Ugrás a kommentre

A Mortis világa


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Tudom, hogy ez EU de ebben a kérdésben addig ezt kell segítségül hívni, amíg nincs más. Nagyon izgalmas amiket írtál KisKósa! És Talzinnak miért jó az, ha káosz van? Nekem az is új volt, hogy az Overlordok előjöttek EU művekben, még a TCW előtt, ha jól értem. :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudom, hogy ez EU de ebben a kérdésben addig ezt kell segítségül hívni, amíg nincs más. Nagyon izgalmas amiket írtál KisKósa! És Talzinnak miért jó az, ha káosz van? Nekem az is új volt, hogy az Overlordok előjöttek EU művekben, még a TCW előtt, ha jól értem. :o

Nem, dehogyis, szigorúan a TCW után jelentek meg, ott szerepeltek először, igazából alig néhány hete jött ki egy regény, ami Luke Skywalkerék idejében játszódik, akarod, hogy meséljek róla? Bár van egy olyan érzésem, hogy neked nem tetszene, de valamelyest kibővíti az Erő Hordozók történetét. Az úgynevezett Égieknek szerepeltek a TCW előtt az EU-ban, valószínűleg csak most fogják összekötni a kettőt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha a Mortisról van benne szó, akkor jöhet. :)

Rendben. :) Természetesen a Mortisról is van benne szó, bár az inkább csak a történet vége felé fog előkerülni. Elég sok EU-s elem kerül elő ebben a történetben, de majd mindent szépen elmagyarázok, hogy mindenki számára érthető legyen a dolog. :)

 

Nos, a Thuruht történelmi feljegyzései szerint az Egyetlenek körülbelül egy millió évvel a yavini csata előtt születtek. A Thuruht egy az Alderaan-ról származó, rovarszerű faj, a killikek egy kaptárjának a neve, akik pedig réges-régen kapcsolatban álltak az Egyetlenekkel, ezért meglepően sok minden tudnak róluk. Amikor azt írtad, hogy...

 

Nekem az is új volt, hogy az Overlordok előjöttek EU művekben, még a TCW előtt, ha jól értem. :o

 

...Akkor összekeverted az Egyetleneket az Égiekkel, akik valóban előbb bukkantak fel az EU-ban, mint a The Clone Warsban, de akkor még nem volt közöttük kapcsolat. Az Égiekről egyelőre nem sokat tudunk, az EU-ban egy afféle misztikus, ősi nép, akik már évmilliókkal a yavini csata előtt eltűntek a Galaxis történelméből. Elméletileg az Egyetlenek egykor az Égiek közé tartoztak, azonban ezt a kapcsolatot még biztosan nem erősítették meg.

 

Szóval, a lényeg, hogy az Egyetlenek, az Atya, A Fiú és a Leány egy távoli, buja dzsungelekkel borított bolygón élték az életüket. Ennek a bolygónak kettős természete volt, ugyanis vannak fizikai helyszínek és olyan helyszínek is, amelyeket csak egy szellemi síkon lehet megközelíteni úgy, hogy ha a lélek elkülönül a testtől. Ezek a helyszínek a valóságban vagy nincsenek ott, vagy teljesen más formában. Ha láttad a Silent Hill című filmet, akkor valami olyasmire kell gondolni. Vagy ha mégsem, akkor egy példán keresztül érzékeltetem. Ha fizikailag megközelítesz azon a bolygón egy hegylábat, akkor nincs ott semmi érdekes, azonban ezen a szellemi síkon ott van egy barlangbejárat és hasonlók. Számtalan ilyen helyszín van ezen a bolygón, például a Jelenések Tava, az Erő Kútja, a Tudás Medre... Kicsit talán a LOST-ra emlékeztet ezeknek a helyszíneknek a hatása, de erről majd később. Erős a gyanúm egyébként, hogy a Mortis is egy ilyen hely. Ugyanis a valóságban a Mortis kvázi nem létezett és Rex százados sem látta, pedig ugyanazon a koordinátán tartózkodott. A valóságban, a hajójuknak és a főhősöknek semmi baja nem esett, pedig a szellemi síkon számtalan megpróbáltatáson mentek keresztül.

 

Tehát itt éltek az Egyetlenek és még valaki... Egy halandó nő, akit csak úgy hívtak, hogy a Szolga, vagy a Cseléd, kinek melyik fordítás tetszik jobban. (Eredeti nyelven "The Servant.") Ez a nő az Egyetlenek szolgálatában állt és segített az Atyának fenntartani az egyensúlyt a gyermekei között, akik már ekkor is rivalizáltak egymással. A korábban már említett helyszínek azonban különleges képességgel ruházták fel azokat, akik ittak belőle vagy megmártóztak benne. A rivalizálás odáig fajult, hogy az Atya határozott tiltása ellenére a Fiú ivott az Erő Kútjának vízéből, amely felruházta a Sötét Oldal erejével, míg a Leány a Tudás Medrében mártózott meg, amelytől a Világos Oldal járta át. Az Atyának pedig egy igen törékeny egyensúlyt kellett fenntartania a gyermekei között, akik folyton harcoltak egymással. Idővel a Szolga átvette az Anya szerepét a családban.

 

Azonban, ahogy teltek múltak az évek, az Anya egyre csak öregedett, míg az Erő Hordozók halhatatlanok voltak. Annak félelmében, hogy elveszíti a drágalátos családját, a nő elkeseredett lépésre szánta el magát. Magával vitt valamennyi vizet az Erő Kútjából és miközben megmártózott a Tudás Medrében, megitta a magával vitt vizet. Az Atya a segítségére sietett, hogy megakadályozza, ám elkésett. Ekkor született meg Abeloth, egy az Erőben és a Sötét Oldalban született aberráció. Ugyanis rá, egyszerű halandóként máshogy hatottak rá ezek a források. Egy undorító lény vált belőle, akinek a karjai 10 centiméteresre elcsökevényesedtek és belőle hosszú csápok tekeregtek mindenhová, szája fültől-fülig ér, benne tűéles fogak sorakoznak, haja akár a szalmaszál, egészen a földig ér. Hatalmas, beesett szemei mélyfeketék, benne egy-egy apró világító pont, mintha egy kút mélyén látnánk egy csillagot. Ráadásul sűrű ködfelhő veszi őt körül. Ő lett a káosz hírnöke.

 

Az Egyetlenek ekkor elhagyták az egykor meghitt otthonukat és ekkor jön képbe egy másik történet. Ez a bolygó, jelenleg az úgynevezett Bendő halmazban van, amely egy fekete lyukak által határolt terület. Csak egyetlen koordinátán lehet bejutni a Bendő halmazba, ott, ahol a fekete lyukak gravitációs ereje pont kiegyenlítődik. A Fiú és a Leány meglátogatta a korábban említett Thuruht kaptárt, amellyel megosztották az ősi tudásukat és felruházták őket az Erővel. Ez az egész Bendő halmazos dolog eddig az Égiek számlájára volt írva, de tudván, hogy az Egyetlenek egykor közéjük tartoztak, illik rájuk a leírás. Egyszer csak megjelentek az égből, akár az istenek. A killikekkel megépítettek két ősi szerkezetet, két ősi űrállomást, amellyel kvázi létrehozták Abeloth börtönét. A Centerpoint Stationnel készítették el magát a halmazt, a Sinkhole Station pedig arra szolgált, hogy Abeloth-ot ott tartsa a bolygón. Miután ez elkészült, az Egyetlenek megfosztották a killikeket a tudástól, amit kaptak, majd visszavonultak a Mortisra.

 

Időről időre azonban Abeloth kiszabadult, amikor az Erő kibillent az egyensúlyából, ez körülbelül száz évente ismétlődött meg, Abeloth kijutott az ismert Galaxisba és ekkor háborúk dúlták végig a Galaxist, ám ekkor a Fiú és a Leány is elhagyta a Mortist, akik közös erővel legyőzték, majd visszazárták őt a börtönébe. Éppen azért, mert az Egyetlenek meghaltak a Mortison, már nem volt senki, aki kordában tartsa Abeloth-ot és az Egyetlenek halála után pedig rengeteg háború tört ki, de ez már szigorúan az EU-ra tartozik.

 

Az Atya annak idején sok mindent mondott, amelyeket magasztos semmitmondásnak tűnhettek, azonban mindegyiknek súlya van. Valami olyasmit is mondott, hogy már nagyon sok mindent megbánt már életében. De vajon még mit? Beszerveztek vajon mást is a családjukba? Talán éppen Talzint? Azt mondta kevesen tudnak még a létezésükről. De vajon kik azok? Talzin meglepően hasonlít az Erő Hordozókra, még ha a képességei más jellegűek is. Darth Maul pontosan a Fiú szavait ismételte meg a Lotho Minoron. Mi folyik itt? Egy valamiben biztos vagyok, a Mortis története még nem zárult le, ha nem is a negyedik évadban, de később még mindenképpen előkerül majd.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi ez nagyon érdekes volt! Kicsit Gyűrűk Urás. :D

 

Az Atya annak idején sok mindent mondott, amelyeket magasztos semmitmondásnak tűnhettek, azonban mindegyiknek súlya van. Valami olyasmit is mondott, hogy már nagyon sok mindent megbánt már életében. De vajon még mit? Beszerveztek vajon mást is a családjukba? Talán éppen Talzint? Azt mondta kevesen tudnak még a létezésükről. De vajon kik azok? Talzin meglepően hasonlít az Erő Hordozókra, még ha a képességei más jellegűek is. Darth Maul pontosan a Fiú szavait ismételte meg a Lotho Minoron. Mi folyik itt? Egy valamiben biztos vagyok, a Mortis története még nem zárult le, ha nem is a negyedik évadban, de később még mindenképpen előkerül majd.

Tényleg jó lenne, ha összekapcsolnák Talzinnal és Maul -lal. Legalább annyiban, hogy Talzin valódi identitását az Overlordoktól nyerte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi ez nagyon érdekes volt! Kicsit Gyűrűk Urás. :D

Igen, a Del Rey könyvkiadónál úgy döntöttek, hogy a harmadik évad nyomán megpróbálnak jobban ráépíteni erre a fantasy irányzatra, amit a TCW honosított meg az SW-ben.

 

Tényleg jó lenne, ha összekapcsolnák Talzinnal és Maul -lal. Legalább annyiban, hogy Talzin valódi identitását az Overlordoktól nyerte.

Talán amikor volt az a halálközeli élménye, amit Werebazs is írt, ekkor lélekben talán kapcsolatba lépett valamilyen úton-módon a Mortisszal. Meg még egy érdekesség, amely ezzel az EU-s történettel egybevág. Azok a misztikus helyszínek, amiket írtam, mind valamilyen vízhez kötődtek. És érdekes módon Talzin pont az Élet Vizével hajtott végre bizonyos varázslatokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze nem akarom továbbra sem az EU többi részét egy kalap alá venni a TCW-vel, ugyanis nekik sokkal nagyobb a szabadságuk ezen a téren és végül is azt hoznak ki a történeteikből, amiket akarnak, mindenesetre elég érdekesnek találom ezeket az összefüggéseket. :) Persze kíváncsian várom merre halad tovább a sorozat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes összefüggések ezek Talzin és a Mortis között. Remélem, a TCW majd megerősíti valamilyen szinten a lentebbi teóriát, főleg mivel ígértek is még ezzel foglalkozó történetet. Ami még nagyobb pozitívum lenne, - bár belátom, erre nem sok esély van -, ha Abeloth-ot is beleszőnék valamilyen formában. Én már a puszta említésével is elégedett lennék. Szépen összekapcsolná és kerek egésszé alakítaná az összes sztorit, ami köthető ehhez a szálhoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes összefüggések ezek Talzin és a Mortis között. Remélem, a TCW majd megerősíti valamilyen szinten a lentebbi teóriát, főleg mivel ígértek is még ezzel foglalkozó történetet. Ami még nagyobb pozitívum lenne, - bár belátom, erre nem sok esély van -, ha Abeloth-ot is beleszőnék valamilyen formában. Én már a puszta említésével is elégedett lennék. Szépen összekapcsolná és kerek egésszé alakítaná az összes sztorit, ami köthető ehhez a szálhoz.

Nekem is tetszene, de szerintem őt kihagyják, mert akkor egy mocskosul nagy cliffhanger lenne az egész Sagában és ezalatt a filmek és a sorozatok összességét értem, ezt pedig biztosan nem fogják meglépni. Már csak azért sem, mert a TCW szeret a saját keretei között mozogni, szinte sosem említenek ilyen komolyabb EU-s dolgot csak úgy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

KisKóka te kész könyvtár vagy :D Ezért szeretem az SW-t, mert annyi sztorit lehet hozzá amennyit akarsz. Érdekes ez az elméleti síkos dolog, bár én inkább azon kezdtem el agyalni, hogy mi van ha a mi saját világunkban is így van? Szellemekre gondolok elsősorban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

KisKóka te kész könyvtár vagy :D Ezért szeretem az SW-t, mert annyi sztorit lehet hozzá amennyit akarsz. Érdekes ez az elméleti síkos dolog, bár én inkább azon kezdtem el agyalni, hogy mi van ha a mi saját világunkban is így van? Szellemekre gondolok elsősorban.

KisKóka... Na köszi szépen. :D Tudom, hogy nem szabad belekeverni a politikát ebbe a fórumba, de pont egy olyan emberről van szó, akit ki nem állhatok. :D Tudom, hogy csak véletlen elírás lehet, bár a "K" betű az én billentyűzetemen egy kicsit messze van az "S"-től.

 

Igen, sajnos sok felesleges információval van tele a fejem, ahelyett, hogy valami érdemlegeset jegyeznék meg. >.< Fene tudja amúgy, hogy a mi világunkban hogy van, én eléggé földhöz ragadott vagyok ezen a téren. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

KisKóka... Na köszi szépen. :D Tudom, hogy nem szabad belekeverni a politikát ebbe a fórumba, de pont egy olyan emberről van szó, akit ki nem állhatok. :D Tudom, hogy csak véletlen elírás lehet, bár a "K" betű az én billentyűzetemen egy kicsit messze van az "S"-től.

 

Igen, sajnos sok felesleges információval van tele a fejem, ahelyett, hogy valami érdemlegeset jegyeznék meg. >.< Fene tudja amúgy, hogy a mi világunkban hogy van, én eléggé földhöz ragadott vagyok ezen a téren. :)

 

Tudod te hogy KisKósa akart lenni :P Csak túl gyorsan írok néha :D

Akkor nem csak te vagy így, ami felesleges én is lazán megjegyzem első hallás/olvasás után, de ha tanulni kell valamit akkor az századszorra se megy :D Ez már OFF, de engem marhára érdekel hogy ez hogy lehet a halál után, meg van e valami. Én hiszek benne legalábbis,

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is tetszene, de szerintem őt kihagyják, mert akkor egy mocskosul nagy cliffhanger lenne az egész Sagában és ezalatt a filmek és a sorozatok összességét értem, ezt pedig biztosan nem fogják meglépni. Már csak azért sem, mert a TCW szeret a saját keretei között mozogni, szinte sosem említenek ilyen komolyabb EU-s dolgot csak úgy.

Igen, sajnos ebben van valami, de remélem, ebben a rendkívüli jelentőséggel bíró szálban a TCW készítői ezúttal kivételt tesznek. Mondjuk, ha ebből indulunk ki, akkor Ahsoka sorsa is el lesz varrva még a sorozatban. :para:

 

KisKóka... Na köszi szépen. :D

:lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eszembe jutott valami. Talán Talzin Anya valójában Aboleth? Csak álcázza magát, vagy ilyenkor máshogy nézett ki.

Ahogy KisKósa már írta, az eddigiek alapján valóban úgy tűnik, hogy Talzin "csupán" egy rendkívüli hatalommal bíró lény, aki ennek ellenére halandó, míg Abeloth, mint tudjuk, több ezer éves, és száműzve él a Bendőben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eszembe jutott valami. Talán Talzin Anya valójában Aboleth? Csak álcázza magát, vagy ilyenkor máshogy nézett ki.

Pontosan, ahogy Sky mondja, Abeloth nem egyenlő Talzinnal.

 

Az viszont lehet, Talzinhogy Abeloth irányítása alatt áll!

Még ha így is van, a TCW-ből biztosan nem fog kiderülni az ilyesmi. Hacsak az EU bele nem magyarázza, de azt is kétlem.

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az viszont lehet, Talzinhogy Abeloth irányítása alatt áll!

Nekem még ez is tetszene, bár a lentebb írtak miatt gyanítom, hogy KisKósának igaza van, és valóban a TCW keretein belül mozognak a készítők még ezen nagy volumenű sztoriszál kapcsán is. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még ha így is van, a TCW-ből biztosan nem fog kiderülni az ilyesmi. Hacsak az EU bele nem magyarázza, de azt is kétlem.

 

Igen ebben van valami.

Most így totál random az előző felvetésem szöges ellentéte merült fel bennem: mi van ha Talzin ponthogy megakarja akadályozni Abeloth kiszababulását! :o Pl volt egy látomása az Erő-hordozók pusztulásáról, és tudja, hogy a Klónok Háborúja és minden amit a Sith-ek a Galaxisban okozhatnak semmi ahhoz képest, amivel Abeloth elszabadulása járna. Ezért aztán arra játszik, hogy összehozza Ventress-t, Obi-Wan-t és Anakin-t, és Maul meg Savage csak arra kellettek, hogy kikényszerítse ezt a "szövetséget"? Hogyha a Fate the of Jedi sorozat írói tényleg annyira együttműködnek a TCW csapattal, akkor lehet, hogy az direkt azért szőtték bele Abeloth-t, hogy ne a nagy semmiből bukkanjon fel hirtelen a TCW-ben...

:lol: Hogy jutnak ilyen ökörségek az eszembe, mikor egy kortyot sem ittam!? :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen ebben van valami.

Most így totál random az előző felvetésem szöges ellentéte merült fel bennem: mi van ha Talzin ponthogy megakarja akadályozni Abeloth kiszababulását! :o Pl volt egy látomása az Erő-hordozók pusztulásáról, és tudja, hogy a Klónok Háborúja és minden amit a Sith-ek a Galaxisban okozhatnak semmi ahhoz képest, amivel Abeloth elszabadulása járna. Ezért aztán arra játszik, hogy összehozza Ventress-t, Obi-Wan-t és Anakin-t, és Maul meg Savage csak arra kellettek, hogy kikényszerítse ezt a "szövetséget"? Hogyha a Fate the of Jedi sorozat írói tényleg annyira együttműködnek a TCW csapattal, akkor lehet, hogy az direkt azért szőtték bele Abeloth-t, hogy ne a nagy semmiből bukkanjon fel hirtelen a TCW-ben...

:lol: Hogy jutnak ilyen ökörségek az eszembe, mikor egy kortyot sem ittam!? :lol:

Nekem ez még ittasan is elég abszurdnak tűnik. >.< Meg merném kockáztatni, hogy Abeloth 100% EU és soha, semmi köze nem lesz a TCW-hez. >.< De ne OFF-oljunk többet, szerintem. :)

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ők hozták fel bennem, és miután megnéztem megint teljesen elvarázsolt. Gyári BD -n nézve egy igazi jó rendszeren el se hiszed mekkora élmény!

Gyér minőségben is elvarázsol, úgyhogy el tudom képzelni milyen lehet. :D Sajnos nekem már csak a magyar szinkronos verzió van meg, amely úgy 75%-ban visszaadja az eredeti hangulatát, egyedül Sam Witwer zsenialitása veszik el benne. :) Még mindig úgy vagyok vele, hogy a sorozat egyik legfontosabb eseménye itt történt. Ugyanaz, mint amit Rex élt meg az Umbarán, hogy a szereplők ez után a kaland után már sosem lesznek ugyanazok...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az is tetszik benne, hogy minden mondat egy rejtvény. Hatalmas súlyuk van, és sokszor bármit jelenthetnek.

Igen, az Atya nagyon szeret rébuszokban beszélni. De érezni rajta, hogy minden, amit mond, annak van valami alapja. Valami, amit már maga is átélt. Például amikor arról beszél, hogy milyen hirtelen kihuny egy szerelmes szív, így mai fejjel nézve, az EU-s háttértörténetből ugrik be az egykori Anya. Szépen ráépítettek mindent.

 

De leginkább Anakin miatt szeretem ezt a trilógiát, főleg a legvégső jelenetet. Anakin a sorozatban gyakorlatilag a felelőtlen ifjú Jedi Lovag szerepén és néhány morcosabb jelenetén kívül mást nem nagyon láthattunk felőle. De itt... Az alkotók annyira eltalálták, hogy valami történt vele. Szinte a szemünk előtt tudatosul benne, hogy ki is ő valójában. És ezek után mintha egy kicsit komolyabb lenne. Az ezt követő három részben például végig elég morcos, valahogy látszik, hogy még foglalkoztatják a történtek. És később is, mintha már nem poénkodna annyit, mint régen. Mondjuk nem is volt olyan kiemelkedő szerepe a negyedik évadban...

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szép példa a harmadik részben az a jelenetsor, amikor az Atya elküldi Anakint, hogy kérdezzen, és megtudja mit kell tennie. Erre megjelenik Qui-Gon "szelleme" aki szinte beküldi a sötét oldal kútjába. Na most ez két okból is érdekes. Egyrészt szerintem Qui-Gon az vagy az Atya, vagy a Fiú volt. Ezt abból gondolom, hogy Anakin kérdésére, miszerint mit kell tennie nem ad konkrét választ. Azt mondja, hogy bízzon a megérzésében és emlékezzen a képzésén tanultakra... Egyértelműen arra sarkallja, hogy ösztönből cselekedjen, nem akar neki egyértelmű útmutatást adni. Ebből számomra az következik, hogy Anakin tesztje is zajlott a Mortison.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.