Ugrás a kommentre

Obi-wan tétovázott hogy megölje Anakint?


Ajánlott hozzászólás

Egy Jedi feladata a gyengék védelme és segítése. Tehát akkor, mivel Obi nem ölte meg Anakin-t gyengesége miatt, ezért SÚLYOSAT hibázott!!! A testvéri szeretete miatt hagyta, hogy egy ember később rengetek lény életét ontsa ki. Épp ezért szerintem több van itt annál, mint, hogy " Saját testvéremként szerettelek, ezért nem tudok végezni veled! " .

Srácok bocsi, de ezzel kapcsolatban nem tudok más magyarázatot elfogadni. :)

 

 

Egyértelmü. hogy lemondott róla. Azért hagyta ott mert biztos volt benn hogy meghal Anakin. Ki élne túl egy ilyen égést?

Hát Anakin túl élte...

Szerkesztve: - SZKipi Padawan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig amit mondasz, butaság. Ráadásul azt sem mondanám, hogy Obi hibázott, hiszen, noha nem azért hagyta életbe Anakint, hogy az egyensúlyt hozzon az erőbe, de végül mégis ez történt.

 

Ekkor véletlen nem létezik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy Jedi feladata a gyengék védelme és segítése. Tehát akkor, mivel Obi nem ölte meg Anakin-t gyengesége miatt, ezért SÚLYOSAT hibázott!!! A testvéri szeretete miatt hagyta, hogy egy ember később rengetek lény életét ontsa ki. Épp ezért szerintem több van itt annál, mint, hogy " Saját testvéremként szerettelek, ezért nem tudok végezni veled! " .

Srácok bocsi, de ezzel kapcsolatban nem tudok más magyarázatot elfogadni. :)

 

 

 

Hát Anakin túl élte...

 

Csakhogy Obi-Wan nem tudta hogy túl fogja élni. Gondold el. Végtagok nélkül ,egy égő embert lát. Szerinted ki gondolna arra, hogy életben marad? De van több utalás is ,hogy Kenobi meg akarta ölni. Az egyik, hogy amikor a vezérlőteremben vannak, Kenobi lesújt Anakinra, és a srác csak úgy menekűl meg, hogy az Erővel a kezébe röppenti a fénykardját. A másik, pedig, hogy ha életben akarta volna hagyni, akkor csak a kardot tartó kezét vágja le, és elviszi magával, nem pedig 3 végtagját.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csakhogy Obi-Wan nem tudta hogy túl fogja élni. Gondold el. Végtagok nélkül ,egy égő embert lát. Szerinted ki gondolna arra, hogy életben marad? De van több utalás is ,hogy Kenobi meg akarta ölni. Az egyik, hogy amikor a vezérlőteremben vannak, Kenobi lesújt Anakinra, és a srác csak úgy menekűl meg, hogy az Erővel a kezébe röppenti a fénykardját. A másik, pedig, hogy ha életben akarta volna hagyni, akkor csak a kardot tartó kezét vágja le, és elviszi magával, nem pedig 3 végtagját.

Viszont, ha meg akarta volna ölni, akkor a fejét vágja le a végtagok helyett. ;) Szerintem Obi-Wan maga sem tudta, mit akar igazán. Amit írsz, ott tényleg halálra sújtotta volna, máskor meg inkább "másra bízta" Anakint (mikor otthagyta a lávaesésbe zuhanó felépítményen). Aztán meg mintha inkább távol akart volna maradni tőle, végül próbálta feladásba kényszeríteni. Obi-Wan a párbaj alatt végig változik, mintha ahogy telik az idő, úgy veszne el az elszántsága. Az elején még vezeti a hév, de túl sok ideje maradt gondolkodni, túl sok érzelme tört a felszínre és megtört az elszántsága.

 

Szkipi: akárhogy is ismételgeted, hogy nem tudod elfogadni, attól még, amit állítasz, nem lesz igaz. A filmben fehéren feketén benne van, mi történt, miért hagyta életben Obi-Wan Anakint. Ezen nem változtathatsz és nem fogsz mást találni. Nem kell minden mögé magasztos elhatározást látni. Egyszerűen nem ölte meg, mert szerette. Igen, egy Jedinek ez valahol gyengeség. Ugyanez a gyengeség vezette Anakint a Sötét Oldalra. Mindketten megszegték a ragaszkodni tilos szabályt, és ennek a két szabályszegőnek köszönheti Darth Vader a létét. DE, Obi-Wan Anakinnal ellentétben azért nem szándékosan hibázott, hiszen, ahogy Frenkie is írta, Vadernek olyan súlyos sérülései voltak, hogy senki sem hihette, hogy túléli. Persze, tévedett, és ennek a tévedésnek a Galaxis itta meg a levét. És ezzel Ben Kenobi is tisztában volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, miért olyan egyértelmű az, hogy Obi-Wan azért hagyta életben Vadert, mert Anakint látta benne, és szerette? Számomra pont az ellenkezője evidens. Az egy másik dolog, hogy valószínűleg végig ott motoszkált Kenobi fejében a gondolat, hogy egykori barátjával, testvérével vív élet-halál harcot. Ez viszont nem változtat azon a tényen, hogy Obi-Wan végezni akart Vaderrel a mustafari párbajukkor. Visszatéríteni nem tudta, nem volt más választása, főleg nem Jedi-mesterként. Nem engedhette meg, hogy az érzelmei uralják, hogy egy ekkora veszélyforrás a Galaxisra szabaduljon. Épp ő mondja Anakinnak az Ep2-ben: "Ne a személyes érzelmeid irányítsanak."

 

Korábban azt állította ugyan, hogy nem tudna végezni vele, de ekkor még nem láthatta a saját szemével, hogy mivé lett. Csak ezt követően ölte meg kis híján (?) Padmét, és magát Obi-Want, ami világossá tette, hogy Anakin meghalt. Ha a három hozzá legközelebb álló személy közül kettőt megpróbál megölni (bár Palpatine-t is tervezte, már ekkor), akkor ott súlyos agyi problémák vannak.

 

A lényeg, hogy Anakint/Vadert elvakította a sötét oldal, amit ekkorra Obi-Wan is belátott, ezért végezni akart vele. A párbajuk kezdetekor is megvetően Sith-nek nevezi, ami alátámasztja, a fentieket. Ha életben akarta volna hagyni, nem olyan sérüléseket okoz neki, amilyeneket végül okozott. De ott van az a jelenet is, amit írtak már előttem: amikor tétovázva ugyan, de lecsapni készül Vaderre. Obi-Wan az utolsó pillanatban is jobb belátásra próbálta téríteni a kompon. Mivel ezúttal is kudarcot vallott, nem maradt sok választása. Figyelmezteti is Vadert a csapás előtt. Számomra ezek egyértelművé teszik, hogy vívódva bár, de Obi-Wan meg akarta ölni Vadert. Miért nem ment oda a csapás után és vágta le a fejét? 1. Nem gondolta, hogy egy ilyen sérülést túlél. Kiválasztottság ide vagy oda, erre valóban vajmi kevés esély volt (főleg, ha Yoda likvidálta volna Palpatine-t). 2. Egy Jedi védekezésre, sosem támadásra használja az erőt. Az egyes pont fényében ez szükségtelen (valójában persze szükséges) brutalitás lett volna. Tehát én nem mondanám azt, hogy Obi-Wan gyengesége miatt maradt életben Vader.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, miért olyan egyértelmű az, hogy Obi-Wan azért hagyta életben Vadert, mert Anakint látta benne, és szerette?

Én sem tudom. Ha találgatnom kéne, arra tippelnék, hogy azért egyértelmű, mert maga mondja. Persze, ez csak tipp, bár nem tudom, mi lehetne még ennél is egyértelműbb. :roll:

 

Ez viszont nem változtat azon a tényen, hogy Obi-Wan végezni akart Vaderrel a mustafari párbajukkor.

Ja, és ezért nem a fejét, hanem a végtagjait nyisszantotta le, pedig ugyanazzal a vágással Vader feje is repülhetett volna akár. De valamiért ő végtagra ment.

 

Korábban azt állította ugyan, hogy nem tudna végezni vele, de ekkor még nem láthatta a saját szemével, hogy mivé lett.

A hologramfelvételt meg csukott szemmel nézte végig, ugye? Tudod, amelyiken Anakin lemészárol három Jedit (köztük két padawant), majd térdre borult az Uralkodó előtt. És persze, a fénykarddal lemészárolt gyerekeket sem látta, akkor éppen másfelé nézett. És a poén, hogy mindezek után mondta, hogy nem tud végezni Anakinnal. ;)

 

Ha életben akarta volna hagyni, nem olyan sérüléseket okoz neki, amilyeneket végül okozott.

Milyen sérüléseket? Csak levágta a két lábát és a kezét! Ez "szimpla" lefegyverzés. A Star Warsban pár ember járt már így, de tudtommal, egyiknél sem állt be a halál. Vagy szerinted Vader azért csapta le az ep5-ben Luke kezét, mert meg akarta ölni?

Amúgy meg, nem akarta életben hagyni, de megölni sem akarta. Egyszerű ellentmondásos érzelem, ami azért jelent meg benne, mert a legnagyobb ellensége és a legjobb barátja egy és ugyanaz a személy. Ugyanúgy vívódik Obi-Wan a Mustafaron, mint ahogy később Vader a II. Halálcsillagon. Ő is, nem akarja megölni Luke-ot, de Sith fele életben sem akarja hagyni.

 

Miért nem ment oda a csapás után és vágta le a fejét? 1. Nem gondolta, hogy egy ilyen sérülést túlél.

Mit? A végtag levágást? Hányan haltak már abba bele? Legfeljebb elvérezhetne, de hála a fénykardnak, ez nem veszélyeztette. Anakin azután vígan teljes értékű emberként élhetett volna tovább, mint ahogy a jobb karja elvesztése után sem okozott neki semmi gondot. A gyulladás meg már nem Obi-Wan hibája, Anakin meg még égett, mikor Kenobi otthagyta. Viszont az már jócskán nem a csapás után, hanem a nagy monológ után volt.

 

2. Egy Jedi védekezésre, sosem támadásra használja az erőt. Az egyes pont fényében ez szükségtelen (valójában persze szükséges) brutalitás lett volna.

Azért ne keverjük már a szezont a fazonnal. Az Erőt nem használják támadásra (vagyis például nem csapnak oda Erővillámokkal), de attól még ők is fellépnek támadólag. Elvégre, ki is robbantotta ki a klón háborúkat? Yoda! Kik is támadtak rá a geonosisiakra? Kétszáz Jedi lovag. Ugyanígy, Obi-Wan simán levághatta volna Anakint akkor és ott. Miért? Két okból is: kegyelemből (miután már lángolt) és a Galaxis érdekéből. És ez távolról sem ugyanaz, mint amiért Anakin levágta a hasonló helyzetben lévő Tyranust. Mivel azt színtiszta bosszúból csinálta, gyűlölettől vezérelve.

De igazság szerint még levágnia sem kellett volna, elég lett volna valamiféle őrizet alá venni. Persze ez már nehéz, mikor nincs Köztársaság és a Jedi Rend elpusztult, a túlélők pedig árulóknak lettek bélyegezve. Na de, ezért kellett volna a Galaxis érdekéből levágni, mert az őrizetbe vétel már nem jöhetett szóba.

 

Épp ő mondja Anakinnak az Ep2-ben: "Ne a személyes érzelmeid irányítsanak."

Igen, és ugyanebben a részben cseszi le azért Anakint, mert elhagyta a fénykardját. És nem is tudom, ki az, aki a hat epizód alatt a legtöbbször hagyja el a fénykardját? Obi-Wan Kenobi! Talán ezzel is érzékelteti Lucas, hogy Obi-Wan nem jó mester? Amit ugye ő maga az ep6-ban is említ?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a szaltónál Obi-wan baromira nem tudta, hogy mijét fogja levágni Anakinnek, csak suhintott. Amikor ilyen pörgésben van az ellenfél, nehéz kontrollálni, hogy pontosan mit is vág le az ember. Én nem hinném, hogy Obi-wan ott tudatosan a végtagokra ment volna, annál is inkább, mert korábban már volt egy jelenet, ahol gond nélkül levágta volna, csak Anakin az utolsó pillanatban kinyúl az Erővel és magához rántja a fénykardját, ami végül is megmenti a haláltól.

 

Nem, én nem gondolnám, hogy Obi-wan képtelen lett volna megölni Anaknt. Képes lett volna rá, megmondom hogy: a párbaj hevében. Ahol szekundumok alatt történik minden, és hirtelen le lehet gyilkolni a másikat. Szerintem, ha Anakin egy másodpercig nem figyel oda, Obi-wan lazán levágta volna. A párbajban azonban Anakin jól teljesített, viszont utána, nyugvópontra kerülnek a dolgok, és Obi-wan figyelmezteti is, hogy ne ugorjon. Anakin megteszi, Obi-wan suhint (nem igazán érdekelte szerintem, hogy mit vág le), és ennek lett az eredménye az, hogy Anakin kar és lábak nélkül odakerül a lávafolyam szélére, majd meggyullad.

 

Itt megölni Anakint már teljesen más tészta - lelki értelemben - mint párbaj közben. Itt hidegvérrel kellene - akár könyörületből, akár más miatt - lesújtani rá, amikor már - gyakorlatilag - fegyvertelen. Obi-wan erre valóban képtelen, és el is mondja, hogy miért: mert testvéreként szerette Anakint, és hidegvérrel képtelen őt megölni. Szerintem ennyi, nem kell ezt túl ragozni. Lehet, hogy azt hitte, hogy Anakin biztosan halálra van ítélve, lehet, hogy nem, bár én hajlok arra, hogy úgy gondolta, Anakin innen már nem fog visszajönni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a szaltónál Obi-wan baromira nem tudta, hogy mijét fogja levágni Anakinnek, csak suhintott. Amikor ilyen pörgésben van az ellenfél, nehéz kontrollálni, hogy pontosan mit is vág le az ember.

Egy olyan embernek, aki száguldozó lézernyalábokat pattint vissza a fénykardjával úgy, hogy az célzottan tér vissza a feladóhoz (olykor olyan kis célfelületeket eltalálva, mint egy B1-es harci droid nyaka), szerintem egy pörgő emberbe célszerűen belevágni sem különösen nehéz feladat. A Jedik érzékei és reflexei sokszorosan felülmúlják az átlag emberekét.

Meg ennyi erővel akkor már úgy is vághatott volna, hogy Anakint a törzsénél vágja ketté (vízszintesen vagy függőlegesen) vagy egyszerűen röptében átdöfi, ezekhez már célozni sem kellett volna különösebben. Ő mégis, valami hihetetlen csoda folytán az amúgy szabadon járó és egymástól függetlenül álló, a törzshöz képest kis felületű végtagokból vágott le egyszerre hármat egyetlen csapással, köztük a fénykardot is tartó kezet. Ezt tök véletlenül nagyjából lehetetlen kivitelezni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek szerint akkor Kenobi mégsem olyan jó Jedi mint amilyennek láttuk - vagy amilyennek láttam - hisz aki életben hagy egy Sith-et, mégpedig a hitére alapozva az cseppet sem a megfelelő Jedi. Ilyen esetben azt HINNI, hogy úgy is bele hal, hát köszönöm. Nem fér a fejembe, hogy Kenobi az addigi élete során nem látott vagy hallott olyan lényekről akik hihetetlen helyzeteket éltek túl. Mert ez hülyeség! Különben is, nem arra esküdtek fel a Jedik, hogy az utolsó Sith-et is elpusztítsák? Mert ha igen, akkor Vader-t Obi-nak meg kellett volna ölnie!

 

Így tehát az úton két irányba kanyarodhatunk:

 

1. Obi hatalmasat hibázott, ami nem méltó egy Jedihez.

 

2. Valamit tudott, ezért nem ölte meg Anakint.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek szerint akkor Kenobi mégsem olyan jó Jedi mint amilyennek láttuk - vagy amilyennek láttam

Amilyennek te láttad, mert Obi-Wan is hibázott. Az egyik legnagyobb hibája volt, hogy Anakint padawanul fogadta.

 

1. Obi hatalmasat hibázott, ami nem méltó egy Jedihez.

És? Szerinted egy Jedi nem hibázhat, mert Jedi? A Star Wars Saga a Jedik hibáiról szól! Hogy rosszul kezelték Anakint, a Köztársaság helyzetét, a Sith problémát, a szeparatista krízist, stb. A Jedik távolról sem tökéletesek, és közük nincs a hibamentes léthez. Sőt, a hat film alatt kevés olyan dolgot lehetne mondani, amit nem baltáztak el. :evil:

 

Különben is, nem arra esküdtek fel a Jedik, hogy az utolsó Sith-et is elpusztítsák?

Nem igazán, ők a Köztársaság védelmére esküdtek fel, az igazság és a béke őrzésére, a gyengék védelmére. A Sith elpusztítására már csak azért sem esküdhettek, mert hitük szerint már 1000 éve kihaltak (hopp, még egy hiba). Így még Yoda sem esküdhetett fel ilyesmire (még ha speciel ő tudott is a két szabályról, ami ezen a ponton még mindig kicsit gubancos), hiszen mire ő született, a Sitheknek már nemzedékek óta nyoma sem volt (legalábbis látható nyoma). Plusz, előbb létezett a Jedi Rend, mint a Sith nagyurak, így már csak ezért sem esküdhettek ilyesmire.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy olyan embernek, aki száguldozó lézernyalábokat pattint vissza a fénykardjával úgy, hogy az célzottan tér vissza a feladóhoz (olykor olyan kis célfelületeket eltalálva, mint egy B1-es harci droid nyaka), szerintem egy pörgő emberbe célszerűen belevágni sem különösen nehéz feladat. A Jedik érzékei és reflexei sokszorosan felülmúlják az átlag emberekét.

Meg ennyi erővel akkor már úgy is vághatott volna, hogy Anakint a törzsénél vágja ketté (vízszintesen vagy függőlegesen) vagy egyszerűen röptében átdöfi, ezekhez már célozni sem kellett volna különösebben. Ő mégis, valami hihetetlen csoda folytán az amúgy szabadon járó és egymástól függetlenül álló, a törzshöz képest kis felületű végtagokból vágott le egyszerre hármat egyetlen csapással, köztük a fénykardot is tartó kezet. Ezt tök véletlenül nagyjából lehetetlen kivitelezni.

EZ a te véleményed. Sajnos nem tudom elfogadni, mert szerintem egy pörgésben lévő tárgy levágása véletlenszerű, még egy Jedi számára is. Ilyen alapon miért nem vágta rá rögtön mindkét kezét Anakinnek? LOL. Obi-wan suhintott, ráadásul Anakin még a feje felett is átrepült volna, tehát ez is nehezítette a vágást. Mellesleg arra nem reagáltál, hogy korábban a párbaj során nem egyszer suhintott úgy Obi, hogy az Anakin halálához vezetett volna. Ergo nem hinném, hogy a végső vágásnál direkt visszafogta volna magát. Egyszerűen így jött ki a lépés.

 

Nem kell mindenben szándékosságot látni, ez az én véleményem, és ebből nem engedek.

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mellesleg arra nem reagáltál, hogy korábban a párbaj során nem egyszer suhintott úgy Obi, hogy az Anakin halálához vezetett volna.

Reagáltam én, előbb, minthogy felvetetted volna a kérdést, csak úgy tűnik, kicsit szelektív a memóriád, vagy az olvasásod (vagy mindkettő :P):

 

Szerintem Obi-Wan maga sem tudta, mit akar igazán. Amit írsz, ott tényleg halálra sújtotta volna, máskor meg inkább "másra bízta" Anakint (mikor otthagyta a lávaesésbe zuhanó felépítményen). Aztán meg mintha inkább távol akart volna maradni tőle, végül próbálta feladásba kényszeríteni. Obi-Wan a párbaj alatt végig változik, mintha ahogy telik az idő, úgy veszne el az elszántsága. Az elején még vezeti a hév, de túl sok ideje maradt gondolkodni, túl sok érzelme tört a felszínre és megtört az elszántsága.

Gondoltam nem szükséges hét óra elteltével megismételnem önmagam, pláne, mert pont te értettél egyet vele, de úgy tűnik, tévedtem. :)

 

És most, hogy túl vagyunk a kötelező oltáson és égésen, felelj te egy kérdésre. Ha akkor és ott meg akarta volna ölni Obi-Wan Anakint, miért nem vágott bele a testébe? Lényegesen egyszerűbb lett volna, mondhatni még becsukott szemmel is elvégezhető egy átlag ember számára is, hiszen csak keresztezni kellett volna a pengét Anakin röppályájával és nyissz, úgy ketté hasad, mint egy dinnye. És ha egy random kilőtt lézernyalábot (ami ugye lényegesebben gyorsabb egy ugró embernél, és lényegesen vékonyabb egy karnál, pláne szemből nézve) el tudnak találni azzal a vékony pengével (és még célzottan vissza is adják a feladónak - vagyis nem csak a reflexük, de a látásuk és a röppálya számítási készségük sem lehet piskóta), na ne akard már nekem megmagyarázni, hogy egy felnőtt, jól megtermett ember testét képtelenek lennének eltalálni.

 

Akit valaki meg akar ölni, pláne ha ki is van rá képezve és csinálta már párszor, az képes is rá és nem vagdos csak úgy a nagy világba. Pláne nem fog egy mindent eldöntő vágást a véletlenre bízni. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hologramfelvételt meg csukott szemmel nézte végig, ugye? Tudod, amelyiken Anakin lemészárol három Jedit (köztük két padawant), majd térdre borult az Uralkodó előtt. És persze, a fénykarddal lemészárolt gyerekeket sem látta, akkor éppen másfelé nézett. És a poén, hogy mindezek után mondta, hogy nem tud végezni Anakinnal. ;)

Más dolog felvételről nézni valamit (holo-felvétel), a végeredményt látni (holttestek a Templomban) és más saját szemmel, saját bőrön tapasztalni.

Obi-Wan első válasza a legtermészetesebb emberi megnyilvánulás volt, mivel ekkor - a felvétel és holttestek ellenére - a régi barátját látta Vaderben.

 

Milyen sérüléseket? Csak levágta a két lábát és a kezét! Ez "szimpla" lefegyverzés. A Star Warsban pár ember járt már így, de tudtommal, egyiknél sem állt be a halál. Vagy szerinted Vader azért csapta le az ep5-ben Luke kezét, mert meg akarta ölni?

Azért Luke kézfejlenyisszantását ne hasonlítsd Vader csonkításához, teljesen más fajsúllyú a két eset. ;) Ha Kenobi valóban csak le akarta volna fegyverezni Vadert, miért nem volt elég neki, hogy a fénykardot tartó kezét vágja le? Ha csak fegyverezni állt szándékában, miért akarta félbevágni, amikor fegyvertelenül az asztalon hevert?

 

Mit? A végtag levágást? Hányan haltak már abba bele?

Az égésre gondoltam. Obi-Wannak számolnia kellett azzal is, hogy Vader akár a láváig gurul és elég. A te elméleted szerint Obi-Wan profi módon tud röppályákat számolni. Ha így történt, azt is előre tudnia kellett, hogy Vader vészesen közel fog lepottyanni le a láva mellé, akár annyira, hogy meggyullad, és halálra ég. Ezzel együtt vállalta a csapást. Ez számomra elég egyértelműen rávilágít arra, hogy Kenobinak nem voltak egyéb szándékai, mint végezni Vaderrel. Akármennyire vívódott önmagával, a végső döntése ez volt.

Persze félbe is vághatta volna őt, de a régi trilógia fényében ez egyszerűen nem történhetett meg. Lucas keze itt meg volt kötve bizonyos fokig.

Ahogy írtam, akármennyire szerette, belátta, hogy a barátja, Skywalker megszűnt létezni. Tehát nem erre az emberre sújtott le, hanem a Sith-lovagra, akiknek elpusztítására felesküdött. Akármilyen érzelmi kötelék is volt Anakin és ő közötte, nem engedte volna meg, hogy emiatt sötétség boruljon a Galaxisra. Obi-Wan nem ilyen ember, a filmek alapján nem ilyen jellemű személyiségnek ismerni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem igazán, ők a Köztársaság védelmére esküdtek fel, az igazság és a béke őrzésére, a gyengék védelmére.

 

De ha egyetlen egy Sith is él akkor sosem lesz béke és igazság. Ezért ha egy Sith fegyvertelen akkor is meg kell ölni. Túl veszélyes ahhoz, hogy életben maradjon, ráadásul amilyen furfangos meg sem kottyan neki egy per alól ki magyaráznia magát. Nem véletlen, hogy Windu le akart csapni Palpatinra még akkor is amikor a földön feküdt. Azzal, hogy Obi nem vágta le Anakin-t, milliónyi ártatlant vetett oda a Sith-ek karmaiba. Tehát az egyik legfontosabb esküjét nem tartotta be.

 

A Star Wars Saga a Jedik hibáiról szól!

 

Ezért kezdem úgy érezni, hogy Qui-Gon Jinn halála hatalmas kudarc volt!

Szerkesztve: - SZKipi Padawan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azzal, hogy Obi nem vágta le Anakin-t, milliónyi ártatlant vetett oda a Sith-ek karmaiba.

Hát ezzel vitatkoznék. Vaderen ezután már semmi nem múlt. Nélküle is működött volna a Birodalom, max. az Uralkodónak nem egy erőhasználó lett volna a jobb keze, vagy keresett volna egy erőérzékeny gyermeket.

Anakin inkább a Profécia miatt kellett neki esetleg, már ha hitt benne, mert olyan nagyon nem derült ki a filmekből, hogy ő hitt-e benne vagy sem. Maximum ott, hogy a Baljós végén elejtett mondatából lehet következtetni, hogy lehet, hogy hitt benne, de az is lehet, hogy csak kedveskedni akart neki vagy az eddig ismert legtöbb midikloriánt tartalmazó egyénre érdemes odafigyelni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én sem tudom. Ha találgatnom kéne, arra tippelnék, hogy azért egyértelmű, mert maga mondja. Persze, ez csak tipp, bár nem tudom, mi lehetne még ennél is egyértelműbb. :roll:

Azt mondja Anakinnak, hogy: "nem öllek meg, mert szerettelek, tök jó fej voltál régen, sok sört megittunk" ? Obi monológja inkább búcsúzkodás a halálán lévő társától. Úgy érezhette, hogy felszabadul a teher alól amit Anakin konkrétan levágása jelent számára, hisz a forró vulkáni hamu elintézi helyette a dolgot. Szerintem Obi abban a hitben hagyta ott Vadert, hogy arra a biztos halál vár.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha csak fegyverezni állt szándékában, miért akarta félbevágni, amikor fegyvertelenül az asztalon hevert?

Ti olvassátok is, amit írok, vagy csak random kiragadtok nektek tetsző mondatokat? Leírtam már két posztomban is. Ha egyszer sem sikerül felfogni, mi az álláspontom ez ügyben, arról már komolyan nem én tehetek. :roll::pfff:

 

Azért Luke kézfejlenyisszantását ne hasonlítsd Vader csonkításához, teljesen más fajsúllyú a két eset. ;)

Ja, az egyik esetben kezet nem fog, a másikban járni sem tud. Legalábbis, amíg az első kórházban nem kap egy csimbi művégtagot, mert aztán már teljes értékű emberként élhet tovább. Súlyukban nagyjából ennyire térnek el. Ami komolyan betett Anakinnak, az az égés volt, de azt meg már nem Obi-Wan okozta. Persze felhúzhatta volna, hogy ne gyulladjon meg, de arra meg ott van, amit Ody is mondott és amivel én is egyetértek (meg amit már különben is írtam: nem akarta életben hagyni, de nem is akarta megölni -> bár innét nézve ezt sem sikerült elolvasni) .

 

Azt mondja Anakinnak, hogy: "nem öllek meg, mert szerettelek, tök jó fej voltál régen, sok sört megittunk" ? Obi monológja inkább búcsúzkodás a halálán lévő társától. Úgy érezhette, hogy felszabadul a teher alól amit Anakin konkrétan levágása jelent számára, hisz a forró vulkáni hamu elintézi helyette a dolgot. Szerintem Obi abban a hitben hagyta ott Vadert, hogy arra a biztos halál vár.

Igen, de nem is Anakinnak mondja, hogy nem tudja megölni, hanem Yodának. ;) Amit Anakinnak mond, az szerintem is részben megkönnyebbülés, hogy nem neki kell megtennie, amit amúgy sem tud megtenni. Mondhatni örül, hogy valaki képes elvégezni helyette a piszkos munkát. Persze ez így elég csúnyán van megfogalmazva.

 

De ha egyetlen egy Sith is él akkor sosem lesz béke és igazság. Ezért ha egy Sith fegyvertelen akkor is meg kell ölni. Túl veszélyes ahhoz, hogy életben maradjon, ráadásul amilyen furfangos meg sem kottyan neki egy per alól ki magyaráznia magát. Nem véletlen, hogy Windu le akart csapni Palpatinra még akkor is amikor a földön feküdt. Azzal, hogy Obi nem vágta le Anakin-t, milliónyi ártatlant vetett oda a Sith-ek karmaiba. Tehát az egyik legfontosabb esküjét nem tartotta be.

Mivel Vaderen kívül még ott virgonckodott Sidious, így Vader levágása semmivel sem tett volna jobbat a Galaxisnak. Ahogy Phobos is írta, ha Vader meghal, legfeljebb Palpatine kénytelen lett volna egy negyedik tanítványt keresni magának. Mint ahogy az az ep1-ben történt, Darth Maul halála mennyit is számított a végeredményhez? Vagy Darth Tyranusé? Semmit! Szóval, Obi-Wan csak egy olyan fegyvert hagyott meg Sidiousnak, amit amúgy is tudott volna pótolni. Nem Vader építtette a Halálcsillagot, nem ő hozta létre a városokat elpusztító rohamosztagosokat... Ő csak vezette őket. Ha nem vezeti őket, vezette volna valaki más.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annyi biztos hogy úgy hagyta ott hogy meghalt. A szénné égett emberek nem sűrűn rehabilitálódnak. :D

 

Azt meg gondolom nem érezte később hogy tanítványa életben van, ahhoz kellett egy bizonyos közelség Vadernek is a Halálcsillagon (mondjuk fura hogy Leiát nem érezte hogy a lánya).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondolom azért nem érezte, hogy Leia a lánya, mert nem képviselt annyi erőt mint amennyit Luke.

 

Tudjátok, sokadszorra végig olvastam a hozzászólásokat, illetve megnéztem az EP 3. részét és látni, hogy Obi nem tudja megölni azt az embert akit a testvéreként szeretett. Hisz, én sem tudnám megölni a bátyámat akármi rosszat is követne el. De ezt azért esik nehezemre megemészteni, mivel Kenobi egy olyan Jedi aki minden szabályt be akart tartani. Tehát ha azt vesszük akkor a szabályok embere. Lehet még az is gátol az emésztésben, mert valamiért Windu-hoz hasonlítóm. Ő is a szabályok embere akár Kenobi.

 

Hát azt hiszem a hétvégén megnézem újra mind a hat részt, kell a tudás. :D

Szerkesztve: - SZKipi Padawan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt hiszem azt már megtárgyaltuk, hogy akkor érzi egyik erőhasználó a másikat, ha az éppen ügyköd valamit az Erővel.

Gondoljatok csak Palpatine-ra. Az a sok Jedi nem szúrta volna ki mikor ott mozgolódtak körülötte nap mint nap? :D

 

Luke-ot is azért szúrta ki Vader a HCS-on, mert épp koncentrált, hogy pontosan ki tudja lőni a "gránátot".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ti olvassátok is, amit írok, vagy csak random kiragadtok nektek tetsző mondatokat? Leírtam már két posztomban is. Ha egyszer sem sikerül felfogni, mi az álláspontom ez ügyben, arról már komolyan nem én tehetek. :roll::pfff:

Felfogni sikerült az álláspontod, a logikád megérteni viszont már kevésbé.

Azt értem, hogy Obi-Wan vívódott Vader megölése kapcsán - sőt ezt én is leírtam párszor. Ha viszont egy végtag helyett háromtól szabadította meg, korábban pedig félbe akarta vágni, miből következik az, hogy nem állt szándékában megölni? Vagy végezni akart vele, vagy nem, ezt a kettősséget (igen is, meg nem is) nem értem. Kenobi a tettei alapján a halálba akarta küldeni Vadert. Az más dolog, hogy mennyire vívódott magában, míg ezt a döntést meghozta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha szándékában állt volna megölni akkor inkább derék tájon vízszintesen kettévágja, amibe ezer, hogy Anakin belehal. Főleg ha meg is ég. De mivel Kenobi-nak nem állt szándékában, így csak három végtagját vágta le.

Szerkesztve: - SZKipi Padawan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha szándékában állt volna megölni akkor inkább derék tájon vízszintesen kettévágja, amibe ezer, hogy belehal. Főleg ha meg is ég. De mivel nem állt szándékában, így csak három végtagját vágta le.

Igen, így is lehet nézni, de ott a másik véglet: ha nem állt szándékában megölni, miért nem csak a fegyvert markoló karját vágta le?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert egy Anakin szintű Sith a bal kezével is veszélyes lehet.

A lábaiból pedig megidézi a Sith-villámokat? :D

 

Egyébként érdekes - és ez csak most tűnt fel - hogy Obi-Wan, épp a fénykardot tartó karját nem vágta le Vadernek, a többit igen. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sky: Elmondom neked miért: mert baromira nem tudta kontrolállni a vágást. Csak Dzséjt barátunk ezt nem érti meg. :) Egy pörgő ember lenyiszálása nem ugyanaz a kategória, mint a felétartó lézer visszaverése. Obi-wan korábban legalább egyszer bizonyította, hogy a párbaj során akár meg is ölné Anakint, nem látom át, hogy itt most miért fogta volna magát vissza. Ahogy pörgött Anakin, ő suhintott, és az lett a vége, hogy Anakinnek lehullott pár végtagja. Szerintem Obi-want nem igazán érdekelte, hogy ott helyben mit talál el, a lényeg azon volt, hogy belevágjon a fölötte pörgő fiúba, ahol éri.

 

Dzséjt: Nem hagyom figyelmen kívül, de az általam beidézett párbaj jelenet mutatja, hogy a csata hevében Obi-wan képes lenne megölni Anakint, ergo hülyeség azt feltételezni ,hogy a pörgő fiú esetében kimondottan a lábakra és kezekre koncentrált - amit egyébként megjegyzem még nehezebb lenne végrehajtani, mint egy sima gyilkolást egy pörgő ember esetében. Obi nyilván nem számolt röppályát, azaz "most akkor ideteszem a pengét, és ha megfelelő körben pörög Annie, akkor csak az egyik kezét meg a két lábát vágom le." Ez baromság. Obi-wan suhintott, lesz, ami lesz, és ez lett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: Nem hagyom figyelmen kívül, de az általam beidézett párbaj jelenet mutatja, hogy a csata hevében Obi-wan képes lenne megölni Anakint, ergo hülyeség azt feltételezni ,hogy a pörgő fiú esetében kimondottan a lábakra és kezekre koncentrált - amit egyébként megjegyzem még nehezebb lenne végrehajtani, mint egy sima gyilkolást egy pörgő ember esetében. Obi nyilván nem számolt röppályát, azaz "most akkor ideteszem a pengét, és ha megfelelő körben pörög Annie, akkor csak az egyik kezét meg a két lábát vágom le." Ez baromság. Obi-wan suhintott, lesz, ami lesz, és ez lett.

Tehát akkor, te azt állítod, hogy Obi-Wan Kenobi mester, a Jedi Tanács tagja; a Köztársasági Nagy Hadsereg egyik magas rangú tábornoka; a klón háborúk veteránja és hőse; a Jedi Rend egyik legjobb vívója; az egyetlen Jedi a coruscanti csatáig, aki 1000 év után képes volt megölni egy Sith nagyurat, méghozzá padawanként; az egyetlen élő Jedi lovag, aki száműzetéséig három különböző Sith-tel is kiállt, és nemcsak túlélte a párbajt, de kettőt le is győzött; több ezer harci droid levágója, valamint megszámlálhatatlan lézernyaláb elhárítója; ez az ember mindezzel a háta mögött az utolsó, mindent eldöntő vágást pusztán a szerencsére alapozta, amiben mellesleg, abszolúte nem is hisz. Elfogadom, de ne várd, hogy ezzel a kicsit sem hihető állítással valaha is egyet fogok érteni, mert személyes véleményem szerint hülyeség.

 

Sky: Elmondom neked miért: mert baromira nem tudta kontrolállni a vágást. Csak Dzséjt barátunk ezt nem érti meg. :) Egy pörgő ember lenyiszálása nem ugyanaz a kategória, mint a felétartó lézer visszaverése.

Próbálj meg egy golfütővel eltalálni egy feléd száguldó golflabdát, és úgy visszapattintatni, hogy eltalálj villanyoszlopot. Aztán próbálj eltalálni egy feléd szaltózó ember testét. Kíváncsi vagyok, melyik fog összejönni. Van egy határozott tippem.

 

Na de ezennel részemről a vita lezárva, elmondtam, amit akartam, aki nem fogja fel vagy nem fogadja el, az... az nem fogja fel vagy nem fogadja el. Ez van! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.