Ugrás a kommentre

Star Wars Saga DVD és Blu-Ray kiadás


Tibur55

Ajánlott hozzászólás

Volt egy kis bemutató az USA -ban a BD kiadásból. Az egyik résztvevő az alábbiakban összegzi az élményt:

 

"On top of getting high quality HD transfers — and we know that George Lucas will be quite adamant about QC — there will be a good amount of bonus material included to satiate hardcore fans. We can’t really say too much about it as we only caught glimpses, but it looks like there will be at least 8 to 10 new hours to go through. To be honest, my Star Wars DVDs look pretty damn good upconverted on my BD player and shown on a 40-inch screen, but there are many fans undoubtedly craving everything in HD, and they will get their wish on September 16th. I’m looking forward to checking out the spoofs, the 360 views of maquettes and various props like the original Millennium Falcon (which unintentionally looked like a Space: 1999 Eagle ship), plus the Empire anniversary doc (my fave film of the bunch). What would make Star Wars: The Complete Saga truly complete would be the original trilogy as it was originally released. At least those have surfaced on DVD, but without proper restoration. Regardless of that gripe, the Star Wars Blu-ray sets should please a multitude of fans and make a great gift for younger viewers who have yet to delve into them. And while I will always prefer the original trilogy, Episode III still kicks ass."

 

Jól tudó angolosok lefordíthatnák a köznek. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyszerű, köszi! Sajnos épp a lényeget nem fotózta le a srác, a szitázást és a tok belsejét. :) Bár csak a kezemben lehetne a kiadvány. :yes:

 

Engem is bosszant, h a lényeg nincs lefényképezve, de így is látszik, h valóban nagyon szép kiadás lesz. És mennyivel szerényebb lesz a 2 trilógiás (összesen ugyanannyiért). 40 kivágott jelenetet ír, ami ha tartalmazni fogja a DVD-seket (és Toschee-t, meg a Jedi fénykard szerelését már biztos), akkor nem is olyan sok.

 

A legjobban még mindig a változtatások érdekelnek, utána meg a képminőség, és pont erről nincs még semmi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A legjobban még mindig a változtatások érdekelnek, utána meg a képminőség, és pont erről nincs még semmi.

Én remélem, hogy ráteszik majd a trailereket és minden más jót ami a régi DVD -ken volt. Plusz a menü is érdekes lesz. Vajon újrahasznosítják a DVD menüket vagy teljesen újat animálnak? Tényleg a SAGA box a legszebb. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyszerű a képlet mint a faék. Bevégjuk a lejátszóba a BR EPIV-et, odatekerünk az edzőgömbös részhez és voáláááá...ha szép kék kardot látunk, akkor örülünk, ha szép zöldet.....akkor marad Adywan.

 

Egyébként belegondolt már valaki, mekkora égő lesz ha nem javítják ki? Remélem ki lesz javítva, de ha nem...akkor magam örlöm be a korongokat.

 

Akkor majd ez lesz a reklám:

 

...éld át Vader rózsaszín kardját HD-ben,

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyszerű a képlet mint a faék. Bevégjuk a lejátszóba a BR EPIV-et, odatekerünk az edzőgömbös részhez és voáláááá...ha szép kék kardot látunk, akkor örülünk, ha szép zöldet.....akkor marad Adywan.

 

Egyébként belegondolt már valaki, mekkora égő lesz ha nem javítják ki? Remélem ki lesz javítva, de ha nem...akkor magam örlöm be a korongokat.

 

Akkor majd ez lesz a reklám:

 

...éld át Vader rózsaszín kardját HD-ben,

 

Azért inkább maradok a Lucasfilm kristálytiszta képénél és hangjánál, mint egy fanfilmnél a Battle of heroes-sal az EpIV-ben. Égő lesz? Egy átlag filmnéző ezeket észre sem veszi, ezt tapasztalatból mondom. Amúgy Cameron sem égett a Terminator szaggatott mozgása miatt...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért inkább maradok a Lucasfilm kristálytiszta képénél és hangjánál, mint egy fanfilmnél a Battle of heroes-sal az EpIV-ben. Égő lesz? Egy átlag filmnéző ezeket észre sem veszi, ezt tapasztalatból mondom. Amúgy Cameron sem égett a Terminator szaggatott mozgása miatt...

 

A terminátor szaggatott mozgása alapból benne volt a T1 filmben, Luke zöld kardja az EPIV ominózus jelenetében a 2004es "felujítás" eredménye. Szerintem ez lényeges különbség.

 

Én a BR esetébe tökéletes minőséget várok...de ez evidens. Ami aggaszt, hogy nagyon sokszor hallom viszont ezt a frázist, hogy az átlag néző észre sem veszi. Komoly dilemmát okoz nekem ennek a kijelentésnek az értelmezése. Mert jómagam véleménye szerint az átlag néző nem hülye, felismeri ha 3 vágáson belül 5 különböző színe van valaminek. Felismeri azt is, ha egy effekt csúnya, nem odaillő...idejétmúlt vagy egyszerűen randa. Nincs abban semmi felsőbbség, hogy valaki 625x látta a filmet....attól még nem lesz "értő" belőle, mint ahogy nem lesz jó szobrász aki sokat jár szoborparkba és az sem lesz jó festő akinek sok a kép a falán.

 

Én azt mondom, hogy akkor van értelme megvenni valamit huszadszorra, ha az tényleges innovációt hordoz. Például új extrákat társít a filmhez, vagy új effekteket. Nekem azért izgalmas minden SW kiadás, mert apróságokban, de mindig valami újat hoz az előződökhöz képest. Azzal viszont nem tudnak megvenni kilóra, hogy a BR kiadásnak tökéletes lesz a képe. Mégis milyen legyen ha nem tökéletes? Ezt hívják parasztvakításnak. Naná hogy tökéletes hangot és képet akarok...ez a kiindulási alap...nade miben lesz több mint a 2004-es DVD?

 

Sokan sokfélét akarnak...van aki digitális háttereket, van aki szebb kardokat, van aki kevésbé hullámzó hangsávot az EPIV alá.

Van aki csak annyit kér, hogy ami régen működött (Han lő először), az maradjon is úgy.

 

Nekem az kell, hogy ne a 2004-es transfer legyen a lemezeken...legyen új színkorrekció.

 

Egyébként az egészben az a vicces, hogy sok változtatás házibarkács módszerekkel is viszonylag szépen megvalósítható. Ha ezeket az apró, de a rajongók számára fontos változtatásokat nem hajtották végre, az több mint hanyagság....az pofátlanság. Sokan csak ezek miatt a változtatások miatt vennék meg ezt az új kiadást. Többek között én is, mert máskülönben ott a 2004-es korongom...az is tökéletes hangot és képet kínál. Legalábbis ezzel lett eladva.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A terminátor szaggatott mozgása alapból benne volt a T1 filmben, Luke zöld kardja az EPIV ominózus jelenetében a 2004es "felujítás" eredménye. Szerintem ez lényeges különbség.

 

Én a BR esetébe tökéletes minőséget várok...de ez evidens. Ami aggaszt, hogy nagyon sokszor hallom viszont ezt a frázist, hogy az átlag néző észre sem veszi. Komoly dilemmát okoz nekem ennek a kijelentésnek az értelmezése. Mert jómagam véleménye szerint az átlag néző nem hülye, felismeri ha 3 vágáson belül 5 különböző színe van valaminek. Felismeri azt is, ha egy effekt csúnya, nem odaillő...idejétmúlt vagy egyszerűen randa. Nincs abban semmi felsőbbség, hogy valaki 625x látta a filmet....attól még nem lesz "értő" belőle, mint ahogy nem lesz jó szobrász aki sokat jár szoborparkba és az sem lesz jó festő akinek sok a kép a falán.

 

A terminátoros érved jogos, de a dvd előtt a kard abban a jelenetben FEHÉR volt és az sem jobb, rosszból lett rossz. A falconos kardot '97 óta utálom. Lehet, h ennek az az oka, h bejött a tudatomba, h régi film, rossz effekt, ki kellene cserélni. Más franchise-nál nincs ilyen és meg vannak nélküle. Jó példa erre, h egyik haverom nézte a harry potter első részét és a professzor fején ott volt hátul Voldemort arca, és mondtam neki, h gondolom a BR-re az arc ki lesz cserélve Ralph Fiennes-ra. Nem értette, h miért kellene...

 

Nem hülye az átlag néző de törődök is azzal, h milyen a fénykard árnyalata... Első nézéskor egyáltalán nem, és többnyire utána sem... és fájó kimondani, de még egyetlen haverom sem azt cikizte, h milyen a kard, hanem, h Obi-wan és Vader, h kardoznak, mert régen jobban ment nekik... Mondom, h "elhagyott az erő öreg"... Mire ők: és Yoda? és Dooku...?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is legyenek kijavítva a hibák. DE!!! És ez a lényeg. Az Sw nem a zöld fénykardról szól, hanem másról. Ezt azért ne felejtsük el. Az én rendszeremen meg már a DVD nem az igazi, szóval jöhet a BR. Zölden is.... A történet még mindig lenyűgöz, bele tudom élni magam és főleg ez számít. Az utóbbi időben jöttem rá arra, hogy a mániákus hibajavítási kényszer talán annak a jele, hogy már nem is a történet a lényeg, hanem valami más...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A terminátoros érved jogos, de a dvd előtt a kard abban a jelenetben FEHÉR volt és az sem jobb, rosszból lett rossz. A falconos kardot '97 óta utálom. Lehet, h ennek az az oka, h bejött a tudatomba, h régi film, rossz effekt, ki kellene cserélni. Más franchise-nál nincs ilyen és meg vannak nélküle. Jó példa erre, h egyik haverom nézte a harry potter első részét és a professzor fején ott volt hátul Voldemort arca, és mondtam neki, h gondolom a BR-re az arc ki lesz cserélve Ralph Fiennes-ra. Nem értette, h miért kellene...

 

Nem hülye az átlag néző de törődök is azzal, h milyen a fénykard árnyalata... Első nézéskor egyáltalán nem, és többnyire utána sem... és fájó kimondani, de még egyetlen haverom sem azt cikizte, h milyen a kard, hanem, h Obi-wan és Vader, h kardoznak, mert régen jobban ment nekik... Mondom, h "elhagyott az erő öreg"... Mire ők: és Yoda? és Dooku...?

 

Nagyon jó a felvetés...sokan még a rajongók közül is egyfolytában támadják a régi trilógia lassú, kimért párbajait, kiemelten az EPIV összecsapását. Nos a fanyalgóknak üzenem, hogy nincs igazuk...nagyon nincs.

Az új trilógia kardviadalai látványosak ugyan, de a realitáshoz semmi közük! Ahogy ott kardoznak, az mese...nagyon jól néz ki, csodálatosan van megkoreografálva, de egyszerűen köszönő viszonyban sincs egy valóságban lezajló összecsapással akár hajlított, akár kétkezes, akár másfélkezes karddal, vagy vívótőrrel kiegészülve.

 

Amit a régi trilógiában használnak, az ugyanis kendó. Ahogyan a szamurájok vívtak, rövid kimért támadásokkal, ahol minden suhintással mattot akartak adni. A realitásban pontosan így nézett ki egy szamuráj párbaj. Egyszer egy dokumentum filmeben mondták, hogy a hajlított kardok (katana és társai), olyan merevek voltak, hogy a frontális keresztütéstől egyszerűen széttörtek...ezért találták ki a pengék csúsztatását. Tehát a szamurájok ívesen kenték a pengét, nem voltak hosszú percekig zajló párbajok. Szemben a másfél - kétkezes európai harcok esetében, ahol szögekben ütötték egymást minden eleganciát mellőzve..és a legtöbb halált a belső vérzés okozta. Például oldalba vagy hátba vágták egymást sokszor a kardok lapjával.

 

A legszebb párviadal és ezzel együtt a legreálisabb is az EPV-ben van, ahol Vadert egy olimpikon tőrvívó játszotta. Ezekhez képest az új részek ugrabugrája realitás tekintetében erősen megmosolyogtató, de cool és én mind a két stílust nagyon imádom, azonban ha választani kell, akkor a régi részek mellett teszem le a voksomat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is legyenek kijavítva a hibák. DE!!! És ez a lényeg. Az Sw nem a zöld fénykardról szól, hanem másról. Ezt azért ne felejtsük el. Az én rendszeremen meg már a DVD nem az igazi, szóval jöhet a BR. Zölden is.... A történet még mindig lenyűgöz, bele tudom élni magam és főleg ez számít. Az utóbbi időben jöttem rá arra, hogy a mániákus hibajavítási kényszer talán annak a jele, hogy már nem is a történet a lényeg, hanem valami más...

 

Ebben teljesen egyetértünk. Maga a story zseniális. A lényeg a lenyűgöző mesén van, hogy akár létezhet egy ilyen világ, vagy azon hogy amikor Luke először megjelenik a vásznon mennyi minden eszünkbe jut. A csecsemő felnőtt, az apa fent a csillagrombolón, milyen lett Anakin fia? Ezek a lényegek, ettől szép az sw a mai napig. Vagy mikor Kenobi megjelenik. Vajon mennyit tud Luke a múltról?

Én is örülnék az effektek javításának de nem ez a lényeg, hanem ha leülök az ep 4 elé akkor azt is elfelejtem hogy a Föld nevü bolygó létezik, mert magába szippant a varázslat mint gyerekkoromban a moziban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben teljesen egyetértünk. Maga a story zseniális. A lényeg a lenyűgöző mesén van, hogy akár létezhet egy ilyen világ, vagy azon hogy amikor Luke először megjelenik a vásznon mennyi minden eszünkbe jut. A csecsemő felnőtt, az apa fent a csillagrombolón, milyen lett Anakin fia? Ezek a lényegek, ettől szép az sw a mai napig. Vagy mikor Kenobi megjelenik. Vajon mennyit tud Luke a múltról?

Én is örülnék az effektek javításának de nem ez a lényeg, hanem ha leülök az ep 4 elé akkor azt is elfelejtem hogy a Föld nevü bolygó létezik, mert magába szippant a varázslat mint gyerekkoromban a moziban.

Bingo! Pontosan erre gondoltam én is. :) Két hetes szabadságot vettem ki a megjelenésre időzítve, szóval meg fogom adni a módját az ünnepi alkalomnak. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bingo! Pontosan erre gondoltam én is. :) Két hetes szabadságot vettem ki a megjelenésre időzítve, szóval meg fogom adni a módját az ünnepi alkalomnak. :)

 

Ez a filmsorozat meg is érdemli ezt a kitüntetett figyelmet. Én meg ha lesz hozzá lejátszóm akkor veszek ki szabit. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó a felvetés...sokan még a rajongók közül is egyfolytában támadják a régi trilógia lassú, kimért párbajait, kiemelten az EPIV összecsapását. Nos a fanyalgóknak üzenem, hogy nincs igazuk...nagyon nincs.

Az új trilógia kardviadalai látványosak ugyan, de a realitáshoz semmi közük! Ahogy ott kardoznak, az mese...nagyon jól néz ki, csodálatosan van megkoreografálva, de egyszerűen köszönő viszonyban sincs egy valóságban lezajló összecsapással akár hajlított, akár kétkezes, akár másfélkezes karddal, vagy vívótőrrel kiegészülve.

 

Amit a régi trilógiában használnak, az ugyanis kendó. Ahogyan a szamurájok vívtak, rövid kimért támadásokkal, ahol minden suhintással mattot akartak adni. A realitásban pontosan így nézett ki egy szamuráj párbaj. Egyszer egy dokumentum filmeben mondták, hogy a hajlított kardok (katana és társai), olyan merevek voltak, hogy a frontális keresztütéstől egyszerűen széttörtek...ezért találták ki a pengék csúsztatását. Tehát a szamurájok ívesen kenték a pengét, nem voltak hosszú percekig zajló párbajok. Szemben a másfél - kétkezes európai harcok esetében, ahol szögekben ütötték egymást minden eleganciát mellőzve..és a legtöbb halált a belső vérzés okozta. Például oldalba vagy hátba vágták egymást sokszor a kardok lapjával.

 

A legszebb párviadal és ezzel együtt a legreálisabb is az EPV-ben van, ahol Vadert egy olimpikon tőrvívó játszotta. Ezekhez képest az új részek ugrabugrája realitás tekintetében erősen megmosolyogtató, de cool és én mind a két stílust nagyon imádom, azonban ha választani kell, akkor a régi részek mellett teszem le a voksomat.

 

Ezt meglehet magyarázni így, és nem a régi trilógia csatáival van a "baj" hanem az Ep IV-el, ahol ugyanazok a karakterek küzdenek egymással. Ja eddig ugra-bugra volt, most meg már kendó... Eddig kék fénykard volt, most meg színváltós. Én nem akarom, h kicseréljék a csatát, mert az még rosszabb lenne viszont...

 

Én meg remélem, h akkorra már lesz honnan kivennem szabit, mert friss diplomásként... :)

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megfelelni mindenkinek úgy sem lehet.

Viszont azzal, hogy Lucas már többször is belenyúlt a Trilógiába az elmúlt 14 évben, így jogos a vágy, hogy a hat film ne csak történetben, hanem látványban is legyen egységes. A kérdés, hogy mi az a szint, amíg ez a vágy ésszerű? Én nyitott vagyok a változtatásokra is, ha azok valóban nagyobb súlyt adnak az egyes jeleneteknek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody-val és Frenkie-vel értek egyet. Persze én is szeretném, ha az effekteket kijavítanák, de ha marad a zöld kard, meg az összeakadó kardok, meg a tükrözött jelenetek, minden. Az sem fog zavarni. Max nem azonnal veszem meg a Blu-ray-t, hanem majd kicsit később. Az meg lehet, hogy javított effektek esetén is így lesz.

A tökéletest várni meg - bocsi Zééé - idiótaság. NINCS tökéletes, SOSEM lesz. Pláne nem egy több, mint harminc éves film esetén nem lesz, ha még a legmodernebb filmezési technológiákkal sem tudják még csak meg sem közelíteni a tökéleteset. Még Adywan is baromi messze van attól, még objektíven nézve is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody-val és Frenkie-vel értek egyet. Persze én is szeretném, ha az effekteket kijavítanák, de ha marad a zöld kard, meg az összeakadó kardok, meg a tükrözött jelenetek, minden. Az sem fog zavarni. Max nem azonnal veszem meg a Blu-ray-t, hanem majd kicsit később. Az meg lehet, hogy javított effektek esetén is így lesz.

A tökéletest várni meg - bocsi Zééé - idiótaság. NINCS tökéletes, SOSEM lesz. Pláne nem egy több, mint harminc éves film esetén nem lesz, ha még a legmodernebb filmezési technológiákkal sem tudják még csak meg sem közelíteni a tökéleteset. Még Adywan is baromi messze van attól, még objektíven nézve is.

 

Nem,nem...én még véletlenül sem akarok radikális változtatásokat. Nekem a filmek úgy tökéletesek, ahogy vannak. Semmi bajom az effektekkel. Nekem a 2004-es DVD színhibáival van problémám. Azt szeretném ha helyrebillentenék. Minden más apróbb változtatásnak örülni fogok.

 

Deviszont...ha Yodát tényleg kicserélték digitális mására az EPI-ben viszont a kardokhoz a régi részekben meg nem nyúltak hozzá ugyan olyan hévvel...az több lesz mint hanyagság.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, a történet a lényeg. De ha már kiadnak egy új formátumot, és az emberek pénzéére pályáznak, akkor tegyék meg azt is, hogy szépen kijavítják a DVD hibáit. Mivel a mai technológiával ez könnyűszerrel megvalósítható, én úgy gondolom, ez egy JOGOS elvárás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.