Ugrás a kommentre

Sport


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

Összesen 8 csoport van, 4-4 a két főcsoportban. Ezek mindkét konferencia esetében az égtájak nevét viselik (bár a franchise-ok földrajzi elhelyezkedéséhez nem minden esetben igazodnak) - így tehát van: NFC East, North, South és West. (Ugyanez az AFC-ben is megvan - East, North, South, West.)

Ezt a formulát 2002-ben dolgozták ki, amikor csatlakozott egy újabb franchise (a Texans) és így 32-re bővült a tagok száma (ezt több változás is követte, mert 02' előtt 3-3 csoport volt még csak és pl. a Seattle másik konferenciában is szerepelt). Egyébként az NFC a régebbi konferencia, a régi NFL nagy része itt található, míg az AFC, az egykori AFL-ből és az akkori NFL-ből tevődött össze, mikor 1970-ben a két rivális liga összeolvadt az egységes NFL-ben.

 

NFC East: Dallas Cowboys, New York Giants, Philadelphia Eagles, Washington Redskins

NFC North: Chicago Bears, Detroit Lions, Green Bay Packers, Minnesota Vikings

NFC South: Atlanta Falcons, Carolina Panthers, New Orleans Saints, Tampa Bay Buccaneers

NFC West: Arizona Cardinals, San Francisco 49ers, Seattle Seahawks, St. Louis Rams

 

AFC East: Buffalo Bills, Miami Dolphines, New England Patriots, New York Jets

AFC North: Baltimore Ravens, Cincinnati Bengals, Cleveland Browns, Pittsburgh Steelers

AFC South: Houston Texans, Indianapolis Colts, Jacksonville Jaguars, Tennessee Titans

AFC West: Denver Broncos, Kansas City Chiefs, Oakland Raiders, San Diego Chargers

 

A jelenleg is hatályban lévő playoff rendszert 1990-től alkalmazzák, itt is egy bővítés történt, mert korábban csak 10 csapat juthatott be. Ez azt jelenti, hogy a fentebb említett csoportokból összesen 12 csapat juthat be a rájátszásba (tehát az összes együttes közül nagyjából az 1/3-uk vehet részt a rájátszás küzdelmeiben). A 4-4 csoportgyőztes mindképpen bejut és mindenképpen hazai pályán játszik az első körben. A maradék négy helyre pedig mindkét konferenciából két-két wild card ("szabad kártyás") csapat is bekerül. Ide mindig azok a csapatok kerülnek, akik ugyan nem nyerték meg a saját csoportjukat, de ezt leszámítva a két legjobb mérleggel rendelkeznek (ők lehetnek csoport 2.-ak, de akár egy csoport 3. is bejuthat még az utolsó wild card helyen, hogyha jobb a record-juk, mint a másik három csoport másodiknak).

Aztán, ha megvan a 6-6 csapat a két ligából, akkor jön a kiemelés, aminek a hazai pálya miatt van jelentősége. Mindkét oldalon a két legjobb alapszakaszbeli mérleggel rendelkező együttes a rájátszás első körében (Wild Card Weekend) pihenhet, amolyan erő-nyerőként. Ők kapják meg természetesen az 1., illetve a 2. kiemelési pozíciót. A másik két csoportgyőztes alanyi jogon (és a record alapján) lesz a 3. és a 4. kiemelt, és a wc csapatok - hiába esetleg jobb a mérlegük, mint a harmadik, vagy a negyedik helyezett csoportelsőnek - az 5-6. helyeket kapják. Mindig a magasabban rangsorolt csapat játszik hazai pályán és a major ligák közül egyedülállóan itt minden párharcban egyetlen mérkőzés dönt a továbbjutásról (baseballban a wild card körben szintén egy meccs dönt, viszont ott a rájátszás további részében több nyert meccsig játszanak). Ezt követi aztán a Divisional Round, ahol már az első két kiemelt is bekapcsolódik a küzdelmekbe. Mindig úgy játszanak, hogy az 1. - 4./5. és a 2. - 3./6. kiemelttel játszik, attól függően, hogy ki jutott tovább a wc körből. Ezen mérkőzések győztesei végül a konferencia döntőkben szállnak harcba az NFC és az AFC bajnoki címéért. A két bajnok pedig aztán a nagy-bajnoki döntőben, a Super Bowl-on mérheti össze tudását... és ez jelenti a végét a rájátszásnak! Tehát összesen 4 hétvégét ölel fel a playoff (közte egy hétvége kimarad a Pro Bowl miatt, amit főcsop. döntők után, de a SB előtt szoktak beiktatni, hogy az abszolút katarzis a SB zárja a szezont... mert régen a Pro Bowl volt a bajnoki év utolsó eseménye, de ezt néhány éve megváltoztatták). Hivatalosan persze az utolsó esemény az egyéni díjak átadása szokott lenni, amit már a SB után rendeznek egy gála keretében. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

RAvens - Steelers

 

Végre, idén először, a Ravens megint igazán jól játszott, így talán még esélyesek a playoffra és ott a legjobbak. :D Nagy meglepetés lehet még. A védelem teljesen összeállt és végre, most hogy Rice is helyrejött, van futós, Flacco mert megint hosszú passzokat adni, ami nagyon jól megy neki, talán a legjobban. A vége kicsit elhúzódott, de jó meccs volt és remélem marad ez a szint amit most hozott, bár megtévesztő mert a Ravens otthon mindig nagyon jól játszik, de máshol ha menni kell máshova, ott meg szívnak... :D és Jacoby és Tucker a legjobb!!! :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Felhívnám a figyelmed Ody még két meccs ami most lesz: Broncos - Chiefs visszavágó, és Saints - Seahawks! :) A mezőny legjobbjai csapnak össze! :)

Az előbbire már az első meccs óta fenem a fogam. :) Ráadásul azóta nem is nyert a Chiefs. Faragó Ricsi sírhat megint? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

http://www.origo.hu/sport/focivilag/20131201-ismet-elkepeszto-vegjatek-utan-nyert-meccset-az-auburn-amerikaifutball-csapata.html?sec-2

Hatalmas befejezés és főleg egy ilyen rangadón (az egyetemi football egyik legnagyobb rivalizálása)!!! Newton óta kedvelem az Auburn-t, asszem azóta nem győztek le a 'Bama-t mióta ő jelentkezett a Draft-ra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amerikában minden hasonló szituációban, ami időhöz kötött (a baseballt például nem időre játsszák) megvárják a játék végét. Kosárlabdában az számít, hogy elhagyta-e a játékos kezét a labda az utolsó tizedmásodperc letelte előtt (

hívják buzzer beater-nek), a jégkorongban az ütő tollát nézik, hogy érintette-e még a korong az idő letelte előtt, míg a football esetében a snap-et... ha az megvolt utána futhat is a játékos, vagy akár még passzolhat is. Ide kapcsolódhat az úgynevezett hail mary passz (bár hail mary-t nem csak az idő lejárta után lehet dobni), ami a Dallas Cowboys legendás irányítója - Roger Staubach - nevéhez fűzüdik. Ő egy 70-es évekbeli playoff meccsen, az utolsó próbálkozásból, a félpályáról az end zone-ba ívelte a labdát, s közben lehunyta a szemét és az "Üdvözlégy Máriát" kezdte dúdolni... az elkapás sikeres volt és a játék utólag fogalommá vált. A HM lényege tehát, hogy a mérkőzés (vagy félidők végén) nagyon messziről (lehetőleg a félpályáról/a saját térfélről) dobja el a QB a labdát, az elkapók hosszú egyenes route-okat futnak mélyen az ellenfél secondary-jébe az end zone felé és nagyon kevés esélyük van a sikerre - ez számít a klasszikus Hail Mary-nek. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hatalmas overreacting lenne, ha ezt tényleg meglépnék!!! - http://www.nfl.com/news/story/0ap2000000290187/article/mike-tomlin-incident-might-cost-steelers-a-draft-pick

 

Nem vagyok egy két lábon járó szabálykönyv ezért nem tudom, hogy van-e idevonatkozó eljárás, de be lehetne vezetni, hogy 5-10, vagy akár 15 yd büntetés és el van intézve, de hogy ezért elvegyenek egy draft pick-et. :roll: Egyébként nincs ellenemre az ilyen edzői "csibészség", de akkor sem, ha én vagyok a returner, ugyanis Jones is punci volt, hogy nem ütközte le, mondta, hogy ő nem akarta bántani... de hagyjuk már. Néhány poszttal alább linkeltem, hogy Jason Kidd kosárlabdában meg merte ezt tenni úgy, hogy ott feleennyi kontakt sincsen!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akadalyozta a visszhordast, de buntetesnek azt akarjak, hogy egy draftjogot elvesznel toluk. Penzbuntetest is solnak ereznem, a palyan kellett volna buntetni a sporiknak, de az hogy elvesznek egy valasztast az szerintem nonszensz.

 

OFF

Nem eltem kint, de apai agon onnan szarmazok (bar nem konkretan edesapam reven, de ez 1 hosszu tortenet), ha minden jol megy az allampolgarsagot is sikerul megszereznem. Szivesen elnek kint es abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy lehet, hogy a tanulmanyaim lehetoseget is biztositanak majd erre, akar kedvenc varosomban NY-ban.

Egyebkent a sportok ismerete abbol fakad, hogy korabban igen komolyan a sportriporteri palyara keszultem (ez is 1 hosszu tortenet) a farago ricsivel pl tobbszor talalkoztam is, meg az edesanyjat is ismerem. Amugy a kb. 10 evvel ezelotti labdarugasrol (nem NFL) sokkal nagyobb adatbank volt a fejemben, mint manapsag a major sportokrol.:)

 

Jah es bocsanat az iraskepert, csak telefonrol vagyok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most láttam az utóbbi hetek legnagyobb WTF hírét :facepalm::lol: (nem is tudom melyik emoticon írná le a leghitelesebben ezt az eseményt)

 

11 rugót fizetett valaki Big Papi szakállszőrzetéért! A zseton egy rákellenes alapítványnak megy. - http://www.hallofverygood.com/2013-articles/december/david-ortiz-s-beard-sold-on-ebay.html

Egyébként csapattársa - Shane Victorino - szakálla "csak" 3.75 millát ért. Az akciónak a movember mozgalomhoz van köze, bár itt említést tehetnék a playoff beard kifejezésről is, ami elsősorban az NHL-ben van jelen - ez annyit jelent, hogy addig nem borotválkoznak a játékosok, amíg bent van a csapatuk a rájátszásban, szóval ilyenkor a hokisok abban reménykednek, hogy csak a Stanley Kupa után kell borotváért nyúlni. :) (Egyébként a playoff beard-nek nincs köze a movember-hez, mivel az utóbbi novemberben, míg az NHL rájátszás tavasszal van.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Broncos - Chiefs - Nagyon jó kis meccs volt. Fordulatos!

 

 

A Chiefs jól kezdett, de nem tudtak mit kezdeni Manning -el. Kár, hogy csak a feléig és a végét láttam. :( Egyébként a chiefs a 9-0 óta zsinórban beszedett három vereséget. Kiismerték a csapatot?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

A Chiefs jól kezdett, de nem tudtak mit kezdeni Manning -el. Kár, hogy csak a feléig és a végét láttam. :( Egyébként a chiefs a 9-0 óta zsinórban beszedett három vereséget. Kiismerték a csapatot?

 

 

Én még azt sem mondanám, hogy olyan jól kezdett inkább Manning bénázott az elején, abból szereztek rögtön két TDt. Bár az a visszahordás gyönyörű volt. Azok a kedvenceim. :D

 

 

Viszont a Ravens még Wild Cardos - legalábbis eddig - szóval ha így folytatják, akkor még bármi lehet. Tavaly is WC-al kerültek be, épp hogy csak becsusszantak a rájátszásba, aztán hopsz, nyertek. :D Remélem idén is lesz meglepcsi. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:lol: :lol:

 

NFL. Remélem a Cardinals bejut a rájátszásba! Bár már csak WC -vel van esélyük, de arra még bőven, szóval hajrá! Egyébként a Broncos nagyon erősnek tűnik, szerintem ott leszenk a döntőben. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:lol: :lol:

 

NFL. Remélem a Cardinals bejut a rájátszásba! Bár már csak WC -vel van esélyük, de arra még bőven, szóval hajrá! Egyébként a Broncos nagyon erősnek tűnik, szerintem ott leszenk a döntőben. :)

Én jelenleg egy Broncos - Seahawks döntőt néznék meg. :) Na az nagyon ütne.

 

Ja és a Steelrs edzőjét, Tomlint megb-szták 100 000 dolcsira, a kis belépése miatt. :)

http://www.youtube.com/watch?v=pacv10Ptx7c

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez elég hülye kérdés már ne is haragudj. :D Persze, hogy az utóbbi!!!

Lehet nagyobb nevető smileyt kellett volna oda tennem. :D Persze hogy megérdemli. Szerencsére az eredményt nem befolyásolta, vagyis a végeredményt, de én csak néztem hogy itt meg mi történik. Mindegyik bíró más felé néz? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.