Ugrás a kommentre

Sport


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

BL:

 

Ez a megnyitó olyan semmilyen volt és néhol még kicsit összeszedetlennek is tűnt nekem, hogy nem mondanám, hogy jól kezdődött a döntő. Előrebocsátva én nem szurkoltam egyik csapatnak se, csak a jó futballnak (ahogy Puskás Ferenc mondta annak idején), de számomra szimpatikusabb volt a Dortmund. Egyrészt, mert ilyen helyzetekbe sokszor az esélytelenebb oldalára áll az ember, másrészt mert kis költségvetésből (persze a sztárklubokhoz mérve) gazdálkodva, szépen fokozatosan jutottak el idáig, évről évre mindig egyel előrébb lépve!

Az első félidő elég visszafogottra sikeredett, nem nagyon bírtak egymással a csapatok. Mezőnyben talán a Dortmund volt fölényben, de helyzetek sikerült kidolgozni itt is ott is. A lehetőségek limitáltsága okán, már ekkor sejtettem, hogy a helyzetkihasználás fog dönteni, ami a Bayern-nek a vesztét okozta a tavalyi döntőben. Itt úgy éreztem inkább még felmérik egymást a csapatok, szokják a környezetet. Robbennek voltak komolyabb sanszai, de ekkor még úgy tűnt, hogy megint negatív hős lesz.

A második játékrészben aztán beindult az igazi játék és megérte megvárni ezt, ugyanis innentől kezdve annyira felpörgött a mérkőzés, hogy alig maradtak üresjáratok benne. A Bayern vezető góljánál remekül mattolták a szellősen és megjegyzem elég bután védekező dortmundi védelmet. Hárman mentek ki Ribery-re, ezek után törvényszerű volt, hogy bent nem lesz elég ember, de a bajorok ezt tanári módon fejezték be! A Dortmund viszont nem adta fel és tovább küzdött! A büntető szerintem jogos volt, tényleg eltalálta a védő a támadót és a bíró pont abban a látószögben állt, ahonnan remekül meg tudta ítélni ezt. Nagyon örültem, hogy berúgták a tizenegyest, mert így gyakorlatilag egy új meccs kezdődött. A továbbiakban azonban már nem tudott a Dortmund érdemi nyomást helyezni Neuer kapujára. Voltak még helyzeteik, de a mérkőzés hajrájában egyértelműen a Bayern dominált, és Robben nagyon okos góljával meg is nyerték a meccset, megérdemelten! Azért, mert a végére a Dortmund egy kicsit kiengedett és itt egyértelműen jobban játszott a bajor csapat, ezért mondom, hogy megérdemelték.

Összességében azért kiegyenlített meccs volt, de végig azt éreztem, hogy a Bayern kezében volt a találkozót (talán leszámítva az első 20 percet). A Dortmund büszke lehet magára, mert egyáltalán nem mondanám esélytelennek őket, a játékuk alapján, ha még egyszer játszanának és nagyon nagy dolog, hogy idáig jutottak. Ribery nekem egész mérkőzésen (már ezt megelőzően is) eléggé ellenszenves volt, Jürgen Klopp-ban viszont új kedvencet találtam, nagyon szimpatikus edzőnek tartom. Sajnálom Heynckest, de nagyon megnézném ezt a Bayernt, ami szerintem jelenleg a világ legjobb csapata, de Guardiolával ők lehetnek a következő évek Barcelonája... az alapanyag megvan hozzá. innen már a mester kezében van minden!

Jó döntő volt, kíváncsi leszek majd az Európai Szuperkupa döntőjében a Mourinho - Guardiola csatára. :cool:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár a nagy részében nem történt semmi a monacói futamon, ennek ellenére nekem tetszett. :) A kiesések legalább látványosak voltak, és Perez is szépeket előzött (kár hogy a végén kiesett :( ).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

F1:

 

Akármennyire szeretem Monaco-t és ezt az egész nagydíjat, ezt a versenyt nem tudtam igazán élvezni. Tényleg a kedvenc pályám, elsősorban a környezet és a körítés miatt, illetve személyes kötődésem révén is (egyszer volt szerencsém meglátogatni), viszont ezen a futamon szerintem kiütköztek a jelenlegi sorozat problémái és az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy a pálya karakterisztikájából adódó nehézségek is, amik összességében nem egy izgalmas verseny szolgáltattak ezúttal számomra...

Ez a vonatozás, ami itt java részben ment, tényleg olyan volt, mint a NASCAR-ban (amit éppen ezért nem is tartok izgalmasnak és nem tudok lelkesedni iránta). Voltak kisebb akciók, próbálkozások, de összességében itt igazán akkor állhatott volna be valami változás az elejében, ha valaki hibázik egy nagyot! A középmezőnyben és hátsó pontszerző helyeken láthattunk előzéseket, Perez pl. nagyon tökös volt, tisztelem is érte különösképpen, mint ahogy Sutilt is, de az igazán elől levők (helyzetükből logikusan) nem kockáztattak és nem mentek bele komolyabb próbálkozásokba. Ezt elsősorban Hamiltonnál hiányoltam, sok helyzete neki sem volt, de a La Rascasse étteremnél lévő kanyarban, amikor egyszer bement Webber mellé, ott a régi Hamilton szerintem betolta volna a célegyenes ráfordítóig (bár nem voltam a helyébe így relevánsan nem tudom megítélni, csak én így éreztem). Nem akarok visszamenni a gumikérdésig, ami ezt a versenyt is azért nagyban meghatározta, erről a véleményemet már egyszer leírtam itt. Annyit tennék még hozzá, hogy Michelisz Norbi felvezetőben elmondott szavaival maximálisan egyetértek!

Hamilton elég balszerencsés volt itt, talán ez a legjobb szó erre. Ő nem tehetett róla, a csapat sem hibázott, egyszerűen sajnos ilyen szerencsétlenül alakult a helyzet, ez benne van. Legalább Raikkonen-en és Alonsón hozott pontokat. Rosbergnek viszont nagyon örülök, jó hogy a Mercedes is tudott végre nyerni egy futamot és úgy gondolom, hogy Rosberg ezt az egész hétvége tükrében nagyon megérdemelte!

A Mercedes botrányról az a véleményem, hogy nagyon sportszerűtlen dolog volt! Nekik szurkolok (elsősorban Hamilton miatt), de ez nem volt fair a többi csapattal szemben és meg tudom érteni a felháborodásukat...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megvan Neymar következő klubja, az FC Barcelona! Kíváncsi leszek rá, de meglepődnék, ha ténylegesen beváltaná a hozzá fűzött reményeket, egyébként szerintem a lehetőségek közül jól választott, de erre majd csak az idő adhatja meg a választ...

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Osztom a véleményeket, hogy a monacoi futam bűn rossz volt, és ezt nagyon sajnálom. Ezt így sok mindennek lehet nevezni, de sportnak nem. Plusz a ráadás, hogy a legnézettebb futamról van szó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megvan Neymar következő klubja, az FC Barcelona! Kíváncsi leszek rá, de meglepődnék, ha ténylegesen beváltaná a hozzá fűzött reményeket, egyébként szerintem a lehetőségek közül jól választott, de erre majd csak az idő adhatja meg a választ...

 

Személy szerint én is nagyon örülök neki

Barça drukkerként remélem hogy beváltja a reményeket...

Ha beilleszkedik akkor Messivel együtt félelmetes párost alkotnak majd.

Már csak a védelmet kéne valahogy megoldani...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nem tudom, szerintem a Bárka körömpasszokra épített játékába nem igazán illik be egy ilyen "végigcselezem a pályát" játékos, arról nem is beszélve, hogy elől már van pont elég klasszisa a katalánoknak. Csak nehogy kispadra kerüljön, mert az rendesen megakaszthatja a karrierjét

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azért gondolom, hogy Neymar jól választott, mert azt már korábban is leírtam, hogy szerintem a brazil bajnoksághoz stílusában a spanyol passzol a legjobban. Neymar eddig ott bizonyított, így feltételezhetőleg egy ahhoz hasonló környezetben lenne a legproduktívabb. Itt két lehetősége volt, mint kiderült mindkét sztárgárda hasonló ajánlattal próbálkozott, így Neymar választhatta ki, hogy hova akar menni. A Real-ban nem lenne reális sansza, tekintve, hogy ahol játszik a bal oldalon Ronaldo az első számú ember (aki játszott 6-7 éve jobb oldalon, de annak már nagyon régen és a Realba mindig is ez volt a posztja, itt sokkal jobban teljesített). Mondták, hogy el fog majd igazolni, de én erre nem látok jelenleg esélyt, szerintem még megvárja az új edzőt és vele próbálkoznak egy nagy futással. Nem tudni még mi lesz pontosan jövőre a Madriddal, a katalánoknál egy bevált, stabil rendszer várja és sokkal állandóbb környezet, mint a galaktikusoknál. Továbbá, a Barcelonába a bal szélen nem tudok olyan nevet mondani, akit ne vennék ki Neymar elől. Ott a támadósorban úgy is várhatóak változások (Sanchez valószínűleg megy az Inter-be) szerintem lesz helye a brazilnak. Neymar nagyon technikás játékos ki tudja alakítani magának a helyzeteket, aki emellett kitűnő befejező is és a kapu előtt is feltalálja magát! De(!) passzolni, játékot szervezni nem nagyon tud, nem az az igazi playmaker. Ebben a diszciplínában viszont talán a világ két legjobbja játszik a katalánoknál (Xavi + Iniesta). Nehezen tudom elképzelni, hogy Neymar-ból akkora csillag lesz, mint amekkorára tartják, vagy amekkora sztár volt Brazíliába. Egyrészt meg kell szoknia az európai futballt és ezt a sorozatterhelést, ami itt van, másrészt pedig úgy gondolom, hogy Messi elhomályosíthatja és korlátozhatja a fejlődésben. Az elmúlt évtized közepén is két nagy ász játszott együtt náluk a primetime Ronaldinho és a még csak fiatal tehetségként szárnyait bontogató Messi. Néhány évvel után Ronaldinho kicsit visszább esett és volt egy olyan project player a roster-ben, akit egyből be tudtak dobni a helyére Messi személyében. A Barcelona nagy aranylabdás csillagai is mind egy idő után leáldoztak Rivaldo és Ronaldinho után lehet ez fog történni Messi-vel is, ha igen és Neymar tud addig annyit fejlődni és idomulni az itteni viszonyokhoz, akkor átveheti majd az argentin helyét a csapat élén. Ehhez nagyon sok mindennek kell klappolni, szerintem valószínűbb, hogy Robinho sorsára jut, akibe sokkal több volt, mint amit sikerült megmutatnia... Eddig nem nagyon érdekelt a spanyol bajnokság, de jövőre lehet jobban követem majd.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Realnak megint fel van adva a lecke. Mi lesz velük a következő szezonban. :para:

Lewandowski és Gareth Bale szenzációs igazolás lenne, támadó játék jelentősen feljavulna.

Hátvédet kéne még vásárolni, középpálya rendben van..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na ma is mutattak nekem valami újat.

Pl a fejére erősített kamerás bíróról még nem hallottam, de már alkalmazzák egyes helyeken.

USA-ban meg a 11-es rúgásokat formálták meg, hogy fél pálya környékén megpróbálja a játékos rávezetni a kapusra a labdát, és vagy belövi vagy nem.

De emellett még számos érdekes újítás és ötlet van a cikkben, ami nagyon is jó lenne, sőt... Izgalmasabb lenne a foci!

http://www.origo.hu/sport/focivilag/20130516-azonnal-atformalhatnank-a-focit.html

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az egyetlen komolyabb baj a színészkedéssel van. Ezt viszont meg lehetne oldani azzal, hogyha valaki miatt megáll a játék, akkor annak a játékosnak le kellene mennie a pályáról és nem jöhetne vissza mondjuk pl. csak 2 perc múlva, vagy mondjuk a 2 játékmegállást kellene várnia, mire visszajöhet.

Viszont az a B-VB nem lenne egy rossz ötlet, szívesen látnám a magyar csapatot a kijutáson kívül másért is játszani

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nabo: ahogy olvasom, Békéscsaba hajszálakkal maradt le az Nb1-ről idén is...

Már megszoktam. De a tavaszi teljesítményünk alapján sajnos nem is érdemelnénk meg, hiába hajtottak a fiúk a végén.

De végülis számomra mindegy, mert meccsekre már idén se tudtam kimenni, jövőre se tudnék akármennyire is csábító lenne egy Előre-FTC vagy akár egy Előre-DVSC.

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Békéscsaba és Nyíregyháza jó lenne az Nb1-ben, mert ott néző is van, és szeretik a labdarúgást.

 

De pl Szegeden, az ország egyik legnépesebb városában miért nincs egy épkézláb foci csapat hosszú évek óta.. ez is szomorú. De talán most, mert mintha mozgolódnának ott is, és van pénz.

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nabo! Fel akartak jutni? Nem hiszem...

Pedig a szurkolók hidd el feljutást szerettek volna, de ettől függetlenül a bajnokságot meg lehetett volna nyerni, és a feljutást vissza lehetett volna utasítani. De egy ilyen tavasz után nem is érdemelnénk meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Békéscsaba és Nyíregyháza jó lenne az Nb1-ben, mert ott néző is van, és szeretik a labdarúgást.

 

A Nyíregyháza egy jó darabig nem fog feljutni szerintem. Nagyon rossz és következetlen döntéseket hoznak. Egy pár éve elkezdték a kollektív fiatalítást. Tele volt a keret fiatal gyerekekkel (a fél csapattal én még együtt fociztam az udvaron általánosban!), de ez nem is lett volna baj. Helyi kötődésű játékosok voltak a csapatban, a Szpari "akadémiájáról" kikerülve. Nem is álltak olyan nagyon rosszul a körülményekhez képest és mindenképpen költséghatékonyabb volt így a csapat, mert a Vasas tulaj akciója után, kellett volna a pénz. Ezek után egy jó fél éve, kitalálták, hogy most már van pénz. Erre idehozták többek között a 37(!) éves Bárányos-t (aki valamikor volt még válogatott is... volt valamikor) és elküldtek két nagy jövő előtt álló, már a csapatban bizonyított játékost, hogy helyet csináljanak neki. Idehoztak boldog boldogtalant, az új edzővel annyira nem is jártak rosszul, de érdemi változást nem nagyon tudott hozni. Mondjuk mindenképpen jobban jöttek ki belőle, mintha Dömét nevezték volna ki vezető edzőnek...

Ekkora város, ilyen stadionnal és nem tudnak egy normális csapatot, vagy legalább egy normális programot kiállítani!!! Szomorú...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Diósgyőr is no comment :facepalm: Olyan jó a játékos keret ...(igaz főleg a középpálya és csatárok, védelem gyenge) Nemzetközi kupahelyezésért kéne játszaniuk, erre már megint ott lébecolnak a tabella vége fele..

Na ott aztán van futballhangulat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy látszik, Kiss Péternek senki sem szólt a "Mindenki önmagáért" szabályról a 8000 méteres hegyen. Vagy ha tisztában is volt vele, lesz/rta, és visszament Erőssért. Azt hiszem, az ilyen embert nevezik hősnek. Kár, hogy nem sikerült. :(

 

http://sportgeza.hu/extremsport/2013/06/01/arra_gondoltam_zsoltnak_itt_vege/

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.