Ugrás a kommentre

Obi-wan tétovázott hogy megölje Anakint?


Ajánlott hozzászólás

Ha obi melléállt volna akkor minden bizonnyal sith lett volna belőle és ketten palpinak mentek volna és ejnye-ejnye.... aza kampecc az öregnek!

 

Erre kevesebb esély volt, mint arra, hogy Bush és Osama egy tálból cseresznyézzenek. Ha Anakin csonkítja meg Obit, és abban a helyzetbe kerül mint Obi, én biztos vagyok benne, hogy lekaszálta volna régi mesterét. Plusz elszavalta volna, hogy mekkora ereje van. 8)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erre kevesebb esély volt, mint arra, hogy Bush és Osama egy tálból cseresznyézzenek. Ha Anakin csonkítja meg Obit, és abban a helyzetbe kerül mint Obi, én biztos vagyok benne, hogy lekaszálta volna régi mesterét. Plusz elszavalta volna, hogy mekkora ereje van. 8)

 

Igaz igaz.És Én arra se innék hidevizet,hogy ha Obi lemenne segíteni Anakinnak a csonkolás után az nem-e húzná vagy lökné az erővel bele a lávába :) Még akkor is ha Ő is belecsúszna vele együtt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igaz igaz.És Én arra se innék hidevizet,hogy ha Obi lemenne segíteni Anakinnak a csonkolás után az nem-e húzná vagy lökné az erővel bele a lávába 8) Még akkor is ha Ő is belecsúszna vele együtt.

 

Igen. Vader akkor már nagyon "hate you" volt. :) Nem kegyelmezett volna senkinek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erre kevesebb esély volt, mint arra, hogy Bush és Osama egy tálból cseresznyézzenek. Ha Anakin csonkítja meg Obit, és abban a helyzetbe kerül mint Obi, én biztos vagyok benne, hogy lekaszálta volna régi mesterét. Plusz elszavalta volna, hogy mekkora ereje van.  :roll:

 

Igaz igaz.És Én arra se innék hidevizet,hogy ha Obi lemenne segíteni Anakinnak a csonkolás után az nem-e húzná vagy lökné az erővel bele a lávába :( Még akkor is ha Ő is belecsúszna vele együtt.

 

Pontosan.Hidegvérrel megtette volna.Ez már nem az Anakin aki a film elején volt.Inkább már Vader.Szerintem akkor is blöffölt amikor azt mondta Obi-nak, hogy most elengedi, de tünjön el.Ahogy Obi elindult volna , hátbaszúrta volna.Minden Jedit gyülölt.Szerintem Obi-Wan-t mégjobban, mert ő testesítette meg mindazt ami lehetett volna.Egy nagy Jedi, aki tényleg másokért él.Anakin tudta magáról, hogy soha nem lehet olyan mint Obi-Wan.Ő mindig többet akart.Szerintem tiszta szívből gyülőlte Obi-t.A hajónál már Padmé sem érdekelte, csak a hatalom, hogy hogy hogyan nyírhatná ki Palpit.Rájött, hogy a sötét oldal mekkora erőt adott neki.Padmét birtokolni akarta, ekkor már nem volt szerelmes belé(csak őhitte, hogyaz).Ha Padmé életben maradt volna kuss lett volna a neve.Rab lett volna Anakin mellett.

Szerintem tökéletesen megérdemelte, hogy megcsonkították és azt is, hogy a Vader ruhát kellett viselnie élete végéig.Amit a gyerekekkel és a Többi Jedivel tett arra nincs mentség.Hátbadöfte azokat akik kimentették a rabszolga sorsból, akik tanították nevelték.Elárult mindent amire felesküdött.Én nem tudok megbocsátani neki az EP 6 végén.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Anakin sithé válásának fontos lépése az, hogy egy jedi -aki történetesen a mestere- megcsonkitja és miatta örök életre egy robottestbe kényszerül... én nem vagyok benne biztos, hogy Obi-Want hátba szurta volna a párbaj kezdete elött, ha az elakar menni - viszont az biztos, hogy Vaderként gondolkodás nélkül hátba támadta volna.

 

Egyébként Hayden nyilatkozta az ep.3 forgatásakor, hogy a filmben meg lesz magyarázva, hogy miért kap ki Anakin annak ellenére, hogy jobb vivó, mint Obi-Wan... és tényleg igy lett.

 

Obi-Wan végső könyörülete teljesen érthető ugyanakkor sok kérdést vet föl. Azzal, hogy meghagyja az életét sok-sok ember halálát okozza... azokét, akiket Vader öl majd meg. Ott és akkor Vader rémtetteit megakadályozhatta volna egy egyszerű vágással. Ugyanakkor úgy gondolom, hogy Obi titkon még mindig bizik a jóslatban, mely szerint Anakin előbb-utóbb egyensúlyt hoz az Erőben és megöli a Sithet. Talán attól félt, hogy ha Anakint megöli, örökre elveszik annak a reménye, hogy a Sithek uralma véget érjen...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ugyanakkor úgy gondolom, hogy Obi titkon még mindig bizik a jóslatban, mely szerint Anakin előbb-utóbb egyensúlyt hoz az Erőben és megöli a Sithet. Talán attól félt, hogy ha Anakint megöli, örökre elveszik annak a reménye, hogy a Sithek uralma véget érjen...

 

Én ezt kizártnak tartom, mert az ep56-ban nagyon amellett van, hogy Luke-nak meg kell ölnie Vadert.

Nem érdekli semmi, csak mondogatja a mondókáit.

Inkább gép, mint ember.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De én nem rakok egyenlőség jelet az ep.3-as és az ep.5-ös Obi-Wan közé. Eltelt 20 év.

 

Az ep.5-ben ahogy te is mondod folyamatosan arra biztatja Luke-ot hogy végezzen Vaderrel, meg hogy ez a legfontosabb. Ő maga viszont az ep.3-ban ezt nem tette meg... sok minden átértékelődött a hosszú évek alatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Anakin sithé válásának fontos lépése az, hogy egy jedi -aki történetesen a mestere- megcsonkitja és miatta örök életre egy robottestbe kényszerül... én nem vagyok benne biztos, hogy Obi-Want hátba szurta volna a párbaj kezdete elött, ha az elakar menni - viszont az biztos, hogy Vaderként gondolkodás nélkül hátba támadta volna.

 

Egyébként Hayden nyilatkozta az ep.3 forgatásakor, hogy a filmben meg lesz magyarázva, hogy miért kap ki Anakin annak ellenére, hogy jobb vivó, mint Obi-Wan... és tényleg igy lett.

 

Obi-Wan végső könyörülete teljesen érthető ugyanakkor sok kérdést vet föl. Azzal, hogy meghagyja az életét sok-sok ember halálát okozza... azokét, akiket Vader öl majd meg. Ott és akkor Vader rémtetteit megakadályozhatta volna egy egyszerű vágással. Ugyanakkor úgy gondolom, hogy Obi titkon még mindig bizik a jóslatban, mely szerint Anakin előbb-utóbb egyensúlyt hoz az Erőben és megöli a Sithet. Talán attól félt, hogy ha Anakint megöli, örökre elveszik annak a reménye, hogy a Sithek uralma véget érjen...

 

Köszi! Jól összeszedted a gondolataimat :D

Arra célzol, azért vesztett Anakin, mert tétovázott vagyis nem akarta Obi-want elpusztítani és vic versa?

Talán csak el akarta üldözni a barátját, hogy ne legyen útban.

Amikor Sidius mondja, hogy:

-Beleértve a barátodat Obi-Want is.

Szinte láthatatlanul nyel egyet, legalábbis hallgat, mint a sír…:)

 

OBI-WAN: Your new Empire?

 

ANAKIN: Don't make me kill you.

 

Anti-metanyelven:

- Bolond vagy!

- Ne bánts és én sem bántalak.

 

És a leghatalmasabb mondatok:

- Ha nem vagy velem az ellenségem vagy. (Ha nem állsz az utamba szabad vagy)

- Csak egy Sith tárgyal végletekben (Fenomenális mondat). Megteszem amit kell.

És kezdődik a móka…

 

Obi választása a harc, engedelmeskedik Yodának. Anakin nem kereste volna, hogy megölje. A csonkolás után ez elmérgesül…

Mi értelme annak, hogy Obi torzót vág belőle és nem hullát? Meghagyja az esélyt neki s nem tart örök időkig a párbaj: így ő tett pontot, ami valójában kettőspont: :wink:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem kegyelmezett volna Obinak.A végén már annyira lenézte,hogy az már fájt.Padme mondja Anakinnak:

...-"segíteni akar...."

Nézzétek meg azt a lekezelő "utálatos"(nem tudok jobb szót)mosolyt.Mintha azt mondaná...ugyan már,Obi-Wan segíteni?Nekem?Nekem akinek már nagyobb a hatalma bármelyiküknél? :)

A vezsekedés végére meg már annyira összesűrüsödtek a dolgok Anakinban(azt hiszi,hogy Padme becsapta erre elkezdi folytogatni,Obi még megpróbálja kioktatni),hogy már csak a harcban látott elégtételt.Ráadásul a féltékenysége egy olyan adag haraggal és hataloméhséggel párosult ami már-már az őrület határára sodorta a fiút.Ahogy fel-alá járkál olyan mintha bármelyik pillanatban szétvetné a düh.....Félelmetes :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt, hogy Anakin nem kedveli ekkor már Obi-Want az persze nem kérdéses... de még nem utálja annyira, hogy egyszerüen végezzen vele. Ezért fordit neki hátat és nem vágja le hidegvérrel, mint a jedi ifjoncokat a Tanácsteremben. Mert Obi-Wan még jelent neki valamit...

 

Egyébként érdekes, hogy végül Obi az, aki elöszőr bekapcsolja a fénykardját...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként érdekes, hogy végül Obi az, aki elöszőr bekapcsolja a fénykardját...

 

.....-"megteszem ami a kötelességem...."Nekem ez mindent megmagyaráz arról,hogy mit is érzett már itt Obi.

.....-"inkább csak megpróbálod..."na innen viszont már nincs visszaút.Egyik félnek sem. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

ANAKIN: Don't make me kill you.

 

Na ebből is látszik,hogy Anakin már nem tudja józanul,tiszta fejjel kezelni a kialakult helyzetet.Ha annyira el akarta volna kerülni a párbajt nem lett volna egyszerűbb azt mondani,hogy nézd Obi-Wan,Én nem akarok veled harcolni,már csak a barátságunk miatt sem.Nem letámadni és azt mondani neki,hogy ne kényszeríts arra,hogy megöljelek.Szerintem Obi-ban is van annyi tartás és emberi méltóság,hogy ezek után már csak becsületből is kiáll ellene. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nézzétek meg azt a lekezelő "utálatos"(nem tudok jobb szót)mosolyt.Mintha azt mondaná...ugyan már,Obi-Wan segíteni?Nekem?Nekem akinek már nagyobb a hatalma bármelyiküknél? :)

(

 

Én érző mosoly látok, amit a zöld szörnyeteg lerombol az arcáról. :56:

 

A "nem kell mennünk sehová, értsd meg" után Padmé "leválik róla", kicsúszott a kezéből a szerelme és meglátja a Obi-Want a rámpán - beugrik a látomás, amiben a szülésnél Obi volt vele s nem ő (a szerk) -...hát akkor borul el...s a csonkolás a pont az i-n. Ott szakítanak Obival.

Anakin megölhette volna egyszerűen is, ha az lett volna a szándéka...max meg akarta mutatni neki a sötét oldal erejét és annyi. A képből eltenni, de nem láb alól, ha nem „must”. Sikerült is: Obi nyugdíjba ment kedves kis Zöld barátunkkal egyetemben, önmagán meg demonstrálta a sötét oldal pusztító erejét. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én érző mosoly látok, amit a zöld szörnyeteg lerombol az arcáról.

 

Én arra gondoltam mikor a Mustafaron Padmeval beszélget(legalábbis akkor még beszélget)és Padme mondja Anakinnak,hogy Obi segíteni akar nekik.Ott van egy nagyon lekezelő mosoly a fiú részéről.Egyébként persze,hogy a féltékenység is közrejátszott a dolgok ilyentén alakulásában. :wink:

Yoda:

"A féltékenység a kapzsiság ikertestvére..."

Sokkal később Anakin:

"Le tudom győzni a kancellárt.Mi uralhatjuk a galaxist.Csak Te és Én. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na ebből is látszik,hogy Anakin már nem tudja józanul,tiszta fejjel kezelni a kialakult helyzetet.Ha annyira el akarta volna kerülni a párbajt nem lett volna egyszerűbb azt mondani,hogy nézd Obi-Wan,Én nem akarok veled harcolni,már csak a barátságunk miatt sem.Nem letámadni és azt mondani neki,hogy ne kényszeríts arra,hogy megöljelek.Szerintem Obi-ban is van annyi tartás és emberi méltóság,hogy ezek után már csak becsületből is kiáll ellene. :)

 

Azért nem mondott ilyet, mert nem is érzett ilyet. Itt nem arról van szó, hogy Anakin elakarja tessékelni Obi-Want, hanem arról, hogy a Kiválasztott aközött örlödik, hogy ő egy sith lovag illetve, hogy a mesterével kell szembenézzen, aki valaha a barátja volt... és ezt az örlödést remekül adja vissza Anakin mondata... s miután Obi-Wan bekapcsolja a fénykardját, gyakorlatilag már Anakinnak nem is kell választást hoznia, hisz kész helyzet elé van állitva és igy már sokkal könnyebben merit a sötét önmagából, mely a párbaj végére teljesen felemészti...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként érdekes, hogy végül Obi az, aki elöszőr bekapcsolja a fénykardját...

 

Jah. Korábban írtam. Régebben én szó szerint értelmeztem a tanítást:

"A Jedi csak védekezésre használja az erejét sohasem támadásra."

Aztán megdöbbenve láttam, hogy nem divat az ilyesmi az ős Jedi körökben.

 

Lehet, hogy Yoda a klón háborúk csattanójának fényében „updételte” a leckét? :D

 

Amit Anakin csinált, mindenképpen támadásnak minősül, noha nem Obi ellen támadt, hanem a Káosz rendszere és az akkori Rend ellen. Ahogy Palpi/Sidius mondá: "I'm the Senate" úgy mondhatná Obi "I'm the Jedi", ehelyett szerényen annyit mond (más szavakkal): "Jedi vagyok Anakin" és kinyitja a fénykardját, kötelességből.

 

s miután Obi-Wan bekapcsolja a fénykardját, gyakorlatilag már Anakinnak nem is kell választást hoznia, hisz kész helyzet elé van állitva és igy már sokkal könnyebben merit a sötét önmagából, mely a párbaj végére teljesen felemészti...

 

Ez bele is kerül "a kétarcú erő" kódexembe :D

 

 

 

Lipi: teljesen igaz, Jedisen úgy kellett volna.

Hogyha az a volna ott nem volna…

Anakin valóban nem józan. Sajnos Obi sem van elég szemfüles, hogy megtalálja az utat Anakin leállításához, inkább bele a lecsóba. A szavak itt nem érnek sokat: Obi hite és Anakin látomása áll egymással szemben, ami miatt nem maradt a Jedi úton. Obi-Wan később magát hibáztatja ezért, hisz ő volt a mestere, ő mutatta neki a Jedi utat, ami a tanítvány számára sajnos láthatatlan maradt… :?

 

Nem tudom milyen hangnem kellett volna, hogy ne legyen harc köztük. Anakin ragaszkodott a megváltoztathatatlan döntéséhez. A tetteit Anakin sohasem bocsátotta meg magának, a halálán is kísértette ez a pokoli döntése, ami mellett kitartott, hisz semmi más nem maradt amibe kapaszkodhatott volna. A baj hogy erre szüksége volt. Hogy is hihette volna, hogy fantom képességekért cserébe eladta a lelkét? Inkább az üveghomokba dugta a fejét és meggyőzte magát, hogy csak a Sith úton győzheti le a halált. :46:

 

A mosoly: ugyanaz a mosoly innen a félárnyékból, ahol én állok, másképp látszik :D:):D:D :wink: :P :57: :59: :64: :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az a véleményem,hogy itt mindenféle képpen lett volna harc.Max akkor nem ha Obi nincs a gépen.Eleve már az elejétől Obit hibáztatja mindenért.Az ep2-ben ennek kétszer is hangot ad.Persze mind a kétszer Padmenak egy nagy adag önsajnálattal fűszerezve.Itt megint Obit okolja azért,mert szerinte Padme ellene fordult.Ráadásul ezért folytogatja. :) Már ez a két dolog is elég lenne neki ahhoz,hogy rátámadjon,mégis kiprovokálja,hogy Obi legyen a kezdeményező.Szó volt arról,hogy Anakin már nem tud urrá lenni az érzelmein,hát valljuk be Obi se tud.De hát hogyan is lehetne,hiszen két jóbarátról van szó :wink:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az a véleményem,hogy itt mindenféle képpen lett volna harc.Max akkor nem ha Obi nincs a gépen.Eleve már az elejétől Obit hibáztatja mindenért.Az ep2-ben ennek kétszer is hangot ad.Persze mind a kétszer Padmenak egy nagy adag önsajnálattal fűszerezve.Itt megint Obit okolja azért,mert szerinte Padme ellene fordult.

 

Ez nem is vitás. Anakin sok problémáját háritja Obi-Wanra. De az igazságnak itt is kétarca van. Anakin emellett sokáig barátként szerette Obi-Want. Pont ezzel a kettőséggel kell megküzdjön... és végül meg is hozza a döntést :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anakin emellett sokáig barátként szerette Obi-Want. Pont ezzel a kettőséggel kell megküzdjön... és végül meg is hozza a döntést

 

Ebben a döntésben azért nagyon nagyon nagyon sok szerepe volt Palpinak.Nem hiába rendezte el,hogy Obi az Utapaura menjen.Tudta,hogy ha nem választja szét Őket akkor hidegvizet ihat a tervére.Padmen kívül Obi volt az aki vissza tudta rántani Anakint a sötétségből.Ékes példa erre Obi indulása előtti beszélgetésük.Itt voltak utoljára olyan viszonyban mintha testvérek lettek volna.Ezt kellet Palpinak megakadályoznia.Sikerült neki :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

kiprovokálja,hogy Obi legyen a kezdeményező.Szó volt arról,hogy Anakin már nem tud urrá lenni az érzelmein,hát valljuk be Obi se tud.De hát hogyan is lehetne,hiszen két jóbarátról van szó :wink:

 

Egy Jedit senki sem kényszeríthet bukásra, a Jedi maga dönt. Egy Jedit nem lehet provokálni. Egy Jedinek nincsenek rémálmai. Egy Jedi nem áll bosszút. Egy Jedi nem haragszik, könyörületes, nem ragaszkodik... hát igen a papírforma. A Jedi nem ember, az nincs közte :wink:

Anakin belül tudta, hogy ő nem alakalmas a pályára.. :56:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De király ez a topic! Nagyon jókat írtatok. Én most nem is kezdenék bele komoly fejtegetésekbe eme késői órán, csupán egy kedvenc momentumot említek meg. Amikor Obi-Wan fent áll Padmé hajójának rámpáján, az über cool. :D Azt is mondhatná: "I'am the king of the world" :)

 

Továbbá még egy megjegyzés.

 

Anakin belül tudta, hogy ő nem alakalmas a pályára..

 

Something's happening . . . I'm not the Jedi I should be.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy Jedit nem lehet provokálni.

 

Egy átlagos Jedi "párra" igaz is lenne ez,de nem Anakinra és Obi-Wanra.Ők többek voltak mint barátok,már mester és padawan minősítésben is.Igaz,hogy ez csak a könyvben van,de Obi hálás volt azért mert Anakinnak lehet a mestere.Rengeteget tanult és ez álltal jobb Jedi lett és mindezt a padawanjanak tulajdonította.Tudta,hogy ha mást tanítana akkor nem lenne ilyen ember.Büszke volt arra,hogy Anakin Skywalker az Ő barátja.Tehát ez nem egy átlagos kapcsolat.Szerintem ott a Mustafaron nem mint Jedi és Sith(persze ez is közrejátszik)hanem mint két sértett barát csapnak össze.Minden más csak "álca".

 

Anakin belül tudta, hogy ő nem alakalmas a pályára..

 

Qui-Gon volt az egyetlen aki hitt a fiúban.Eleinte még Obi se.Aztán a ROTS-ra ez megváltozott és Ő biztosította Windut és Yodát,hogy biztos nem okoz majd csalódást. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem gondoltam volna hogy ilyen jókat irtok amikor megcsináltam ez a topicot azt hittem hogy egy páran fognak csak irni...

Most meg jobbnál jobb érvek!!!

 

Ani és Obi nem volt átlagos jedi pár, mester és tanítvány.

Ők nem csak szimplám mester-tanitvány viszonban álltak...Ők igazi barátok voltak.De a barátság a elfeledkezett ani részéről amikor elhomályosította az elméjét a dark lord of the sith...Azaz a cseles, bölcs Palpi...

 

Amikor Ani elárulja Pdmének hogy jedik árulok, stb, Rögtön kitérnek Obiwanra...Vajon miért? Mert jelent nekik vmit Obi wan...De Ani nem mondja hogy megakarja keresni, vagy h meghalt....Ő kiakar maradni mindenből ami a múltjához köthető ami a barátságot illeti.. Őt csak a hatalom iránti vágy búzdítja, és hogy megmentse Padmét és vele lehessen a galaxis uralkodója....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De Ani nem mondja hogy megakarja keresni, vagy h meghalt....Ő kiakar maradni mindenből ami a múltjához köthető ami a barátságot illeti.

 

Ha nem lett volna ott a hajón talán így is lett volna.Bár szerintem Padme akkor is elfordult volna tőle.Sőt meg is tette még mielőtt Obit meg nem látta a hajó feljárójának a tetején.És ha így lett volna akkor is Obit hibáztatná,tehát ilyen,már elborult elmével nekiindult volna és megkeresi :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.