Ugrás a kommentre

A Mortis világa


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Nem hiszem, hogy Maul lenne a Fiú. Logikailag nem sok értelme. A 3 Erő-hordozó meghalt a Mortison, ahogy Maul felbukkanása is egybevág a verembe lezuhant Sith történetével. Nem értem, hogy jön a képbe a Fiú? Az nem kizárt, hogy Maul (akár Talzin révén) kapcsolatban áll/állt a Fiúval, de az, hogy ők ketten ugyanazon személy, nekem kissé meredek. :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudom Ody, hogy téged nem különösebben érdekel az EU (egyébként engem sem) de a Fate of the Jedi sorozatban már bemutatták az Anyát (Abeloth), és mivel állítólag az írók együtt működtek a TCW csapatával, nem valószínű, hogy olyasmit írtak, amit két évaddal később retconolnának a TCW-ben. Arra gondolni sem akarok, hogy esetleg Talzin Abeloth-nak dolgozik, (nálam ez, akármilyen jól is tálalnák bőven megérné, hogy cancel-t nyomjak a sorozatra), de Kiskósa megjegyzése, miszerint Talzin csak szítja itt a káoszt, ijesztően valószínűvé teszi ezt.

 

Annyiban kétségkívül helyes az okfejtésed, hogy Talzin az EU szerint is kapcsolatba került az Erő-hordozókkal és "megvilágosult", egy halálközeli élmény során, így szerezte a varázsereje és tudása nagy részét.

 

Azt kétlem, hogy Maul lenne a Fiú, inkább azt mondanám, hogy Maul-ból is volt egy kicsi a Fiú-ban. Az egyik Mortis-os kommentárban Filoni mintha mondta is volna, hogy miközben Witwer-rel beszélt a Fiú karakteréről szóba került, hogy úgy kéne előadni, hogy az összes Sith-ből legyen benne valamennyi, hiszen ő maga a megtestesült Sötét Oldal. Ezért volt az a Sidious-os beütés is az "Altar of Mortis"-ban, miközben Anakin-t győzködte.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem meg az lenne a legjobb hogyha Abeloth inkább kimaradna az egész TCW-ből. Már az Egyeket is soknak érzem egy ilyen komoly(-nak szánt) sorozatban (egy képregényben még elmennének, de itt...), nem kell belemenni még Abelothba is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudom Ody, hogy téged nem különösebben érdekel az EU (egyébként engem sem) de a Fate of the Jedi sorozatban már bemutatták az Anyát (Abeloth), és mivel állítólag az írók együtt működtek a TCW csapatával, nem valószínű, hogy olyasmit írtak, amit két évaddal később retconolnának a TCW-ben. Arra gondolni sem akarok, hogy esetleg Talzin Abeloth-nak dolgozik, (nálam ez, akármilyen jól is tálalnák bőven megérné, hogy cancel-t nyomjak a sorozatra), de Kiskósa megjegyzése, miszerint Talzin csak szítja itt a káoszt, ijesztően valószínűvé teszi ezt.

Az EU-t direkt nem kevertem ide, persze elmélkedni mindenképp érdemes rajta. Az nem tudom, mennyire megbízható infó, hogy a TCW-sek és a FotJ írói összedolgoztak volna, de nem tartom valószínűnek, hogy Abeloth-ot behoznák a TCW-be. Tudtommal ekkor a fekete lyuk börtönében pihen, ahonnan egy ideig nem jut ki. Másrészről eddig nem volt példa rá, hogy egy ilyen komplex, érákon átívelő elemet behoztak volna a sorozatba, pár rész kedvéért. A TCW-re jellemző, hogy a saját keretein belül mozog, esetleg felbukkannak benne későbbi ismerősök, vagy EU-ban népszerűvé vált fajok/bolygók. Egyedüli kivétel Maul visszahozása, ami alaposan átírta az Ep1 végét.

 

Nem tudom, Talzinnal mi a terve a készítőknek, de az eddigiek alapján a TCW legmisztikusabb karakterét sikerült összehozniuk. Nem kell, hogy feltétlen köze legyen Abeloth-hoz, de remélem nem alacsonyítják le egy szimpla, hataloméhes és ármánykodó boszorkára.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én csak azt mondom, hogy a vizuális hasonlóságok, még nem feltétlenül jelentenek közvetlen kapcsolatot. Egyszerűen csak a misztikusságot akarják kifejezni mindkét esetben a készítők és szerintem akaratlanul is hasonló módszerekhez nyúlnak. Nekem ez kicsit olyan (eléggé leegyszerűsítve), hogy a Tresspass és a Friend in Need is hasonló környezetben játszódott, mégsem várja senki, hogy a következő évadokban a Talzok megütköznének/szövetségre lépnének a mandalóriakkal.

A TCW ilyen szintű komplexitást nem igazán mutatott eddig.

Lehet, hogy véletlen az egész, de ahhoz képest számomra ezek elég direkt dolgok. A komplexitás terén pedig szerintem nincs igazad, mert a Mortis trilógia önmagában is annyira komplex, hogy igazából átlátni is nehéz mi miért van ott.

 

Nem hiszem, hogy Maul lenne a Fiú. Logikailag nem sok értelme. A 3 Erő-hordozó meghalt a Mortison, ahogy Maul felbukkanása is egybevág a verembe lezuhant Sith történetével. Nem értem, hogy jön a képbe a Fiú? Az nem kizárt, hogy Maul (akár Talzin révén) kapcsolatban áll/állt a Fiúval, de az, hogy ők ketten ugyanazon személy, nekem kissé meredek. :peace:

Én csak vicceltem ezzel a Maul=Fiú dologgal. Ott is volt a smiley. Nyilvánvalóan az igazi Maullal van dolgunk.

 

Annyiban kétségkívül helyes az okfejtésed, hogy Talzin az EU szerint is kapcsolatba került az Erő-hordozókkal és "megvilágosult", egy halálközeli élmény során, így szerezte a varázsereje és tudása nagy részét.

Ez jó is lenne magyarázatnak, de az a baj vele, hogy kicsit vékony. Kellene még oda valami konkrétum, miként is történt ez?

 

Nem tudom, Talzinnal mi a terve a készítőknek, de az eddigiek alapján a TCW legmisztikusabb karakterét sikerült összehozniuk. Nem kell, hogy feltétlen köze legyen Abeloth-hoz, de remélem nem alacsonyítják le egy szimpla, hataloméhes és ármánykodó boszorkára.

Talzinnak van valami célja, vezérli valami, ezt a hülye is láthatja. Remélem az ötödik évadban választ kapunk a kérdésre. Egyébként remek karakter, épp a titokzatossága teszi azzá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez jó is lenne magyarázatnak, de az a baj vele, hogy kicsit vékony. Kellene még oda valami konkrétum, miként is történt ez?

Első gyermekénél majdnem belehalt a szülésbe és volt egy ilyen halálközeli élménye. Elvileg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Értem. Ez tényleg vékony így. Egy ilyen halálközeli élménytől nem lesz valaki annyira hatalmas mint Talzin.

 

Gondolom nem szállt agyába minden infó az élmény során, hanem lehet elmondták neki hogy hol találhat meg infókat amivel képezheti magát. Én legalábbis így képzelem el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondolom nem szállt agyába minden infó az élmény során, hanem lehet elmondták neki hogy hol találhat meg infókat amivel képezheti magát. Én legalábbis így képzelem el.

 

De miért mondták volna el neki?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt fejtsd ki bővebben. :D

 

Fiú testesíti meg a Sötét oldalt ugye, aki a TCW-ben is ki akart szabadulni a Galaxisba hogy elhozza a sötétséget (bocs ha rosszul emlékszem), lehet Talzinnal is megosztotta korábban a terveit, aki éppen ezen megvalósításán dolgozik. Nem tudom mennyire érthető. Maul-t is miért hozta vissza vajon?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen így már értem, és tetszik is az ötlet. Tehát felhasználta Talzint a céljaihoz? Akkor már korábban is ki akart jutni Mortis -ból.

 

Szerintem lehetséges hogy felakarta. Kell valami nagy célnak lennie, már csak Maul feltámasztása is ezt kívánja. Remélem kiderül és nem az EU írókra hagyják ezt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Christian Taylor a Mortis trilógia írója azt mondta egy interjúban, hogy pontosan tudják Filonival, hogy mi Mortis és azok a lények. Direkt úgy mutatták be őket, hogy ne legyenek egyértelműek a dolgok. Éppen ezért biztos, hogy még lesz szó erről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Christian Taylor a Mortis trilógia írója azt mondta egy interjúban, hogy pontosan tudják Filonival, hogy mi Mortis és azok a lények. Direkt úgy mutatták be őket, hogy ne legyenek egyértelműek a dolgok. Éppen ezért biztos, hogy még lesz szó erről.

 

Hát nagyon remélem hogy kiderül minden :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Christian Taylor a Mortis trilógia írója azt mondta egy interjúban, hogy pontosan tudják Filonival, hogy mi Mortis és azok a lények. Direkt úgy mutatták be őket, hogy ne legyenek egyértelműek a dolgok. Éppen ezért biztos, hogy még lesz szó erről.

 

Én nagyon csodálkoznék, ha visszatérnének a Mortis-i dolgokra. Az, hogy direkt így mutatták be az világos, de azt hittem hogy pont az a célja, hogy mindenkinek mást jelentsen.

Várható lenne egy kis szájbarágás/kivezetés? Idegen lenne az a szokásaiktól. ;)

Én azon sem csodálkoznék, ha Talzin sem térne már vissza. -ha már szóba jött itt-

Mert Maul visszahozásának nem célja van, hanem Maul visszahozása volt a cél! :lol:

De úgy is mondhatnám az eddigiek alapján olybá tűnik az alkotók szeretnek belefeledkezni a vágyaikba és magyarázatra már nem futja..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De úgy is mondhatnám az eddigiek alapján olybá tűnik az alkotók szeretnek belefeledkezni a vágyaikba és magyarázatra már nem futja..

Na igen, ebben teljes mértékben igazad van. Azért én remélem, hogy még látjuk a Mortist, még ha nem is volt ez a kedvenc TCW-s történetszálam. Talzin szerintem is nagyon jó szereplő, és egyenlőre a céljai elég homályosak. Nem olyan elképzelhetetlen, hogy a Fiúhoz van valami köze.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem arról volt szó, hogy lesz még Mortis?

Filoni azt nyilatkozta, hogy lesz még Mortis-szerű epizód. Hogy ez konkrétan a Mortis szál továbbvitelét, vagy egy hasonló, de új sztori behozatalát jelenti, az nem tiszta.

De emlékeim szerint arról is szó volt, hogy lesz még szó a Mortisi eseményekről. Talán Yodával vitatja meg a dolgot a 3 érintett Jedi.

Kizártnak tartom, hogy Mortist és Talzint ennyiben hagynák, túl nagy volumenű elemek ahhoz a sorozat keretein belül, ráadásul a legnagyobb potenciált is ebben szálban látom.

Én még bízom benne, hogy Maul túlélését legalább halvány utalásokkal megmagyarázzák. Nagyon nem lenne fair, ha csak annyiból állna a "feltámasztás", hogy a képünkbe tolják az őrült pók-Mault, akit a bosszúvágy tartott életben, érjük be ennyivel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a "Mortis szerű" utalhat egyszerűen a misztikumra, fantasy elemekre, nem feltétlenül magára a trilógiára. Nem kizárt, hogy Filoni tényleg a Talzinos epizódokra gondolt, mert amikor ezt nyilatkozta, azt a 4. évadra vonatkozóan tette.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 6 hónappal később...

Nos akkor, megnéztem a három Mortis epizódot, és amit a Ghost of Mortis topikjában felvetettem, most még inkább meggyőződésemé vált. Azaz Qui-Gon Jinn szelleme tűnt fel ezen a helyen, ahol - mivel ez az Erő egy csomópontja vagy mi a fene - könnyebben tudott manifesztálódni valaki előtt, akihez kötődik. Korábban mondjuk homlokegyenest mást gondoltam, de ez megcáfolódni látszik.

Először is, Qui-Gon szelleme az egyetlen, ami nem destruktív. Shmi és felnőtt Ahsoka csak olyat mond, ami belemar Anakinba és Ahsokába, ellenben Qui-Gon tanácsokat ad és magyarázatokkal szolgál. Elmondja, mi a hely, ráadásul a családra külön hivatkozik (ez utóbbi persze lehet a megtévesztés része). Azonban amikor Obi-Wan kételkedni kezd önmagában és Anakinban, ez a szellem a többiekkel ellentétben nem lovagolja meg eme negatív érzést, ébresztve további kétségeket, mi több, dühöt Obi-Wanban. Shmi és felnőtt Ahsoka ellenben azonnal rákapnak a kétségek szavára és ingerlik áldozataikat.

Érdemes azt is megfigyelni, hogy amikor Ahsoka számára megjelenik öreg önmaga, nem látja Obi-Want. Ellenben Qui-Gon megjelenésekor végig látható Ahsoka. Mindkét esetben azzal indít a jelenet, hogy az egyikük odanéz, ahol a másikuk van. Obi-Wan természetesen látja Ahsokát, Ahsoka ugyanezen jelenetében nem látható Obi-Wan. Vagyis a két jelenés nem ugyanaz, Obi-Wan ébren, valóban megéli Qui-Gon megjelenését, Ahsoka viszont csak fejben, álomban látja a Fiút.

És ugyanez érvényes a jelenések eltűnésére. Ahsoka és Anakin esetében Shmi és idős Tano igen erőteljesen, agresszíven tűnnek el. Az idős torgutát felemésztik a lángok, Shmi - azon kívül, hogy felvillan a Fiú démon teste - villanások keretében merül el a sötétségben. Qui-Gon azonban nyugodt körülmények között hagyja ott Obi-Want.

Ildomos még azt is megjegyezni, hogy a Ghost of Mortisban, amikor az Atya szavai szerint Anakint az Erő vezeti, csak Qui-Gon jelent meg. És ekkor sem mutatta a türelmetlenség, az agresszivitás jeleit, nem ugrott rá Anakin kétségeire, hogy felkorbácsolja őket - pedig ezen a ponton, mivel a Fiú célja pont az volt, hogy a Sötét Oldalra csalja, érdemes lett volna. Egyszerűen csak tanácsokkal látja el.

Egyszóval Qui-Gon mindkét megjelenése teljesen elüt a Fiú két próbálkozásától. A szellem pontosan úgy viselkedik, mint Qui-Gon Jinn, míg Shmi és idős Ahsoka elüt valódi önmaguktól.

 

Ami pedig az Atya utalását illeti, ő mindössze Shmi-ről beszél, egy szóval sem mondja, hogy a másik két jelenés is hozzá köthető.

 

Amúgy, az Overlords számomra azt is bizonyítja, hogy Anakin a legerősebb Erőhasználó a Galaxisban. Egy dolog, hogy Talzin füsté tud válni a lézernyalábok előtt, meg a semmiből teremt poharakat, na de aki a vele minimum egyenlő hatalmú Fiút és Lányt kényszeríti térdre, az még nála is jóval hatalmasabb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami pedig az Atya utalását illeti, ő mindössze Shmi-ről beszél, egy szóval sem mondja, hogy a másik két jelenés is hozzá köthető.

Ne mondja, mert miért mondaná? Nem kérdezte tőle senki. :D Érdekes amit írtál, megfontolandó újra átrágni a dolgot. Egyszerűen annyira szimbolikus az egész szál, tele rejtett tartalmakkal, hogy nehéz kibogozni ki-kicsoda és mit miért tesz. Anno számomra egyértelmű volt, hogy az Atya szavai a jelenések egészére vonatkoznak, hisz Anakin kérdését a többiek is ugyanúgy feltehették volna. Plusz érdekesség, hogy Qui-Gon feltűnése egy olyan eseménysorban van benne, ami jól magyarázható az Atya szavaival. Ráadásul Qui-Gon szövegének nincs is sok értelme, hisz amiket kérdez Obitól azt maga is tudhatná. Ha az EPII -ben érzékelte Anakint, akkor gondolom azóta figyelemmel is tudja követni valamilyen formában. Ráadásul az se világos, hogy miért küldi be Anakint a Ghost of Mortis -ban a sötét oldal kútjába? Plusz miért mondja, hogy ne ölje meg a Fiút?? Ez nekem így nem kerek.

 

De nézzük meg a párbeszédet:

 

"- Elmondhatom neked, amit én hiszek. Úgy hiszem, te vagy az, aki egyensúlyt hoz az Erőbe, és szembe kell majd nézned a démonaiddal, hogy megmenthesd az univerzumot.

- És mi van ezzel a sötét teremtménnyel? Elmenjek, vagy itt maradjak, hogy megöljem?

- Egyiket se tedd. Láss mélyebbre. Akkor találhatsz más megoldást.

- Nem értem.

- Innen nem messze van egy hely amit átjár az Erő sötét oldala. Oda kell menned.

- És pusztítsam el a Fiút?

- Emlékezz, mit tanultál Anakin. Bízz a megérzéseidben."

 

Tehát se ne menjen el, se ne ölje meg. Akkor??? Üljön le vele kártyázni? :) Anakin végül is a megérzésére hallgatott. A sötét oldalra állt. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.