Ugrás a kommentre

Obi-wan tétovázott hogy megölje Anakint?


Ajánlott hozzászólás

Épp az hogy egy Jedi nem képes megölni egy fegyvertelen embert.Itt meglátszik Obi jószíve.Anakin rohadt módon megölte a "családját", és még megis kegyelmez neki.Igen.Ez Obi-Wan Kenobi.

Úgy élni ahogy Obi élve hagyta rosszabb a halálnál.

Ahogy a Bánk Bánban is van: "A büntetés már ennek irgalom"; a dolgokat nem szabad leegyszerüsíteni különben végletekben gondolkodunk ahogy a Sithek- és ahogy a Jedik is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Leia: csak egy másodpercre képzeld magad Obi helyébe. Mit érezhetett? A testvére a SITH oldalára állt. Csak egy kicsit gondolj bele, elfogultság nélkül.

Megértem, csak egy aprócska de annál fontosabb kérdés hiányzik: MIÉRT? Ugyanis az okozatra hatni felületes, az okot kell kezelni. És Obi ismerte Anakint: Anakin hüséges azokhoz akik fontosak neki (= Padmé, Palpi, Obi) és hüséget vár cserébe. Ezekután ahelyett hogy erre építene, egy olyan szituációt teremt amiben mind Padmé mind ö árulóknak tünnek. Magyarul marad Palpi akihez Ani hüséges maradjon. Obi ahelyett hogy az emberi dolgokra figyelmeztetné (pl. hogyha szereti Padmét, ne bántsa), inkább a Köztársaságról beszél ami sosem érdekelte Anakint. Anakin a számára fontos személyekért harcolt, nem a köztársaságért (ami korrupt és rosszul müködö volt) meg a demokráciáért (amiben jó okkal nem hitt). Még amikor Anakin már belecsúszott a lávába, akkor is a próféciáról beszélt amit teljesíteni kellett volna. Anakin megmentésének kulcsa éppen az lett volna ha Obi (meg persze Padmé) ÍGY IS (Sithként is) elfogadja és szereti öt- gyakorlatilag ez az amit Luke tesz, és erre a hüségre és szeretetre reagál Anakin amikor Palpi ellen fordul Luke védelmében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerinted Obi a történtek után kezetrázott volna vele, és elment volna vele sörözni?Anakin meg nemhogy aztmondta volna hogy köszönöm, hane azt hogy gyűlöllek.Még szép hogy otthagyta.

Én a helyébe bunkósbottal ütötem volna és közben a fejét taposva kényszeítettem volna egy elnézéstre.Utána megis taposnám.Alaposan. :vfuckoff: :46:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos, éppen az a lényege ennek a Mustafari dolognak, hogy Obi-Wan nem tudja megmenteni. Anakinra tényleg az érzelmekkel lehet hatni, de ha már Obi-Wan ezzel közelít, akkor ebben a részben visszaállítják a jó útra és akkor hol van nekünk az ep6. Szóval Obi-Wannak itt tévednie kell.

Másrészt, hogy miért nem ölte meg. Obi-Wan megmondta, hogy nem bírná megölné Anakint, még akkor se, ha Sith. Mikor Anakin kezét-lábát elvesztve lángra kapott, az lett volna a könyörületes, ha végez vele, tény. No de ha nem képes rá, mert annyira szereti, hogy még könyörületből se tudná rávinni a lélek, hogy megölje. Magamból kiindulva, láttam a macskám szenvedését és nem lettem volna képes azt mondani az orvosnak, hogy altassa el, pedig tudtam, hogy az már megválltás lenne szegényemnek. És ez egy rettenetesen súlyos dolog, hogy látod szenvedni azt, akit szeretsz (már pedig azt a macskát én legalább annyira szerettem, mint a testvérem), és tudod, hogy a halál már megváltás lenne neki, de egyszerűen nem tudod megtenni, nem tudsz beletörődni és végül inkább hagyod, hogy a sors döntsön (ezután pedig egy életre sotorozod magad, miért nem tettél akkor valamit - a sors ironiája, hogy szegény cicám végül mégis el lett altatva, igaz a műtétje miatt, de abból már nem ébredt fel). Obi-Wan hasonló helyzetben lehetett, akármennyire is szenvedett Anakin, nem bírta megtenni, amit tennie kellett volna. Könnyű mondani, mi lett volna a könyörületes, és elítélni, amiért nem teszi, de ha olyan helyzetben vagyunk, már korántsem biztos, hogy ez olyan nagyon könnyűnek tűnik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anakin hüséges azokhoz akik fontosak neki (= Padmé, Palpi, Obi) és hüséget vár cserébe.(...)Obi ahelyett hogy az emberi dolgokra figyelmeztetné (pl. hogyha szereti Padmét, ne bántsa), inkább a Köztársaságról beszél ami sosem érdekelte Anakint.

 

Pontosan ez a baj Anakinnel. Ezért nem szabadott volna Jedit faragni belőle, Yodának igaza volt az ep1-ben. Túlságosan a szeretteihez RAGASZKODIK. Neki egyedül a Köztársaságot kéne szolgálnia, de ahhoz sem szabad ragaszkodni.

 

Anakin túlságosan Ember volt Jedinek, ezért lett sith, Obi-Wan megtúlságosan Jedi volt, hogy ember legyen. Obi-Wan egyetlen hibája, hogy túlságosan szerette Anakint, túl nagy volt benne a bizalma. Ha kevésbé bízik benne, akkor talán nem megy el a Utapaura, de neki a kötelessége szent. Csak, pont a szeretete miatt nem tudta teljesíteni a kötelességét, megölni Anakint. (Meg nem is tudta volna megölni, ha sokkal közelebb megy, akkor maga is felgyullad, ott már ngagy volt a meleg.)

 

Dzséjt sajnálom a macskád. Velem is hasonló volt, a Kutyám pont az ep3 második trailerének másnapján halt meg a kezünk közt, már nem tudott nagyon mozogni béna volt a két hátsó lába, de nem tudtuk elaltatni nem vitt rá a lélek, mert így is ugyan olyan volt, mint eddig, csak nem tudott már futni. Olyan szeretettel nézett mindig ránk, hogy képtelenek voltunk megtenni. Küzdött amíg bírta, és úgy halt meg ahogy szeretett volna a gazdái közt, nem pedig gyógyszerrel. Állatok úgyis addig küzdenek amíg van erejük, nekik nem kell gyógyszer.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

tehát az én szememben nem Anakin az egyedüli felelös hanem Obi-Wan is.

 

Igen, neki is van felelőssége. De mint Dzséjt írta, Obinak itt tévednie kellett, mert akkor nincs folytatás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Magamból kiindulva, láttam a macskám szenvedését és nem lettem volna képes azt mondani az orvosnak, hogy altassa el, pedig tudtam, hogy az már megválltás lenne szegényemnek. És ez egy rettenetesen súlyos dolog, hogy látod szenvedni azt, akit szeretsz (már pedig azt a macskát én legalább annyira szerettem, mint a testvérem), és tudod, hogy a halál már megváltás lenne neki, de egyszerűen nem tudod megtenni, nem tudsz beletörődni és végül inkább hagyod, hogy a sors döntsön (ezután pedig egy életre sotorozod magad, miért nem tettél akkor valamit - a sors ironiája, hogy szegény cicám végül mégis el lett altatva, igaz a műtétje miatt, de abból már nem ébredt fel). Obi-Wan hasonló helyzetben lehetett, akármennyire is szenvedett Anakin, nem bírta megtenni, amit tennie kellett volna. Könnyű mondani, mi lett volna a könyörületes, és elítélni, amiért nem teszi, de ha olyan helyzetben vagyunk, már korántsem biztos, hogy ez olyan nagyon könnyűnek tűnik.

Igen, ez igaz, tudom hogy így van. Csak a Star Warsban sokkal extrémebb helyzetek vannak,amiket nagyon nehéz a mi világunkkal összehasonlítani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megértem, csak egy aprócska de annál fontosabb kérdés hiányzik: MIÉRT? Ugyanis az okozatra hatni felületes, az okot kell kezelni. És Obi ismerte Anakint: Anakin hüséges azokhoz akik fontosak neki (= Padmé, Palpi, Obi) és hüséget vár cserébe. Ezekután ahelyett hogy erre építene, egy olyan szituációt teremt amiben mind Padmé mind ö árulóknak tünnek. Magyarul marad Palpi akihez Ani hüséges maradjon. Obi ahelyett hogy az emberi dolgokra figyelmeztetné (pl. hogyha szereti Padmét, ne bántsa), inkább a Köztársaságról beszél ami sosem érdekelte Anakint. Anakin a számára fontos személyekért harcolt, nem a köztársaságért (ami korrupt és rosszul müködö volt) meg a demokráciáért (amiben jó okkal nem hitt). Még amikor Anakin már belecsúszott a lávába, akkor is a próféciáról beszélt amit teljesíteni kellett volna. Anakin megmentésének kulcsa éppen az lett volna ha Obi (meg persze Padmé) ÍGY IS (Sithként is) elfogadja és szereti öt- gyakorlatilag ez az amit Luke tesz, és erre a hüségre és szeretetre reagál Anakin amikor Palpi ellen fordul Luke védelmében.

 

A hűséges nem vár cserébe semmit, aki valóban hűséges az akkor is az marad, ha nem kap cserébe semmit. Magához hű volt, nem tagadta meg a természetét és azt amiben hitt. Valóban csak Palpi maradt neki miután eltávolodott a Jediktől és ez egy öngerjesztő folyamat volt. Luke volt az aki feltétel nélkül szeretett és hűséges volt.

Obi pedig a hibáiért meg is kapta a világ 2. legrosszabb tanítója címet. :54:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pontosan ez a baj Anakinnel. Ezért nem szabadott volna Jedit faragni belőle, Yodának igaza volt az ep1-ben. Túlságosan a szeretteihez RAGASZKODIK. Neki egyedül a Köztársaságot kéne szolgálnia, de ahhoz sem szabad ragaszkodni.

 

Anakin túlságosan Ember volt Jedinek, ezért lett sith, Obi-Wan megtúlságosan Jedi volt, hogy ember legyen. Obi-Wan egyetlen hibája, hogy túlságosan szerette Anakint, túl nagy volt benne a bizalma. Ha kevésbé bízik benne, akkor talán nem megy el a Utapaura, de neki a kötelessége szent. Csak, pont a szeretete miatt nem tudta teljesíteni a kötelességét, megölni Anakint. (Meg nem is tudta volna megölni, ha sokkal közelebb megy, akkor maga is felgyullad, ott már ngagy volt a meleg.)

 

Lokatelli jól megfogalmaztad a lényeget. A kettőjük közti különbség és az ebből fakadó balsors...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Leia: Gondolj bele, hogy Anakin mit tett elötte.Segített kíírtani a Jediket, gyerekeket gyilkolt.Mi lett volna ha megmenti Obi?Visszamennek kinyírják Palpit és újra megalapítják a Jedi rendet?Nem baj Anakin, hogy tömeggyilkosságot követtél el, te vagy a kiválasztott, légy a Rend vezetője velem és Yodával eggyütt.Kicsit problémás nem?

Anakinnak bűnhödnie kellett azért amit tett.Az volt a büntetése, hogy szétégett.Megérdemelte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hűséges nem vár cserébe semmit, aki valóban hűséges az akkor is az marad, ha nem kap cserébe semmit. Magához hű volt, nem tagadta meg a természetét és azt amiben hitt. Valóban csak Palpi maradt neki miután eltávolodott a Jediktől és ez egy öngerjesztő folyamat volt. Luke volt az aki feltétel nélkül szeretett és hűséges volt.

Obi pedig a hibáiért meg is kapta a világ 2. legrosszabb tanítója címet. :54:

Elvileg valóban az lenne a szép ha feltétel nélkül hüséges volna, de ez senkire sem jellemzö- az egész SWban csak Luke volt ilyen. De az is nagy szó hogy Anakin hüséges volt azokhoz akikröl úgy gondolta hüségesek hozzá, söt valameddig még akkor is hüséges volt mikor úgy érezte, elárulták, és ez több mint ami a Jedikröl - beleértve Obi Want is- elmondható. Épp ez az egyik ok amiért Anakin/Vader a kedvenc szereplöm. A hüségnek nincs megfelelö értéke sajnos. A mi világunkban az olyan feltétel nélküli hüséget amit várnál Anakintól hülyeségnek tartanák, de még Anakin hüségét is túlzásnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A mi világunkban az olyan feltétel nélküli hüséget amit várnál Anakintól hülyeségnek tartanák, de még Anakin hüségét is túlzásnak.

 

Igen, de ahogy te is irtad egy korábbi postodban a valós világot nem lehet összevetni az SW-vel és nem is érdemes. Viszont az SW keretein belül elvárható lett volna, hogy ne mészárolja le a 8-9 éves padawanokat. Egyébként úgy általában az SW karaktereiről elmondható, hogy nem irhatok le egy, azaz egyetlen jellemzővel. Anakin hűséges. Ez csak egy tulajdonság a sok közül. De ezek mellett arrogáns, hatalom-vágyó stb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Leia: Gondolj bele, hogy Anakin mit tett elötte.Segített kíírtani a Jediket, gyerekeket gyilkolt.Mi lett volna ha megmenti Obi?Visszamennek kinyírják Palpit és újra megalapítják a Jedi rendet?Nem baj Anakin, hogy tömeggyilkosságot követtél el, te vagy a kiválasztott, légy a Rend vezetője velem és Yodával eggyütt.Kicsit problémás nem?

Anakinnak bűnhödnie kellett azért amit tett.Az volt a büntetése, hogy szétégett.Megérdemelte.

Én Obi hozzáállásáról és állítólagos szeretetéröl beszéltem. De ha Ani büeinél tartunk:

A régi Jedi rendnek vesznie kellett hiszen a hibái nyilvánvalók voltak.

Gyilkolni szerintem éppen eleget gyilkoltak a Jedik a Klón háborúkban ha nincs is a filmen mutatva, szóval Anakin büne csak az hogy a sajátjait gyilkolta, de a Jedik böven tettek ezért a bizalmatlanságukkal Anakin iránt, és véleményem szerint a Dooku által megtévesztett rengeteg szeparatista akik a korrupt köztársasággal szembefordultak és ezért a jedik megölték öket ugyanolyan értékes életek voltak- amíg öket ölte Anakin hösnek tekintették- a Jediket miért nem tartja tömeggyilkosnak senki? Vagy a szeparatisták nagy része akik csak jobb rendszert akartak a korrupt köztársaságnál, mivel voltak rosszabbak mint a lázadók akik gyakorlatilag ugyanúgy a fennálló rossz rendszer ellen lázadtak mert jobbat, igazságosabbat akartak? Sok ilyen kérdést fel lehet vetni...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Leia: A jedik szerinted sokat mészároltak a Klón-háborúban... ebből a felvetésből nehéz kiindulni, mert erre én nyugodtan mondhatom, hogy "szerintem meg nem". Maradjunk annál, amit tudunk: a jedik robotokat öltek a háborúban. A filmben semmi mást nem látunk.

 

A Szeparatisták egyébként nem a korrupció ellen harcoltak. Dooku az ep.2-ben egyértelmüen azt mondja, hogy a hadseregre azért van szükség, hogy a Köztársaság teljesitse a követeléseiket. Egyszerű zsarolókról van szó... nem hinném, hogy mentegetni kéne a már egyébként is gazdag szeparatistákat, akik csak még több pénzt akartak szakitani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, de ahogy te is irtad egy korábbi postodban a valós világot nem lehet összevetni az SW-vel és nem is érdemes. Viszont az SW keretein belül elvárható lett volna, hogy ne mészárolja le a 8-9 éves padawanokat. Egyébként úgy általában az SW karaktereiről elmondható, hogy nem irhatok le egy, azaz egyetlen jellemzővel. Anakin hűséges. Ez csak egy tulajdonság a sok közül. De ezek mellett arrogáns, hatalom-vágyó stb.

 

A hatalomvágy számomra kérdéses- szerintem nem az. Arrogánsnak arrogáns de hát Han is arrogáns :lol: Viccet félretéve azért neki van mire arrogánsnak lenni. Persze ez az én véleményem...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hatalomvágy számomra kérdéses- szerintem nem az. Arrogánsnak arrogáns de hát Han is arrogáns :lol: Viccet félretéve azért neki van mire arrogánsnak lenni. Persze ez az én véleményem...

 

Olyat már hallottam, hogy valakinek van mire büszkének lennie... de hogy arrogánsnak? Szerinted ha valaki elég ügyes vagy elég okos, netalántán elég erős akkor az már jogod ad neki az arrogáns viselkedéshez? Mert szerintem nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Leia: A jedik szerinted sokat mészároltak a Klón-háborúban... ebből a felvetésből nehéz kiindulni, mert erre én nyugodtan mondhatom, hogy "szerintem meg nem". Maradjunk annál, amit tudunk: a jedik robotokat öltek a háborúban. A filmben semmi mást nem látunk.

 

A Szeparatisták egyébként nem a korrupció ellen harcoltak. Dooku az ep.2-ben egyértelmüen azt mondja, hogy a hadseregre azért van szükség, hogy a Köztársaság teljesitse a követeléseiket. Egyszerű zsarolókról van szó... nem hinném, hogy mentegetni kéne a már egyébként is gazdag szeparatistákat, akik csak még több pénzt akartak szakitani.

Mondtam is hogy a filmben nem mutatták de én nem gondolom hogy csak robotokkal harcoltak. Amúgy nem tiszta a kép mert az Ep2-ben még rengeteg rendszerröl volt szó akik csatlakoztak a szeparatistákhoz, az Ep3ban meg túl egyszerüen vége lett ehhez képest a szeparatistáknak. De ne a vezérkar alapján itéld meg öket. Rengeteg bolygó csatlakozhatott úgy hogy csak a saját népe érdekét nézte. Politikában a dolgok sose fekete-fehérek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Olyat már hallottam, hogy valakinek van mire büszkének lennie... de hogy arrogánsnak? Szerinted ha valaki elég ügyes vagy elég okos, netalántán elég erős akkor az már jogod ad neki az arrogáns viselkedéshez? Mert szerintem nem.

Alapban nem de azokban a szituációkban amikben Anakin arrogáns volt én úgy láttam megvolt rá az oka. Igaz, ez nem megfelelö egy jedinek viszont emberileg logikus viselkedés. Amúgy általában sztem Anakin inkább büszke volt mint arrogáns.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondtam is hogy a filmben nem mutatták de én nem gondolom hogy csak robotokkal harcoltak. Amúgy nem tiszta a kép mert az Ep2-ben még rengeteg rendszerröl volt szó akik csatlakoztak a szeparatistákhoz, az Ep3ban meg túl egyszerüen vége lett ehhez képest a szeparatistáknak. De ne a vezérkar alapján itéld meg öket. Rengeteg bolygó csatlakozhatott úgy hogy csak a saját népe érdekét nézte. Politikában a dolgok sose fekete-fehérek.

 

Persze a politikában nem fekete-fehér minden... de ez továbbra is az SW, amit a készitője is mesének és űroperának hiv. A Klón-háború azért ér olyan hamar véget, mert mindkét oldalt ugyanaz a személy irányitja. A történet értékelésekor, pedig szerintem továbbra is maradjunk a filmeknél. Az ep.3-ban látunk egy óriási montázst, amiben a galaxis különböző szegleteibe látogatunk, és mindenhol robotok ellen harcolnak. A filmes szöveg, tehát adott, és szerintem ne potoljuk ki önállóan... mert ilyen alapon én is mondhatom, hogy szerintem Anakin csecsemőket gyilkol a háború alatt és ezért nem csipem a képét :lol:

 

Arrogancia: Ez nem egy szükséges rossz, hanem egy erős jellem-hiba és egyáltalán nem 'emberi' föleg egy morális mesében. Qui-Gont pl. sosem láttuk arrogánsnak. De ami rosszabb, hogy Anakinban ez később kegyetlenséggel párosult. A kis-gyerekek leöléséhez legalábbis ez kellett, és ez már túlmutat egy egyszerű jellemhibán. Ez alól a bűne alól még az se vonja ki, hogy valamivel utána könnyezett (szépen is néznénk ki, ha ennyi feloldozná :lol: )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Jedik is öltek az igaz.DE.Van egy óriási különbség.Nem gyilkolási vágyból.Vagy önvédelemből, vagy azért, hogy másokat megmentsenek(Nem önző módon mint Anakin Padmét).Nehogymár összehasonlitsuk azt, amikor valaki katonákkal bemegy valahová és lemészáról mindenkit, főleg a "sajátjait" még a gyerekeknek sem kegyelmez(akik tisztelték, ugyanis Skywalker mester-nek szólították), egy olyan helyzettel amikor valaki önvédelemből vagy a családja védelmében öl.

Pl én is belevágnám a kést abba az emberbe aki bántalmazza és meg akarja ölni mondjuk anyámat.De nem azért mert gyülölöm csak önvédelem.

A másik példa meg az lenne, hogy engem nyár elején kírúgtak a munkahelyemről, mégsem jutott eszembe bemenni és vérfürdőt rendezni.Valamennyire én voltam a hibás.Anakin ezt nem látta be.Mindenkit hibáztatot csak magát nem.Ha nem lett volna tiszteletlen és forrófejü akkor rég mester lehetett volna.

Viszont abban egyetértek veled, hogy a Jediknek is köze van Anakin átállásához.Főleg Windu-nak.Ha nem beszélt volna Anakinnal olyan durván, elmondta volna normálisan neki, hogy Palpi-ra gyanakszanak és nem Obi-t küldik a piszkos munkát elvégezni akkor lehet hogy máshogy alakul.De ez max 1 %.A többi 99 az bizony Anakin hibája.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

Csak szólok, hogy ha megint parttalannak fogom érezni ezt az anakin jó vs. anakin rossz vitát, közbe fogok lépni. Ennek nincs semmi értelme, mert egyik fél sem győzhető meg. Szóval a további flamek elkerülése végett, törölni fogom az írásokat. Próbáljatok egyeszségre jutni, vagy hagyjátok ezt az egészet. Csak szólok mire számítsatok. Itt nem lesz sw.hu szindróma.

ON

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a szép az egészben, hogy az topic eredendően Obi-Wanról szól :lol:

Anakin gonosszá vállt, ez alól semmi sem menti fel. Aljas gyilkos, kíméletlenül öl meg férfit, nőt, gyereket, okkal, ok nélkül. Ezt el kell fogadni. Ennyi erővel Dookut is lehetne mentegetni, hiszen valaha ő is Jedi volt. Viszont Obi-Wan szerette, potyára nem fakad ki az ember csak úgy, ha nem szerette volna, kifakadásakkor azt mondja, ha máskor nem, de ilyen helyzetben az ember őszintén kimond mindent. Kenobi is ezt tette. Testvéreként szerette Anakint, és hiába lett belőle szörny, nem tudott elvonatkoztatni ettől, nem bírta megölni. Se az ep3-ban, és szerintem még az ep4-ben se tudta volna (bár a maszk lehet már segített volna az elvonatkoztatásban) megölni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

Csak szólok, hogy ha megint parttalannak fogom érezni ezt az anakin jó vs. anakin rossz vitát, közbe fogok lépni. Ennek nincs semmi értelme, mert egyik fél sem győzhető meg. Szóval a további flamek elkerülése végett, törölni fogom az írásokat. Próbáljatok egyeszségre jutni, vagy hagyjátok ezt az egészet. Csak szólok mire számítsatok. Itt nem lesz sw.hu szindróma.

ON

 

Szerintem itt sohase lesz SW.hu szindróma. Pont attól lenne, ha te elkezdenéd törölgetni a hozzászólásokat.Láttál te itt anyázásokat már?Megvitatjuk a problémáinkat, az egyéni véleményeket.Attól hogy különbözik, még nem kell odacsapni.

De ha ettől függ az egész, akkor én már ebbe a topicba nem írok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem itt sohase lesz SW.hu szindróma. Pont attól lenne, ha te elkezdenéd törölgetni a hozzászólásokat.Láttál te itt anyázásokat már?Megvitatjuk a problémáinkat,  az egyéni véleményeket.Attól hogy különbözik, még nem kell odacsapni.

De ha ettől függ az egész, akkor én már ebbe a topicba nem írok.

 

Csak előre szóltam. Vitázni lehet, addig nincs baj.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem sem lesz itt baj.Leia Skywalkert a jóisten sem tudná meggyőzni, hogy Anakin saját maga miatt lett Sith.Mindenkit hibáztat csak Anakint nem.

Az sw.hu-n úgyanez volt a véleménye sokáig.

De ez nem is baj.Ő így gondolja és kész.Én ha már nem látom értelmét a vitának abbahagyom, mert ahogy írtad Ody semmi értelme.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Leia pontosan ugyan olyan hajthatatlan Anakin ügyében, mint én R2 hajtóműveinek ügyében :wink:

De szvsz ez így van jól, mert így aztán van miről beszélnünk, még akkor is, ha végtelenségig győzködjük egymást (ennek mondjuk a tárhely gátat vethet).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Halihó! Van egy észrevételem. Ti nem láttatok Anakin szemében vmi kis egész pici megbánást amikor feküdt a hamuban és felnézett Obi-Wanra? Nekem valahogy úgy tűnt, hogy Anakin vhogy sajnálja a dolgot de már ő is tudja, hogy nincs visszaút. Kíváncsi vagyok a véleményetekre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Halihó! Van egy észrevételem. Ti nem láttatok Anakin szemében vmi kis egész pici megbánást amikor feküdt a hamuban és felnézett Obi-Wanra? Nekem valahogy úgy tűnt, hogy Anakin vhogy sajnálja a dolgot de már ő is tudja, hogy nincs visszaút. Kíváncsi vagyok a véleményetekre.

 

Ez a pillantás azelött vagy azután van, hogy teli torokból ráüvöltené, hogy 'I hate you!' :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Részemről ott az egyetlen dolog, amit kiolvastam a pillantásából, az az eszelősség volt. Meg a tudat, hogy ha így néz valakire, annak még kábé fél másodperce van, hogy éljen egy kicsit (persze, ha van keze és lába).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán a az első pillanatokban, de inkább az a fájdalom miatti tekintet volt. Biztos nem bánta meg a dolgokat. Aztán már én is csak a gyűlöletet láttam rajta. Na meg azt, ahogy vörösödik a szeme. Mert hát ugye ő egy SITH. :) Érdekes, hogy fordított helyzetben mit tett volna Anakin Obi-Wan-nal? :39:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.