Ugrás a kommentre

Star Wars Saga DVD és Blu-Ray kiadás


Tibur55

Ajánlott hozzászólás

De komolyan, sok helyen látok ilyet, hogy valami megjelenik több verzióban (Alien, JP, Predator, GyU), és úgy állnak hozzá emberek, hogy már megint le akarják húzni, de váltig állítják, hogy nem veszik meg. És érdekelne a miért, hogy miért fáj nekik olyan, ami nem fáj nekik

Szerintem azért, mert ezekért a filmekért első sorban gyűjtők rajonganak (mármint olyan rojongók, akik elsősorban gyűjteni szeretnek), akiknek akkor teljes a gyűjteményük ha mind a birtokukban van, pénzt áldozni, meg nem igazán akarnak.

 

Lehet, hogy a második változat egyszer sem volt lejátszva, de megvan, ott a polcon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most olvasom az sw.hu cikét a DVD kiadásról, ami kicsit meglepett. Plokoom el van tévedve kissé, ami meglep. Épp a kiadás puritánsága a lényeg, hogy adja azt a kellemes "klasszikus feelinget", erre most az a baj. Én már nem értek semmit...

Az aintitcool-on meg azon voltak megreccsenve, hogy miért nem korabeli plakátok vannak a borítokon... Mondjuk feelinges lenne, az biztos, de amúgy nem rohadtul mindegy? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az aintitcool-on meg azon voltak megreccsenve, hogy miért nem korabeli plakátok vannak a borítokon... Mondjuk feelinges lenne, az biztos, de amúgy nem rohadtul mindegy? :)

Nekem teljesen mindegy, mert nem fogom megvenni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem teljesen mindegy, mert nem fogom megvenni. :(

Sztem énse :)

 

Egyébként miért nem nyomtatnak borítót akkor? :)

 

Igazából én megértem azokat akik szidják Lucast hogy kiadja a régi változatot így:

Mert Lucas MINDIG kell szidni valamiért.Pár éve megtalálták a gyenge láncszemet a dvd kiadásokban, hogy nem jelent meg az eredeti változat, így gyorsan ezért szidták Lucast..Amikor kiderült hogy meg fog jelenni DVD-n, akkor bepánikoltak hogy nem tudják e miatt szidni Lucast és kerestek megint valamit hogy fikázhassanak.Persze azok akik eddig petícióztak hogy kiadják a régi változatban a trilógiát, most fel vannak háborodva hogy Lucas mekkora pénzsóvár hogy rajtuk, rajongókon akar meggazdagodni.Felújítja a filmeket, emiatt persze támadják hogy miért nem tud megállapodni egy változatnál se, és miért teszi tönkre a remekműveket.Ha 77' óta SEMMIT se javított volna a filmeken, akkor azért szidnák hogy nem halad a korral, és senki se akarja nézni a papírhajó X-Wingeket, meg az elszínesedett Darth Vadert.Én G.L. helyében már rég odavágtam nekik volna félkész változatot, nesze vazze fog meg jól szöveggel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még csak nem is kellene nagyon keresgélni, mert az 1995-ben kiadott első verzió, THX minősítésű, digitálisan kitisztított képpel jött ki, amin semmi változtatás nem volt. 1997-ben jött ki az SE.

Ez volt az a verzió asszem, amit először láttam, amitől rajongó lettem. Plusz nem vetem meg fél éve a DVDt, tehát nagyon nem értem miért kezdtek lesüllyedni a fikázók szintjére:)

 

:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez volt az a verzió asszem, amit először láttam, amitől rajongó lettem. Plusz nem vetem meg fél éve a DVDt, tehát nagyon nem értem miért kezdtek lesüllyedni a fikázók szintjére:)

 

:)

Nálam meg ez volt az a verzió, ami ujból az SW közelébe vonzott. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ekkortájt láttam, de hogy melyik verzió volt, azt ma sem tudom, mivel valakitől másoltan hozta anyu. Max. a szinkronból derülhet ki. Na majd belehallgatok a kazikba, hogy melyik változat :)

Szeritnem nem nehéz kideríteni. Jól látható különbség van az SE és a régi között. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szeritnem nem nehéz kideríteni. Jól látható különbség van az SE és a régi között. :)

Legrégibb verzió:Régi effectek, nincs benne pl Jabba az EpIV-ben.Kassai Károly Luke magyarhangja.

THX verzió:Javított effectek, még mindig nincsenek benne új jelenetek, pl Jabba se az EpIV-ben.Buci a szinkronhanhja Luke-nak.

Special Edition:Javított effectek, új jelenetekkel megtoldva(ami a dvd-n van).Még mindig Buci Luke szinkronja.Ezen a változaton az EpIV-ben már ottvan Jabba..

DVD változat:A Se felújítva feliratosan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még csak nem is kellene nagyon keresgélni, mert az 1995-ben kiadott első verzió, THX minősítésű, digitálisan kitisztított képpel jött ki, amin semmi változtatás nem volt. 1997-ben jött ki az SE.

Szerintem is magától értetődő lenne, hogy a 95-ös THX-es verziót pakolják fel. :|

 

A 4:3-at valóban csúnyán benéztem. :) Azt írták, nem lesz anamorphic widescreen, ezért azt hittem, az LFL arra vetemedik, hogy pan&scan formában adja ki a filmeket (már a feltételezés is sértő volt rájuk nézve :) ). Szóval widescreen lesz, csak nem anamorphic. Így csak a szélesvásznú tévések szívnak. :) Gyakorlatilag a szélesvásznú kép egy 4:3-as képbe lesz beágyazva, mint a műsoros videokazettákon. Akárhogy nézzük, ez gagyi. Nincs egyetlen olyan DVD-lemezem sem, ami szélesvásznú, de nem anamorphikus, és zoomolni kell rá.

 

A puritánságot pedig direkt nem kritizáltam. Amíg a retro hangulat része, addig rendben van, de azért egy bizonyos színtű igényességet elvárhatunk.

 

yodamester: Lehet, hogy Lucas az eredeti változatokat workprintnek tekinti, de bizonyos filmek esetében a workprint is kincsnek számít. A klasszikus trilógia ilyen, de kuriózumként még az Ep1 újravágás előtti változatát is szívesen birtokolnám. Sőt, rajongók anno reklamáltak Sansweetnél, hogy miért nem teszik elérhetővé az Ep2 200 órányi nyersfelvételeit. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

200 óra?Ijjj....100 dvd-re simán ráfér :)

Na de erre lesz jó a bluray.

Persze ezt nem úgy kell érteni, hogy ebből kijönne 200 órányi film, hiszen egy-egy jelenetet akár tucatszor is felvesznek, olykor három különböző kameraállásból. Sansweet válasza egyébként az volt, hogy 200 órányi kékhátteres felvételt végignézni kb olyan szenvedés, mint egymás után 200-szor megnézni a Holiday Specialt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze ezt nem úgy kell érteni, hogy ebből kijönne 200 órányi film, hiszen egy-egy jelenetet akár tucatszor is felvesznek, olykor három különböző kameraállásból. Sansweet válasza egyébként az volt, hogy 200 órányi kékhátteres felvételt végignézni kb olyan szenvedés, mint egymás után 200-szor megnézni a Holiday Specialt. :)

Ebbe lehet valami.

De nem is egyszerre kell végignézni a 200 órát. Tallózgatva ugrálgatva, esetleg úgy megcsinálva, hogy végre lehessen használni a DVD-nek a kameraváltó (Angle) funkcióját.

Én egy ilyenért nagyon sokat képes lennék áldozni.

Sokkal többet, mint az eredeti régi változatért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

yodamester: Lehet, hogy Lucas az eredeti változatokat workprintnek tekinti, de bizonyos filmek esetében a workprint is kincsnek számít. A klasszikus trilógia ilyen, de kuriózumként még az Ep1 újravágás előtti változatát is szívesen birtokolnám. Sőt, rajongók anno reklamáltak Sansweetnél, hogy miért nem teszik elérhetővé az Ep2 200 órányi nyersfelvételeit. :)

200 óra EP2...? :(

Inkább ne :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

200 óra EP2...? :)

Inkább ne :)

Miért ne? Én megnézném. Egyszer. Részletekben.

 

Pl az akciójeleneteket kameránként, azaz egy teljes mozdulatot anélkül hogy a nézőpont változna. Vagy pl amint Hayden egy kék "reeken" rodeózik:D

 

Vagy pl amikor Temuera Morrison színes esernyővel táncol a kaminói esőben:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A TFN-es arcok levelet írtak a Lucasfilmnek, hogy a jövőben tervbe van-e véve a legelső verziók digitális restaurálása. A következő üzenet érkezett:

 

"I wanted you to know how much we appreciate the passion and enthusiasm you have for Star Wars, and thank you for sharing your concerns about our upcoming DVD release.

 

The DVDs being released in September will contain two versions of Star Wars: Episodes IV, V and VI � the Special Editions (which represent George�s vision of the movies) and the first versions, which will be included as bonus material. We hoped that releasing those �original� movies on a bonus disc would be a way to have some additional fun with the debut of the movies as individual DVDs. We certainly did not want it to become a source of concern or frustration for any of our fans.

 

As you may know, an enormous amount of effort was put into digitally restoring the negatives for the Special Editions. In one scene alone, nearly 1 million pieces of dirt had to be removed, and the Special Editions were created through a frame-by-frame digital restoration. The negatives of the movies were permanently altered for the creation of the Special Editions, and existing prints of the first versions are in poor condition.

 

So many fans have requested the original movies, we wanted to find a way to bring them to you. But since these movies do not represent George's artistic vision, we could not put the extraordinary time and resources into this project as we did with the Special Editions. The 1993 Laserdisc masters represented the best source for providing the original versions as DVD bonus material. Although these are non-anamorphic versions, they do preserve the original widescreen composition of the movies.

 

We want you to be aware that we have no plans � now or in the future � to restore the earlier versions.

 

We hope you will understand our decision and, again, want to let you know how much we appreciate your interest and enthusiasm.

 

Sincerely,

Lynne Hale

publicity@lucasfilm.com "

 

 

Ez jó hír, mert továbbra is azt mutatja, hogy ezek a verziók csak mint érdekességek kerülnek fel a lemezre, semmi több jelentőséggel nem bírnak. Nem hiszem el, hoyg ezek a birka amcsik ezt nem bírják felfogni! :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.