Ugrás a kommentre

2x07 - Legacy of Terror


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Ha vége lesz akkor se feltétlen szükséges lezárni Karina sorsát. Beomlott a barlangja és kész. Lehet, hogy volt hátsó kijárat, de az is lehet, hogy meghalt. :)
Az ilyen lezárások a legjobbak, mert még bármi lehet belőle. Épp mint az, amikor Vader kisodródott az űrbe az Ep4 végén. Én akkor meg voltam győződve róla, hogy örökre vége, aztán csak visszahozta Lucas. :|
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

További érdekesség, hogy a Wookieepedián továbbra sem tüntették fel Karina halálának időpontját. Talán nem is halt meg, és csupán örökre eltemették? Mert a templom összeomlásakor én úgy látom, hogy csak elé esnek szikladarabok, de magára a királynőre nem.

Nem halt meg, hogyan halhatott volna? Majd valamikor lesz egy epizód, mikor Anakin, Ahsoka és C-3PO lesétálnak egy köztársasági cirkáló (ep1, Ambush) a Resolution hangárjában. Éppen beszélgetnek arról, hogy C-3PO éppen időben mentette meg őket a felrobbanó állomásról.

- Nem mertem a dokknál maradni, Ani gazdám, mert túl instabillá vállt. Így köröztem és reméltem, hogy fel tudom venni önöket.

- 3PO, jól csináltad, de tényleg - Anakin.

- Komolyan, Ani gazdám! - azzal lenéz a földre, ahol a padló egy kis foltban kiolvadt.

A következő pillanatban két kar fogja meg a kezeit, kettő a lábait. Felemelik és minden két darabra tépik, majd elhajítják. Karina feje bukkan ki a cirkáló egyik talpa mögül. Lassan leereszkedik.

Anakin Ahsokára kiállt:

- Fuss!

Ahsoka megmozdul, s Karina egyből felé fordul. Ani rákiált:

- Nem! Ide! - Karina felé fordul.

- TEEEE - morogja rikoltó hangján.

- Rohanj - szól rá Anakin Ahsokára, aki bebújik a padló alá egy szervízjáratba.

Anakin, miután meggyőződött róla, hogy Ahsoka elbújt, futásnak ered. Berohan az egyik garázsba és rácsap az ajtózáróra. A súlyos fémdarab a helyére csusszan. Anakin lihegve hallgatja a dörömbölő, süvítő Karinát.

- Meeegfiiizeeetsz! Eeeelpuuusztííítottad a fééészkemeeeet. Eeeezéééért megöllek!

Karina a túloldalt kisvártatva abbahagyja a dörömbölést, mert klónok rohannak be a hangárba. Lőnek rá, de a lézernyalábok egyszerűen lepattognak vastag bőréről. Nekik ront és mindet megöli, majd a padló alatt bujkáló Ahsoka után ered. Egymás után kapkodja fel a padlóelemet, mire Ahsokát már semmi sem védi a gonosz alien... bocs, képzavar... geonosisi királynőtől. A lány felsikolt.

A garázs súlyos kapuja feltárul. Anakin egy AT-RT-n lovagolva kivágtat.

- Nem fogod bántani a gyereket te dög! - sziszegi dühösen és tüzet nyit a lépegető ágyújával.

Karina a találatok hatására egészen a hangárt védő erőtérig sodródik, de nem esik baja. Támadásba lendül, megfejeli a lépegetőt, ám olyan szerencsétlenül, hogy az ráborul.

- Eelpuuusztíítalaaaak! - süvölt.

Anakin próbál arrébb kúszni, de Karina megragadja a lábát. Gép keze minden erejét latba kell vetnie, hogy megkapaszkodjon. Ha nem sikerül, Karina biztos széttépi, akár ki tud mászni a lépegető alól, akár nem.

Ekkor eszébe jut valami Anakinnak. Lecsap a karján lévő kominkre.

- Admirális, nyissa ki a hangárkaput és kapcsolja le az erőteret!

- Micsoda? - reccsen Yularen hangja a komban.

- Csinálja!

Az erőtér megszűnik, a hangárkapuk szirénák harsogása közepette kitárulnak. A vákuum orkán erejű szelet kavar. A lépegető kiröppen az űrbe, de Karina tovább kapaszkodik Anakin lábában, aki alig tudja tartani magát. Ahsoka nem talált időben kapaszkodót, így a nyílt űr felé sodródik. El a csonka C-3PO felső teste mellett, aki kétségbeesetten kapaszkodik a padló egyik elemébe.

- 3PO! - kiáltja Ahsoka, mire a protokoll droid megragadja.

Ahsoka a droidba kapaszkodva visszamászik.

Anakin eközben előveszi fénykardját és egyetlen mozdulattal levágja Karina csuklóját. A geonosisi királynő rikoltva száguld ki a nyílt űrbe. Anakin újra a komlinke szól:

- Erőteret aktiválni!

Az erőtér felvillan, mire az orkán elül. Anakin a kimerültségtől elgyötörve feláll, Ahsokához ballag, aki még mindig C-3PO-ba kapaszkodik. Felsegíti a lányt.

- Mester - nyögi Ahsoka hálásan.

C-3PO zizegő hangmodulján át is érthetően formálja a szavakat:

- Nem is rossz egy embertől, Ani gazdám.

Anakin és Ahsoka felnevetnek, majd beúszik a végefőcím. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Most akkor Karina volt minden Geonosisi anyja? Mert ha meghalt, akkor ki fog halni a Geonosisi faj. Azok a férgek az élő lakosokban is benne lehettek vajon? :D Egyáltalán hogyan épült fel a Geonosisi életközösség?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jogos kérdés... Olyan, mintha ez az egész "közös tudat" dolog csupán a férgeken alapulna. Viszont nem hinném, hogy mindenkiben lenne... Poggle-ben például tuti, hogy nincs. De talán fontolóra kéne venni, hogy most akkor a CIS-be való csatlakozás Poggle, vagy Karina döntése volt?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jogos kérdés... Olyan, mintha ez az egész "közös tudat" dolog csupán a férgeken alapulna. Viszont nem hinném, hogy mindenkiben lenne... Poggle-ben például tuti, hogy nincs. De talán fontolóra kéne venni, hogy most akkor a CIS-be való csatlakozás Poggle, vagy Karina döntése volt?
Ez a Karina-férgek kapcsolat nekem se tiszta. Melyik volt előbb a tyúk vagy a tojás. :D Szerintem Poggle döntése volt, mert hisz ő a bolygó politikai és diplomáciai vezetője. Karina elvonultan élhetett a föld alatt. Mondjuk életviteléből adódóan nem is igen tudott volna részt venni a CIS ülésein. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a Karina-férgek kapcsolat nekem se tiszta. Melyik volt előbb a tyúk vagy a tojás. :D Szerintem Poggle döntése volt, mert hisz ő a bolygó politikai és diplomáciai vezetője. Karina elvonultan élhetett a föld alatt. Mondjuk életviteléből adódóan nem is igen tudott volna részt venni a CIS ülésein. :D

Vagy talán a népe réges-rég otthagyta Karinát... Ez magyarázhatná meg azt, hogy miért csak élőhalottak szolgálják őt. Lehet, hogy ő az egész geonosisi nép anyja, de ettől függetlenül nem hinném hogy ő lenne a fajtája egyetlen nősténye... Talán miután otthagyták őt a geonosisiak a saját kezükbe vették a sorsukat, és nem szolgálták többé Karinát, és végül Poggle lett a vezetőjük. Bár ez az elmélet is eléggé sántít... Mert akkor miért kereste fel Poggle Karinát? Talán valamilyen alkut köthettek, és ezért Karina rendelkezésére bocsátott néhány férget, hogy visszafoglalhassák a hazájukat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vagy talán a népe réges-rég otthagyta Karinát... Ez magyarázhatná meg azt, hogy miért csak élőhalottak szolgálják őt. Lehet, hogy ő az egész geonosisi nép anyja, de ettől függetlenül nem hinném hogy ő lenne a fajtája egyetlen nősténye... Talán miután otthagyták őt a geonosisiak a saját kezükbe vették a sorsukat, és nem szolgálták többé Karinát, és végül Poggle lett a vezetőjük. Bár ez az elmélet is eléggé sántít... Mert akkor miért kereste fel Poggle Karinát? Talán valamilyen alkut köthettek, és ezért Karina rendelkezésére bocsátott néhány férget, hogy visszafoglalhassák a hazájukat.
Hmmm...van benne valami, de szerintem szorosabb kapcsolat volt köztük. Megfigyelted, hogy az egész Geonosis csata alatt klónokat raboltak a Geonosik? Őket vajon hova vitték? Mert, hogy Karina áll a dolog mögött az szinte biztos. Plusz még az is feltűnt nekem, hogy néhol zombik is harcolnak a csatában. Figyeld a szemüket. :D Ellenben a Karinához két legközelebbi Geonosisi, akik elveszik Anakintól és Obitól a kardot, azok nem állnak befolyás alatt.

 

Talán valamilyen alkut köthettek, és ezért Karina rendelkezésére bocsátott néhány férget, hogy visszafoglalhassák a hazájukat.
Ez a gondoltat eszméletlenül tetszik! :D Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt! A Legacy of Terror -ban fejtegettük Karina szerepét. Van ahhoz valami ötleted? Mehet oda ha van.

Jó, hogy szóltál, volt ötletem, csak tegnap annyit írtam, hogy erre már nem jutott ujjam, merthogy elkoptak. Ma meg jól elfelejtettem :)

 

Szerintem Karina nem az ősanya, csak egy boly királynője. Az EU eddig úgy írta le a geonosisi társadalmat, hogy a kaptárak egy-egy bolyt jelentenek, Poggle pedig az összes nagy kaptár legfőbb ura, a királyok királya. Szerintem Karina meg az ő királynője lehet (neje vagy anyja, netán mindkettő). Ennél fogva lehet, ő a legfőbb úr, erre vonatkozhat a "the Great" cím is. Vagyis ő a nagyfőnök, Poggle a kisfőnök, alattuk meg van sok nagy kaptár, talán azoknak is vannak királynőik, meg alattuk a sok kisebb kaptár, talán azok is rendelkeznek királynőkkel, meg Poggle-hez hasonló királyokkal. Legalábbis így képzelném el, ha már a rovarokat mintázták, de, hogy ez milyen közel vagy távol áll az igazságtól, azt nem tudom (sajnos élek a gyanúperrel, hogy ebbe maguk az alkotók sem gondoltak bele :D )

 

A kukacok viszont szerintem függetlenek a geonosisi fajtól, inkább csak egy állat lehet a bolygón. Nem hiszem, hogy ebből születnek a geok, se azt, hogy ez adná a közös tudatot. Inkább csak egy parazita állatka, amit "rabigába" hajtottak, mert így a hulláik is szaporíthatják a kaptárat, info szerzésre sem utolsók, és könnyű az ellenséges kaptárak csapatait ellenük fordítani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Értheti képletesen is, nem?
Értheti úgy is, mert ha a féreg a gyermeke, akkor a tojásokból kikelő geonosik mik? Szerintem is képletesen, vagy átvitt értelemben használhatja a "gyermekem" kifejezést. De az is érdekes lehet, hogy ki tojja azokat a sárga tojásokat? Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.