Ugrás a kommentre

Sport


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

Köszi szépen! :)

 

Ezek egy része ismert volt előttem, csak nem voltam teljesen tisztában azzal, hogy régen miért nem szorgalmazták kevésbé a hatékonyabb passzjátékot. Most már viszont tiszta.

 

Esetleg arról még tudnál írni, hogy mi az a "West Coast" Offense? És még milyenek vannak?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mar nem otthon vok, de majd hnap irok rola mindenfelekeppen :D

 

Eddig komoly a kozvetites, lens flare, csunyan belogo operator, Bazska meg mintha be lenne b*szva... egyebkent hatalmas arc, csak latszik rajta, hogy naon nem ert az NFL-hez...

A Trash Talkban mindig mutatják az operatőrt. Általában be is szokott öltözni mezbe. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Super Bowl

 

 

 

Megmondom őszintén nem láttam még ilyen gyenge döntőt az NFL történelmében (itt most csak azokra a mérkőzésekre szorítkoznék, amelyeket élőben néztem). Kezdettől fogva kézben tartotta az eseményeket a Seattle és az idő múlásával exponenciálisan nőtt a fölényük! Ez a folyamat pedig teljesen kiölte az izgalmat, a tétet az összecsapásból és semleges nézőként is fájó volt ezt látni. Szimpatikus csapat a Seahawks, jó látni, hogy saját erőből, legfőképpen a saját választottjaikból rakták össze évek alatt ezt a csapatot. A mai produkciójuk alapján pedig abszolút megérdemelték a győzelmet!

Viszont a másik oldalról nagyon sajnálom Peyton Manninget. Sosem tartozott a kedvenc játékosaim közé, de ha van valaki, aki megérdemelné, hogy ne ilyen felemás hagyatékkal vonuljon vissza, akkor az ő! El lehet róla mondani, hogy a nagy súly alatt megint nem tudott úgy játszani, mint ahogy egyébként képességei alapján tudna (voltak kifejezetten elképzelés nélküli dobásai, az elkapókkal való miscommunication mellett). Ennek ellenére úgy gondolom, ki merem jelenteni, hogy minden idők legjobb kvalitású, legtöbb talentummal megáldott játékosa ő, vagyis Peyton Manning! Ezután az év után engem meggyőzött. Ezzel együtt azt is érdemes rögtön kijelenteni, hogy ugyan, ha kifejezetten a skill setet nézem, akkor a legjobb, viszont nem a legsikeresebb! Van ez az amerikai szófordulat, hogy "benne van a győzelem a DNS-be", ez Manningről nem mondható el. A háromból egy nagyon csúnya arány, főleg úgy, hogy Joe Montana négyből négyet szerzett, egy teljesen más dinamikájú korszakban. Mégis azt mondom, hogy mindenkit úgy kell értékelni, ahogy azt az adott környezet megállapítja és a valaha volt legjobban passzoló irányító - ami ennek a posztnak az alfája és ómegája - nem más, mint Peyton Manning. Más kérdés, hogy nem rá építeném a csapatomat, ha én lennék a GM pozíciójában.

A másik negatív szereplő pedig Champ Bailey. Igazából a 'Champ'-et le is hagyhatjuk és hívhatjuk csak nyugodtan Roland Bailey-nek is, mivel az a játékos, akit régen ezen a néven ismertünk, nincs többé! Duplán rossz volt őt tegnap látni. Egyrészt, hogy eljutott a döntőbe, ahová mindig is vágyott és érdemes is volt rá, ezzel szemben nem jött neki össze a siker. Másrészt bukása még fájóbb, ugyanis rendkívül rosszul játszott, még árnyéka sem volt korábbi - többszörös Pro Bowl és All-Pro választott - önmagának...

Végezetül egy kis érdekesség. A Super Bowl MVP ugye Malcolm Smith lett (több, mint 10 év után kapta ismét egy védőjátékos ezt a díjat, az elmúlt négy évben pedig rendszeresen egy irányító volt a legjobb). Ő még annak idején a USC-ben együtt dolgozott Pete Carrollal, aki már ott is a vezetőedzője volt. Továbbá, a testvére Steve Smith (rá emlékezhettek a New York Giants játékosaként, Pro Bowler is volt 2009-ben) is a USC-ben játszott Carroll keze alatt és ő tagja volt annak az aranygenerációnak, akikkel Carroll 3 év alatt három döntőt játszott és kettőt meg is nyert! A Super Bowl éra bevezetése óta egyébként mindössze két olyan edző volt (Jimmy Johnson és Barry Switzer), akik mind a NCAA-ben, mind az NFL-ben bajnokok lettek (mindkét edző a Dallasszal nyert SB-t, a 90-es évek elején). Hozzájuk csatlakozott most Pete Carroll, aki 2004 és 2005 egyetemi bajnoka volt a USC-vel, most pedig 2014-ben a "nagyok" között is a csúcsra ért!

 

A tippverseny végeredményét itt találjátok. Mindenkinek köszönöm a játékot. Donátnak pedig gratulálok, ő lett a győztes, egyben ő volt az egyetlen, aki itt az utolsó fordulóban eltalálta a döntőt is. Eredetileg nem egyeztünk meg a fődíjban, de most így virtuálisan meghívlak egy sörre. ;)

 

Donát: 9

Nute, Ody, Wilde: 7

Nabo, Kudar: 6

Jake: 5

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát én

 

sírok. Kész szenvedés volt ez a meccs. De azt kell mondanom, és semmiképp a Bronocos védelmében, hogy nem a SH nyerte meg a meccset, hanem a Broncos vesztette el. Iszonyú volt, és nagyon sajnáltam MAnninget mert egy ilyen év után megérdemelte volna, hogy megnyerjék, de hát azt már tudjuk hogy ez nem erről szól...

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Super Bowl

 

 

Köszi Wilde! :) Én nagyon, nagyon élveztem, ebből is látszik, hogy mennyire rühellem a Denvert. Imádtam, ahogy a védők mindenhol ott voltak. És nem, nem a Denver vesztette el. Ennyit tudott összehozni ez ellen a Defense ellen. Minden csapat annyit játszik, amennyit engednek nekik. Nekik ennyi jutott. Ezzel együtt a defense mellett is letettem a voksomat. Sokkal jobban szeretem a kevés pontos, kőkemény defense meccset, mint a sok pontos támadófocit. Szép volt Seahawks!

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

SB

 

Hát azért annyi köze sajna nem volt abban a védelemben, hogy Manning ennyi IC dobott, hogy rögtön az első playben safety lett, stb. Persze, kétségtelen, hogy ők a maximumot hozták és jók is voltak, ezen a meccsen megérdemelték hogy megnyerték, de mégis úgy érzem, hogy a BRnocos vesztette el az ilyenponttatlanságok, a kezből kiesett lasztik sora és manning sokszor pontatlan passzai miatt. Ez egyszerűen nem az Ő napja volt és kész.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Super Bowl

 

 

Szerintem nem volt unalmas a meccs, köszönhetően a Seattle remek egyéni teljesítményeinek (Wilson, Kearse), bár a Denver tehetetlensége nyomasztó volt. Azért nem irigylem azt, aki a helyszínen nézte végig nem kevés pénzért, mert bár a hangulat biztos kárpótolta, azért egy szorosabb meccs nyilván jobb lett volna.

 

Manning néha egészen amatőr hibákat vétett. Ő és a csapat bal lábbal kelt, vagy átmulattak egy éjszakát... nem tudom, de a szezonbeli teljesítményükhöz képest egészen megdöbbentő volt, hogy egy esetben sem tudták feltörni a Seattle védelmét. Talán ha a TD még a második negyedben megtörténik, felfrissülve és nagyobb hévvel léptek volna pályára a halftime show után.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

SB

 

Hát azért annyi köze sajna nem volt abban a védelemben, hogy Manning ennyi IC dobott, hogy rögtön az első playben safety lett, stb. Persze, kétségtelen, hogy ők a maximumot hozták és jók is voltak, ezen a meccsen megérdemelték hogy megnyerték, de mégis úgy érzem, hogy a BRnocos vesztette el az ilyenponttatlanságok, a kezből kiesett lasztik sora és manning sokszor pontatlan passzai miatt. Ez egyszerűen nem az Ő napja volt és kész.

 

 

SB

 

Na jó, de miért dobott INT-et, és miért volt pontatlan? Mert nem hagytak neki időt és helyet a pass rushban, sacket ugyan nem szenvedett el, de állandó nyomás alatt volt, miközben a secondary nagyon szorosan ott tudott lenni az elkapóin. Ilyen a jó defense!!!

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát:

 

Jó hát mindenki akkor másképp látja. Szerintem a közelében sem voltak, talán egyszer ha ki tudták ütni a kezéből, de gyakran olya homályt dobott, ahol épp nem is állt embere, hogy csak néztem - és nem azért mert a közelében lettek volna. Na mind1. Talán jövőre. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen láttam. Tetszett annak ellenére, hogy eléggé egyoldalú volt. Hihetetlen mennyire lenullázták a Denvert. A Broncos semelyik csapatrészében se tudott még egy jó átlagost se nyújtani. Néha olyan érzésem volt mintha nem is akartak volna nyerni. Vagy mintha bunda meccset néznék. Alig akartam felfogni, hogy egy olyan mutatókkal álló csapat mint a Denve, hogy blokkolhat le ennyire. Momentumaik is alig voltak. Szerintem valami nagyon nem volt rendben a háttérben, hisz már pár másodperc elteltével is akkorát hibáztak mi még "serdülő" meccsen is arcpirító lenne, nem hogy egy SB-n.

 

No de várom a következő idényt és még nincs kedvenc csapatom. Rájöttem, hogy az Arizonához semmi nem köt így lemondtam róluk. Csak azért mert egy mozifilm a csapatra épült még nem fogok értük rajongani. :) Idén a Kansas és a San Fransisco tetszett a legjobban. A meccseik alatt éreztem a bizsergést. Ezek ellenére még várok. Hátha jön egy nagyobb szerelem. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ismét megtörve az egyhangúságot, beírom azoknak, akiket esetleg érdekel, hogy nemsokára kezdődik a téli olimpia megnyitója :P

 

Megnéztem az Olimpia nyitóünnepségét. Összességében tetszett, de nem annyira, mint a londoni műsor. Jó volt látni, hogy a britekhez hasonlóan az oroszok sem a monumentalitásra helyezték a hangsúlyt és nem próbáltak meg versenyezni Pekinggel. Itt is inkább a történelmi múlthoz nyúltak vissza. Sok érdekességet láthattunk ebben a szekvenciában, de legjobban annak örültem, hogy visszaköszönt az orosz irodalom - azon belül is a realizmus - kimeríthetetlen tárháza és olyan írók is megemlítésre kerültek, mint Dosztojevszkij, Tolsztoj, vagy Csehov (ha jól emlékszem Gogol kimaradt). Tolsztojnak többek között azért is örültem, mert éppen most olvasom az Anna Kareninát és nagyon tetszik. :)

Az űrhajósok bemutatásánál sajnáltam, hogy nem emlékeztek meg Laika kutyáról (ebből a nézőpontból nem is Tyereskova volt az első nőnemű orosz az űrben :P ). A nagy szovjet filmesek bemutatásánál pedig sajnos nem találkoztam Tarkovszkij nevével, akiben az egyik legművészibb rendezőt tisztelem. Szintén kimaradt a zeneművészet és az elektronikus műfaj egyik, ha nem a legnagyobb úttörője, s egyben megteremtője, Léon Theremin. Pedig ő is azok közé a történelmi alakok közé tartozik, akikre ideológiától függetlenül mindmáig büszkék lehetnek az oroszok, s egyben, akik miatt most is pozitívan tekintek - az egyébként számomra, az értékrendemmel összeegyeztethetetlen putyini eszmék uralta - Oroszországra! :para: Ide megjegyezném, hogy a német csapat gesztusa egyfelől értékelendő, másfelől viszont nem túl pozitív, ha nem is kell egyetértenem vele, de tisztelnem kell az adott ország törvényeit, hagyományait ahol vendégül látnak.

A kommentár nem volt rossz. Sajnálom, hogy az Eurosport nem közvetítette, de legalább meghívták Szabó Gábort. Kommentátori szempontból nézve mondtak érdemi plusz információkat a nemzetekről, sportolókról, sportvezetőkről és, ami még nagyon fontos, a kellő pillanatban tudtak csöndben is maradni. Nem beszélték végig az előadásokat.

 

A téli játékokat egyébként elég felületesen követem. Sok itteni sportágról igencsak hiányosak az ismereteim. Talán a jégkorong az egyedüli olyan versenyszám, ahol érteni is vélem a játékot és valamilyen szinten ismerem is a játékosokat. A lesiklás, vagy a snowboard számok pedig nálam abba a kategóriába tartoznak, amelyeket inkább csinálni, mintsem nézni élvezetes. Valahogy így vagyok a korcsolyával is, ami ilyen randi programnak ideális, de a közvetítések abszolút nem kötnek le. (Mondjuk én régebben több évig táncoltam - legfőképpen latin társastáncokat - na, de azért azt se bírnám 5 percnél tovább nézni a TV-ben. :lol: ) Van viszont olyan sport, amit az adrenalin miatt mindenképpen kipróbálnék és van Szocsiban is... ez pedig a bob, vagy a szánkó. Itt nem ismerem pontosan a szakágakat, de van valami olyan is, ahol fejjel előre csúsznak és inkább a szánkóhoz hasonlít... na ezt nem próbálnám ki. :D Viszont a bobot azt mindenképpen!

Szóval legfőképpen a látvány- és csapatsportok, azon belül is a jégkorong érdekel. Ott pedig, elsősorban Henrik Lundqvist (kedvenc kapusom) miatt a svédeknek fogok szurkolni. :rock:

Remélem a magyar csapat is sikeres olimpiát zár majd. Ha az éremre nem is lesz lehetőségünk, a pontszerzést is tudni kell értékelni, ha megadatik.

Szerkesztve: - Wilde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem az Olimpia nyitóünnepségét. Összességében tetszett, de nem annyira, mint a londoni műsor.

 

Ide megjegyezném, hogy a német csapat gesztusa egyfelől értékelendő, másfelől viszont nem túl pozitív, ha nem is kell egyetértenem vele, de tisztelnem kell az adott ország törvényeit, hagyományait ahol vendégül látnak.

 

Remélem a magyar csapat is sikeres olimpiát zár majd. Ha az éremre nem is lesz lehetőségünk, a pontszerzést is tudni kell értékelni, ha megadatik.

Nekem is tetszett, és ha már szóba került, úgy rémlik, hogy a londonit nem láttam annak idején. Nagyon szép ez a stadion, biztosan jó meccseket is láthatunk majd itt a 2018-as focivb-n. Most már csak arra vagyok kíváncsi, hogyan fog itt kanyarogni az új Forma1-es pálya, de ez ősszel úgyis kiderül.

A németekkel kapcsolatban ez igaz, ellenben az olimpia szelleméhez nagyon is illik az akciójuk, és inkább ezt érzem fontosabbnak.

Én is drukkolok a magyar csapatnak, reméljük, legalább pontot szerez egy-egy versenyző. Tegnap elhangzott az egyiktől (már nem emlékszem, melyik számmal kapcsolatban), hogy ha bejut az első 60-ba, az neki már nagy siker lesz. Ezt is értékelni kell.

 

Az a baj hogy a téli olimpiának fele olyan presztizse sincs mint a nyárinak.

Nálunk nincs, de nem tudom, hogy mindenhol hasonló-e a helyzet. Téli sportág jóval kevesebb van, mint nyári, ami érthető. Talán ezért nem tartják egyenrangúnak a nyárival, ami szerintem nem az olimpia "hibája". Viszont elnézve a megnyitót, a sportolók, a szervezők, a NOB egy hajszállal sem adják a nyári alá, és igazuk van. Ugyanúgy megadják a módját, mint a nyárinak. Több mint 100 ország vesz részt a kb. 100 körüli sportágban, azért ez nem kevés. A jamaicai bobcsapat most is ott van :D Meg aztán olyan országok is szerepelnek, mint Venezuela vagy Marokkó... szóval nem mondanám, hogy a nyárinál jelentéktelenebb esemény volna :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Abból, hogy milyen presztízse van itthon a játékoknak, jól látszik, hogy milyen szegényes volt, a mai közvetítés. Azáltal, hogy az Eurosport, a "hagyományoktól" eltérően nem tűzte nálunk műsorra az Olimpiát, így az a közszolgálati TV-re szorult. Ott pedig értelem szerűen nem ezen van a prioritás, mivel egy sokkal szélesebb befogadói közegnek kell műsort szolgáltatniuk. (Megoldás lehetett volna, ha a mesecsatornává devalválódott - bár valamilyen szinten ez talán nem is igazi deficitje, a közmédiának - M2-n is közvetíthettek volna másik versenyszámokat.) A későbbiekben, ahogy haladunk előre a játékokban, ez remélhetőleg változni fog, de a közvetítéseket tekintve, meg van kötve a kezük. Abban az esetben persze, ha lenné komoly magyar érdekeltség (az első 60.-ba kerülést, azok, akik sportoltak meg tudják érteni, de nálunk ezt nem lehet eladni!), akkor valószínűleg több figyelem övezne ezt a sorozatot is, csakúgy, mint a nyári játékokat, ahol lényegesen jobb számokat tudnak produkálni a nézettséget tekintve. Ez elsődlegesen abból fakad, hogy finoman szólva sem vagyunk téli sport nemzet! Súlyos akadályokat kell legyőzniük a sportolóinknak ebben a diszciplínában. Ehhez még hozzájön az a fajta mentalitás is, hogy csak az eredmény számít (megjegyzem Magyarországon nincs is igazi tömegsport, csak élsport) és ahol ez nincs meg, az figyelmet sem érdemel...

A világ más tájain, főleg azokban az országokban, ahol nagy hagyománya van a téli sportoknak (nem is kell olyan messzire mennünk, itt van pl. Ausztria) ugyanolyan szinten van, mint nálunk a nyári olimpia, vagy még talán magasabban is jegyzik. Nyilvánvalóan egyszerű okai vannak ennek, elég csak a földrajzi adottságokat tekintetbe venni. Nálunk nincs meg az a természetes közeg, ami kedvezne a téli sportok elterjedésének! Ez egyébként így természetes, mindenki abból főz, amije van.

Érdekes mondjuk az Egyesült Államok ebből a szempontból, ahol ugyan megvannak a tradicionális saját sportágaik, melyek minden figyelmet megkapnak, de mellette jut idő az Olimpiára is. Jelenleg is tart még az NBA és az NHL szezon (korábban probléma is volt, hogy elengedjék e a jégkorong sztárokat a bajnoki menetrenddel ütköző ötkarikás játékokra, de 1998-óta mindig ott vannak a legnagyobb nevek az aktuális Olimpián), továbbá lassan kezdődik az MLB, mégis az NBC - a kinti közvetítési jogok birtokosa - szinte egész napos menetrenddel készül Sochi-ra. És nehogy azt higgyétek, hogy azért, mert az amerikaiak jóval eredményesebbek nálunk (ami azért igaz, de sok sportágban egyáltalán nem ők a favoritok, és az amerikaiak általában a győzelemhez szoktak, így egy 4-5. hely is lehet számukra negatívum), hanem van egyfajta sportkultúra (ami nálunk nincsen), illetve egy jó adag nacionalizmus, ami akkor is odaülteti a TV elé őket, ha egyébként fogalmuk nincs az adott sportágról (volt erről egy jó cikk a Grantland-en) és érdeklődve szurkolnak is az amerikai versenyzőnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szépen leírtad azokat a gondolatokat, amelyek bennem is kavarogtak, csak nem ennyire precízen :)

Úgy látszik az emlékezetem nem csapott be, hogy régebben nem volt ennyire gyatra a közvetítés. Közvetítést illetően nekem az is nagyon furcsa volt legutóbb, hogy a budapesti kori EB-t nem közvetítették teljes egészében, mintha nem is egy hazai rendezésű eseményről lett volna szó. EB volt, nem hazai bajnokság! Régebben teljes terjedelmében lehetett követni a programokat valamelyik adón úgy, hogy közben nem is nálunk rendezték.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A mai szuperóriás műlesiklás elég jól sikerült. Csodálkoztam a riporter felkészültségén, csak ontotta az infókat, látszott, hogy nagyon benne van a témában. Nem tudom ki volt az ürge de nagyon felkészülten és jól közvetített. Meglepődtem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem láttam a közvetítést, de így látatlanba azt mondanám, hogy Szabó Gábor lehetett. Őt az Eurosporttól hívták át, már a megnyitón is ott volt Szujó mellett. Egyébként ilyen nagy eseményeken szoktak alkalmazni "vendég" kollégákat, mivel a Telesport stábja érdemben (főleg szakmailag) nem tudná ellátni ezt a feladatot. Insider infó: a legutóbbi labdarúgó világbajnokságon például a Faragó Richard is meg volt hívva a közmédia utazó keretébe és végül a döntőt neki adták, pedig eredetileg - a már évek óta ott dolgozó - Egri Viktornak ígérték azt. Ő ezek után hagyta ott az MTV-t és ment el a DigiSporthoz.

 

Egyébként Karrde (úgy látom járatos vagy benne), a műkorcsolyát azt hogy kell nézni? Abban az értelemben, hogy mi alapján ítélik meg a produkciókat. Gondolom nem teljesen szubjektív megítélésen alapul, hanem van benne valami mérhető, empirikus tényező is. Tehát itt mit kell nézni az egyszerű nézőnek, azon kívül, hogyha valaki elesik, az gondolom nem jó... :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.