Ugrás a kommentre

2x13 - Voyage of Temptation


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Hát ez überállati rész volt. :hmm: Nagyon tetszett. Az egyik legjobb az évadban.

Az orgyilkos droidok haláliak. Nagyon emlékeztettek az ősi Sith harci droidokra.

Merrick nagyon nagy szemét volt. Örülök, hogy Anakin kinyírta a végén. Megérdemelte a hídon végzett mészárlása miatt.

Orn Free Taa-nak most egy csomó jó poénja volt.

Obi-van és Satine jó párost alkotnak. Szegény Obi-nak nagyon nagy fájdalom lehetett elhagyni, hasonlóan Sirihez.

Várom a köv. részt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hihetetlen, hogy 22 percbe mennyi eseményt bele tudnak rakni úgy hogy nem tűnik zsúfoltnak.Ahogy többen írtátok, ez már szinte filmszintű rész volt.Ügyesen keverték a politikai szálat az akciójelenetekkel.Ezért is tartom zseniálisnakl ezt a sorozatot.Nem néznek hülyének, hanem felnöttként kezelik a nézőket.

Nekem megdöbbentő, hogy az egyik legjobb Jedi aki szinte tökéletes megtestesítője a Jedi eszmeiségnek, valaha szerelmes volt.Kenobiról ezt nem gondoltam volna, és ahogy láttam Anakin sem.Néha ő is meglepő és kaján vigyort tett az arcára.

Satine és Obi-wan beszélgetései zseniálisak voltak, mindkét felet megértettem.

A raktérben zajló események izgalmasra sikeredtek.Jó volt hallani az egyik klónt mikor megvetően mondta, hogy droidok. :hmm: Gondolom rühellik a droidok összes fajtáját.

Kenobi ötlete is jó volt, ahogy kiderítette ki volt az áruló.

A végén viszont szerintem nem kellett volna morális kérdések feltétele.Satine-nak azonnal fejbe kellett volna lőnie az árulót, hisz mindenki meghalt volna a hajón ha felrobban, ezenkívül a hídon megölt személyek miatt is, mert már a szenátor gyilkossá vált.

Én nem tartom helytelenenk Anakin tettét még Jediként sem az elöbb vázolt okokból.Mindenképp meg kellett ölni Merrick-et a többiek biztonsága érdekében, azaz én jogos önvédelemként fogom fel.

MissKarrde-val egyetértek abban, hogy a szerelmi vallomás nagyrésze csak elterelés volt.Szerintem Obi-wan nem lépett volna ki a Rendből.Nem rá vall.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A végén viszont szerintem nem kellett volna morális kérdések feltétele.Satine-nak azonnal fejbe kellett volna lőnie az árulót, hisz mindenki meghalt volna a hajón ha felrobban, ezenkívül a hídon megölt személyek miatt is, mert már a szenátor gyilkossá vált.
De Satine keze már remegett a gondolattól is, hogy használnia kell a fegyvert! Ő tényleg elköetelezett pacifista volt, érthető a reakciója.

 

Én nem tartom helytelenenk Anakin tettét még Jediként sem az elöbb vázolt okokból.Mindenképp meg kellett ölni Merrick-et a többiek biztonsága érdekében, azaz én jogos önvédelemként fogom fel.
Pedig szerintem az ilyen emberölés nem méltó egy Jedihez. Pont úgy ölte meg Merrick -et Anakin, ahogy Ventress végzett Argyussal. Talán nem véletlen a hasonlóság.

 

MissKarrde-val egyetértek abban, hogy a szerelmi vallomás nagyrésze csak elterelés volt.Szerintem Obi-wan nem lépett volna ki a Rendből.Nem rá vall.
Szerintem pedig annak a párbeszédnek minden mondata szívből jött. A végső párbeszéd is ezt bizonyítja.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A végén viszont szerintem nem kellett volna morális kérdések feltétele.Satine-nak azonnal fejbe kellett volna lőnie az árulót, hisz mindenki meghalt volna a hajón ha felrobban, ezenkívül a hídon megölt személyek miatt is, mert már a szenátor gyilkossá vált.

Én nem tartom helytelenenk Anakin tettét még Jediként sem az elöbb vázolt okokból.Mindenképp meg kellett ölni Merrick-et a többiek biztonsága érdekében, azaz én jogos önvédelemként fogom fel.

Jogos önvédelem?! Anakin hátba szúrta a szenátort! Lehet, hogy ez volt a helyes cselekedet a pillanatban, ha egy klón csinálja pl, azzal semmi baj sincsen, de egy jedinek nem szabadott volna. Egyszerűen nem fér össze a rend elveiel. Jogos önvédelemről pedig szerintem max akkor beszélhetnénk, ha Merrick közvetlenül rátámadt volna Anakinra, de ehelyett a mit sem sejtő szenátort hátba szúrta, ami elég kényelmes megoldás volt az adott, helyzetben, de annál tisztességtelenebb. Yoda is azt mondja az EpV-ben a sötét oldalról, hogy "könnyebben járható". Ebben a részben erre láttunk szerintem egy remek példát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem megdöbbentő, hogy az egyik legjobb Jedi aki szinte tökéletes megtestesítője a Jedi eszmeiségnek, valaha szerelmes volt.

 

Satine-nak azonnal fejbe kellett volna lőnie az árulót,

Nekem az lenne megdöbbentő, ha élete során legalább egyszer ne lett volna szerelmes :hmm: Természetes emberi érzés, attól még, hogy Jedi, kiirtani nem lehet az érzelmeket, inkább kontrollálni, azt kell igazán tudniuk a Jediknek. Obi pedig szerintem tökéletesen képes erre, legalább is már elérte ezt a szintet :)

 

Semmiképp nem szabadott volna lelőnie, még akkor sem, ha esetleg érez rá késztetést. Politikai öngyilkosság lett volna tőle, innentől hiteltelenné vált volna minden szava (az SW politikusainak egy része azért nem egészen olyan, mint a mi világunkbeliek :D ), szóval duplán sem szabadott :)

 

Az figyelemeltereléssel kapcsolatban még mindig azt gondolom, amit először írtam, abban egyetértünk :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a vallomás figyelemelterelés volt, de egyben szívből jövő is. Még az sem elképzelhetetlen, hogy Obi-Wan tényleg kilépett volna, elvégre akkor még fiatal padawan volt, talán annyi idős, mint Anakin az ep2-ben. Még nem az a megfontolt Jedi mester volt, aki végül lett az ep3-ra (a TCW nagyjából az ep3-as Kenobit veszi alapul, nem az ep2-es rugalmatlan, szabályzatmániást :hmm: ).

Anakin tettét én sem ítélem el. Ez tipikus kényszerhelyzet, mikor a nagyobb jó érdekében fel kell adni a morális baromságokat. Pont azokat, amiket Obi-Wan itt nem adott fel, és rá mehetett volna a hajó, vagy megpattanhatott volna Merrik. Ez ugyanolyan kiélezett helyzet volt, mint maga a háború. A Jediknek akkor is félre kellett dobniuk a "nem katonák, hanem a béke őrei vagyunk" elvet, hogy a nagyobb jót szolgálják. Az, hogy Anakin már mindenféle lelki megrázkódtatás nélkül dobálja el az elveit, sodorja félre morális megfontolásait, sőt, kifejezetten elégedett pofát vág hozzá, az a baj. Szóval, a tett teljesen rendben van, Jedihez méltó, hiszen megmentette a hajó teljes legénységét (hátba szúrt, mert más lehetőség nem volt). De az arcára kiülő érzelem, az nem volt helyes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak lassan jutottam el odáig, hogy írjak én is bővebben, pedig nagyon-nagyon teszett! Egyrészt, mert nagy igazságok hangzottak el megint a Jedik valódi küldetéséről és jelen helyzetük visszásságairól. Másrészt pedig, mert tök jó, hogy immár Obi-wanról is kiderült (ahogy egyébként már az előző epizód alapján is sejteni lehetett), van szíve és volt már szerelmes, és külön öröm, hogy ő is egy rendkívüli nőbe. :)

Satine egyre jobban tetszik, a múlt részben még kicsit hűvösnek találtam, de most bebizonyította, hogy van benne érzelem és szenvedély rendesen, csak politikusként ő sem engedheti meg magának, hogy túl gyakran előtérbe kerüljön ezen oldala. Ahogy Obi-wannal vitatkozott a lakosztályában, az sziporkázó volt! Minden megjegyzése talált, tükröt tartott Obi-wan és az egész Jedi Rend elé, és az a legszomorúbb, hogy a célszemélyek nem is vették fel. Míg a már behivatkozott Jedi Crash-ben Tee Watt Ka szemrehányására Aayla Secura némi szomorú beismeréssel reagált, Obi-want nem ütötte szíven a vád, hanem abszolút pragmatikusan kezelte a kérdést: ha nincs más módja, akkor fegyverrel kell védeni a békét, és aki ezt nem látja be, az álmodozó?

 

Szép jelenet a végén, amikor kiderülnek az igazi érzelmek (nem hiszem, hogy elterelés lett volna, elég csak ránézni Satine arcára), és én nem lepődtem meg, hogy Obi-wan, ha tudja mit érez Satine, padawan korában otthagyta volna a Rendet a nő kedvéért. Érdekes párhuzam ez Anakinnal, akinek konkrétan ugyanilyen jó oka lett volna kilépnie a Rendből, és mégsem tette, hanem mindent akart: Kiválasztott maradni, dicsőséget szerezni és a közt szolgálni, és közben az egyéni boldogságot is keresni. Ezzel szemben Obi-wan tudott volna választani a két dolog között. Ez óriási különbség kettőjük között.

Az is annyira rá jellemző, ahogy Qui-Gon tanítása jegyében rámordult Anakin-ra, amikor az a múltat firtatta: ?De mi köze van ennek a jelen gondokhoz??? :hmm:

 

Szóval, a tett teljesen rendben van, Jedihez méltó, hiszen megmentette a hajó teljes legénységét (hátba szúrt, mert más lehetőség nem volt). De az arcára kiülő érzelem, az nem volt helyes.
Anakinról pedig Dzséjt már mindent leírt, amit én is gondolok. Jó, hogy ott termett, mert hármójuk közül csak neki volt igazi lehetősége cselekedni, de laza mosolya nagyon nem illett a helyzethez. Merrikből próféta lett, kiderült, hogy kiből lesz hidegvérű gyilkos? Hátborzongató volt az a rész.

 

Nem tudom, a trilógia 3. részében miről lesz szó, de ismét nagyon várom!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A részemről kellemes csalódás volt az epizódban az, hogy Anakin nem vitte túlzásba a cukkolást, hanem együttérzést tanusított, főleg a rész végén. :hmm:
Szerintem nagyságrendekkel jobban cukkolta volna, ha ő maga nem jár még sokkal inkább ugyanabban a cipőben. :) Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy szóval se mondtam, hogy gyáva, csak neki is vannak olykor félelmei. A jawáknál se lelkesne gurult a kanyonfalak között. :)
Persze, mert van esze is! :D

 

Nagyon tetszett Satine megjegyzése Obi szakállára vonatkozóan. :)

 

Ellenben hol volt Ahsoka? :hmm: Ugye nem a fénykardját kereste éppen? :D

A megjegyzés és az azt követő arcsimogatás nagyon kedves és meghitt gesztus volt. :) De meg kell mondanom, hogy szerintem éppen kifejezetten jól áll Obi-wannak a szakáll. :D

 

Ahsoka pedig nekem is hiányzik. Úgy távol lenniük egymástól Anakinnal, hogy közben még csak nem is beszélnek, sőt, szóba sem kerül a lány, több mint szokatlan - különös tekintettel Ahsoka igen fiatal korára.

 

Semmiképp nem szabadott volna lelőnie, még akkor sem, ha esetleg érez rá késztetést. Politikai öngyilkosság lett volna tőle, innentől hiteltelenné vált volna minden szava (az SW politikusainak egy része azért nem egészen olyan, mint a mi világunkbeliek :) ), szóval duplán sem szabadott :D
Ez így van, Merrick erre jól ráérzett. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy, ez a rész egy kis adalékot adhat ahhoz, hogy Obi-Wan miért hunyt szemet Anakin és Padmé kapcsolata fölött.

A háború elején nem igazán volt így, de aztán átélt egyet, s mást a Zigoolán, ami nagyban befolyásolta a hozzáállását a dologhoz. Tudom, tudom... EU. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anakin tettét én sem ítélem el. Ez tipikus kényszerhelyzet, mikor a nagyobb jó érdekében fel kell adni a morális baromságokat?.
Pont ez a baj globálisan, hogy a Jedik feladták a ?morális baromságaikat? amikor belemerültek a háborúba. Satine minden egyes szava telitalálat ez ügyben.

 

 

Szóval, a tett teljesen rendben van, Jedihez méltó, hiszen megmentette a hajó teljes legénységét (hátba szúrt, mert más lehetőség nem volt).
Szerintem abszolút nem volt helyes tett! Hátulról közelített Merrick ?hez, ergo helyzeti előnyben volt, nem hiszem, hogy az az egyetlen megoldás, ha egy nekünk háttal álló valakit szíven szúrunk. Főleg egy Jedi! Ok, vészhelyzet volt, de több más módja is lehetett volna az ellenfél hatástalanításának, nem feltétlen kellett volna kivégezni.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A részemről kellemes csalódás volt az epizódban az, hogy Anakin nem vitte túlzásba a cukkolást, hanem együttérzést tanusított, főleg a rész végén. :P
Mert talán rájött, hogy Obi és Satine azok ők ketten Padméval, csak pepitában. :P

 

 

Szép jelenet a végén, amikor kiderülnek az igazi érzelmek (nem hiszem, hogy elterelés lett volna, elég csak ránézni Satine arcára), és én nem lepődtem meg, hogy Obi-wan, ha tudja mit érez Satine, padawan korában otthagyta volna a Rendet a nő kedvéért. Érdekes párhuzam ez Anakinnal, akinek konkrétan ugyanilyen jó oka lett volna kilépnie a Rendből, és mégsem tette, hanem mindent akart: Kiválasztott maradni, dicsőséget szerezni és a közt szolgálni, és közben az egyéni boldogságot is keresni. Ezzel szemben Obi-wan tudott volna választani a két dolog között. Ez óriási különbség kettőjük között.

Az is annyira rá jellemző, ahogy Qui-Gon tanítása jegyében rámordult Anakin-ra, amikor az a múltat firtatta: „De mi köze van ennek a jelen gondokhoz??” :)

Pildi! Nem állom most már meg, hogy ne fejezzem ki csodálatomat a remek írásaidért! Addig nincs baj a sorozattal amíg ilyen remek dolgokat lehet belőle kihámozni. Minden szavaddal egyetértek. Sajnos az a legszomorúbb, hogy még Obi-Wan sem próbál védekezni Satine állításai ellen. A béke őrzője vérbeli katonává vált. :P

 

Karrde! Amit Satine tettének következményeiről írtál az megérdemel egy bravót. :P Most m ár jöhet Llew és a vita! :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vegyes érzéseim vannak ezzel a résszel kapcsolatban, mert bár voltak benne hangulatos, frappánsan összedobott jelenetek, mégis jóval gyengébbnek tűnt, mint a trilógia felvezető része. Nem húzom az időt, kezdem mondjuk az elején...

A felvezetés rettenetesen hosszú lett, majdhogynem az epizód felét kitette. Felvezetés alatt gondolok a klónok járőrözésére a raktérben vagy a Satine és Obi-Wan között dúló szócsatára a vacsora előtti percekben. Nem vártam, hogy rögtön a nyitány után egy adrenalinbomba közepébe csöppenjünk, de szerintem egy 5-6 perces felvezetés bőven elég lett volna. Talán a Satine és Obi közti ellentét kihangsúlyozása került sok időbe. Ezeknél a jeleneteknél egyébként egyet kell értenem mind két féllel: a háborúellenes Satine nyilván minden áron diplomáciai megoldást akar a háború elkerülésére, ami figyelemre méltó, főleg ahogy kitart elvei mellett. Ugyanakkor Obi-Want is meg lehet érteni, hiszen egyértelmű, hogy a Halálőrség nem fog csak úgy odébb állni és néhány papír aláírásával fátylat borítani az egészre és elfelejteni a dicső múlt visszaállítására tett terveiket. Furcsa, hogy a Halálőrség a szakadárokkal küldetett droidokat a bárkára, mert egy ilyen fontos küldetés során a legkisebb hibalehetőséggel kellett volna számolniuk. Vagyis gondolhattak volna rá, hogy néhány droid nem fog különösebb nehézséget okozni a Köztársaság 2 talán leghíresebb Jedijének, de van egy olyan érzésem, hogy Vizslát és mandalore társait hamarabb viszont látjuk, mint hinnénk. Az új fajta pók-droidok nagyon bejöttek, annak ellenére, hogy a hangjukban némi kullancs-droid koppintott sémát is véltem felfedezni. :P Tetszett, ahogy az 'anyadroid' halála után előpattogtak a kis apró droidok, nem kis gondot okozva. Azon szakadtam, amikor Orn Free Taa sikoltott egyet, majd egy csirkecomb-szerű húsfélével fedezékbe vonult. :P Obi-Wan is jól nyomta, nem hozott szégyent magára, meg persze féltette a hercegnőt is. Nem véletlenül...a múltjukkal kapcsolatban sejtettem, hogy régebbre visszanyúló a 'barátságuk', de én valahova az EP1-EP2 közé tettem, Obi-Wan 'szakállas' múltjába. Szerintem egyáltalán nem hihetetlen, vagy furcsa, hogy Obi-Wan is közelebbi kapcsolatba került egy nővel, mert bár Jedi, attól még férfiból van. Ilyen érzelmeknek nem lehet parancsolni, még akkor sem, ha valaki a Jedi Kódex egyik legelszántabb követője. Erre utalt Obi megjegyzése Anakinnak, amikor Yoda szavait említette. Anakintól egyébként kicsit több 'piszkálódást' vártam Obi-Wan és a 'kis barátnője' kapcsán, de a tekintetéből sokszor lerítt, hogy 100%-ig átérzi Obi-Wan helyzetét. Még jó... :P

Örülök, hogy felcsendült néhány EP4-es téma, amikor a klónok behatolók után kutattak a sötétben, ezáltal is egy hajszállal közelebb került egymáshoz a 2 filmtrilógia. Apróság, de valahogy a fénykardok hangja is megváltozott, amikor a Jedik előrántották és aktiválták. Teljesen más, mint amit például a régi trilógiában, vagy javarészt az EP1-2-3-ban is hallhattunk, bár ezekben azért néha előfordult, főleg Dooku esetében. Még nem sikerült rájönnöm egyébként, hogy mitől adnak ki más hangot a különféle kardok, de nem túlzottan lényeges. A hiperűr előtti vacsora jelenet is szemet gyönyörködtető volt, akár csak maga a bárka belseje. :) A kapitány kalapja és a kormánykerék elég furcsán hatott, mintha egy régi kalóz hajón lettek volna, de nem volt rossz ez sem.

Szintén tetszett Obi-Wan leleplező hadművelete, akár csak a desszert után sóvárgó Orn Free Taa csalódott tekintete. :P Viszont elég bárgyú volt, ahogy a leleplezett Merrick túszul ejtette Satinet. Egyetlen kis bolha-droid elterelte Kenobi figyelmét, méghozzá annyira, hogy a szenátor még Satinet is el tudta ragadni. Nem volt túl 'reális'. A vége felé, amikor Anakin hátulról, abszolút nem Jedihez méltó módon kivégezte Merricket, egyáltalán nem tetszett. Értem, hogy veszélyben volt az egész hajó legénysége, többek között Setine is, de akkor sem hiszem, hogy ez volt az egyetlen megoldás. Nem hiszem, hogy nem voltak kábítófegyverek, vagy egyéb bénító felszerelések, melyekkel jobb eredményt érhettek volna el. Ki tudták volna hallgatni Coruscanton akár Vizsla terveiről, akár más a Köztársaság számára fontos dolgokról. De akár a kézlevágás is egy opció lehetett volna, amibe nem hal bele a szenátor, az utasok mégis túlélik...nem ragozom. Karakterfejlődés szempontjából jót tett, a múltkori fojtogatós-vallatós jelenet után, egyre sötétebb dolgokat tesz meg Anakin. Kell valami alap Anakin Vaderré válásának, mert sokan még az EP3 után is kritizálták, hogy Anakin egyik percről a másikra lett a sötét oldal rabja, holott folyamatosan adagolták a kisebb-nagyobb lépéseit a sötét oldal felé az EP1-2 során is.

Na de nagyon elkanyarodtam. A pókdroid 'bábszínháza' se volt rossz, bár itt is érdekes, hogy Anakin nem érezte meg, hogy a klón már halott. Coruscant egyébként megint fergeteges látványt nyújtott, most valahogy a 2x11-től eltérően nem az EP2-re, inkább az EP1-re emlékeztetve, a lebegő platform és Palpatine által. Satine és Obi végső monológja már jóval kellemesebb hangulatú volt, a szakállas megjegyzés pedig külön tetszett, akár csak Anakin reakciója. Ahsokát hiányoltam, de szerintem ezzel majdhogynem egyedül vagyok... :D

 

Egyelőre ennyit a részről, most hirtelen nem jön több. Fáradt is vagyok, álmos is vagyok...ennyire futotta. :P

Összességében nem volt rossz rész, mindenesetre valamivel többet vártam. A pontozással megint (mint mindig) bajban vagyok. De az előzőekhez viszonyítva legyen: 10/7

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez is szép írás lett Sky!

 

Furcsa, hogy a Halálőrség a szakadárokkal küldetett droidokat a bárkára, mert egy ilyen fontos küldetés során a legkisebb hibalehetőséggel kellett volna számolniuk. Vagyis gondolhattak volna rá, hogy néhány droid nem fog különösebb nehézséget okozni a Köztársaság 2 talán leghíresebb Jedijének,
Te is elfeledkeztél a terv kulcsfigurájáról. Lehet, hogy a droidok arra voltak hivatva, hogy lefoglalják a Jediket amíg Merrik elrabolja a hercegnőt.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez is szép írás lett Sky!

 

Te is elfeledkeztél a terv kulcsfigurájáról. Lehet, hogy a droidok arra voltak hivatva, hogy lefoglalják a Jediket amíg Merrik elrabolja a hercegnőt.

Köszi! :P

 

A droidok kapcsán konkrétan az átszállóhajóval érkezett szuper harci droidokra gondoltam. Helyettük 'néhány' mandi hatékonyabb lett volna a Jedikkel szemben, bár jobban bele gondolva ha robban a Coronet, bajban lettek volna...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi! :P

 

A droidok kapcsán konkrétan az átszállóhajóval érkezett szuper harci droidokra gondoltam. Helyettük 'néhány' mandi hatékonyabb lett volna a Jedikkel szemben, bár jobban bele gondolva ha robban a Coronet, bajban lettek volna...

Így van, plusz nem is lehet olyan sok tagja ennek a brigádnak. Ekkora közelharcot nem hinném, hogy bevállalnak.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Karrde! Amit Satine tettének következményeiről írtál az megérdemel egy bravót. :)

Köszi :P

 

egyre sötétebb dolgokat tesz meg Anakin.

Viszont ha nem időrendben mennek a részek, és esetleg Ahsoka hiánya miatt ezek még a mozifilm előtti részek, akkor nem igazán lehet egyre sötétebb dolgokról beszélni :P Emiatt (is) zavar, hogy nem tudjuk, mikor is vagyunk éppen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem abszolút nem volt helyes tett! Hátulról közelített Merrick ?hez, ergo helyzeti előnyben volt, nem hiszem, hogy az az egyetlen megoldás, ha egy nekünk háttal álló valakit szíven szúrunk. Főleg egy Jedi! Ok, vészhelyzet volt, de több más módja is lehetett volna az ellenfél hatástalanításának, nem feltétlen kellett volna kivégezni.

Mert az jobb megoldás lett volna, ha elmenekül vagy még inkább, felrobbantja a hajót? Két rossz közül a kevésbé rosszabbat választották. Sok ember meghalt volna már a világon, ha mindig mindenki csak tiszta küzdelmet végzett volna. Nem szép, tény, de az öldöklés sehogy sem szép. Ahogy a Karib-tenger kalózaiban lezajlott egy igen jó párbeszéd:

- Csaltál, de tiszta küzdelemben én nyertem volna.

- Akkor meg mi értelme van a tiszta küzdelemnek?

Amúgy sem volt sok lehetősége. Merrik ujja a gombon volt, egyetlen rándulás, és game over. Nem lehet mindig minden helyzetből morálisan helyesen kijönni. Hiteltelen is lenne a sorozat, ha a háborút valami romantikus dolognak állítaná be, ahol a jók mindig jól döntenek, a rosszak meg mindig rosszul. Néha a jók is kénytelenek olyan helyzet elé állni, amiből nem jöhetnek ki felemelt fejjel. Az más kérdés, hogy Anakin ebből is így jött ki, de mint írtam, ez a helyzet éle, nem az, hogy hátba lett valaki szúrva, aki kényszerhelyzetbe állított két másik embert és fenyegetett száz másik életet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.