Ugrás a kommentre

Obi-wan tétovázott hogy megölje Anakint?


Ajánlott hozzászólás

Azzal, hogy Anakin felajánlotta Obi-wannak a menekülés jogát, egyértelművé vált, hogy még nem teljes értékű Sith

 

Ez mikor is történt, én nem emlékszem rá a filmből. A regényben felajánlja, de az más tészta. Ott az volt hatásos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazad van, annyiszor képzeltem már el a jelenetet, hogy miként ajánlja fel a lehetőséget Anakin, hogy azt hittem, megtörtént :o

Mindenesetre az a mondat, hogy "Don't make me kill you!" azt sejteti, hogy most még elmehet Obi-wan anélkül, hogy bármi baja esne, elvégre a mondat tanúsága szerint Anakin csak végszükség esetén öli meg Obi-want. Más kérdés, hogy mennyi emögött a valódi tartalom...

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem, ha Obi-wan Coruscant-on lett volna, akkor nem megy Anakin Palpatine-hoz. Obi-wan pont az az ember lett volna, aki meg tudta volna mondani Anakinnek ott és akkor, hogy mi a helyes út. De ez nem ez a topic, és túl sok a volna :o

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi-wan pont az az ember lett volna, aki meg tudta volna mondani Anakinnek ott és akkor, hogy mi a helyes út.

 

Ezért is lett eltávolítva Coruscantról. :o Senki nem maradt ott, aki hatni tudott volna rá a Jedik közül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem kellet ahhoz jövőbe látónak lenni szerintem. :D Biztos mesélt anakin a lányról, aztán ebből már nem volt nehéz rájönni, hogy miként lehetne még sebezhetőbbé tenni a fiút.

Szerintem is ez lehetett, valszeg csak Obi előtt volt szemérmes, illetve előtte sem, hisz mesélte neki, hogy szívesebben álmodna Padméről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is ez lehetett, valszeg csak Obi előtt volt szemérmes, illetve előtte sem, hisz mesélte neki, hogy szívesebben álmodna Padméről.

 

Abban az időszakban legalább annyira közel állt Palpihoz is, mint Obihoz. Talán még közelebb is. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is ez lehetett, valszeg csak Obi előtt volt szemérmes, illetve előtte sem, hisz mesélte neki, hogy szívesebben álmodna Padméről.

 

Abban az időszakban legalább annyira közel állt Palpihoz is, mint Obihoz. Talán még közelebb is. :D

Az azért érdekelne, hogy Palpi és Anakin mennyit találkoztak susmusoltak az ep1-2 közti 10 évben, de ez már off.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

Nem vagy, csak nem juthat mindig minden azonnal eszedbe, velem is előfordult már, aztán csak irultam-pirultam :)

 

EU írók előtt álló feladat megírni a két film közötti Palpi-Anakin barátkozós jeleneteiket :D

 

ON

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...
Ha obi melléállt volna akkor minden bizonnyal sith lett volna belőle és ketten palpinak mentek volna és ejnye-ejnye.... aza kampecc az öregnek!

 

Erre kevesebb esély volt, mint arra, hogy Bush és Osama egy tálból cseresznyézzenek.

:peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 évvel később...

Nem tétovázott, hanem szándékosan nem ölte meg. Ugyan is ha megteszi akkor aligha került volna az Erő egyensúlyba. Persze volt benne egy kis gyengeség, hisz olyan volt neki Anakin mint ha az öccse lett volna. De ennek ellenére, ha kellett volna akkor képes lett volna megölni, nehéz szívvel de képes lett volna. De mivel Anakin-ra még várt egy fontos feladat, így életben kellett, hogy hagyja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tétovázott, hanem szándékosan nem ölte meg. Ugyan is ha megteszi akkor aligha került volna az Erő egyensúlyba. Persze volt benne egy kis gyengeség, hisz olyan volt neki Anakin mint ha az öccse lett volna. De ennek ellenére, ha kellett volna akkor képes lett volna megölni, nehéz szívvel de képes lett volna. De mivel Anakin-ra még várt egy fontos feladat, így életben kellett, hogy hagyja.

Obi-wan egy percig nem hitt már a próféciában (sem Anakinben), azt követően, hogy szembesült vele, milyenné vált. Tehát nem emiatt nem ölte meg. Luke-ot is próbálja lebeszélni Vader áttérítéséről, és egy pillanatig sem hitegeti a fiút azzal, hogy szerinte Anakin visszaállítható.

 

Egyszerűen nem vitte rá a lélek Obi-want, hogy megölje Anakint. Ennyi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi-Wan csak követte a Jedi elveket, miszerint fegyvertelennel nem végez. Másrészt ha én valakit végtagok nélkül, összeégve magára hagynék, nehezen tudnám elképzelni, hogy életben marad. Obi is alaposan megdöbbent, amikor a Holo-hírekből megtudta, hogy Vader életben van. Meg kellett volna bizonyosodnia, de nem hinném, hogy ez tétovázás lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi-Wan csak követte a Jedi elveket, miszerint fegyvertelennel nem végez.

Hát azért van különbség a fegyvertelen ember megölése és egy éppen lángra kapó és szénné égő ember megölése között. Obi-Wan már csak kegyelemből is megölhette volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gyerekek, egy olyan Jedi mint Obi mindent szándékosan csinál. Tudta, hogy ha végez Anakin-nal akkor a prófécia bukik és így nem lesz senki aki majd beteljesíti azt. Ezért Obi csak bízott abban, hogy később majd talán lesz valami ami miatt Anakin vissza áll a jó útra és legyőzi Palpatint, illetve beteljesíti a sorsát. Képtelen vagyok felfogni azon magyarázatot, mely arra épül, hogy pusztán a szabályok és a szeretet miatt nem végzett egy olyan emberrel aki később hihetetlen sok lény életének kioltásában tevékenykedik majd.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt én is kizárnám, hogy szeretetből "hagyta életben" Vadert. Abban a pillanatban, amikor lesújtott a ráugró Sith-re, szerintem már végleg lemondott arról, hogy feltámassza Anakint, azaz a benne rejlő világosságot. Még a párbajuk vége felé is megpróbálta felnyitni a szemét, de hiába. A lávafolyó partján heverő, megcsonkított maradványt szemlélve még ki is fakadt Kenobi, elmondta, hogy mennyire hitt Anakinban, és hogy ő volt a Kiválasztott. Azaz már lemondott arról, hogy egyensúlyt fog hozni az Erőben. Így azt is kétlem, hogy a Prófécia miatt hagyta életben. Obi-Wan számára Anakin ekkor már nem lehetett más, csak egy bukott Jedi, akire már semmiképp sem tekintett Kiválasztottként. Én továbbra is amellett vagyok, hogy Obi biztos volt abban, hogy Anakin/Vader bele fog halni a sérüléseibe. Persze tévedett...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én továbbra is amellett vagyok, hogy Obi biztos volt abban, hogy Anakin/Vader bele fog halni a sérüléseibe. Persze tévedett...

 

Szerintem egy ilyen volumenű Jedi nem tévedhet ekkorát. Hisz tudnia kellett, hogy akiben ilyen hatalmas Sötét Erő van, az már csak dacból is túl éli a lehető legnagyobb károsodásokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Obi-wan azon a ponton már egyáltalán nem hitt a próféciában (ahogy senki más sem), és csak azért hagyta ott a halálán lévő Anakint a lávaparton, mert azon a ponton már nem tudott végezni vele. Itt jött ki egyik jedi gyengesége, mert hát hiába volt tanácstag, az érzelmeit nem tudta legyőzni és nem tudta megtenni amit meg kellett volna

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, miért kérdéses mindez. Miért nem tudta megölni? Ő maga válaszol rá:

"Send me to kill the Emperor. I will not kill Anakin. [...] He is like my brother… I cannot do it." ("Küldjél az Uralkodó ellen. Anakint nem tudom megölni. [...] Olyan, mintha a testvérem lenne... nem tudom megtenni.")

 

Most őszintén, ki elég elvetemült ahhoz, hogy kíméletlenül megöljön valakit, akit testvéreként szeret? Hiába volt Jedi, elsődlegesen akkor is ember volt, érző ember, aki korábban már Qui-Gont is megkönnyezte. Szóval sok mindent a jó Kenobi szemére vethetünk, de azt, hogy érzelemmentes, hát nagyon nem.

 

Hitt-e még a próféciában? Szintén ő maga válaszolja meg a kérdést:

"You were the Chosen One! It was said that you would, destroy the Sith, not join them. It was you who would bring balance to the Force, not leave it in Darkness. [...] You were my brother, Anakin. I loved you." ("Te voltál a kiválasztott! Az volt a dolgod, hogy elpusztítsd a Sith-eket, nem hogy közéjük állj. Hogy egyensúlyt hozz az Erőbe, nem hogy a Sötétségbe taszítsd. [...] A testvérem voltál, Anakin. Szerettelek.")

 

Vajon miért beszél múltidőben? Hát nem azért, mert még mindig annyira hinne. És folytatta is még később:

 

"Your father was seduced by the Dark Side of the Force. He ceased to be Anakin Skywalker and became Darth VAder. When that happened, the good man who was your father was destroyed." ("Apádat elcsábította az Erő Sötét Oldala. Megszűnt Anakin Skywalker lenni, és Darth Vader vált belőle. Amikor ez megtörtént, apád, aki jó ember volt, elpusztult.")

 

"Elpusztult", "Darth Vader vált belőle", lényeges kifejezések, ami egyértelművé teszi, hogy Ben már nem csak abban nem hitt, hogy Anakin valaha is kiválasztott volt, hanem abban sem, hogy lenne benne egy szemernyi jóság is, vagy egyáltalán ember lenne, amit a következő szavai alá is támasztanak:

 

"He is more machine now than man. Twisted and evil." ("Inkább gép most már, mint ember. Eltorzult és gonosz.")

 

Szóval, miért is kérdés az, amire maga Obi-Wan Kenobi adja meg a választ? Nem ölte meg Anakint, mert túlságosan szerette és nem volt rá képes, és már nem hitt se abban, hogy ő a kiválasztott, se abban, hogy egyáltalán valaha is vissza fog térni a jó oldalra. Ezért is szorgalmazta Luke-nál azt, hogy inkább ölje meg, semmint az átállításával fáradozzon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.