Ugrás a kommentre

Royal Guard


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

A jó öreg piros ruhás őrök. Micsoda kultusz épült köréjük. Sajnos én keveset tudok róluk, de a tekintélyt parancsoló megjelenésük és a mindentől elütő vörös öltözetük miatt mindigis imádtam őket.

Tud róluk valaki valamit?

Fegyverükről most kérdeztem egy másik topikban.

Én mindig azt hittem, hogy az egy vibro lándzsa. Olyasmi, mint Grivi testőreinek, csak nem két, hanem egy végű. Az ep3ban mégis puskaként emelik Yodára.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azt tudom róluk, hogy szép pirosak és jól tudnak ácsorogni. Imádom a filmek apróságait, de valahogy a vörös őrség mindig bútornak tűnt :(

Az ep3-ban legalább van egy kis akciójuk, de hát ez se sül el túl jól.

Én is úgy tudom, hogy vibrolándzsa van náluk, csak hát Yoda ellen nem tudták rendesen használni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt írja az sw.hu a fegyverzetükről:

"Fő fegyverük a majdnem két méteres vibrolándzsa, amely eléggé ártalmatlannak tűnhet, de egy Császári Őr kezében majdnem olyan halálos, mint a BlasTech DH - 17 vagy Merr-Sonn 434-es nehéz sugárvető, ami a köpenyük alatt rejtőzik. Speciális kiegészítőként egy dupla pengéjű külőnleges fémből készült kardot (amely visszaveri a sugárvetők lövedékeit) is használnak, amely hasonlít Lord Maul fénykardjához."

ForcePike_t.jpg

 

Hát akkor Yoda ellen jobban kellett volna csípkedni magukat, ha ilyen ügyesek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elvileg ők nem a Galaxis nem Erőhasználó legjobb harcosai? :(

Nekem nagyon tetszenek az ipsék, de meglátszott, hogy mennyit érnek öreg zöld spanunk ellen. :)

 

Ha jól rémlik a Crimson Empire-ban vannak Royal Guardok akik tudják használni az Erőt...

 

Csak egy van, Carnor Jax, aki Lumiya tanítványa volt, a többiek nem erő-érzékenyek. A Crimson Empire nagyon jó, tetszett, ahogy a 2. részben a Vong próbálkozik Carivussal, hogy kinevezze magát császárnak :)

Nem tudom miért kellett leállítani a képregényt, állítólag már kész volt a 3. rész is, csak meggondolták magukat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Röviden valaki összefoglalná, hogy mik történtek ezekben a képregényekben? :lol:

Nagyon-nagyon röviden: Az első részben Carnor Jax kíván lenni a Birodalom új uralkodója ( egykori royal Guard, aki Sith képzésben is részesült (nehogy félreértse valaki, NEM Sith ) ) szabotálja a Palpatine klónjának visszatérését (most már nem is tetszik annyia ugye :?:) ) és árulónak nyílvánítja a Royal Guardokat. Az egyetlen életben maradt RG, Kir Kanos végül legyőzi egy párbajban a Yinchorron. Eközben persze megjelenik A nő, egy lázadó személyében, aki segít Kir Kanosnak, de végul Kanos megöli az egyik barátját, és ezért Mirith Sinn bosszút akar állni.

A második részben a Praetorite Vong ( a Vong szóra is elfutnak az emberek :) ) át akarja venni a Birodalmi Maradvány irányítását, ezért beültetik a tanácsba Xandel Carivust. A tanács tagjait elkezdik meggyilkolni, és azt hiszik, hogy Kanos tette. Carivus végül kinevezi magát császárnak, de Kanos megöli. Eközben Mirith Sinn megpróbálja bosszúból megölni Kanost, de persze happy end van.

 

Az első részt elolvashatod magyarul itt:

http://halozsak.tlof.hu/down-sw.htm

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

Hát a külvilág felé csak kellettek, mert abban ha jól emlékszem, megegyeztünk, hogy a világ nem tudja, Palpi Sith. Akkor meg kellenek a testőrök, kicsit protokoll dolognak is tűnik az egész. Inkább csak az egyszerű földi halandók részére voltak, semmint valódi védelem Palpi számára. Egyébként meg távol tarthatták tőle a túl közel merészkedő kíváncsiskodókat :)

Na jó, ez csak hirtelen filózás :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a testőrök is a megfélemlítés és a hatalom eszközei voltak. Egyrészt, elég félelmetes alakok, ahogy ott arctalanul, szoborként állnak, kezükben az erőszakos vibrolándzsával. Másrészt, a hatalom egyik jelképe, ha valakit személyes testőrök őriznek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az biztos, hogy remek kiképzést kaptak. Tetszik ez az elővéd elmélet. :) Egyébként felmerült korábban, hogy ha nem küldi ki őket Palpi, akkor az öreg kavaró gép még most is élne. Erre persze nem vennék mérget. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajna csak a háttértörténetekből lehet bizonyos következtetéseket levonni. Mindazonáltal a Jedi visszatérben van egy olyan kivágott jelenet, hogy Jerjerrodot bünteti meg egy picit az egyik Testőr amikor az hivatkozva a rangjára be akar jutni az Uralkodóhoz :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajna csak a háttértörténetekből lehet bizonyos következtetéseket levonni. Mindazonáltal a Jedi visszatérben van egy olyan kivágott jelenet, hogy Jerjerrodot bünteti meg egy picit az egyik Testőr amikor az hivatkozva a rangjára be akar jutni az Uralkodóhoz :D

Íme az a bizonyos jelenet, vagyis egy kép róla :lol:

 

vader_03.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajna csak a háttértörténetekből lehet bizonyos következtetéseket levonni. Mindazonáltal a Jedi visszatérben van egy olyan kivágott jelenet, hogy Jerjerrodot bünteti meg egy picit az egyik Testőr amikor az hivatkozva a rangjára be akar jutni az Uralkodóhoz :lol:

Khm... ezt bezony pöttyet rosszúl tudod. Jerjerrod Vadert próbálja meg megállítani, amikor az be akar jutni az Uralkodóhoz, s hálából Vader kis híján megfojtja a moffot. A testőrök pedig Vaderre ugranak, nem Jerjerrora. Íme a jelenet előzménye:

jerjerrod_1.jpg

 

És folytatása:

ep6_jerjerrod_trouble_1.jpg

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jerjerrod Vadert próbálja meg megállítani, amikor az be akar jutni az Uralkodóhoz, s hálából Vader kis híján megfojtja a moffot. A testőrök pedig Vaderre ugranak, nem Jerjerrora.

Jujjj, ennek a jelentnek vajon mi értelme? :D Jarjarrod miért akarja Vadernek megtiltani, hogy talizon Palpival? :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jujjj, ennek a jelentnek vajon mi értelme? :D Jarjarrod miért akarja Vadernek megtiltani, hogy talizon Palpival? :lol:

Szerintem semmi, ezért is vághatták ki. A könyvben benne van, aszerint Palpatine-nak fontos tárgyalása van, vagy mi. Na ez azért is marhaság, mert mikor Vader betoppan elé, tök egyedül ücsörög az öreg.

 

Oldi: ha nem hiszed, olvasd el a könyvet. Jerjerrod Vader folytogatása miatt néz ilyen hülén, a guard meg Vader felé lendül. Az más kérdés, hogy marha rosszúl lett fényképezve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A könyvben Vader úgy megy be Palpihoz hogy előzőleg kissé megszorongatja egy testőr nyakát.

 

Szóval van olyan verzió, hogy Jerje idegesíti Vadert.

Van olyan verzió, hogy egy testőr idegesíti Jerjét.

S van olyan, hogy Vader idegesíti a testőrt.

 

 

Asszem erre mondják, hogy mindenki mindenkivel :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.