Ugrás a kommentre

2x15 - Senate Murders


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Deechi szenátort sajnáltam, hogy meghalt, egy későbbi darkos epizódban feltűnhetet volna, elég félelmetes volt a megjelenése.
De ennek ellenére teljesen korrekt szenátor volt. Padméékkal is őszintén beszélt, és minden igaz volt amit mondott. Én is sajnáltam a halálát. Azért Loloból nem néztem volna ki, hogy így meg tudja ölni Deechit, hisz szemtől szemben kellett lennie vele. Szegény szenátor. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nah, most jutottam el odáig, hogy megnézzem... (Vártam HD-re, aztán HD feliratra.)

 

Nagyon tettszett a rész, nagyon jó ötletnek tartom, hogy a Kamínói szenátor nem egy benyalós valaki(, mint ahogy gondoltam*), hanem a küzd a klón gyártás mellett, mert kell a pénz nekik.

Aztán elgondolkodtam azon, hogy ha kapnak egy "kis" pénzt, az kihez kerülhet. Gondolom a Kamínói miniszterelnökhöz. És az mit kezd vele? Ez nagyon érdekel... Vesz egy új fotelt a szobájába, vagy mi?

 

Na mindegy nemtom... Ez csak úgy eszembe jutott...

 

*Azért gondoltam, mert csak most kerültek be a Szenátusba, akkor az elején még az a normális, ha benyalnak mindenkinek..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nah, most jutottam el odáig, hogy megnézzem... (Vártam HD-re, aztán HD feliratra.)

 

Nagyon tettszett a rész, nagyon jó ötletnek tartom, hogy a Kamínói szenátor nem egy benyalós valaki(, mint ahogy gondoltam*), hanem a küzd a klón gyártás mellett, mert kell a pénz nekik.

Aztán elgondolkodtam azon, hogy ha kapnak egy "kis" pénzt, az kihez kerülhet. Gondolom a Kamínói miniszterelnökhöz. És az mit kezd vele? Ez nagyon érdekel... Vesz egy új fotelt a szobájába, vagy mi?

 

Na mindegy nemtom... Ez csak úgy eszembe jutott...

 

*Azért gondoltam, mert csak most kerültek be a Szenátusba, akkor az elején még az a normális, ha benyalnak mindenkinek..

A pénz a szükségletek kielégítésére kell. A fene tudja mit jelent ez a kaminóiak esetében, de már az EPII óta tudjuk mennyire pénzéhesek. :) Onaconda nagyon jól megmondta Burtoninak azt, amire utaltál. A klón gyártás miatt kerültek a szenátusba, de már parancsolgatni akarnak. Bár én inkább nevezném ezt lobbinak, mégis elég kellemetlen. Mégis valahogy szimpatikus nekem ez az öreg kaminói szenátor....nem tehetek róla. :D Az a mondata mindenesetre ütött, hogy a diplomácia már régen cserben hagyta a Köztársaságot. Teljesen így van. Érdekes látni, hogy azért néhány szenátor nagyon is képben van mi folyik itt. Satine és most Burtoni szavai is erre utalnak.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért arra is kíváncsi lennék, hogy Padmé viharos sikerű beszéde után mi történhetett, hogy mégse ment át a javaslatuk a törvényhozáson? Valószínűleg Palpatine közbelépett. :)

Az is tettszett, hogy a végén Palpi nem vette elő a benyalós stílusát a tanítványa csaja előtt, hogy ő mennyire sajnálja, meg minden... Hanem kerek-perec megmondta, hogy ilyen a demokrácia.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az is tettszett, hogy a végén Palpi nem vette elő a benyalós stílusát a tanítványa csaja előtt, hogy ő mennyire sajnálja, meg minden... Hanem kerek-perec megmondta, hogy ilyen a demokrácia.
Pedig mondta neki, hogy mennyire sajnálja, csak hozzátette, hogy ilyen a demokrácia. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyszerű rész volt. :P Sokkal jobb, mint az előző.

Onót sajnáltam, de hát tényleg meg kellett halnia még az EP3 előttig. Eleinte azt hittem Gunray állt a háttérben, bár még nem tartom kizártnak, hogy tényleg így volt. Az, hogy Lolo volt a gyilkos meglepett kissé, bár lehetett rá gyanakodni.

A kaminói magatatrtása tök logikus. Nekik a háború óriási pénzeket hoz.

Divo, a detektív elég különc figura volt.

Összességében véve nagyon jó volt. 10/9.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amidala beszédének volt egy érdekes mondata, ami arról szólt, hogy a Köztársaság anyagi csődbe juthat, ha berendeli az újabb klónokat. Ez felettébb érdekes. Ennyire kiürült volna a kassza? Pedig egy háborúban van lóvé. Érdekes lehet ennek is a háttere, hogy ez hogyan működött. Lehetne erről is egy rész. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Abból a szempontból is érdekes, hogy a klónokért csak egyszer fizetnek, zsoldjuk nincs kvázi ingyen harcolnak.
Pontosan. Itt gondolom az előállítási költségek a magasak, plusz a felnevelésük ami ugye szintén a Kaminón történik. Tíz évi etetni, tanítani, szállásolni a klónokat nem olcsó móka. Bár azt nem tudjuk biztosan, hogy még mindig a Kaminón történik-e a kiképzésük.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De azért az se rossz, hogy ha ezeket a klónokat most kezdik el gyártani, akkor azok már javában birodalmi rohamosztagosként fognak szolgálni :P

Bár már az az egymillió egység is a Birodalomba lesz bevethető, amely az ep2-ben még lombikban lubickolt. De vajon évenként jönnek ki új egységek (sz szinte biztos), mert akkor itt végül is már több, mint tíz évre biztosítva van a Kamino részéről a klóntermelés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg aztán lehet, hogy különböző fejlesztések révén a klónok fejlődési idejét is rövidítik.

Érdekes, hogy Padmé ezt mondta. Valahogy az EP3 idején nem éreztem, hogy anyagialg csődben lenne a Köztársaság.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én csak arra lettem volna kíváncsi, hogy mi van akkor, ha a szenátus leszavazza a javaslatot, és nem rendelnek újabb klónokat. Akkor azokkal az egyedekkel mi lett volna, akik már szinte bevetésre vártak? Ott van több millió ember a Kaminón és nem kell senkinek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én csak arra lettem volna kíváncsi, hogy mi van akkor, ha a szenátus leszavazza a javaslatot, és nem rendelnek újabb klónokat. Akkor azokkal az egyedekkel mi lett volna, akik már szinte bevetésre vártak? Ott van több millió ember a Kaminón és nem kell senkinek.

Szerintem ez nem a már legyártott klónokról szólt, hanem újabb lombikszéria megrendeléséről. Gyártási és nem bevetési szavazás volt. :peace: Azokat nyilván már ki is fizették a képzésük pedig folyik, hogy aztán bevetésre kerüljenek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én csak arra lettem volna kíváncsi, hogy mi van akkor, ha a szenátus leszavazza a javaslatot, és nem rendelnek újabb klónokat. Akkor azokkal az egyedekkel mi lett volna, akik már szinte bevetésre vártak? Ott van több millió ember a Kaminón és nem kell senkinek.

 

 

Azok gondolom már ki vannak fizetve.Legalábbis ha a kaminoiak nem hülyék akkor úgy kötik a szerződést, hogy amikor kifejlesztik az embriót a Köztársaság kifizeti előre a taníttatásukat, etetésüket, kiképzésüket.Ha utólag fizetnének akkor gáz lenne, mert a Köztársaság bármikor monfhatná hogy nem kellenek a klónok.Különben tényleg érdekes a szavazás.Egy háború közepén arról szavazni, hogy kell-e még katona(hogyne kéne, mint minden háborúban) enyhén szólva botorság.Nem a klónok számától függ a háború befejezése, hanem a politikusoktól.Amit felvetettél, hogy Kaminon végzik-e még a klónok kiképzését az is megér egy misét.A háború kitörése óta a szepiknek mindennel amijük van támadniuk kéne a bolygót, hisz ha elpusztítják a klónozó berendezéseklet akkor nyertek.Miért nem teszik?

Persze mi tudjuk.Mindkét oldalt Sidious irányítja, hogy minnél hosszabban tartson a háboru(minnél több Jedi hulljon), szerintem nem enged egy átfogó nagy támadást a szepiknek.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azok gondolom már ki vannak fizetve.Legalábbis ha a kaminoiak nem hülyék akkor úgy kötik a szerződést, hogy amikor kifejlesztik az embriót a Köztársaság kifizeti előre a taníttatásukat, etetésüket, kiképzésüket.Ha utólag fizetnének akkor gáz lenne, mert a Köztársaság bármikor monfhatná hogy nem kellenek a klónok.Különben tényleg érdekes a szavazás.Egy háború közepén arról szavazni, hogy kell-e még katona(hogyne kéne, mint minden háborúban) enyhén szólva botorság.Nem a klónok számától függ a háború befejezése, hanem a politikusoktól.Amit felvetettél, hogy Kaminon végzik-e még a klónok kiképzését az is megér egy misét.A háború kitörése óta a szepiknek mindennel amijük van támadniuk kéne a bolygót, hisz ha elpusztítják a klónozó berendezéseklet akkor nyertek.Miért nem teszik?

De ne feledd, hogy a klónok kifejlődése 10 év. Tehát amit most berendelnek, az tíz év múlva lesz csak hadrafogható (mint ahogy az ep2-ben látott 5 éves "egységcsoport" is még legalább öt évig nem lesz bevethető). Gondolom azért tiltakozott Amidala és a többiek ez ellen, vagyis rendeltek szavazást, mert nem számolna azzal, hogy a háború tíz év múlva is tartani fog. Az elkövetkezendő 7-10 évben (attól függően, mennyivel járunk az ep2 után) még így is folyamatos a klónellátás, és felteszem, Amidaláék úgy gondolják, hogy a háború nemsokára lezárul, utána pedig már nem lesz szükség a seregre. Persze arról nem tudnak, hogy ez az új széria a Birodalomhoz kell, nem a Köztársasághoz. :peace:

A Kaminot megpróbálták megtámadni, tágabban az EU-ban már háromszor is. Egyszer a Szeparatisták oldalára állt mon calamarik, másodszor a mandalorok, harmadszor meg maga Grievous akarta lerohanni. Ez utóbbi ugye a TCW-ben volt. De gondolom, azt a bolygót legalább annyira védik, mint Coruscantot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ez nem a már legyártott klónokról szólt, hanem újabb lombikszéria megrendeléséről. Gyártási és nem bevetési szavazás volt. :peace: Azokat nyilván már ki is fizették a képzésük pedig folyik, hogy aztán bevetésre kerüljenek.
No de azok tíz év múlva bevethetők csak! Ilyen hosszú távra tervezték a háború elhúzódását? Ez nagy idő. Plusz Burtoni már mutogatta az új páncélt is, ami szerintem az új egységeket jelképezi, de ebben nem vagyok biztos. ;)

 

 

A háború kitörése óta a szepiknek mindennel amijük van támadniuk kéne a bolygót, hisz ha elpusztítják a klónozó berendezéseklet akkor nyertek.Miért nem teszik?
Ezért is gondolom, hogy nem csak egy telep volt. Egyébként egyszer megpróbálták a támadást, de akkor titokban, Grievous vezetésével. Sajnos pár nyamvadt klón akkor az utukba állt. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No de azok tíz év múlva bevethetők csak! Ilyen hosszú távra tervezték a háború elhúzódását? Ez nagy idő. Plusz Burtoni már mutogatta az új páncélt is, ami szerintem az új egységeket jelképezi, de ebben nem vagyok biztos. :peace:

Csak azok, akik lombikban voltak az ep2-ben. Rajtuk kívül meg minden évben új és új egységek jönnek ki még vagy tíz éven keresztül. Ezek a már kifizetett, legyártott klónok. Csak a 11. évben nem lesz már új széria, erről szólt most a fáma, hogy folytatódjon az újak gyártása.

Palpatine meg nyilván hosszú időre tervezett, hisz a Birodalomban valahogy fenn kell tartani a rendet. A többiek - akik elfogadták a gyártást - azok meg azt tették, amit Palpatine, nem terveztek semmit sem se a háborúval, se mással kapcsolatban. Akik meg ellene voltak, azok egyértelműen nem tervezték hosszú időre a háborút, de hát éppen ezért voltak új klónszériák gyártásának.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a klón gyártási törvény valóban kulcsfontosságú volt Palpatine -nak, hisz a Birodalom seregét állította fel a Köztársaság pénzén. :peace: Elemi érdeke volt, hogy ne bukjon el. De ez a tíz éves intervallum....épeszű szenátor hogy gondolhatta azt, hogy a háború kitart addig?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a klón gyártási törvény valóban kulcsfontosságú volt Palpatine -nak, hisz a Birodalom seregét állította fel a Köztársaság pénzén. :peace: Elemi érdeke volt, hogy ne bukjon el. De ez a tíz éves intervallum....épeszű szenátor hogy gondolhatta azt, hogy a háború kitart addig?

 

 

Azért nem igazán látni a végét.A Jedik hullanak mint a legyek, a klónok szintén, emberfia nem mondta volna meg mikor lesz vége.A szepik meg ugye töménytelen mennyiségü droidot képesek létrehozni.Különben kérdés az, hogy Palpi vajon ennyire előre gondolkodott-e?Azaz tudatosan a Birodalom számára is készítettet klónokat?A háború végét ő Anakin átállásának időpontjában határozta meg.Amikor Anakin átáll és Dookunak kampec akkor véget vet a háborúnak.De azt nem tudhatta előre hogy mikor következik be.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért nem igazán látni a végét.A Jedik hullanak mint a legyek, a klónok szintén, emberfia nem mondta volna meg mikor lesz vége.A szepik meg ugye töménytelen mennyiségü droidot képesek létrehozni.Különben kérdés az, hogy Palpi vajon ennyire előre gondolkodott-e?Azaz tudatosan a Birodalom számára is készítettet klónokat?A háború végét ő Anakin átállásának időpontjában határozta meg.Amikor Anakin átáll és Dookunak kampec akkor véget vet a háborúnak.De azt nem tudhatta előre hogy mikor következik be.
Klónokra viszont azután is szüksége volt, miután Birodalommá alakította az államrendet. A katonák voltak az egyik legerősebb támaszai a diktatúrájának, így szerintem egyértelmű, hogy a klónok valódi célja az volt, hogy őt szolgálják. Mindörökké.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Klónokra viszont azután is szüksége volt, miután Birodalommá alakította az államrendet. A katonák voltak az egyik legerősebb támaszai a diktatúrájának, így szerintem egyértelmű, hogy a klónok valódi célja az volt, hogy őt szolgálják. Mindörökké.

 

Én is úgy gondolom, hogy mivel be kellett biztosítania a hatalmát már előre rendelhetett klónokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Különben kérdés az, hogy Palpi vajon ennyire előre gondolkodott-e?Azaz tudatosan a Birodalom számára is készítettet klónokat?

Hát persze, hogy előre gondolkodott. Már az ep1 idején az ep2-n agyalt, úgyszólván, hiszen akkor rendelte a klónokat, ami azt jelentette, hogy tíz évvel előre tervezett. De szerintem jóval előbbre, hiszen ott a Halálcsillag is, ami ugye az ep2 után 21 évvel épül fel, és mint tudjuk, az arra termett, hogy kiváltsa a Szenátust ("A félelem, az fogja fenntartani a Birodalom rendjét. A félelem ettől a támaszponttól"). És ki tudja, hogy azt mikor kezdték tervezni. De ott vannak a már sokat emlegetett ep2-es csecsemő klónok, azok is már bőven a háború után álltak szolgálatba, tehát azok is már a Birodalom számára készültek. Szóval összességében Palpatine majdnem három évtizeddel előre tervezett, így egyértelmű, hogy a klónokat a Birodalom számára is tervezte, sőt, voltaképpen az egész Köztársasági Nagy Hadsereg maga a birodalmi hadsereg.

 

A Jedik hullanak mint a legyek, a klónok szintén, emberfia nem mondta volna meg mikor lesz vége.

Hát, őszintén, a TCW-ből ez nem igazán jön le. A klónok tényleg hullanak, de a Jedik már nem igazán (a két évad alatt eddig csak három pusztult meg a képernyőn: Nahdar Vebb, Ord Enisence és Bolla Ropal). Sőt, éppen ellenkezőleg, mivel az esetek többségében a Köztársaság nyeri az adott konfliktust, így olyan, mintha a jók hamarosan megnyernék a háborút. Ha nem tudnám, mi a vége az egésznek, nem is gyanítanám, hogy a Köztársaság voltaképpen el fog bukni.

 

A háború végét ő Anakin átállásának időpontjában határozta meg.Amikor Anakin átáll és Dookunak kampec akkor véget vet a háborúnak.De azt nem tudhatta előre hogy mikor következik be.

Szerintem ő a háború végét egyáltalán nem Anakin átállásának idejére határozta meg, hiszen mikor megszületett Darth Vader, még folyt a háború (hiszen ő adta ki a "megállj!" parancsot). Inkább a Birodalom megszületésével lehet azt összekötni. Ráadásul, ő, mint mindkét fél legfőbb parancsnoka és a háború játékmestere még jó, hogy tudta, mikor lesz vége: amikor ő úgy akarja. Ez csak ahhoz volt kötve, hogy mikor lesz Birodalom (és a Birodalom nem egyenlő Darth Vader létével).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, őszintén, a TCW-ből ez nem igazán jön le. A klónok tényleg hullanak, de a Jedik már nem igazán (a két évad alatt eddig csak három pusztult meg a képernyőn: Nahdar Vebb, Ord Enisence és Bolla Ropal). Sőt, éppen ellenkezőleg, mivel az esetek többségében a Köztársaság nyeri az adott konfliktust, így olyan, mintha a jók hamarosan megnyernék a háborút.
Meg is nyerték volna ha nincs Palpatine. ;) De ez kicsit OFF már. Nem is mennék bele bővebben. A lényeg szerintem, hogy a klónok csak Palpatine -nak jelentettek hasznot. Kicsit irónikus is látni, hogy koccintanak Amidaláék a törvény elfogadására. Az orrukig sem láttak. :peace: A szenátus egy nagy színház volt, és Palpi írta a forgatókönyvet. :D Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Padméék tényleg elég naívak voltak, ha azt hitték, hogy a háború hamarosan véget ér. Bár a TCW-ben eddig nagyrészt a Köztársaság győzött. Ezért kellenének még szeparatista győzelmek is. Sidious nem 3 évre tervezte a háborút, jóval hosszabbara. De a mostani klóngyártási törvény tényleg már elsősorban a Birodalom számára készültek. A klónok 10 éves fejlősési periódusáról már nem vagyok meggyőződve. Lehet, hogy történtek fejlesztések és ezek a most megrendelt klónok már nem 10 év alatt, hanem mondjuk 5 év alatt kifejlődnének.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A klónok 10 éves fejlősési periódusáról már nem vagyok meggyőződve. Lehet, hogy történtek fejlesztések és ezek a most megrendelt klónok már nem 10 év alatt, hanem mondjuk 5 év alatt kifejlődnének.

Ilyesmiről még szó sem volt a TCW-ben, szóval addig szerintem az ep2-es szabály áll fenn (min a klóngyárak esetében is): egy klón kifejlődése 10 év (és csak a Kaminon van klóngyár).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondolom azért tiltakozott Amidala és a többiek ez ellen, vagyis rendeltek szavazást, mert nem számolna azzal, hogy a háború tíz év múlva is tartani fog. Az elkövetkezendő 7-10 évben (attól függően, mennyivel járunk az ep2 után) még így is folyamatos a klónellátás, és felteszem, Amidaláék úgy gondolják, hogy a háború nemsokára lezárul, utána pedig már nem lesz szükség a seregre. Persze arról nem tudnak, hogy ez az új széria a Birodalomhoz kell, nem a Köztársasághoz. :)
Padmé a beszédében nemcsak az anyagi terhet, hanem az esetleges feleslegességet is említhette volna. Mivel nem tette, ezért valószínűleg nem gondolt rá, pedig a szenátoroknak épp ezért kellett volna komolyan gyanút fogniuk, hogy valami más is lehet a háttérben. Nem hiszem, hogy gondolatban 10 éves háborúra készültek.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: Valószínü a Birodalomban már gondolkodott Palpi.De az EP3-ból kiderül, hogy akkor kezdte végérvényesen megvalósítani a diktatúrát mikor Anakin átállt.Ha nem ehhez kötötte volna akkor Dookuval is megcsinálja.Neki Anakin kellett jobb kezének(azért mert annál nagyobb alázás nincs a Jedi Rend ellen minthogy a Kiválasztottat átállítja), mégpedig az Ep1 óta.Legalábbis szerintem.Jedik kiírtása és Anakin megszerzése.Ezért volt az egész.Ahogy Anakin átállt. leállította a droidhadsereget, kikiálltotta a Birodalmat.Ezért kötöm Darth Vader születéséhez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.