Ugrás a kommentre

2x09 - Grievous Intrigue


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Ez a rész is ok volt.Grevious-nál gyávább hadvezért(és ostobább) hadvezért még nem látott a Galaxis.Anakin ellen odaküld egy nyomorult droidot, mikor egy Jedinek 30 droid is nulla ellenfél.Mit hitt?Hogy Anakin végignézi, hogy halálra kínozzák a másik Jedit?Nyilván az Erővel elintézi, ahogy történt is.Vagy mikor menekült mint egy nyomorult senkiházi a lábait használva, és majdnem elkapták a klónok, hát az maga volt a rettenet.
Anakin ellen legalább 10 kommandós droid ment. :) Grivi szerintem nagyszerű volt itt (mint írtam is). Koth mestert szépen elintézte a segítőivel együtt. az a rettenet menekülés az EPIII -ban is volt, amikor Obi elől iszkolt el. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a rész is ok volt.Grevious-nál gyávább hadvezért(és ostobább) hadvezért még nem látott a Galaxis.Anakin ellen odaküld egy nyomorult droidot, mikor egy Jedinek 30 droid is nulla ellenfél.Mit hitt?Hogy Anakin végignézi, hogy halálra kínozzák a másik Jedit?Nyilván az Erővel elintézi, ahogy történt is.Vagy mikor menekült mint egy nyomorult senkiházi a lábait használva, és majdnem elkapták a klónok, hát az maga volt a rettenet.

Ha Adi Gallia nem ment volna Anakinnal akkor nem bírt volna el a kommandósokkal. Grievous csak annyitt küldött ami egy jedit el tud intézni

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha Adi Gallia nem ment volna Anakinnal akkor nem bírt volna el a kommandósokkal. Grievous csak annyitt küldött ami egy jedit el tud intézni

 

 

Az Erővel simán elintézték a felét.Abakin meg a legjobb harcos.Szerintem fél kézzel elintézte volna őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Erővel simán elintézték a felét.Abakin meg a legjobb harcos.Szerintem fél kézzel elintézte volna őket.
Nem hinném. :) Így elég sokáig tartott a dolog, és ha a taktikai droid nem bénázza el, akkor bizony Koth mester már alulról szagolná az ibolyát.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont a következő párbeszéd hatalmas:

 

"Grevious:- Idióták.

Droid- programozott volna jobban" :D

:):P :P :)

 

A folytatásban is elsüti Grivi ezt a poént: "stupid battle droids". :D Valamiért nem kedveli őket. Már korábban is lecsapott párat.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:) :) :P:D

 

A folytatásban is elsüti Grivi ezt a poént: "stupid battle droids". :D Valamiért nem kedveli őket. Már korábban is lecsapott párat.

 

 

Szerintem feláldozható ócskavasként tekint rájuk.Mikor a kabinokba menekültek, simán kidobott egy droid.

Ja meg amikor kettévágja az egyiket aki panaszkodik és megkérdi hogy van-e még panasz az is hatalmas.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy már megint túl sokat feltételezek a Jedikről? :)

Igen, megint mindenható, legyőzhetetlen halhatatlanoknak képzeled őket. :P:D

 

"Grevious:- Idióták.

Droid- programozott volna jobban" :D

Ja meg amikor kettévágja az egyiket aki panaszkodik és megkérdi hogy van-e még panasz az is hatalmas.

Ez a kettő véletlen nem a másik részben volt? A második az tuti, de az első is, nem? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2x09 - Grievous Intrigue után...

 

Sikerült megnéznem az idei első részt! :P Azt kell, hogy mondjam, kicsit sem csalódtam. Lehet, hogy az újdonság varázsa, de pillanatnyilag ez az epizód fej-fej mellet vezet a 2. évad top listáján, a 2x05-el karöltve. Lehet, hogy ez nagyrészt másik kedvenc sorozatom (a Supernatural) írójának érdeme, de az egész stáb remek munkát végzett.

Szerintem abban mind egyet értünk, hogy tényleg egy remekre szabott részt láthattunk a 'Grievous Intrigue'-ben.

Szóval nem győzöm dicsérni a részt, mert valóban csaknem hibátlan. Még csak egyszer láttam, úgyhogy nem teljesen világos, hogy Grievous és Eeth Koth útjai hogy keresztezték egymást?

Érdekes, hogy mostanra alig látni egy 'hagyományos' egyenruhát viselő klónt, mindegyikükön van valamilyen festés. Grievous karakterének nagyon jót tett ez a rész, az eddigiek alapján egyáltalán nem a félelmetes és kegyetlen Jedi-gyilkos jelző jutott róla eszembe. Sokkal inkább a gyáva és alattomos droidvezér, aki elvesztette többek között a Malevolence csatahajót, valamint az egyik lehallgató állomást, ellenben néhány klónt leszámítva mindössze egy Jedi-lovaggal sikerült végeznie. Na persze most is adott egy kis ízelítőt a híres gyávaságából, de ezúttal tényleg mutatott valamit igaz valójából. :D A belépője 100%-os lett, fenomenális volt, ahogy lassan lyukat vágott a bejáratra, mialatt a klónok és Koth lesben állva várakoztak, majd hirtelen berúgta az ajtót és szemügyre vette ellenségeit. A klónok valószínűleg döbbenetükben nem lőttek, mivel az ajtólap maradványát Jedi-reflexekkel elkerülő Koth-on kívül több klón is életben maradt a tábornok érkezésekor. A 'Rookies'-ben debütáló kommandó droidok színre lépése és a testőr droidokkal alkotott párosuk már-már ilyesztően hatásos volt. Nem a szokványos harci droid-szuper harci droid duó volt jelen, ami valljuk be, nem csak nekünk, de már a Jediknek is kissé unalmas lehet. Mellesleg érdekes, hogy Grievous fejből tudja, kik a Jedi Tanács oszlopos tagjai.

Szóval a tetszetős belépő után következett a még tetszetősebb párbaj, amit a Jedi-mester még sérült karja ellenére is túlélt. Viszont elég szembetűnően hagyta magát körülvenni a testőr droidok által, így már az elején megpecsételődött a sorsa. (Csak nekem tűnt fel, hogy Fisto, Koth és Grievous egyik kardja mintha ugyan olyan lenne?)

Jó volt látni a Jedi Templomban a sok ismerős arcot, akár csak félszemű Wolffe barátunkat, akinek mégis csak jobban állt ez a kibernetikus szem, mint egy kalóz-szemfedő. :D

A kézjeles üzenet ötletes volt, mázli, hogy Obi-Wan tudása még nem kopott meg eléggé. :P

Az új hajók is tetszettek, de azért még mindig látszik, hogy egyiket a másikról 'kopizzák', kisebb nagyobb változtatásokkal. Anakinék járgánya felettébb emlékeztetett a Lambda-kompokra a birodalmi időkből. Csak nevetségesebben festett a gömb alakú pilótafülkével...

Grievous karaktere tovább erősödött miután kiderült, hogy kiszámította a Jedik tervét és ő is készült egy (nem is rossz)'cselszövéssel'. Eleinte nem értettem, miért hagyta életben Koth-ot, de itt felvilágosodtam. :P Végre jobban megismerhetjük a Grievous és Kenobi közötti ellentéteket és érthetőbbé válik, hogy miért lesz olyan nagy szám az EP3-ban a legyőzése.

Anakinék érkezése is remek lett, akárcsak a csatlakozás Grievous hajójára, amely egy szép kis Millenium Falcon-féle EP5-ös utalásra sikeredett. :P És a csipetnyi humor sem maradhat el:

Anakin: - Na ez elég közel volt?

Gallia: - Ha ennél közelebb lett volna, már bent lennénk a hajóban.

Anakin: - Azt majd legközelebb. :D

Egyébként Adi Gallia valahogy nem lett túl egyedi karakter. Az az érzésem támadt, mint ha Ahsokát lecserélték volna erre a részre, a változatosság kedvéért, erre jött Gallia mester. Még magasságban is hasonlított a padawanra a csaj. Grievous második belépője, egy az egyben hasonlított az elsőre, ugyanúgy eltalálták. :D

Na és szerintem a rész egyik tetőpontja Obi-Wan és Grievous párbaja itt következett. Az EP3-beli küzdelmüket kenterbe veri (ami ezáltal kicsit értelmetlen lett, de ez már lerágott csont). A tapasztaltabb Obi-Wan nem esett Koth hibájába és ha nem is fölényesen győzte le, de menekülésre kényszerítette a tábornokot, akinek szokásához hűen ez nem esett nehezére. Ebben a jelenetben kissé furcsa volt, hogy Grievous kettévágta a testőr droidok fegyverét Kenobi kezében, ami azért érdekes, mert direkt úgy tervezték, hogy ellen tudjanak állni a fénykardnak. Ja és a párbajt záró 'NEVER' is illő volt a küzdelemhez. Egyszóval az évad legjobb fénykardpárbaját láthattuk, számomra már nem kérdéses Grievous karakterének egyénisége.

Cody-ék kísérlete a tábornok elfogására megint csak tetszett. Nem csak az elektromos kábel kilövésére gondolok, hanem hogy egymás hátára vetődve próbálták feltartóztatni Grievoust. Ami még furcsa, vagy inkább hiba Gallia részéről, amikor az instabil folyosón újra összecsapott Obi-Wan és Grievous, a csaj hátulról rátámadt a tábornokra. De mivel aktiválta a kardját, oda volt a meglepetés ereje és a droidvezér könnyűszerrel védekezett. Tudom, nem lett volna túl Jedihez méltó hátulról, sutyiban lefejezni, de 'elvileg' megcsinálhatta volna. Jó volt látni, hogy Cody megmentette Obi életét, mert 'csak' egy klón, de mégis... több annál.

Egyszóval szerintem egy nagyszerű, ha nem a legeredetibb ötletű részt láthattuk. Mert valljuk be, láthattunk már ilyet nem egyszer. Elrabolt személy, mentőakció, sikeres kiszabadítás...stb. Pl.: Revenge of the Sith, Cloak of Darkness, Duel of the Droids, Cargo of Doom. De mégis... jól összehozták. Az apróbb bakik ellenére, ha nem is a kedvenc, de a Top5-ös részek között ott van ez a rész. Egyelőre ennyi jutott eszembe, ha lesz még valami, majd leírom. :P

A 'The Deserter'-t későbbre hagyom, hogy ne keveredjenek az élmények... :D

 

Összességében: 9/10

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben a jelenetben kissé furcsa volt, hogy Grievous kettévágta a testőr droidok fegyverét Kenobi kezében, ami azért érdekes, mert direkt úgy tervezték, hogy ellen tudjanak állni a fénykardnak.

Nem csak a végeik, azokkal a szikrázó, világító vackokkal? Mert mindig azokkal hárítják a fénykard csapásokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem csak a végeik, azokkal a szikrázó, világító vackokkal? Mert mindig azokkal hárítják a fénykard csapásokat.

 

Elvileg a többi része is ellenáll a fénykardnak. Érdekes lenne, ha csak az a két kis 20 centis akármi hárítaná.:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem csak a végeik, azokkal a szikrázó, világító vackokkal? Mert mindig azokkal hárítják a fénykard csapásokat.

Szerintem is csak azok fénykardállók. Bár a Star Warsban általában csak az bírja a fénykardot, aminek éppen bírnia kell. Ebben én már egy ideje nem keresek logikát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A CW-ben is volt egy hasonló jelenet a Jedik és a testőrdroidok között és a TCW mozifilmben is Ahsoka és a droidok között, ahol nem vágták el azt a 'botot'.

 

38425019bscap0001_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Mellékes dolog, de szerintem érdekes. Anno az 'így készült az Ep3'-ban Lucas egy rajzon mutatta, hogy az egész pálcában energiasugár van, ami így ellenáll a fénykardnak.

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

nem teljesen világos, hogy Grievous és Eeth Koth útjai hogy keresztezték egymást?
Szerintem Grievous jedikre vadászott. Most Koth -on volt a sor. :D

 

Egyébként az éppen leszakadó átjáróban folyó harc is nagyon hangulatos. Tipikusan azon jelenetek egyike, amikor minden egyben van. Látvány, feszültség és hanghatások.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annyira nem nyűgözött le ez a dupla epizód. Főleg ezen fele. Megint úgy kezdődik a rész, hogy a szeparatisták győzelmeket aratnak, de nem rémlik, hogy láttunk volna valójában ilyet. Egyszer-kétszer nem ártana, ha mutatnának ilyet is. Vagy csak rövid a memóriám? A fénykard párharcok rendben voltak, de annyira nem fogott meg a hangulata. Inkább a másik részé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annyira nem nyűgözött le ez a dupla epizód. Főleg ezen fele. Megint úgy kezdődik a rész, hogy a szeparatisták győzelmeket aratnak, de nem rémlik, hogy láttunk volna valójában ilyet. Egyszer-kétszer nem ártana, ha mutatnának ilyet is. Vagy csak rövid a memóriám? A fénykard párharcok rendben voltak, de annyira nem fogott meg a hangulata. Inkább a másik részé.
Amíg Anakin és Obi kalandjaiba csöppenünk bele, addig ne is várjunk szeparatista győzelmeket. :) Egyébként itt is kudarcot vallanak, na jó nem olyan nagyot, de azért elmenekül Grievous.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megint úgy kezdődik a rész, hogy a szeparatisták győzelmeket aratnak, de nem rémlik, hogy láttunk volna valójában ilyet.

Hát akkor a rész elején az mi volt? Nekem nagyon nem köztársasági győzelemnek tűnt :) Az évad elején meg Felciat bukták be, kicsivel később Devaront, és ugye Geonosis is megért egy második, igen fáradtságos csatát. És a következő rész sem éppen győzelem, mert Grievous is megszökött, és odafenn a flottát sem érte túl nagy kár.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Wolfee -ra visszatérve még. Érdekes, hogy most klón páncél volt rajta, pedig a korábbi részekben sima egyenruhát viselt. :D

Gondolom nem mindig viseli a páncélt, csak bevetésen. A Malevolence ellen nem volt szükség páncélra, hiszen gyalogsági összecsapásra nem került volna sor. Szerintem Cody, Rex és a többiek sem viselnek mindig páncélt, csak őket még nem láttuk úgy (a Brain Invaders-ben is láthattunk páncél nélküli klónokat).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondolom nem mindig viseli a páncélt, csak bevetésen. A Malevolence ellen nem volt szükség páncélra, hiszen gyalogsági összecsapásra nem került volna sor. Szerintem Cody, Rex és a többiek sem viselnek mindig páncélt, csak őket még nem láttuk úgy (a Brain Invaders-ben is láthattunk páncél nélküli klónokat).
Szerintem az egyenruhás klónok a hídon vagy az orvosi állomásokon teljesítenek szolgálatot. Wolfee is ilyen lehetett. Nem hinném, hogy Rexnek és a többieknek lenne olyan egyenruhája mint Wolfee -nak.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként Grievous sokat fejlődött az első évad óta, mert ott még csak Nadharral bírt el, de egy mesterrel már nem. Dooku nem is rejtette véka alá, hogy még fejlődnie kell. Nos itt már egy tanácstaggal törli fel a padlót. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A plasztoid páncélt bevetéseknél használják. A szürke egyenruha meg amolyan mindennapos viselet,kb olyan mint nálunk volt a kimenő ruha amikor még volt sorkatonaság.
De szolgálatban is azt viselik a klónok pl,. a hídon. Ráadásul ott is vannak olyanok akiken páncél van.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De szolgálatban is azt viselik a klónok pl,. a hídon. Ráadásul ott is vannak olyanok akiken páncél van.
Ők gondolom a szolgálatban lévő belső biztonsági egység. Őket fogják majd "felváltani" a klasszikus trilógiában látható fekete egyenruhás őrök. A lényeg, hogy nem páncélban vannak egész nap a klónosztagosok. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ők gondolom a szolgálatban lévő belső biztonsági egység. Őket fogják majd "felváltani" a klasszikus trilógiában látható fekete egyenruhás őrök. A lényeg, hogy nem páncélban vannak egész nap a klónosztagosok. :D
Egész nap biztos nincsenek abban. Felveszik reggel, este meg le. :P
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.