Ugrás a kommentre

2x20 - Death Trap


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Végre meg tudtam nézni nyugodtan az epizódot. Oltári volt! Nagyon mozisra csinálták, ahol a zene kiemeli a karakterek és események összefüggéseit. Aztán azok a hangulatos nagy totálok, ahogy pl. a kis klónok hajója bedokkol a csillagrombolóba. Vérbeli SW pillanatok ezek, amik miatt megdobban egy rajongó szíve. Számomra ezen momentumok nagyon kedvesek, és hála égnek volt is egy pár az évadban. Boba karakterét nagyon jól bemutatják, árnyalják. Az EPII -ben nem sokat tudunk meg róla, viszont itt most képet alkothattunk milyen is ő valójában. Már első nézésre is tudtam, hogy van valami megfoghatatlan kapcsolat Boba karaktere és a zene között. Aztán most beugrott valaki, akivel párhuzamot lehet vonni. Anakin! Persze nem akkora mértékben, de mégis így van. Az egész a bosszúról szól, de csak egy ember ellen. Ez még nem hasonlít a kiválasztott tetteihez, ám az már annál inkább, hogy a végén mindent beáldoz ezért. Sing olyan mint Palpatine. Mindig ad neki egy kis lökést. Nem akarja bántani a klónokat, de mégis megteszi. A csúcs amikor Sing ugyan azt mondja neki, mint Palpatine Anakinnak az Invisible Hand -en Dooku kivégzése előtt. DO IT! És Boba megteszi. Eztán pedig felcsendül a kórus. Mintha Boba, aki nem velejéig romlott, ezzel a tettével végérvényesen a rossz útra tért volna. Szerintem ez zseniális! De majd megmondjátok ha sokat látok bele. :D

 

Aztán az olyan apróságok is tetszettek, mint a kiképző tiszt halálról szóló mondókája, amit kifejezetten mond. Ekkor felsejlett bennem, hogy milyen szánalmas véget is ér majd. Nem harcoshoz méltó halála lesz. Az még egy nagyszerű jelent, amikor a sisak nélküli klónnal szemtől szemben áll. Mekkora erő kellett ahhoz, hogy elkábítsa? Hisz úgy nézett ki mint az apja! Kemény...

 

Kevésbé komoly, de remek pillanat, amikor Anakin és Mace bemutatkozik a kis klónoknak. Ekkor Anakin ugyanúgy Mace szavába vág, mint anno láthattuk tőle a Geonosison, Ahsoka eligazításánál. :(

 

Mindezek ellenére, nálam egyelőre nem top-6 -os a rész. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Boba karakterét nagyon jól bemutatják, árnyalják. Az EPII -ben nem sokat tudunk meg róla, viszont itt most képet alkothattunk milyen is ő valójában. Már első nézésre is tudtam, hogy van valami megfoghatatlan kapcsolat Boba karaktere és a zene között. Aztán most beugrott valaki, akivel párhuzamot lehet vonni. Anakin! Persze nem akkora mértékben, de mégis így van. Az egész a bosszúról szól, de csak egy ember ellen. Ez még nem hasonlít a kiválasztott tetteihez, ám az már annál inkább, hogy a végén mindent beáldoz ezért. Sing olyan mint Palpatine. Mindig ad neki egy kis lökést. Nem akarja bántani a klónokat, de mégis megteszi. A csúcs amikor Sing ugyan azt mondja neki, mint Palpatine Anakinnak az Invisible Hand -en Dooku kivégzése előtt. DO IT! És Boba megteszi. Eztán pedig felcsendül a kórus. Mintha Boba, aki nem velejéig romlott, ezzel a tettével végérvényesen a rossz útra tért volna. Szerintem ez zseniális! De majd megmondjátok ha sokat látok bele. :D
Én biztos nem mondom, mert hasonlóan látom a zene értelmezését. :) A párhuzamra Anakinnal még nem gondoltam, de jó gondolat, ami tulajdonképpen nagyon adja magát a DO IT! után.

 

Az még egy nagyszerű jelent, amikor a sisak nélküli klónnal szemtől szemben áll. Mekkora erő kellett ahhoz, hogy elkábítsa? Hisz úgy nézett ki mint az apja! Kemény...
Szerintem a klónok semmit nem jelentenek a számára (ezt ki is mondja), hiszen látott már klónt sisak nélkül korábban is, hozzászokhatott a látványhoz. Ahogy nem is az apjához való hasonlóság miatt nem ölte meg a klónt, hanem azért, mert Windun kívül mást nem akart bántani saját kézzel. Az kicsit más kérdés, hogy viszont el volt készülve mindenre, ami Windu megöléséhez kell - még egy felnőtt férfi megtámadására is. Persze a szándék és a tett néha távol eshetnek egymástól, de ha előtte Aurra Sing oltotta, úgy inkább az a csoda, hogy nem ment az elkábításnál tovább. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

de ha előtte Aurra Sing oltotta, úgy inkább az a csoda, hogy nem ment az elkábításnál tovább. :)
Tovább ment. A reaktor robbanásakor meghalt az a klón. Bár ez nem biztos, mert Anakin és Mace épp ott voltak, amikor egy katona kifutott onnan.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tovább ment. A reaktor robbanásakor meghalt az a klón. Bár ez nem biztos, mert Anakin és Mace épp ott voltak, amikor egy katona kifutott onnan.
Egész más dolog valakit saját kézzel megölni, mint ájultan hagyni valahol, ami utána felrobban és összeomlik. A végeredmény ugyanaz (egy halott), de szerintem mégis más érzés lehet. Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egész más dolog valakit saját kézzel megölni, mint ájultan hagni valahol, ami utána felrobban és összeomlik. A végeredmény ugyanaz (egy halott), de szerintem mégis más érzés lehet.
De az a klón nem halt meg szerintem. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Találtam egy hibát :)

Boba megkérdezi a katonát akit később lelő hogy a kezében az egy DC-15A, erre a klón rávágja hogy "yeah" miközben a napnál is világosabb hogy az egy DC-15S.

Mi a különbség?
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Minek írjak le minden biz-bazt? :D Főleg szembeötlő dolgokat....
Mert talán ez a lényege egy beszélgetésnek? :) Az Anakin - Boba párhuzam pedig minden volt, csak nem szembeötlő szerintem. Ellenben ha neked elsőre feltűnt akkor gratulálok. Akkor lett volna az igazi, ha elsőre beírod. Úgy még hihetőbb is lett volna. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi a különbség?

A méret, legalábbis az a legszembetűnőbb. A klónok kétféle sugárvetőt használnak (igazából több félét, de kettő a legszokványosabb). A DC-15A egy elég nagy fegyver, az ep2-ben még ezek voltak az elterjedtebbek (a TCW-ben és az ep3-ban már nem sokat látni belőlük). Ezzel a fegyverrel akár 10 km-re is el lehet lőni, ez a legnagyobb erénye, és ennél fogva erősebb is kistestvérénél.

DC-15A

 

A DC-15S az ep2-ben azt hiszem, nem is volt látható (bár ahhoz csinálták meg, de mint pár másik háborús cucc, végül csak az ep3-ba került bele), leginkább a rohamosztagosok E-11-esére hasonlít. Kisebb tűzerő és lőtávolság, de helytakarékosabb.

DC-15S

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A méret, legalábbis az a legszembetűnőbb. A klónok kétféle sugárvetőt használnak (igazából több félét, de kettő a legszokványosabb). A DC-15A egy elég nagy fegyver, az ep2-ben még ezek voltak az elterjedtebbek (a TCW-ben és az ep3-ban már nem sokat látni belőlük). Ezzel a fegyverrel akár 10 km-re is el lehet lőni, ez a legnagyobb erénye, és ennél fogva erősebb is kistestvérénél.

DC-15A

 

A DC-15S az ep2-ben azt hiszem, nem is volt látható (bár ahhoz csinálták meg, de mint pár másik háborús cucc, végül csak az ep3-ba került bele), leginkább a rohamosztagosok E-11-esére hasonlít. Kisebb tűzerő és lőtávolság, de helytakarékosabb.

DC-15S

Köszi, így már világos. :) A 15A -t mintha a mozifilmben használták volna... Egyébként nekem jobban bejön a kisebb fajtája. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindkettőt használták a mozifilmben és a sorozatban is (A-t használ Rex a Tresspassban, meg Thire mankója is ilyenből készül el). Csak az A már nem olyan elterjedt, mint az ep2-ben, ott minden klón A-t szorongatott. Akkor még fiatalok voltak, azt hitték, a méret a lényeg :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A lassan csordogáló események ellenére abszolút élvezhető kis rész volt, felvezetésnek bőven megfelelt. Miután Boba az egyik kedvenc mellékkarakterem a Star Wars-ban, így kicsit túlzott elvárásokkal ültem le a rész elé és ha első nézésre nem is, másodikra már annál inkább megfogott.

Tetszik, hogy bár vannak hasonló felépítésű epizódok, vagy ilyen-olyan filmekből átemelt elemek, mégis mindig tud valami újat, felejthetetlent nyújtani ez a sorozat. És ezt nem elfogultságból mondom, hanem konkrét tényként. Legalábbis nem emlékszem még egy olyan részre, sem mozifilmre, amiből megismerhetjük a Kaminoról már kikerült újonc kadétok gyakorlatait és felkészítését a háborúra. Vagy hogy kicsit többet megtudhattunk, a Venatorok technikai részéről és hasonló apróságok. Számomra legalábbis újdonság volt ez a kis adalékinformáció. Még ha a helyszín nem is, a céllövőgyakorlat és a kérdezz-felelek érdekes újdonság volt. Az eddigi klón-centrikus epizódok kitűntek a többi közül, akárcsak a mostani rész. Bár a 2. évadra szerintem minden igaz, csak az egyhangúság és az ötlettelenség nem.

Az alapsztori is jó volt, Boba bosszúhadjáratát továbbra sem tudom elítélni, még ha nem is értek vele 100%-ig egyet... de ezt már egy másik topicban kifejtettem. Magát a karaktert is eltalálták, abból a szempontból, hogy nem egy kíméletlen gyilkológép (mint pl. Aurra vagy Ventress) de nem is az a naiv srác, mint anno Anakin volt nem sokkal fiatalabb korában. Az Anakin-Boba párhuzamra később még visszatérek. Szimpatikus volt, hogy "csak" Mace-el akart végezni "Lucky", az úgymond ártatlanokat kívülállóként tekintette az ő kis vendettájában. A Windu lakoszályánál felszerelt kis mozgásérzéskelős detonátor ügyes, jól bevált fejvadászcsapda volt, de valljuk be, elég ciki halál lett volna egy Windu kaliberű Jedi-mesternek. Nyilván tudjuk, mi lesz ennek a hajszának a végkifejlete, ennek ellenére érdekes nézni egy alig több, mint 10 éves kis srác merénylet kísérleteit a Jedi Tanács egyik legrátermettebb mesterével szemben. Valóban furcsa, hogy Windu sem a veszélyt nem érezte meg (egy Jeditől ez azért kissé indokolatlan) sem a srácból áradó hihetetlen dühöt, melyet a tekintete remekül tükrözött. Az egyik kedvenc jelenetem, Windu és Boba rövid szóváltása, majd az azt követő pillanatok... :) Boba undorral és dühvel teli válasza a mesternek, majd Windu féloldalas visszatekintése az elhaladó Boba után. A korához képest rendkívül találékony a srác, nem csoda, hogy belőle lesz a Galaxis egyik leghírhedtebb fejvadásza. Tapasztalat terén is magasan a vele "egykorú" (azaz fele olyan idős) kadétok felett áll... gondolok itt elsősorban a célzóképességére, a technikai ismeretire vagy a fegyverek ismeretségére a reaktornál. Arra nem sikerült rájönnöm, hogy hogyan juttatta fel a hajóra a robbanószert Boba, legalábbis komolyabb óvintézkedéseket várnék egy Jedi-cirkálótól, de persze két profi fejvadásszal a háttérben nem tartom kivitelezhetetlennek. A reaktorrobbantós jelenet nekem sem jött be túlságosan. Következetlenség, hogy egy ilyen jellegű hajón egy-két lövés jóformán az egész cirkálót hazavágja. Egy véletlen baleset ennyi erővel végzetes is lehet. Tetszett, hogy a reaktornál lévő klónt nem ölte meg és az is jól átgondolt volt, hogy egy 11 éves srác nem terít le egy ütéssel egy huszonéves, jó kondiban lévő férfit. Bár a klón mozdulatain még a harmadik ütés után is inkább csak a döbbenet volt látható. A robbanást szerintem túlélte a klón, elvégre nem a közvetlen közelében történt a robbanás, valamint a páncél is rendelkezik némi elnyelő képességgel, úgyhogy én arra tippelek, hogy túlélte. Ráadásul nem sokkal a robbanás után kifutott egy klón a reaktorházból, aki nem lehetett más.

Különösen jó volt, részemről megalapozta a hangulatot a számos klasszikus trilógiára való utalás... Ilyen az "Egy magam is szembeszállnék az egész Birodalommal/Szakadárokkal" c. mondat, a kadétokat fuvarozó hajó dokkolása a Kitartásra (először Kirajzásnak olvastam :D ), a Falcon-féle lövészberendezés, a vezérlőpanelek szétlövése Bobától vagy a kábítófegyver bevetése. Ráadásul ha jól tudom, ezek személyesen Lucas ötletei voltak. :)

Már említettétek az Anakin-Boba párhuzamot, ami nekem is feltűnt, bár csak a másodszori nézésnél. Konkrétan mindkét ember az úgymond jó oldalról indul és az ellenkezőn köt ki. Bár Boba Jango nevelése, mégis látszik, hogy nem egy terminátor (tehát alapvetően nem rossz ember), de ha kell, nem szarozik. Ez Anakinra is vonatkozik, akár a buckalakók lemészárlásánál, akár Merrick kivégzésénél, akár Dooku lenyakazásánál. Mindkettejüknél egy szeretett ember, egy hozzátartozó a mozgatórugó, bár nem ugyanolyan megvilágításból. Anakin anyját megölik a thuskenek, az bosszút áll rajtuk... Boba apját megöli Windu, az bosszút áll(na) rajta. Szintén érdekes, hogy mindketten sorozatos döntések folyamán válnak azzá, amivé a klasszikus trilógiában láthattuk, nem pedig egyetlen esemény vagy választás során. Boba magára hagyja társait a kabinban (vagyis halálra ítéli őket), Anakin végez korábbi társaival a templomban. Ezzel elindulnak egy ösvényen, amit jól tudunk hova vezet, de már nincs visszaút. Mindkettejük sorsában közrejátszik egy "hatalmasabb" illető, aki Anakin esetében Palpatine, Boba esetében pedig Aurra. Szerintem érdekes párhuzam, még ha nem is az a "szájbarágós" fajta. :D

A részre visszatérve, nem tudom, Anakin mit keresett már megint itt? Annyira érdektelenné fog válni egy idő után, mint Coruscant. Körülbelül annyi értelme volt a jelenlétének, mint a Malastare-on. Egy ekkora háborúban nem hiszem, hogy olyan sokan vannak a Jedik, hogy közölük egyből kettő (ráadásul két igencsak profi) is elugorjon "vakációzni". Persze ők is emberek, szóval nem tilos az ilyesmi. De ennyire azért nem szegényes a Jedik repertoárja. Egyébként Anakin közbevágása az eligazításnál jó jelenet volt, Windu nem véletlenül rázta a fejét. Gondolom nem akart nyilvános "balhét" a kadétok előtt, Anakin pedig egyébként sem az ő padawanja (volt), hogy fegylmezze. Abba bele sem merek gondolni, hogy mi lenne, ha igen...

Eddig nem szoktam, de amit még kiemelnék, az az aláfestő zene, ami ennyire még talán sosem volt eltalálva a TCW-ben. A fontosabb (legalábbis Boba szemszögéből) momentumoknál felcsendült a hangulathoz illő zene, amit jó volt hallani, úgyhogy sokat dobott az epizódon.

Nekem sem lesz a kedvenc részem, de egyáltalán nem azért mert rossz epizód volt, egyszerűen csak magasra tették a mércét a készítők, ami biztos vagyok lesz még sokkal magasabb is! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bravó Sky! :D

 

Tapasztalat terén is magasan a vele "egykorú" (azaz fele olyan idős) kadétok felett áll...
Ha jól tudom annyi idős volt, mint a "felnőtt" klónok. A tudása is azt a szintet érheti el, egyedül fizikai ereje miatt van hátrányban. Bár azt a klónt a reaktornál jól leverte. :D

 

Következetlenség, hogy egy ilyen jellegű hajón egy-két lövés jóformán az egész cirkálót hazavágja. Egy véletlen baleset ennyi erővel végzetes is lehet.
De itt nem a reaktort lőtte szét, hanem a vezérlőpultot. Ha jól láttam. :) Nem vagyok technikailag jártas a rombolókat tekintve, nem tudom egy ilyen sérülés okozhatott-e robbanást?

 

A robbanást szerintem túlélte a klón, elvégre nem a közvetlen közelében történt a robbanás, valamint a páncél is rendelkezik némi elnyelő képességgel, úgyhogy én arra tippelek, hogy túlélte. Ráadásul nem sokkal a robbanás után kifutott egy klón a reaktorházból, aki nem lehetett más.
Így van az a klón nem halt meg akit leütött. Ezt én is csak később vettem észre. Így maradt Bobának az egy halálos áldozat. :)

 

A részre visszatérve, nem tudom, Anakin mit keresett már megint itt? Annyira érdektelenné fog válni egy idő után, mint Coruscant. Körülbelül annyi értelme volt a jelenlétének, mint a Malastare-on.
Szerintem az EPIII tükrében jó, hogy mostanában sokat van együtt Windu és Anakin. Ráadásul Anakin jelenléte a következő részben igen hangsúlyos lesz egy bizonyos szemszögből nézve. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De itt nem a reaktort lőtte szét, hanem a vezérlőpultot. Ha jól láttam. :) Nem vagyok technikailag jártas a rombolókat tekintve, nem tudom egy ilyen sérülés okozhatott-e robbanást?

Az első 3 lövés valóban a vezérlőpultba érkezett, azt követően viszont magát a reaktort lőtte. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az első 3 lövés valóban a vezérlőpultba érkezett, azt követően viszont magát a reaktort lőtte. :clap2:
Akkor nyilván a mágneses reteszelők mondták fel a szolgálatot és ezért sérülhetett meg annyira a reaktor, mint láttuk. :( Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt én is hülyeségnek tartom, kizárt, hogy néhány egyszerű lézerstukker lövés kárt okozzon egy hadihajó reaktorában. De hát mivel nem először látok ilyet, sőt, láttam már meredekebbet is (mikor Data bebokszolta az Enterprise reaktorának egy lényeges elemét), így nem rágódom rajta. A Star Trekben durvább marhaságok vannak, szóval magas az ingerküszöböm (pláne vicces a Cloack of Darkness után, ahol bombák nem tettek kárt a reaktorokban, bár azt meg ráfogom, hogy irányított detonáció volt) :clap2: Annyi biztos, hogy nem volt teljes értékű robbanás, mert akkor a hajó forgácsként végzi. Szóval talán túlterhelést okoztak a lövések, vagy ilyesmi, aztán lett egy "Csernobil az űrben" jellegű katasztrófánk (lásd ep1).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És nyilván egy reaktor robbanás nem áll meg az ajtóban, hanem átterjed az egész hajóra... :clap2: Igazad lehet. Talán csak "szikrázott" kicsit. :( Viszont a "robbanásban" így is elég nagy energia szabadult fel ahhoz, hogy nagy kárt tegyen a hajóban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma újranéztem az epizódot és amikor Boba a reaktortermet lehagyja, ugye viszi magával kifelé a karabélyt ami hozzákerült. De aztán az a klón akit leütött, a kezdő robbanások után már megint kezében tartja a fegyvert mikor a jedik benéznek ő meg kifelé fut a teremből. :clap2:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma újranéztem az epizódot és amikor Boba a reaktortermet lehagyja, ugye viszi magával kifelé a karabélyt ami hozzákerült. De aztán az a klón akit leütött, a kezdő robbanások után már megint kezében tartja a fegyvert mikor a jedik benéznek ő meg kifelé fut a teremből. :clap2:

Az biztos ugyanaz a klón, nem csak egy, aki bement megnézni, mekkora a kár?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma újranéztem az epizódot és amikor Boba a reaktortermet lehagyja, ugye viszi magával kifelé a karabélyt ami hozzákerült. De aztán az a klón akit leütött, a kezdő robbanások után már megint kezében tartja a fegyvert mikor a jedik benéznek ő meg kifelé fut a teremből. :clap2:
Mindig tudtam, hogy sasszemű gyerek vagy. :) Akkor az a klón vagy egy másik volt, vagy pedig hiba. Szerintem az utóbbi. :(
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.