Ugrás a kommentre

1x17 - Blue Shadow Virus


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

De azért be kellett csempészni a bolygóra a hozzávalókat :P Végül is ügyesen meg lehet csinálni.

A rész tanulsága, hogy aki megalomán őrült és egy galaxist ki akar írtani, annak a kísérleteit egy félreeső peremvidéki holdon kell folytatnia. :hmm:

 

A doki egyébként mit csinált volna a galaxisban, ha már minden élet kipusztult? Csak úgy melléksen kérdezem... Családot nem tudott volna alapítani és max. a vega koszt maradt volna neki.... ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A doki egyébként mit csinált volna a galaxisban, ha már minden élet kipusztult? Csak úgy melléksen kérdezem... Családot nem tudott volna alapítani és max. a vega koszt maradt volna neki.... :hmm:

Boldogságban élt volna a gép barátaival. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem, és nem vagyok elragadtatva. Egy közepes résznek jó volt, és volt egy kis Lostos utóérzésem a "Hatch" miatt, a mellékszereplők tetszettek (gungan lány, doki), de úgy hiszem hogy egy rész bőven elég lett volna ennek a vírusosdinak. Pláne a "mindig elő tudok húzni egy új fiolát valamelyik zsebemből" című történet idegesített egy csöppet.

 

Az "átalakítottam légneművé" dolog pedig egy gyenge 'B' kategóriás filmvilágra emlékeztetett, szóval a történetszál egyáltalán nem jött be.

 

Ellenben a karakterek interakciója (Anakin Padmé, Obi-wan Anakin, Ahsoka Anakin) annál inkább.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az "átalakítottam légneművé" dolog pedig egy gyenge 'B' kategóriás filmvilágra emlékeztetett, szóval a történetszál egyáltalán nem jött be.

Ugyan már Donát ez egy 22 perces animációs sorozat. :hmm: Teljesen a keretek között oldották meg. Nekem továbbra is nagyon tetszik a rész, főleg Vindi miatt. említed a fiolákat is. Ott voltak a táskájába, szóval nem tudom mire gondolsz amikor ezek előkerültét reklamálod.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

na végre eljutottam a részek megnézéséig

 

nekem a történetszál tetszett, az egész rész igazából nálam az 1. film rész hangulatát idézte..

 

a doktor hangja kemény volt, eléggé stílusosan beszélt :hmm:

 

Naboo tájai nagyon tetszettek, jól megcsinálták..

 

az izgalomadag végig megvolt, fantasztikus részek voltak ... 9/10

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Alapjába véve én is közepesre értékelem. Nekem most kicsit sok volt Jar Jarból. Viszont a női gungan bejött és azzal együtt az egész Naboo animált része. :hmm: A doki hangja egy ilyen rajzfilmben jó volt, de élőszereplősben nem tudnám elképzelni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A folytatása jobb, ez annyira nem jött be, de azért még bőven szórakoztató volt. A doki kicsit idegesített. Jó volt a gunga csaj, már láttam magam előtt egy Jar Jar love sztorit, de nem játszották meg. A két nép közötti feszültséget nem értem, mire utalhatott, pláne az ep2-3 fényében. Az új királynőt meg aztán végképp nem értem, hiszen Jamilia és Apailana között csak három év van, míg Padmé 2x4 évig volt királynő. Vagyis Apailana körülbelül az ep3 előtt egy évvel lett királynő, míg Jamilia két évvel az ep2 előtt vált azzá. Minek kellett ez a Neeyutnee? Szóval, van itt két nagyobb logikai bukfenc is, ami levon az epizód értékeiből a számomra. Meg azt sem igazán értem, mit keresett Typho a Naboon már Padmé megérkezése előtt, mikor ő a szenátor testőre. Ésszerűbb lett volna Panaka kapitányt elhelyezni a sztoriban, hiszen elvben ő a királyi főtestőr. Szóval, a sok filmekkel való ellentmondás miatt számomra ez az epizód eddig az egyik leggyengébb.

 

Én arra értettem, hogy arról volt szó, hogy rejtőzködve élnek. Vagy az Ep. I. eseményei óta megint a felszínen is mászkálnak és nem csak a tavak mélyén rejtőző városaikban éldegélnek?

Nem csak kibékültek, de az ep2-ben már Theed utcáin is mászkáltak gungák, az ep3-ban meg már a Coruscanton is láthatóak (nem csak Jar Jar :) ).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Valahogy.... nem jött be. :) Egyébként a "pudu" az hutt szó, nem? Mit keres a gungan-nabooi nyelvben?

 

Ja, és valahogy a kórbonctani elváltozások is ismerősek voltak ( duzzadt, kékes nyelv látványos nyálkahártya-elhalással) Nem tetszik hogy egy valódi vírusról lopják az ötletet még ha a terjedési mód és tempó nem is stimmel....

Szerkesztve: - Darth Krande
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 8 hónappal később...
Fény derült Nuvo Vindi származására is... Vindi a faust faj képviselője... Hát, nekem ez elég nyilvánvaló utalás Goethére... :)
Az egyik legőrültebb karakter az egész sorozatban. Remélem feltűnik még. :) Jó kis nép lehet ez a faust ilyen egyedekkel. ;)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egyik legőrültebb karakter az egész sorozatban. Remélem feltűnik még. :) Jó kis nép lehet ez a faust ilyen egyedekkel. :)

Kéne egy olyan rész, ahol a sorozat során elfogott gonoszok, mint például Nuvo Vindi, Whorm Loathsom, Lok Durd meg persze a főbb arcok, Wat Tambor és Poggle szökést kísérelnek meg egy köztársasági börtönből. És együttes erővel, egymásra hagyatkozva elkövetnek mindent, hogy visszajussanak a Konföderációhoz. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kéne egy olyan rész, ahol a sorozat során elfogott gonoszok, mint például Nuvo Vindi, Whorm Loathsom, Lok Durd meg persze a főbb arcok, Wat Tambor és Poggle szökést kísérelnek meg egy köztársasági börtönből. És együttes erővel, egymásra hagyatkozva elkövetnek mindent, hogy visszajussanak a Konföderációhoz. :)

A címe pedig lehetne Akrham Asylum :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A címe pedig lehetne Akrham Asylum :D

Hehehehe... :hmm: De abban a képregényben volt túszejtés is, és Batmant követelték maguknak. Itt is lehetne egy ilyen... Átveszik az uralmat az intézet felett, és a Kiválasztottat követelik. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 évvel később...

A két nép közötti feszültséget nem értem, mire utalhatott, pláne az ep2-3 fényében.

Azon túl, hogy kicsit félelmetes belegondolni, hogy ezt lassan hét éve írtam (még pár év, és tíz éves sorozat lesz a TCW!), azóta azért ez kicsit árnyaltabb lett. A vicc az egészben, hogy csak most esett le. Pedig azért párszor már láttam ezt az epizódot az elmúlt években, meg azt is, amiben kifejtik, mi is ez az ellentét és ki indukálja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.