Ugrás a kommentre

Sport


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

Majd a Mezőkövesd játékosai megmentenek minket. :D

 

Én is beszállok a tippelős játékba, ha nem gond.

 

Kansas @ Indianapolis

 

New Orleans @ Philadelphia

 

San Diego @ Cincinnati

 

San Francisco @ Green Bay

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár engem majd a Patriots beszálltával fog igazán érdekelni a rájátszás, azért egy tippet dobok ezekről is

 

Kansas @ Indianapolis

 

New Orleans @ Philadelphia

 

San Diego @ Cincinnati

 

San Francisco @ Green Bay

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lementettem egy külön dokumentumba az összes tippet (Ody, Donát, Nute, Jake, Nabo és én adtuk le eddig). Eddig még nincs két azonos "szelvény", de végül is ez nem meglepő. A kombinatorika nyelvére lefordítva összesen 16 féle variáció lehetséges és mivel hatan vagyunk, így az első két fordulóban előfordulhat, hogy nem lesz két azonos sor. Szóval az a lényeg, hogy jelen állás szerint az első kör után legfeljebb egy ember állhat maximális pontszámmal a bajnokságban. (Amúgy a legtöbben a Colts, a Bengals és a 49ers továbbjutásával járnának jól.)

Mindenkinek sok sikert, remélem kiemelkedően színvonalas mérkőzések lesznek! ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kombinatorika nyelvére lefordítva összesen 16 féle variáció lehetséges és mivel hatan vagyunk, így az első két fordulóban előfordulhat, hogy nem lesz két azonos sor.

OFF: 5 éve nem volt matekom (statisztikát illetve közgázt leszámítva), így lehet hogy tévedek, de ez esetben nem faktoriálissal kell számolni? Mert akkor 24 féle variáció lehetséges.

 

4! = 4 X 3 X 2 X 1 = 24.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF: 5 éve nem volt matekom (statisztikát illetve közgázt leszámítva), így lehet hogy tévedek, de ez esetben nem faktoriálissal kell számolni? Mert akkor 24 féle variáció lehetséges.

 

4! = 4 X 3 X 2 X 1 = 24.

Nem, mert mindegyik meccsnek két lehetséges kimenetele van, és ezek egymástól függetlenek, azaz 2x2x2x2

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a Luck-os sms volt az Donát?

 

Egyébként az első meccs után azt gondolom, hogy elég igzalmas playoff-nak nézünk elébe! Ahogy Lee Corso, a College GameDay legendás házigazdája mondaná "Not so fast my friend!!" :D

A meccs elején írtam, hogy Luck + Colts a sötét ló az AFC-ben. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Beolvasták az sms-em. :yeah:

Nem semmi elemzés volt! :D Még Faragó Ricsi is megdícsért. Ez volt a harmadik beolvasás amit hallottam tőled.

 

Colts - Chiefs

 

 

Hihetetlen meccs volt! Nagyon dühös voltam, mert szerintem a Chiefs érdemelte volna meg a továbbjutást. :( Jamal Charles két perc után kiesik? Döbbenet.... És akkor még nem is beszéltem a többiekről. De majdnem ezt is elbírta a Chiefs. Azt viszont meg kell vallani, hogy elég jó a colts támadó sora. Bár az első félidőben Simth -ék is remekül játszottak.

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elhunyt Eusébio. :( R.I.P.

 

Talán a leghíresebb meccse:

 

http://www.youtube.com/watch?v=MondTrac_PQ

 

Nem mellesleg a Real összes (3) gólját Puskás rúgta. :)

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most jutott időm (a vasárnapi meccseket sem láttam) összesíteni az eredményeket a tippjátékban:

 

Donát, Nute: 3

Ody, Nabo, Wilde: 2

Jake: 1

 

Úgyhogy egy forduló után így áll a bajnokság. Még semmi nem dőlt el, de a végén csak egy maradhat... egy, aki mindent visz! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Először azt nézzük meg kinek volt (ha lesz ilyen) telitalálatos fordulója, ha nincs, akkor kinek volt több 3 találatosa stb. Végső esetben a Super Bowl is tiebreaker lehet, tehát, ha teszem azt két fél is mondjuk 10-10 ponttal áll és ugyanannyi 4, vagy 3 találatosa volt, mint a másik félnek, viszont az egyikük eltalálta a SB győztesét, a másik meg nem, akkor az nyer, aki a döntőt jól tippelte meg. Amennyiben itt se lenne döntés, akkor amolyan virtuális pénzfeldobásként egy NFL kvíz dönthet a holtversenyről... (persze a kérdést csak olyan teheti fel, aki nem érintett a holtversenyben). Egy kérdés, kifejezetten a rájátszással kapcsolatban és, aki leghamarabb helyesen válaszol az nyer! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajna megint kevés időm volt, a másik két meccset meg sem nézem, mondjuk nem is érdekel, viszont ez a hét már annál inkább fog.

 

Colts - Chiefs

 

Hát itt mi volt már. Elkezdtem félni a Coltstól. Nem tudom mennyire segíthetett be nekik hogy a chiefsnél lesántult a fél társaság, de most már remélem hogy igen, mert akár a coltot, akár a patset kapja meg a broncos, nagy bajban lesznek. mindkettő elverte őket az alapszakaszban, és hát na, azért 28 pontot behozni, nem éppen rossz. Az a TD a végén, amikor visszapattant a védő sisakjáról erre luck felkapta és beugrott vele vmi elképesztő volt. Örülök, hogy a Chiefs kiesett, de félek hogy a Colts tovább jutott. Rem luck neve nem lesz rossz ómen. :D

 

Saints - SH

Colts - Pats

49ers - Panthers

Chargers - Broncos

 

 

Ja és Donát, főleg a végeredmény tekintetében, tényleg jókat írtál az adásba. :))

Az eheti tippen betettem spoiler mögé.

 

Saints -

Hát ez a meccs se volt semmi. Örülök a továbbjutónak, mert barátom kedvencei, és bár nem azt mondom, hogy biztos megérdemelték, de így is nagy meccs volt.

Bár a SeaHawks ellen semmi esélyük nem lesz úgy érzem... :S

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Chiefs -nél minden épkézláb ember elfogyott már kb. a félidő táján... Én a helyedben nem aggódnék a Colts okán. ;)

Hát a Colts lenyomta már egyszer a Broncost ahogy a Pats is, szóval azért egy picit aggódom, de reménykedek egy Seahawks Broncos SBban. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az alapszakaszból messzemenő következtetéseket nem érdemes levonni, erre a legjobb példa az elmúlt három év (és még megválaszolhatatlanul sok szezon) Super Bowl győztesei! Ha azt nézem, akkor a Denvernek nem is annyira a Colts, mint inkább a Chargers ellen kellene félnie, tekintve, hogy tőlük is legutóbb kikaptak az alapszakaszban (ráadásul hazai környezetben!). Továbbá Peyton Manning-nek éppen Philip Rivers-ék ellen az egyik legrosszabb a mutatója. 2007-ben, amikor a San Diego főcsoport döntőt játszott, akkor a második körben az akkor még Indianapolisban játszó - és jóval esélyesebbnek számító, egyben bajnoki címvédő - Manning-et és csapatát győzték le idegenben Rivers-ék!

A másik mérkőzésen még mindig a Colts-al járna jobban szerintem a Denver. Tom Brady ellen 4-10 a mérlege összesen (ebből 1-2 a rájátszásban) Manning-nek. Ez illetve a bajnoki címek száma billenti kettejük relációjában a mérleg nyelvet Brady felé nálam, hogyha valaki megkérdezi, hogy melyiküket választanám a csapatomba irányítónak. Az is érdekes, hogy Peyton számára a playoff - bántóan sok - 8 alkalommal egy mérkőzést jelentett. Ahogy az angol mondja one and done rájátszást futott PM a csapatival legtöbbször (tavaly is rögtön az első meccsükön kiestek).

Ezzel együtt, ha nagyon szigorúan nézem, akkor mind az all time statisztikákat - csak úgy, mint az alapszakasz eredményeket - ilyenkor ki lehet hajítani az ablakon, mert itt már egy úgy bajnokság kezdődik! ("A statisztikák maximum a kommentátoroknak, a sportfogadóknak, meg a baseball játékosoknak valók!") Kifejezetten a match-up-ok szempontjából jobb fit a Broncos számára, a Chargers, mint a Colts, úgyhogy meglepődnék, ha a Denver megint az első meccsén kiesne. A másik oldalon is el lehet mondani, hogy a momentum most az Indianapolis-nál van, hatalmas önbizalommal telve érkezhetnek, de mindent az határoz meg, hogy ki az ellenfél. Ugyanis a csapatsportok első számú szabálya, hogy mindenki csak annyira játszik jól, amennyire az ellenfél engedi! A Chiefs ellen egyrészt egy ezer sebből vérző csapat ellen tudtak győzedelmeskedni (ami defense szempontból azért volt érthetetlen, mert a Kansas-nek mindenképpen számítania kellett volna a hosszú játékokra!!), másrészt egy relatíve gyengébb játékerőt képviselő offense ellen, hogy a rutint már meg se említsem (harmadrészt meg ott hazai pályán voltak). Amennyiben ez a Colts találkozó is, a Wild Card körhöz hasonlóan egy ilyen outscore game lesz, akkor a Patriots ellen nem sok esélyt adok nekik! A denveri mérkőzésen is fontos megjegyezni, hogy a Chargers nem a tavalyi Ravens és náluk is fontos tekintetbe venni azt, hogy múlt héten kit vertek meg. Pontosabban inkább kit nem, ugyanis a Cincinnati saját magát ütötte ki szerintem. Nem volt akkora a különbség a két csapat között, mint amennyit az eredmény mutatott, az igazi differenciát Andy Dalton játéka és a labdaeladások jelentették!

Összességében tehát a fent említett okok alapján igazán meglepődnék, ha nem egy Brady vs. Manning párbajt kapnánk a főcsoport döntőre (kettejük vetélkedésében ez a legmagasabb elérhető szint, tekintve, hogy mindig is egy konferenciában szerepeltek, kétszer találkoztak Chamionship Game-en: 2003, 2006). Persze, ha tényleg szőrszálhasogató vagyok, akkor azt is érdemes elmondanom, hogy a logikát is ki lehet dobni az ablakon, ugyanis e játék dinamikájából adódóan bármikor 180 fokos fordulatot vehetnek a körülmények és teljesen elképzelhetetlen dolgok is történhetnek, de ezért szép az NFL! :cool:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap Xboxon fontos alapszakasz mérkőzést játszottam a Seatlle-lel a 49ers ellen. Hasonlóan drámai mérkőzést sikerült összehoznom, mint amilyen néha élőben is kikerekedik, gondoltam, megosztom veletek.

Én 9-2-vel állok, ők 8-3-mal a meccs előtt.

 

A meccs közepén összeszedett 21 pontos előnyömből 5 pont maradt 1 perccel a vége előttre, támad az ellenfél (49ers). Kaepernick két rossz kísérlete után 45 másodperc környékén sikerült megsackelni (időkérésük már nincs). Pörög lefelé az óra, gyorsan felállnak, no huddle-ből indítják a játékot, nincs időm áthívni a védelmet, 4. és 17-re Colin dob egy hosszú passzt, 92 yardos td lett belőle... 1 ponttal átveszik a vezetést, az órán még 30 másodperc.

 

2 pontosra mennek, amit kivédekezek. 3 időkérés, 30 másodperc az órán. Squib kicket választanak (pattogós labda) kezdőrúgásként, amivel eljutok a 45 yardosomig. 4 gyors passzal és 2 időkérés elégetésével eljutok az ellenfél 22 yardosáig. 3 másodperccel a vége előtt, 36 - 35-ös állásnál (a 49ers vezet) megállítom az órát az utolsó időkérésemmel. 39 yardos field goalt rúgok.

 

Erre a rúgóval sikerült KIHAGYNOM a rúgást!!!! A meccsnek vége, végeredmény: 36-35 a 49ersnek. Csoportállás: 49-ers 9-3 Seattle 9-3.

 

 

Azt hittem megőrülök. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.