret kért érte egy honfitársunk akit felhívtam telefonon.

 

Mindegy...én most bevallom töredelmesen, lehet, hogy nem itthon veszem meg.

 

Ody lentebb elmagyarázta, hogy azért kerül ennyibe, mert keveset adnak el itthon. Nem azért, mert ezen akarnak meggazdagodni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarrnak igaza van...ez több mint arcpirító. Számos külföldi országban is megjelenik magyar szinkronnal/felirattal, nálunk pedig ugyanaz dupla annyiba kerül!

Ez tényleg így van?? Ez az előző hsz-em írása előtt nem jutott el a tudatomig, így kissé félre is ment a mondandója. Viszont ha így van, az valóban elképesztő... Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody lentebb elmagyarázta, hogy azért kerül ennyibe, mert keveset adnak el itthon. Nem azért, mert ezen akarnak meggazdagodni.

Ez olyan kereskedelmi baklövés, amit nem lehet majd jóvá tenni. Az internetes vásárlások korában... megáll az ész. Ezek után miért venné meg bárki is itthon? És teljesen érthetetlen is, hiszen a külföldi példányokon felesleges a magyar szinkron, a kutyát sem érdekli (gondolom, ezért is nem lehet érte külön pénzt kérni), itthon meg a potenciális vásárlók nagy részéról, akik pedig az exkluzív szinkron miatt még talán hajlandóak lettek volna itthon vásárolni, nyugodtan le is mondhatnak így. Még annyit sem fog hozni a szinkron, mint amit egyébként hozott volna....
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody lentebb elmagyarázta, hogy azért kerül ennyibe, mert keveset adnak el itthon. Nem azért, mert ezen akarnak meggazdagodni.

Kis piac vagyunk minden szempontból, biztosan ezért drágább több minden, sokszor még a tömegcikkek is (élelmiszer, energia), nem csak a dvd :hmm: Vagy nem teljesen, és ez ennél egy összetettebb kérdés.

Nem versenyképesek a magyar kiadványok, stb. és aki teheti, máshonnan vesz. Ebben nem találok semmi kivetnivalót, de azért sajnálom azokat, akik emiatt lemaradnak vagy jóval kedvezőtlenebbül jutnak hozzá pl. a sagakiadványhoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez olyan kereskedelmi baklövés, amit nem lehet majd jóvá tenni. Az internetes vásárlások korában... megáll az ész. Ezek után miért venné meg bárki is itthon? És teljesen érthetetlen is, hiszen a külföldi példányokon felesleges a magyar szinkron, a kutyát sem érdekli (gondolom, ezért is nem lehet érte külön pénzt kérni), itthon meg a potenciális vásárlók nagy részéról, akik pedig az exkluzív szinkron miatt még talán hajlandóak lettek volna itthon vásárolni, nyugodtan le is mondhatnak így. Még annyit sem fog hozni a szinkron, mint amit egyébként hozott volna....

Baklövés vagy sem, én továbbra se akarok a polcomon Saga completa és Krieg Der Sterne feliratos kiadványokat a polcomon látni. Egyébként ahogy Bomarr is írta, nyilván felmérték mennyit tudnak eladni belőle ebben az árban, és így éri meg nekik. Minden prémium kiadvány ennyibe kerül nálunk. :(

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És teljesen érthetetlen is, hiszen a külföldi példányokon felesleges a magyar szinkron, a kutyát sem érdekli (gondolom, ezért is nem lehet érte külön pénzt kérni), itthon meg a potenciális vásárlók nagy részéról, akik pedig az exkluzív szinkron miatt még talán hajlandóak lettek volna itthon vásárolni, nyugodtan le is mondhatnak így.

 

A lemezek gyártása központilag történik, így a stúdiónak gazdaságosabb több nyelvet rakni egy korongra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Baklövés vagy sem, én továbbra se akarok a polcomon Saga completa és Krieg Der Sterne feliratos kiadványokat a polcomon látni. Egyébként ahogy Bomarr is írta, nyilván felmérték mennyit tudnak eladni belőle ebben az árban, és így éri meg nekik. Minden prémium kiadvány ennyibe kerül nálunk. :(

Az egész magyar piac szempontjából írtam, amit írtam, mert valszeg én sem fogom külföldről rendelni. De ha ez lesz a tendencia, akkor nyogodtan lemondhatunk a szinkronról ilyen esetekben, mert ha nem lesz itthon vásárló fizetőképes kereslet, akkor előbb-utóbb nem lesz szinkron. Amit én sajnálok, mert jó ha van választási lehetősége az embernek a nyelvek terén.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A lemezek gyártása központilag történik, így a stúdiónak gazdaságosabb több nyelvet rakni egy korongra.

Ezt én is tudom, de az viszont nem működik hosszú távon, hogy több országban is kapható egy adott szikronnal a lemez, miközben csak az adott szikron országában kell ennek az árát megfizetni. Ez nonszensz akkor, ha szabad lehetőséged van bárhol vásárolni, legfeljebb kényelmi és bizalmatlansági tényezők játszanak az egészben szerepet, de ahogy halad a világ előre, úgy egyre kevésbé.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam a döntés nagyon egyszerű: más magyar kínja baja nem érdekel, nincs közöm hozzá. A hazai BR kiadás jövője nem érdekel, külföldről is szépen lehet rendelni. A magyar szinkron nem érdekel, már nagyon kevés új film van, amit hajlandó vagyok szinkronnal nézni, hát még fizetni is a szinkronért. A borító nyelvezete nem érdekel, mutasson jól a polcon, amit a magyar kiadványokról csak ritkán lehet elmondani (az SW Trilogy DVD-ken az egységesség szó vendégségbe sem jár, az érdekes írásformákról nem beszélve, az AQ DVD-m tokja szétesett... ezek után jogosan feltételezem, az SW BR sem lesz 100%-os rminőségű). Az ár viszont rohadtul érdekel, mivel nem keresek két-háromszáz ezret havonta. Számomra, ha még lejátszót is akarok mellé venni, nem mindegy az a húszezer forint plusz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

BR Jabba, színkorrekció.

Remélem akkor már az ep4-ben is átszínezik. Amúgy mekkora szutyok az az SE-s Jabba. Nem tudom felfogni, hogyan tudták ezt akkor elkövetni. Egyáltalán nem hasonlítanak. Bár sosem zavart, sajnos inkább mókás volt a megjelenése a jelenetben, mintsem Jabbás. Jó, hogy anno 2004-ben kicserélték. Ha még kiszíneznék úgy, mint az ep1-ben (amit viszont mindig is kicsit hibának véltem, túl sötét lett), akkor tökéletes lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam a döntés nagyon egyszerű: más magyar kínja baja nem érdekel, nincs közöm hozzá. A hazai BR kiadás jövője nem érdekel, külföldről is szépen lehet rendelni. A magyar szinkron nem érdekel, már nagyon kevés új film van, amit hajlandó vagyok szinkronnal nézni, hát még fizetni is a szinkronért. A borító nyelvezete nem érdekel, mutasson jól a polcon, amit a magyar kiadványokról csak ritkán lehet elmondani (az SW Trilogy DVD-ken az egységesség szó vendégségbe sem jár, az érdekes írásformákról nem beszélve, az AQ DVD-m tokja szétesett... ezek után jogosan feltételezem, az SW BR sem lesz 100%-os rminőségű). Az ár viszont rohadtul érdekel, mivel nem keresek két-háromszáz ezret havonta. Számomra, ha még lejátszót is akarok mellé venni, nem mindegy az a húszezer forint plusz.

 

Ez a lényeg. Szerintem senki nem szólna ha pár ezer forinttal lenne drágább, de itt 20000 ft-ról van szó ami a magyar bérekhez képest sok.

Ahogy írtam én is itt fogom megvenni, de ami nem sw azt biztos hogy nem ezután.

Az internet korában jóval olcsóbban lehet hozzájutni cuccokhoz, még a szállítási költséggel is. Egy kollégám Amerikából rendel Legot mert jóval olcsóbb. van aki monitort vett külföldröl és a töredékébe került mint itthon.

Engem meg abszlút nem érdekel a magyarázat hogy miért drágább itthon. Ott veszem meg ahol olcsóbb. Pl a sört is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt. A SAGA kiadvány tokja eredeti angol nyelvezetű lesz. Egyébként van dombornyomott bankkártyád? Mert külföldről csak azzal lehet rendelni. Annak az éves díja jó esetben 4500 forint körül mozog.

 

Ennek milyen hangja van már? :o

 

Obi vs. Maul

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az internet korában jóval olcsóbban lehet hozzájutni cuccokhoz, még a szállítási költséggel is.

Azt azért ne feledd el, hogy a külföldi vásárlás mindig lutri. Ha esetleg rosszat vagy gyári hibásat kapsz, vagy esetleg később romlik el a cucc, akkor nincs jótállás rá. Tegyük fel veszel egy monitort külföldről. Egy hétig szuper, de aztán elromlik. Mit csinálsz vele? Dobhatod ki a kukába! Ellenben ha itthon vásárolod akkor van rá jótállás és megjavítják vagy kicserélik. Azért ez se mindegy ám. DVD -nél vagy BD -nél persze kevesebb az esély a gyári hibára, de azért előfordulhat. Na akkor van cumi ha egy ilyen beüt.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A lemezek gyártása központilag történik, így a stúdiónak gazdaságosabb több nyelvet rakni egy korongra.

Ha a gyártási költség ugyanannyi, akkor miért ennyivel drágább nálunk? Nekem is azzal van bajom, mint Frenkie-nek, nem 1-2 ezer Ft különbségről van szó, hanem másfélszeres-dupla árról. Ezt a kis piaccal, stb. nem lehet magyarázni.

 

Egyébként van dombornyomott bankkártyád? Mert külföldről csak azzal lehet rendelni. Annak az éves díja jó esetben 4500 forint körül mozog.

Sok minden nem szükséges dologra elmegy többször évi 4500, így én ezt nem tartom túl nagy árnak azért, hogy tudom, bármikor ott van, és használhatom mindenhol vásárlásra (net, külföld, stb.).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sok minden nem szükséges dologra elmegy többször évi 4500, így én ezt nem tartom túl nagy árnak azért, hogy tudom, bármikor ott van, és használhatom mindenhol vásárlásra (net, külföld, stb.).

De azért nem éri meg kiváltani, hogy vegyen egy filmet külföldről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt. A SAGA kiadvány tokja eredeti angol nyelvezetű lesz. Egyébként van dombornyomott bankkártyád? Mert külföldről csak azzal lehet rendelni. Annak az éves díja jó esetben 4500 forint körül mozog.

 

Ez manapság már nem igaz egyáltalán. Nekem kb. 3 éve van dombornyomott bankkártyám az AXA-nál, és ingyenes az éves díja, sőt, az igénylése sem volt több 2000 Ft-nál.

Simán én is külföldről rendelném meg, ha nem zavarnának a doboz idegennyelvű feliratai. Bár lehet, hogy 20.000 Ft spórolást megér.

Szerkesztve: - yodinhoo
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az angol Amazonról valahány éve rendelt magyar szinkronos-feliratos "Event Horizon"-hoz a sima Visa Electron kártyám (a néven és a kártyaszámon kívül más kiemelkedés nincs rajta és nem tudtam vele külföldön vásárolni) is jó volt. Azóta változtattak volna a bankosok? :hmm:

 

 

Ennek milyen hangja van már? :o

Szép tiszta. :D Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha a gyártási költség ugyanannyi, akkor miért ennyivel drágább nálunk? Nekem is azzal van bajom, mint Frenkie-nek, nem 1-2 ezer Ft különbségről van szó, hanem másfélszeres-dupla árról. Ezt a kis piaccal, stb. nem lehet magyarázni.

 

Nem a gyártás kerül annyiba, hanem az, hogy elkészítik rá a szinkront. Gondolom, hallottad, hogy ez a Lucasfilmnél történik. A németeknél 10 ezer, vagy több emberre oszlik el a szinkron költsége (nem is beszélve arról, hogy ott saját képviselete van a Foxnak), nálunk meg kb. 100 emberre.

Szerkesztve: - kolmilan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én külföldi vásárlásoknál ismerőst szoktam megkérni hogy intézze, akinek van dombornyomott kártyája. A garancia egyébként ezeknél a vásárlásoknál is ugyanugy jár, mintha itthon vennéd. Persze csak olyan helyről érdemes rendelni, amiről mások már rendeltek és a tapasztalataik jók, de ez a hazai webboltokra is áll.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem a gyártás kerül annyiba, hanem az, hogy elkészítik rá a szinkront. Gondolom, hallottad, hogy ez a Lucasfilmnél történik. A németeknél 10 ezer, vagy több emberre oszlik el a szinkron költsége (nem is beszélve arról, hogy ott saját képviselete van a Foxnak), nálunk meg kb. 100 emberre.

Ha összerakjuk az összes hozzászólást, valahogy csak kijön a teljes kép. Nagyjából.

Ez esetben jó megoldás lenne, ha lehetne kapni a boltban szinkron nélküli változatot is azok miatt, akiket nem érdekel a szinkron (pl. a moziban néha választhatsz a szinkronos vagy a feliratos változat között). Na de ez már tényleg egy elrugaszkodott álom :hehe:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.