Ugrás a kommentre

A Mortis világa


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Két kérdés:

 

1: Who the f*ck is Égiek?

2: Xendor csak gondolt egyet és a Mortisra utazott?

1: Dióhéjban annyi, hogy egy rejtély övezte civilizáció tagjai voltak, akiket Építészekként is ismertek, és számos technológiai csodát nekik tulajdonítottak a Galaxisban. Egyébként akadnak, akik az Egyeket az Égiek leszármazottainak tartják. Én sokáig ugyanannak hittem őket... de viszonylag kevés infó akard róluk, én is csak a Wookiee által lettem valamivel okosabb. :)

 

2: Lényegében igen. :D "Valamikor, élete során ellátogatott Mortis-ra." Részletgazdagabb infó erről sem akad.

 

Valóban érdekes de ez még nekem is meredek. :)

Igen, én is csupán érdekességként tettem be. Bár merész húzás az Erő ilyen irányú monumentalitása (pedig elvileg "mindenható"), ebből is látszik, hogy sok potenciál rejlett még ezen szálban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyre inkább azt érzem, hogy számomra üdvözítő, hogy nem bolygatták tovább azt a témakört. :D Bármennyire is kíváncsi lettem volna a kifejtett magyarázatokra, az elcsepegtetett morzsákból arra következtetek, hogy nem nagyon tetszett volna, amit elém tárnak. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyre inkább azt érzem, hogy számomra üdvözítő, hogy nem bolygatták tovább azt a témakört. :D Bármennyire is kíváncsi lettem volna a kifejtett magyarázatokra, az elcsepegtetett morzsákból arra következtetek, hogy nem nagyon tetszett volna, amit elém tárnak. :)

Ez mind EU. Egy morzsa sem volt még abból mit is gondoltak ki a készítők valójában. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1: Dióhéjban annyi, hogy egy rejtély övezte civilizáció tagjai voltak, akiket Építészekként is ismertek, és számos technológiai csodát nekik tulajdonítottak a Galaxisban. Egyébként akadnak, akik az Egyeket az Égiek leszármazottainak tartják. Én sokáig ugyanannak hittem őket... de viszonylag kevés infó akard róluk, én is csak a Wookiee által lettem valamivel okosabb. :)

 

2: Lényegében igen. :D "Valamikor, élete során ellátogatott Mortis-ra." Részletgazdagabb infó erről sem akad.

 

Értem, akkor kb. mint az Első civilizáció az Assassin's Creed-ben. :)

 

Azért érdekes, lehet hogy Xendor odautazásáig látni lehetett a bolygót, csak utánna "rejtették" el?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

És hány ilyen Erőközpontú világ lehet? Mortis, Dagobah, Korriban (bocs, én nem fogom Morabandnak hívni), az élet bölcsője, Dathomir. Basszus, egy bolygó elpusztítása tényleg jelentéktelen amellett, amire az Erő képes. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én igen, mert ami azon a bolygón folyik, az szerintem nem eszközölhető ki anélkül, hogy maga a világ ne legyen átjárva az Erővel olyan nagymértékben, mint a többi hely. Még úgy se, hogy Talzin összelopkodja az élet esszenciáit (amúgy a Nightsistersben is élet vízének nevezik a zöld lét :) ). Zombitámadás, fizikális átalakítás, dolgok megteremtése, Darth Maul újraépítése - utóbbi ráadásul már akkor, amikor az éjnővérek meghaltak és az otthonukat lerombolták. Ráadásul nagyon úgy tűnik, hogy minden lakó Erőérzékenynek születik. Szerintem az a bolygó is valamiféle kapcsolatot ápol az Erővel, mint a Mortis, a Dagobah vagy a Korriban, és az utóbbihoz hasonlóan azt is megrontotta a Sötét Oldal. Az már más kérdés, hogy ez a kapcsolat természetes vagy Talzin és ősei (pl. a holttámasztó vén banya) esszencialopkodós munkálatainak köszönhetően, mondhatni, mesterségesen vált-e azzá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talzin a Zardossán is varázsolt magának egy kardot, szóval ez szerintem nála nem hely specifikus. :) Dathomirt inkább a lakói teszik különlegessé. A zöld lötty is az éjnővérek évszázados műve lehet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, mi köze, nem vagyok misztikus planetoológus. :) De ha a Dagobah lehet tiszta hely, a Mortis seholsincs hely, stb. akkor miért elképzelhetetlen, hogy a Dathomir meg egy olyan világ, amin ez a zöld szmötyi jobban megmarad, ahol minden élőlény Erőérzékenynek születik, és ahol könnyebb olyan sötét praktikákat véghezvinni, mint a zombisereg támasztás, vagy élőlények újraformálása, és Talzin sem véletlen ott vert tanyát. Nem hiszem, hogy pont a hecc kedvéért kötik mindezt Dathomirhoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak az a baj ezzel, hogy semmi és senki nem mondja, hogy Dathomir valamiben is különleges lenne. Ha csak a lakói miatt nem az (az űrben mégse lebeghetnek, valahol lakni kell). Azok meg már tudjuk honnan szerzik az erejüket. A bolygónak ehhez semmi köze. Nekem legalább is semmi ilyen infó nem került tudomásomra sorozatból. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

 

Abból a tetszetős teóriából kiindulva, amit korábban írt valaki, szerintem Dathomir annyiból nem hétköznapi hely, hogy a bolygó egyfajta csomópont lehet az Erőben. Ez magyarázná, hogy Talzin miért csak ott képes igazán kiterjeszteni hatalmát, és nem indul rohamra a Jedik, vagy Sith-ek ellen... a Dathomiron látott képességei alapján egymaga is komolyan beleköphetne az előbb említettek levesébe. Persze lehet, hogy azóta kiderült már valami, amiről nem tudok. Ez az "Erő-lopkodás" pl. nem tudom mi akar lenni, de nem ártana óvatosabban társalogni a 6. évad részeiről, mert szerintem nem én vagyok az egyetlen, aki még nem látta őket végig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

 

Abból a tetszetős teóriából kiindulva, amit korábban írt valaki, szerintem Dathomir annyiból nem hétköznapi hely, hogy a bolygó egyfajta csomópont lehet az Erőben. Ez magyarázná, hogy Talzin miért csak ott képes igazán kiterjeszteni hatalmát, és nem indul rohamra a Jedik, vagy Sith-ek ellen... a Dathomiron látott képességei alapján egymaga is komolyan beleköphetne az előbb említettek levesébe. Persze lehet, hogy azóta kiderült már valami, amiről nem tudok. Ez az "Erő-lopkodás" pl. nem tudom mi akar lenni, de nem ártana óvatosabban társalogni a 6. évad részeiről, mert szerintem nem én vagyok az egyetlen, aki még nem látta őket végig.

 

Hát pedig már pár napja magyar felirat is van mindegyikhez. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

de nem ártana óvatosabban társalogni a 6. évad részeiről, mert szerintem nem én vagyok az egyetlen, aki még nem látta őket végig.

Bizony, kapcsoljatok rá, mert ki lesztek tagadva!

Hát van erre mentség?! :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

 

Abból a tetszetős teóriából kiindulva, amit korábban írt valaki, szerintem Dathomir annyiból nem hétköznapi hely, hogy a bolygó egyfajta csomópont lehet az Erőben. Ez magyarázná, hogy Talzin miért csak ott képes igazán kiterjeszteni hatalmát, és nem indul rohamra a Jedik, vagy Sith-ek ellen... a Dathomiron látott képességei alapján egymaga is komolyan beleköphetne az előbb említettek levesébe. Persze lehet, hogy azóta kiderült már valami, amiről nem tudok. Ez az "Erő-lopkodás" pl. nem tudom mi akar lenni, de nem ártana óvatosabban társalogni a 6. évad részeiről, mert szerintem nem én vagyok az egyetlen, aki még nem látta őket végig.

Jogos, bocsi, de úgy hozzászokott már az ember, hogy nagyjából egy héttel a megjelenés után már többségében mindenki látta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 évvel később...

Másrészt a Fiú azzal tölti a második epizódot, hogy meg akarja ölni az Atyát, aztán a harmadik epizód végén kiderül, hogy ha az Atya meghal, a Fiú elveszti a hatalmát? Most akkor mi van? Jó, okoskodhatunk úgy, hogy a Fiú nem tudott erről, de akkor meg miért esett kétségbe, mikor az Atya ledöfte magát?

A Fiú tudhatott a dologról, viszont az kellett, hogy ő tegye meg. A párbeszéd is erre utalhat:

 

- No! What have you done? It did not have to be this way.

- Yes, my child, it did. You and I are tied together, runs through me. This way, I take your power.

- Please, don't die.

 

És mi van azzal, hogy elvileg csak a Tőrrel lehet megölni az Egyeket, aztán Anakin-nak valahogy mégis sikerült fénykarddal ledöfnie a Fiút?

Akkor már a Fiúnak nem sok ereje maradt, úgy szállt el a hatalma mint az apja életereje. Ezért tudta leszúrni Anakin.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez szép és jó, sőt én még magam is úgy vélem ez a magyarázat, de mivel konkrétan semmi nincs kimondva csak teória marad. Ezek pedig elég fontos dolgok ahhoz, hogy ne a nézőnek kelljen halovány utalásokból összeállítania magának egy magyarázatot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valóban. A Mortis egy olyan szál aminek szinte minden másodperce metaforikus. Ráadásul mindjárt több jelentése is lehet. :D Ember legyen a talpán aki el tudja dönteni melyik az helyes elgondolás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 10 hónappal később...

Tegnap úgy döntöttem, hogy az ep8-ra hangolódás jegyében megnézem a TCW Erővel foglalkozó részeit. Tegnapra jutott a Mortis szál, ma jön a Yodás szál.

Ezzel a szállal kapcsolatban két érdekesség jutott eszembe a megtekintése közben. Az egyik, hogy az Atya azt mondja, ők se nem Jedik, se nem Sith-ek, sokkal többek annál. Ez egybevág azzal, amit az első trailerben hallhattunk, vagyis a Világosságon, a Sötétségen és az Egyensúlyon túl sokkal több van.

A másik, hogy az Atyának is megvolt a maga értelmezése a Kiválasztott próféciájára. Mi van, ha ez nem is igazán Jedi prófécia (hiszen az Atya nem Jedi), hanem valami sokkal tágabb dolog, csak elég homályos ahhoz, hogy mindenki a saját hitére formálva értelmezze. A Jedik úgy képzelték, hogy a Kiválasztott elpusztítja a Sith-et, ezzel Egyensúlyt teremt. Az Atya úgy értelmezte, hogy a Kiválasztott a helyére áll, és kordában tartva a gyermekeit Egyensúlyban tartja az Erőt Mortison (ami nyilvánvalóan hatással van a Galaxisra). És ez is remekül reflektál a traileres szövegre, ráadásul Yodára is, aki ugye felveti, hogy a próféciát talán rosszul értelmezik.

 

Az az érzésem, hogy ez a Mortis szál is új megvilágításba fog kerülni az ep8 után.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...

Sziasztok!

Lehet, hogy hülyeséget írok (új vagyok még kérlek nézzétek el), de lenne pár kérdésem ha valaki megszánna.

1., Miért tartanak ott egy kardot? Elvégre el vannak zárva a külvilágtól tehát legfeljebb egymás ellen használhatják. Esetleg egy aféle végső megoldás lett volna ha már nincs más lehetőség?

2., Ugye ezen a bolygón a növények éjszaka elhalnak (kivéve a fákat azokkal nem tudom mi történt), nappal pedig újjáélednak. Mikor van idejük megnőni? 

3., (ez már tényleg a vicc kategória) Szerintetek mit csináltak a Mortison? Szép világ, de előbb utóbb mindent meg lehet unni, főleg ha évezredekig be vagy zárva oda.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 perccel korábban, Dart Kaya írta:

Sziasztok!

Szia! Bár már rég láttam a Mortis szálat, azért most gyorsan fejből megpróbálok válaszolni. :D 

22 perccel korábban, Dart Kaya írta:

1., Miért tartanak ott egy kardot? Elvégre el vannak zárva a külvilágtól tehát legfeljebb egymás ellen használhatják. Esetleg egy aféle végső megoldás lett volna ha már nincs más lehetőség?

Sokat nem tudunk a hely múltjáról, lehet, hogy régen kellett valamiért. :) 

22 perccel korábban, Dart Kaya írta:

2., Ugye ezen a bolygón a növények éjszaka elhalnak (kivéve a fákat azokkal nem tudom mi történt), nappal pedig újjáélednak. Mikor van idejük megnőni? 

Szerintem úgy "nőnek meg" ahogy elszáradnak. Mintha ez benne is lenne az egyik részben. Ez egy misztikus világ, és mint ilyenbe az teljesen belefér, hogy egyik pillanatról a másikra kivirágzik egy növény. :) 

22 perccel korábban, Dart Kaya írta:

3., (ez már tényleg a vicc kategória) Szerintetek mit csináltak a Mortison? Szép világ, de előbb utóbb mindent meg lehet unni, főleg ha évezredekig be vagy zárva oda.

Azon a szinten amit az Atya a Fiú és a Lány képviselt az Erőben, szerintem a lehetőségek tárháza végtelen. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2017. 12. 12. - 12:11, Dzséjt írta:

Ez egybevág azzal, amit az első trailerben hallhattunk, vagyis a Világosságon, a Sötétségen és az Egyensúlyon túl sokkal több van.

Utóbbi két TLJ megtekintésem szinkronos volt. Ez a "...it's so much bigger" elhangzik egyáltalán a filmben vagy kivágták? Ha igen akkor ez a rész nem került a 14 jelenet közé,ha jól emlékszem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 évvel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.