Ugrás a kommentre

2x13 - Voyage of Temptation


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Többek kötött erre is gondoltam. :D

 

Furcsáltam Orn-Free Taa és Onaconda Farr jelenlétét is. Talán őket küldte Palpatine kíséretnek?

 

 

Ezt én sem igazán értettem.Satine Coruscant-ra megy beszámolni.Akkor minek az utazása alatti időre odaküldeni szenátorokat?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sky, veled továbbra sem értek egyet, szerintem Jango Palpatine halála között annyi párhuzam sincs, mint egy sertés és egy tengerimalac között :D De mindegy, ezt nem lehet tovább ragozni, pláne, ha visszacibálod ide a témát, ahol OFF.

 

Itt valójában nem is a gyilkosságon volt a hangsúly, mert lényegében veszélyeztette az utasok, többek között Satine életét, így végül is jogos...lett volna a halála, ha mondjuk úgy történik, mint Jango esetében. Szemtől szemben, nem pedig hátulról, hidegvérrel.
De mégis szemtől szembeni harc "eredményei" ha úgy tetszik. Anakin pedig orvul ölt, és ez az ami engem igazán zavar.

Lehet nekem van erkölcsi ficamon, de ha egy olyan embert ölt meg orvul, aki máskülönben vagy meglép, vagy megöl száz embert, köztük számos magas rangú politikai és katonai vezetőt, akkor miért számít, hogyan lett likvidálva. Ennyi erővel az is egy baromi csúnya dolog, ha a mesterlövész kilövi a túszejtőt. Hiszen orvul lőtt rá, a mesterlövészt nem láthatta az a szegény, ártatlan túszejtő, mégis fejbe lett durrantva. Vészhelyzet esetén nem lehet ilyesmire apellálni, hogy szemtől-szemben (pláne, hogy Obi-Wan úgy volt, és még ha akarta volna se tudta volna megközelíteni Merricket) tisztességes, hátulról csúnya dolog. És azt sem lehet ráfogni, hogy mert Jedi. Jedi, igen, és hány Jedit is ismerünk, aki eddig életben hagyta az ellenfelét? Talán Ponda Baba az egyetlen, aki elmondhatja magáról, hogy megúszta egy megrövidült karddal, de azon kívül a Jedik jellemzően megölik az ellenfeleiket, ha föléjük kerülnek. Szemtől szemben? Miért, egy Jedivel szemben az számít? Jangonak volt valaha is esélye Winduval szemben. Egy szemernyi sem, akkor meg mit számít, hogy szemtől szemben győzött.

Olyan furcsa ez az egész. Merrick lett áldozatnak beállítva, aki emberéletek tucatjait fenyegette egy bombával, aki orgyilkos szondákat csempészett a hajóra, aki miatt több klón meghalt, aki minden lelkiismeret furdalás nélkül lemészárolta a szenátusi kommandósokat és a rimánkodó kapitányt. Anakin meg a gonosz jószág, mert kihasznált egy lehetőséget, hogy megmentsen száznyi életet, és véget vessen egy szörnyeteg pályafutásának.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sky, veled továbbra sem értek egyet, szerintem Jango Palpatine halála között annyi párhuzam sincs, mint egy sertés és egy tengerimalac között :D De mindegy, ezt nem lehet tovább ragozni, pláne, ha visszacibálod ide a témát, ahol OFF.

Akkor leírom megint, hogy nem állítottam párhuzamba Jango és Palpatine(?) halálát, csupán mindkét esetben egy veszélyes (még ha közel sem ugyanannyira veszélyes) személy életben hagyásáról volt szó, így összehasonlítottam, ami szerintem nem teljesen ugyanaz, mint a párhuzamba állítás. Na de tényleg ez volt az utolsó OFF-om ebben a topicban.

Egyébként szerintem természetes, hogy különböző a véleményünk, akkor lenne baj, ha mindenki ugyanúgy látná a dolgokat. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor leírom megint, hogy nem állítottam párhuzamba Jango és Palpatine(?) halálát, csupán mindkét esetben egy veszélyes (még ha közel sem ugyanannyira veszélyes) személy életben hagyásáról volt szó, így összehasonlítottam, ami szerintem nem teljesen ugyanaz, mint a párhuzamba állítás.

A párhuzam szó szinonimái: analógia, affinitás, rokon vonás, azonosság, egyezés, egybeesés, hasonlóság, hasonlatosság. :D:P

Szóval, továbbra is, nem értek egyet a párhuzamba állítással, viszont tartom, hogy Jango lefegyverzés utáni kivégzése semmivel sem elítélendőbb, mint Merrick hátba szúrása (amúgy, Merricket miért nem ítéled veszélyesnek, ő is ugyanazoknak dolgozott, akinek Jango?). Az egyik fegyvertelen volt, a másik nem láthatta a támadóját, ellenben emberéletek százait fenyegette (és mindkettő gyilkos volt, de az egyik még áruló is). Ha Windu nem lett elítélve ezért, akkor Anakint sem szabadna pusztán a tette miatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Olyan furcsa ez az egész. Merrick lett áldozatnak beállítva, aki emberéletek tucatjait fenyegette egy bombával, aki orgyilkos szondákat csempészett a hajóra, aki miatt több klón meghalt, aki minden lelkiismeret furdalás nélkül lemészárolta a szenátusi kommandósokat és a rimánkodó kapitányt. Anakin meg a gonosz jószág, mert kihasznált egy lehetőséget, hogy megmentsen száznyi életet, és véget vessen egy szörnyeteg pályafutásának.
Ezt egy szóval se mondtam, még csak nem is sugalltam. Azt viszont nem tagadhatod, hogy az egész jelent arra van kihegyezve és beállítva, hogy Anakin sötét oldalát ismét kihangsúlyozza. Itt még az menti, hogy olyan férgeket öl mint Merrik és nem padawanokat. Így azokat a sablonokat még rá lehet húzni amiket Te is írtál. :rock: Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A párhuzam szó szinonimái: analógia, affinitás, rokon vonás, azonosság, egyezés, egybeesés, hasonlóság, hasonlatosság. :rock::D

Szóval, továbbra is, nem értek egyet a párhuzamba állítással, viszont tartom, hogy Jango lefegyverzés utáni kivégzése semmivel sem elítélendőbb, mint Merrick hátba szúrása (amúgy, Merricket miért nem ítéled veszélyesnek, ő is ugyanazoknak dolgozott, akinek Jango?). Az egyik fegyvertelen volt, a másik nem láthatta a támadóját, ellenben emberéletek százait fenyegette (és mindkettő gyilkos volt, de az egyik még áruló is). Ha Windu nem lett elítélve ezért, akkor Anakint sem szabadna pusztán a tette miatt.

Egy szóval sem említettem, hogy Windut nem ítélem el, én viszont azt tartom, hogy nem ugyanaz kivégezni egy olyan tagot, akinek az életben hagyásából/kihallgatásából haszna származna a Köztársaságnak, mint egy hírhedt fejvadászt, akinek az életben hagyása továbbra is potenciális veszélyt jelent, a korábban már említett szakadár mentőakció miatt.

Egyszóval a Jango-Merrick párhuzamnak semmivel sincs több alapja, mint a Palpatine-Merrick párhuzamnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezen kár vitázni mert Merick is öngyilkos lett volna mint a többi mandi aki felsült
Láthatóan nem félt a haláltól. Bár én a helyében a sok pofázás helyett, felrobbantottam volna egyből. :rock:
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt egy szóval se mondtam, még csak nem is sugalltam. Azt viszont nem tagadhatod, hogy az egész jelent arra van kihegyezve és beállítva, hogy Anakin sötét oldalát ismét kihangsúlyozza. Itt még az menti, hogy olyan férgeket öl mint Merrik és nem padawanokat. Így azokat a sablonokat még rá lehet húzni amiket Te is írtál. :rock:

Nem is tagadom, írtam is, hogy az arcára kiülő érzelmek miatt én is a Sötét Oldal felé húzó tettnek minősítem. De nem csak és kizárólag a tette miatt, mert az akármilyen orvul is volt, teljesen helyes volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem is tagadom, írtam is, hogy az arcára kiülő érzelmek miatt én is a Sötét Oldal felé húzó tettnek minősítem. De nem csak és kizárólag a tette miatt, mert az akármilyen orvul is volt, teljesen helyes volt.
Azt hiszem ezt kellően kiveséztük. :D Neked sincs ötleted, hogy mit keresett a kíséretben Taa és Farr? Azért is érdekes, mert Palpatine velük távozik amikor megérkeznek. Satine -re meg csokizik. Egyébként itt van egy vizuális baki is. Satine és kísérete felszáll ugyan a kompra az epizód végén, de az ajtóban eltűnnek. :rock:
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Neked sincs ötleted, hogy mit keresett a kíséretben Taa és Farr?

Tagjai a Semleges Rendszerek Tanácsának. Orn Free Taa ugye hajdanán megegyezett Cham Syndullával, hogy a Ryloth felszabadítása után a klónok elmennek. Ezzel a twi'lekek semlegessé tették magukat. Rodia pedig Gunray "tőrbecsalása" után megőrizte semlegességét, amit ugye feladni kívánt, mielőtt Amidala és Bombad mester odalátogatott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De, akárcsak a Ryloth, de attól még lehet semleges a háborúban.
A szenátus tagjaiként semlegesek? Ez érdekes felállás, még nem is gondoltam bele. Teljesen átalakítja a háborúról alkotott képet ez. Neimoidiával kezdődött, mert akkor elvileg az is semleges. Még jó, hogy Lott Dod nem utazott a hajón. :rock:
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Köztársaság ilyen szempontból kicsit hasonlít az Európai Unióra. Emlékezz csak, mi a Naboo státusza: szuverén rendszer. Pedig az is a Köztársaság tagja (talán köztársaságibb köztársasági bolygó nincs is, hiszen a kancellár is nabooi :rock: ), mégis önálló hatalommal bíró független rendszer. És a Köztársaság teli van ilyen világokkal (Naboo mellett ilyen az Alderaan még a filmekből, melynek szintén független monarchikus rendszere van). A Köztársaságban ez volt a jó, ha a bolygó törvényei nem ütköztek a Köztársaság törvényeivel, akkor csatlakozhatott hozzá, de megőrizhette függetlenségét is. Ezért is hozott felháborodást az a törvény, amelyben Palpatine a visszafoglalt bolygók élére a kormányzóit állította, nem a bolygó eredeti vezetőit, ezzel ezek a világok elvesztették szuverenitásukat (bár ez kimaradt az ep3-ból, de remélem, a TCW azért fog foglalkozni vele).

Persze akad olyan bolygó is, amely teljesen alá van rendelve a Köztársaságnak, de ezek túlnyomó része nem rendelkezik értelmes élettel, csak a Köztársaság területén fekszik, és így az gyarmatosította (pl. Dantooine).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 4 héttel később...
  • 2 hónappal később...

Ez az egyik legjobb rész a sorozatban (annak ellenére, hogy nekem a mandi szál nem jött be annyira). Amikor először néztem elsiklottam felette, hogy Satine 1500 bolygó felett uralkodik.

A polgárháborút is megemlítették. Ez lehetett nyilván az a háború, amit a Halálőrség és az Igazi Mandalorik vívtak egymással.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A szinkronról mi a véleményetek?

Szerintem különösebb gond most sem volt vele, bár Orn Free Taa hangja lehetett volna mélyebb, illetve a harci-droid hangja protokoll droidként kissé zavaró volt.

Dolmány Attila viszont remekelt, még akkor is, ha folyton a Family Guy-os Stewie képe villant be.

A Rex-Vizsla-Berzsenyi trióról nem derült ki semmi, pedig kíváncsi lettem volna, hogy ugyanazt a hangot kapja-e a két karakter.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.