Ugrás a kommentre

Star Wars Saga DVD és Blu-Ray kiadás


Tibur55

Ajánlott hozzászólás

Na megjelent a hang. Mintha ebben az országban egyesek direkt arra játszanának hogy hogyan lehet negatívot találni a kiadványban. Nooo elfogadva, fénykardok is. De hát nem vagyunk elégedettek mert nincs mit fikázni és jön a zseniális ötlet a hang. Nem dts istenf*sza, akkor gagyi Lucast ki kell nyírni. Öszintén, kit érdekel a hang?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most őszintén, ki veszi észre a különbséget a DTS HD és a DTS ES között???

Engem mondjuk irritál, hogy a hangfalrendszerem nem DTS HD-t ír ki a kis 1,5x5 cm-es kijelzőjén, amikor másnak igen, de szerintem nincs ember, aki megmondaná hallásra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nevetséges ez a hiszti... mert ez szerintem már az. (egyéni vélemény ez is)

 

Az inkább hiszti, ha valaki 0 véleményt ír, csak oltogatja azt, aki negatív dolgot mer észrevételezni. Tudom, neked mindegy a hang, mert még nincs meg semmilyen formában, mást attól még bánthat ez a dolog? :S

 

Na megjelent a hang. Mintha ebben az országban egyesek direkt arra játszanának hogy hogyan lehet negatívot találni a kiadványban. Nooo elfogadva, fénykardok is. De hát nem vagyunk elégedettek mert nincs mit fikázni és jön a zseniális ötlet a hang. Nem dts istenf*sza, akkor gagyi Lucast ki kell nyírni. Öszintén, kit érdekel a hang?

 

Kiégtem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem Brodie, az EGÉSZ, ami a BD körül megy. Nem csak a hangra értettem.

 

Engem a többi nem érdekel. Csak amikor valami még drágább, és még kevesebbet is kapunk érte. Jó Neked elég az 5.1 elfogadom. Egyik haveromnak elég a DVD azt is elfogadom. De azt is el lehet fogadni, h nekem meg nem.

 

 

 

 

Ez amúgy most nem erről az országról szól, a spanyoloknak ugyancsak nem tetszik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most őszintén, ki veszi észre a különbséget a DTS HD és a DTS ES között???

Engem mondjuk irritál, hogy a hangfalrendszerem nem DTS HD-t ír ki a kis 1,5x5 cm-es kijelzőjén, amikor másnak igen, de szerintem nincs ember, aki megmondaná hallásra.

 

Na igen, ez egy olyan hozzászólás amivel el lehet hallgattatni egy negatív véleményt. Engem sikerült.

Nem rögtön csak a másik lehülyézése. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma este megvettem a szeptemberi Voxot (sajnos jobb lett volna reggel, mert akkor a talin el tudtuk volna olvasni), a borítón Vader virít, van egy két oldalas írás a BD-ről, Az újság a legjobb minősítést adta a kiadványra, film 100%, hang 100%, kép 100%, extrák 100%. Ilyet nagyon ritkán tesznek, szóval az apróságokból eltekintve szerintük ez egy remek kiadvány. Van egy 10 oldalas cikk is a SW-ról, de többet még nem olvastam el, majd holnap átlapozom jobban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Drága yodinhoo barátom, nehogy már ne lehessen meg a jogom beírni a kedvenc fórumomba, aminek már 6 éve tagja vagyok... a véleményemet a kialakult puskaporos levegőről a BD kapcsán (nem csak arról, ami itt megy, hanem ami úgy amblokk megy más helyeken is)!

 

Nem szándékozom senkit sem megsérteni, ne vedd magadra... ennyi!

 

-------------

 

És légy szíves ne költsd tovább, amit írtam.... azt írtam, hogy SZERINTEM ez már hiszti, nem azt, hogy hülye lenne bárki is.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem Brodie, az EGÉSZ, ami a BD körül megy. Nem csak a hangra értettem.

 

Nem is HISZTI, csak felfokozott várakozás!!!

 

Sokan hittük azt ez lesz a tökéletes SW megjelenés és persze nem esik jól hogy mégsem az lett belőle, amit vártunk.

 

Én persze 2 hét múlva már arról fogok írni milyen király a cucc (hibák, hiányosságok ide vagy oda).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Riddick, Ody, miért veszitek magatokra? Komolyan, olyan, mintha szegény yoodinhonak és reapernek szabadkozniuk kellene, mert nem tetszik nekik a kiadvány. És? Nem a filmekkel van bajuk, hanem azzal, hogy - egyébként teljesen jogos - elvárásoknak nem felel meg a hírek szerint a kiadvány, amit megvenni szándékoznak. Nyilván ők lennének a legboldogabbak, ha szájhúzás nélkül vehetnék meg, de olybá tűnik, hogy ez sajnos nem jöhet létre, mert az új kiadás nem minden igényt kielégítő. Aki számára az, az örüljön neki, szerintem, és fogadja el, hogy másoknak meg nem tetszik, mivel legalább annyira igazuk van a kritizálóknak, mint az ajnározóknak. Ha lehet hüledezni a 100000*100000 pixeles képeken, akkor lehet kritizálni is. A véleménynyilvánítás szabad.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most őszintén, ki veszi észre a különbséget a DTS HD és a DTS ES között???

Engem mondjuk irritál, hogy a hangfalrendszerem nem DTS HD-t ír ki a kis 1,5x5 cm-es kijelzőjén, amikor másnak igen, de szerintem nincs ember, aki megmondaná hallásra.

 

Én speciel elég vájtfülű vagyok, és van is ilyen lemezem és feltűnik, anyám meg azt sem venné észre ha stereo :D, nem a DTS ES a rossz, hanem ez a politika, bárhonnan is jön, h nekünk miért nem jár. Ja jár csak német, ami meg egy baromság mert szinkront felesleges ilyenre keverni mert sosem lesz olyan jó, ez általában a parasztvakítás szokott lenne, mint a gyűrűk ura bővített, DTS ES szinkron LOL...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Riddick, Ody, miért veszitek magatokra? Komolyan, olyan, mintha szegény yoodinhonak és reapernek szabadkozniuk kellene, mert nem tetszik nekik a kiadvány. És? Nem a filmekkel van bajuk, hanem azzal, hogy - egyébként teljesen jogos - elvárásoknak nem felel meg a hírek szerint a kiadvány, amit megvenni szándékoznak. Nyilván ők lennének a legboldogabbak, ha szájhúzás nélkül vehetnék meg, de olybá tűnik, hogy ez sajnos nem jöhet létre, mert az új kiadás nem minden igényt kielégítő. Aki számára az, az örüljön neki, szerintem, és fogadja el, hogy másoknak meg nem tetszik, mivel legalább annyira igazuk van a kritizálóknak, mint az ajnározóknak. Ha lehet hüledezni a 100000*100000 pixeles képeken, akkor lehet kritizálni is. A véleménynyilvánítás szabad.

 

KÖSZI, Donát! Ehhez nincs is mit hozzáfűzni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na igen, ez egy olyan hozzászólás amivel el lehet hallgattatni egy negatív véleményt. Engem sikerült.

Nem rögtön csak a másik lehülyézése. :)

 

Senki nem hülyézett le. Itt arról van szó hogy még egy meg sem jelent kiadványt tüntettek fel negatív színben. Ha 2-3 hét múlva is azt írod hogy az sw br egy rakás sz*r, akkor azt mondom hogy ez a te véleményed a végeredmény szempontjából. Na de a megjelenés előtt fikázni valamit azért nem tisztességes úgysem hogy a youtube-on fent van pár részlet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Senki nem hülyézett le. Itt arról van szó hogy még egy meg sem jelent kiadványt tüntettek fel negatív színben. Ha 2-3 hét múlva is azt írod hogy az sw br egy rakás sz*r, akkor azt mondom hogy ez a te véleményed a végeredmény szempontjából. Na de a megjelenés előtt fikázni valamit azért nem tisztességes úgysem hogy a youtube-on fent van pár részlet.

 

Csalódottan konstatáltam a hírt, ennyi, azért ez még nem fikázás. :) A kész, megjelent kiadvány lesz a döntő, ezt senki nem vitatja, teljesen igazad van. De ennyi erővel pozitívat sem lehetne addig írni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát ... igazad van, ahogy mindig... ahogy ők, én is véleményt fogalmazok meg, ... "legalább annyira igazuk van a kritizálóknak, mint az ajnározóknak. Ha lehet hüledezni a 100000*100000 pixeles képeken, akkor lehet kritizálni is. A véleménynyilvánítás szabad. <- had hivatkozzak erre a mondatodra.

 

Nem mondtam, hogy fejezzétek be, elég legyen, h*lyék vagytok ... vagy bármi hasonló... csupán annyit, hogy ez szerintem hiszti. Ez is egy vélemény. Ezt is jó lenne látni már végre!

 

(Tényleg SENKIT sem akarok megbántani!!!) ismerhetnétek már.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Riddick, Ody, miért veszitek magatokra? Komolyan, olyan, mintha szegény yoodinhonak és reapernek szabadkozniuk kellene, mert nem tetszik nekik a kiadvány. És? Nem a filmekkel van bajuk, hanem azzal, hogy - egyébként teljesen jogos - elvárásoknak nem felel meg a hírek szerint a kiadvány, amit megvenni szándékoznak. Nyilván ők lennének a legboldogabbak, ha szájhúzás nélkül vehetnék meg, de olybá tűnik, hogy ez sajnos nem jöhet létre, mert az új kiadás nem minden igényt kielégítő. Aki számára az, az örüljön neki, szerintem, és fogadja el, hogy másoknak meg nem tetszik, mivel legalább annyira igazuk van a kritizálóknak, mint az ajnározóknak. Ha lehet hüledezni a 100000*100000 pixeles képeken, akkor lehet kritizálni is. A véleménynyilvánítás szabad.

 

 

Ha nem tetszik nekik ne vegyék meg. De hogy mindennap azt kell olvasni hogy a fénykard hupikék meg a nooo nem illik oda, meghát ezt vártam de nem jött be. Így még azoktól is elveszik a kedvet akik megvennék,.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

(Tényleg SENKIT sem akarok megbántani!!!) ismerhetnétek már.

Tudom. De azért írtam be, mert véleményem szerint itt mindenki egy oldalon áll: azt szeretné, ha ez a kiadvány a lehető legtökéletesebb lenne. Csakhogy, ami az egyik számára nem lényeges (szinkron), az a másik számára az, míg lehet, hogy x-nek a hang DTS mittudomén mi lényegtelen. míg más azért veszi meg, hogy tesztelje az új hangfal szettjét. Ezt hisztinek minősíteni eléggé ledegradáló, és lehet amögé bújni, hogy "ez is egy vélemény", csakhogy amíg ők szerintem senkit sem bántanak a szomorkodásukkal, addig a "hiszti" elég bántó lehet, s mint ilyet, talán érdemes lenne kigyomlálni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát ... igazad van, ahogy mindig... ahogy ők, én is véleményt fogalmazok meg, ... "legalább annyira igazuk van a kritizálóknak, mint az ajnározóknak. Ha lehet hüledezni a 100000*100000 pixeles képeken, akkor lehet kritizálni is. A véleménynyilvánítás szabad. <- had hivatkozzak erre a mondatodra.

 

Nem mondtam, hogy fejezzétek be, elég legyen, h*lyék vagytok ... vagy bármi hasonló... csupán annyit, hogy ez szerintem hiszti. Ez is egy vélemény. Ezt is jó lenne látni már végre!

 

(Tényleg SENKIT sem akarok megbántani!!!) ismerhetnétek már.

 

Senki nem bántott meg senkit. Bár azért örülök, h yodinhoo megérkezett, mert egyedül éreztem magam. :D Nem kell megvárnom a szeptember 16-ot, h tudjam, h JÓ lesz a DTS-ES, de a másik JOBB ennyi. (OFF? ebbe benne van az is, h minden élelmiszeripari termék amit hozzánk behoznak gyengébb minőségű rövid ideje ugyan, de már bizonyított, és ez iszonyúan fájó) A hiszti az amikor elkezdenek bojkottálni stb.

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha nem tetszik nekik ne vegyék meg. De hogy mindennap azt kell olvasni hogy a fénykard hupikék meg a nooo nem illik oda, meghát ezt vártam de nem jött be. Így még azoktól is elveszik a kedvet akik megvennék,.

Frenkie: erre a topikra nincs ráírva, hogy "Star Wars Saga DVD ls Blu-Ray kiadás: A hurráoptimizmus kötelező!

 

Amíg jó hírek jöttek, és mindenki örült, addig nem volt baj. Ha rossz hírek jönnek, akkor meg el kell fogadni, hogy egyeseknek nem fog tetszeni, és mivel ez egy fórum, ennek hangot is adnak, anélkül, hogy bárkit is le akarnának beszélni a vásárlásról...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csalódottan konstatáltam a hírt, ennyi, azért ez még nem fikázás. :) A kész, megjelent kiadvány lesz a döntő, ezt senki nem vitatja, teljesen igazad van. De ennyi erővel pozitívat sem lehetne addig írni.

 

Na ebben neked van igazad. Pozitívat sem lehetne írni, mert halvány lilla gőzünk sincs a végeleges lemezekről. Tényleg őszintén írom, hogyha valaki a kiadvány megjelenése után negatív dolgot ír, azt elfogadom és nem fogok bíráló megjegyzést íni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma este megvettem a szeptemberi Voxot (sajnos jobb lett volna reggel, mert akkor a talin el tudtuk volna olvasni), a borítón Vader virít, van egy két oldalas írás a BD-ről, Az újság a legjobb minősítést adta a kiadványra, film 100%, hang 100%, kép 100%, extrák 100%. Ilyet nagyon ritkán tesznek, szóval az apróságokból eltekintve szerintük ez egy remek kiadvány. Van egy 10 oldalas cikk is a SW-ról, de többet még nem olvastam el, majd holnap átlapozom jobban.

Köszi az infót! Az én erősítőm max. DTS-ES hangot bír dekódolni, szóval ezzel vajmi kevés gondom lesz.

 

Riddick, Ody, miért veszitek magatokra?

Ki veszi magára? Én biztos nem. Csak kicsit uncsi a sok ficsogás, aminek hangot adok. Gondolom ez nem baj?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az enyém meg csupán a Dolby Digital 5.1-el bírkózik meg. Bár ezt a hangsávolt nem szokás szeretni, nekem mégis ez az elérhető legjobb, ami jelenleg (és még jó sokáig) rendelkezésre áll, de ÉN ANNAK IS ÖRÜLÖK, hogy legalább ez van.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudom. De azért írtam be, mert véleményem szerint itt mindenki egy oldalon áll: azt szeretné, ha ez a kiadvány a lehető legtökéletesebb lenne. Csakhogy, ami az egyik számára nem lényeges (szinkron), az a másik számára az, míg lehet, hogy x-nek a hang DTS mittudomén mi lényegtelen. míg más azért veszi meg, hogy tesztelje az új hangfal szettjét. Ezt hisztinek minősíteni eléggé ledegradáló, és lehet amögé bújni, hogy "ez is egy vélemény", csakhogy amíg ők szerintem senkit sem bántanak a szomorkodásukkal, addig a "hiszti" elég bántó lehet, s mint ilyet, talán érdemes lenne kigyomlálni.

 

De mit várunk el? Vannak felfokozott várakozások, amit senki nem mondta hogy ki lesz elégítve. Miért nem lehet azzal megelégedni hogy megkapjuk a br-t 40 rongyért és kész. Mit jelent a br? Semmi mást mint nagy felbontást.Nem újjítást, nem a télapót hanem "CSAK" nagyobb felbontást. Miért nem lehet ezt eliogadni?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma este megvettem a szeptemberi Voxot (sajnos jobb lett volna reggel, mert akkor a talin el tudtuk volna olvasni), a borítón Vader virít, van egy két oldalas írás a BD-ről, Az újság a legjobb minősítést adta a kiadványra, film 100%, hang 100%, kép 100%, extrák 100%. Ilyet nagyon ritkán tesznek, szóval az apróságokból eltekintve szerintük ez egy remek kiadvány. Van egy 10 oldalas cikk is a SW-ról, de többet még nem olvastam el, majd holnap átlapozom jobban.

 

 

Mintha ezt a kommentet nem vettétek volna észre.

 

Ezek alapján a következő lehetőségek fordultak meg az agyamban:

 

- A szerkesztőség tagjai mindent benyelnek, amin ott díszeleg a Star Wars logo és ezért a 100%-os értékelés. (aligha hinném)

- A szerkesztőségben még csak ki sem bontották a kiadványt, egyszerűen csak pontozták és kész. (kétséges)

- A szerkesztőséget a LucasFilm lefizette, hogy csupa 100%-os értékelést adjon a BD kiadványra ( :P )

 

Vagy talán még az is játszhat, hogy tényleg alaposan megnézték a kiadványt és nekik tényleg nagyon bejött... pedig láthattak már jó pár BD kiadványt, lévén filmes szerkesztőségről van szó.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Újabb hihetetlenül megosztó és kétes téma, ahol gyk. mindenkinek igaza van. Az a bizonyos szemszög, ugye :)

Egyrészt valószínűleg a vásárlók többsége itthon úgyis szinkronnal fogja nézni, közel sem biztos, hogy még úgy is 5.1-ben, eleve kinek mire van igénye. nekik meg tökmindegy, hogy a tömörítetlen hang milyen nyelvű.

Arról meg, hogy kinek tűnik fel a különbség a DTS-MA és a DD5.1 között, csak a cucc és a fül vájtsága tehet :) Amúgy is, itthon vannak annyira még drágák a tömörítetlen formátumot igazán kihasználó erősítők, hogy azok tényleg csak azoknál található meg, akiket tényleg komolyan érdekel a csúcsminőségű házimozizás, és van rá anyagi keretük. Arról meg ne is beszéljünk, hogy mennyit nyom a latba a megfelelő hangfalpark és a kábelek.

Eredeti vs. német hang: mivel a hazai piacot eredendően a német határozza meg,valószínűleg ennek behatására kerültünk ebbe a kalapba. Persze, hogy fura, hiszen elvétve találkozni olyan kiadványokkal DVD/BR piacon, amelyen nem az eredeti nyelv a prioritás. Persze arról is el lehet vitatkozni, hogy ez mennyire jó kihasználása a Blu-Ray-nek, mint formátumnak, de szerintem ez nem ennek a helye.

Szóval gyönyörű gumicsont ez is, amin még évekig el lehet rágódni, csak a végén ne maga a lényeg, a FILMEK vesszenek el a nagy érvzuhatagban. Ettől nem lesznek se jobbak, se rosszabbak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De mit várunk el? Vannak felfokozott várakozások, amit senki nem mondta hogy ki lesz elégítve. Miért nem lehet azzal megelégedni hogy megkapjuk a br-t 40 rongyért és kész. Mit jelent a br? Semmi mást mint nagy felbontást.Nem újjítást, nem a télapót hanem "CSAK" nagyobb felbontást. Miért nem lehet ezt eliogadni?

 

Akkor erre még válaszolok, ha nem haragudtok. Én csak azt várom el, h azt kapjam amit pl. egy bostoni diák. Se többet se kevesebbet. Jól mondod jobb kép és hang, ennyi. Én ugyanazt szó nélkül elfogadnám. Nem a minősége miatt van bajom, mert nem is ismerem, (de biztos jó munkát végzett Matthew Wood.) Illegálisan sosem töltöttem még le SW-t és SOHA nem is fogok.

 

Mindazonáltal ebbe a topikba befejezem a kommentálást, itt továbbá csak olvasok. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Természetesen jó lenne, hogy ugyan az legyen rajta,a mi azon lesz majd, amit a bostoni diák vesz meg, de régiós eltérések mindig is voltak és lesznek is. Lehet "hőbörögni?", de sajnos így van. Pl míg ezer helyen megjelent a Watchmen bővített verziója BD-n addig nálunk máig se híre se hamva... és nem is lesz. Amíg a LOST díszdobozos ultra-brutál teljesa kiadása rengeteg helyen megjelent DVD-n és BD-n is, addig nálunk sehol nincs, és ez sem lesz. És lehetne még példákat hozni, hogy Amerikában vagy Kamcsatkában, stb... jobb kiadvány jött ki adott filmből, mint nálunk... sajnos ez ilyen. :(

 

A lényeg, hogy se nem új, se nem egyedi eset, amivel szemben állunk!!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.