Ugrás a kommentre

Obi-wan tétovázott hogy megölje Anakint?


Ajánlott hozzászólás

Kb.:

"Én megmondtam előre hogy én vagyok az erősebb!Futni hagytalak volna!De te ellenemszegültél!Most én leszek a mester!"

És leszúrja.

 

Én is ilyesmire gondoltam. Ámbár lehet, hogy ő is hagyta volna elégi Obit! De nem azért, mert nem tudja megölni, hanem hogy szenvedni lássa. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Halihó! Van egy észrevételem. Ti nem láttatok Anakin szemében vmi kis egész pici megbánást amikor feküdt a hamuban és felnézett Obi-Wanra? Nekem valahogy úgy tűnt, hogy Anakin vhogy sajnálja a dolgot de már ő is tudja, hogy nincs visszaút. Kíváncsi vagyok a véleményetekre.

 

Egy pillanatra szerintem is ki lehet ilyesmit olvasni a tekintetéből, főleg, ha figyelembe vesszük, hogy a forgatáson ez a részlet a következő sorral volt megtoldva:

 

ANAKIN: Segíts, mester!

 

Itt tényleg könyörgött volna a srác, és csak utána jött volna a "Gyűlöllek!" De aztán Lucas (szerencsére) megváltoztatta, mert úgy gondolta, nem illik ide, hogy Anakin könyörögjön Obi-Wannak (még szép!). (Még durvább volt az eredeti, legelső verzió: akkor még nem volt szöveg a láblevágás után. Egy szót sem szólt egyikük sem. Obi-Wan felvette a kardot, és mint aki jól végezte dolgát, odébbállt. ;) ) Az a tekintet valószínűleg ennek a kivágott snittnek az elején van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én csak szenvedést látok a tekintetében, ami érthető a levágott végtagok miatt... másrészről itt már teljesen vörös a szeme, tehát teljesen átjárja a sötét oldal. De persze megközelités kérdése... akár megbánás is lehet a tekintetében... akár...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csupán három résszel ;)

 

Azért érdekes Anakin szeme, hogy egyszer ilyen, egyszer olyan. Mondjuk Palpatine-é is ilyen, de az övé érthető, hiszen sokáig álcázta magát. Maulé viszont példáúl folyamatosan ilyen sárga volt, Tyranusé pedig egyáltalán nem lett ilyen. Vajon ez hogyan működik?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Halihó! Van egy észrevételem. Ti nem láttatok Anakin szemében vmi kis egész pici megbánást amikor feküdt a hamuban és felnézett Obi-Wanra? Nekem valahogy úgy tűnt, hogy Anakin vhogy sajnálja a dolgot de már ő is tudja, hogy nincs visszaút. Kíváncsi vagyok a véleményetekre.

 

Ez a pillantás azelött vagy azután van, hogy teli torokból ráüvöltené, hogy 'I hate you!' :roll:

 

Előtte asszem. Ja amúgy egész gyorsan válszoltam...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csupán három résszel :roll:

 

Azért érdekes Anakin szeme, hogy egyszer ilyen, egyszer olyan. Mondjuk Palpatine-é is ilyen, de az övé érthető, hiszen sokáig álcázta magát. Maulé viszont példáúl folyamatosan ilyen sárga volt, Tyranusé pedig egyáltalán nem lett ilyen. Vajon ez hogyan működik?

 

Tényleg érdekes Anakin szeme. Pl a Jedi tempolmban(mikor már Sith) nem sárga a szeme. Mustafaron sárga is meg nem is. Amikor rákerül maszk akkor teljesen normális(már amennyire normális lehet az égési sérülések okozta fájdalmaktól)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a Mustafari homokon való égést csakis azért élhette túl, mert a sith erejére támaszkodott. Megtanulta legyőzni a halált. Ezt akarta.

 

Egyetérek veled Ody!

 

Anakin minden vágy az volt hogy legyőzze a halált, a legnagyobb jedivé válhasson...

 

"One day I will be the greatest jedi of all, i promise You Padme"

Ep2

 

"I won't let it come true" ep3

 

Anakin-t Padmé megmentése érdeklete elején, aztán a sötét oldal túlságosan elboritotta az elméjét és csak a hatalom iranti vágy vezette....

Mindenidők legnagyobb embere, jedije, sithe szeretne lenni, amit el is ér de nem tud mit kezdeni vele....Erősebb mint palpatine, ez is visszahangzika filmből többször is...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Palpatine jól tudta, hogy Anakin erősebb nála, mint ahogy azt is tudta, hogy az egyetlen Jedi mester, aki felér vele, az Yoda. Ezért akarta Anakint az oldalán tudni, Yodát pedig lehetőleg még a 66-os paranccsal elveszelyteni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
Szóval úgy gondoljátok, hogy Anakin megtanulta legyőzni a halált? Ez megint egy érdekes felvetés... :39:

.

 

Hoppá! Hogy jön ez ide?

Anakin titokban kiművelte magát a halhatatlanságból, hát ezért is volt olyan zavart a 6. részben. :lol: Bár Ody nyilván arra gondol, hogy saját magát mentette meg a haláltól. Ott még nem ismerte tudatosan a módszert csak felhasználta Sidioust, telepatikus kapcsolatba lépett velehogy jöjjön érte, ő maga is érzezte már közben hogy szüksége lesz Sidiousra ahhoz, hogy elérje a célját. Ha valamit rosszul látott az is szükséges vakság volt. :39: És Sidi felajánlotta az erejét Anakin kérésére hogy túlélje. Ez alapján hihető miért kell engedelmeskednie az urának, mert ugye nagyon megváltozik ezután elég alázatos lesz, amíg nem fordul a kocka.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sidi felajánlotta az erejét Anakin kérésére hogy túlélje. Ez alapján hihető miért kell engedelmeskednie az urának, mert ugye nagyon megváltozik ezután elég alázatos lesz, amíg nem fordul a kocka.

 

Magyarán megmentette Anakin életét. Ezért nyilván nagyon hálás neki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anakin még meg sem égett amikor Sidious már érezte, hogy bajban lesz.Tehát nem Anakin kérte, a megmentést.

 

Hát ha nagyon racionálisak akarunk lenni akkor az időrendi sorrend miatt nem kérhetett életmentést. Anakin is érezte hogy gáz van vagy lesz, a segítséget a sötét oldaltól kérhette, még a párbaj elején és ezt Sidious halotta meg, csak cseppet ő meg fel volt tartva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha már ki mikor mit érzett meg. Lehet tudni, hogy a Mustafarr milyen messze van Coruscanttól? Mert ha nem a szomszédban, idő, amíg bárki odaér. Nekem egyébként is a Peremvidék rémlik, onnan meg akár napok kérdése is lehet.

Bár nem kellene ilyen apró részleten fennakadnom :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nincs olyan messze egymástól a két bolygó, mert Anakin, Padmé és az Uralkodó is hamar idaértek.

A Peremvidék határainak húzódása szerintem úgy van, hogy mi nem tagja a Köztársaságnak. Mert pl Naboo nem peremvidéki bolygó, de a mellette lévő Tatooine (amit ugye hiperhajtómű nélkül is hamar ellehetett érni) már peremvidékinek számít. Tudjuk, hogy a Tatooine-ról az Alderaanig nem hosszú az út (egy sakkparti alatt oda értek), az Alderaan pedig ugyanúgy a Magban van, mind a Coruscant (ezért is lett felrobbantva). A térképek szerint nincsenek is olyan messze egymástól.

 

Egy két neten fellelhető térkép:

 

http://gportal.hu/portal/tomasz/image/gall...ery/galmap4.jpg

http://gportal.hu/portal/tomasz/image/gall...ery/galmap3.jpg

http://gportal.hu/portal/tomasz/image/gall...ery/galmap2.jpg

http://gportal.hu/portal/tomasz/image/gall...lery/galmap.gif

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt írja ki, hogy a lap nem található. A sw.hu-n is van térkép, nem is egy. Az utazás az Alderaanig tarthatott tovább is attól függetlenül, hogy mi csak a sakkpartit láthattuk. Habár :)

Obi is elég hamar odaérhetett a Mustafarra. Miután elváltak Yoda mesterrel, Obi járt Padménál, elbújt a hajóján, és az út Mustafarrig. Ezalatt ment Yoda Sidihez a szenátusba. Nem hiszem, hogy leállt volna túl sok időre meditálni. Inkább arról van szó, hogy az út Mustafarra tovább tart, csak éppen Palpi már akkor megérzi, hogy Vader bajban lesz, amikor Padmé Obival a fedélzeten elindul. Sidi nem egy mezei Sith, miért ne láthatna bele a jövőbe ő is? Obi még úton van, pont annyival később indul el Sidi, amíg a párbaj tart.

Mert egyébként időügyileg valahogy nem stimmel az egész, de ezért írtam azt, hogy ilyen apró részleten nem kellene fennakadnom, mert az már szőrszálhasogatás. Mindenesetre fentieket gondolom, mert szerintem ez belefér a filmbe :lol:

Becsapós az egész, mert a két párbaj szerintem nem egyidőben történik, de vásznon marha jól néz ki így együtt :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az elméleted jó, csak éppen ott hibádzik, hogy közvetlen Amidala érkezése előtt Sidi és Vader dumcsiznak egyett, aztán Vader rápillant a monitorra és jön Amidala gépe. És Sidi csak sokkal-sokkal-sokkal ezután mondja, hogy érzi a Vader nagyúrra leselkedő veszélyt. Arról nem is beszélve, hogy az Obi-Vader párbaj a filmben percekkel korábban kezdődik. Ha nem egy időben játszódna, egyrészt nem került volna bele a beszélgetés, másrészt úgy is vágták volna a filmet.

 

A képek pillanatnyilag meg a Gportal szerverfrissítése miatt nem megtekinthetőek...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazad van Dzséjt!

Szerintem is egy időben vannak a párbajok.Szerintem ez egy "összehangolt" akció Obi és Yoda részéről,hogy mind a két Sith mással legyen elfoglalva.Ne tudják megérezni a másik "veszélyét".Szerintem az lehet,hogy Yoda párbaja nagyon rövidre sikeredett,és mikor befejeződött Sidi rá tudott koncentrálni Vaderra.A filmben a Yoda vs. Sidi harcba nagyon sok Obi vs.Vader van bevágva.Tehát lehet,hogy a valóságban míg Obiék veszekednek a csata elején addigra már be is fejeződött az "szenátusi csata".Sidi megérzi,hogy Vader veszélyben van és azonnal indul is a Mustafarra.Fénysebességre kapcsolnak,és mielőtt Vader sorsa végérvényesen beteljesedne odaér. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.