Ugrás a kommentre

Sport


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

Az amerikai-foci szerelmeseinek ajánlom a ma esti Las Vegas Bowl-t. (Nem is kezdődik olyan későn, magyar idő szerint 21:30-tól lesz a kezdőrúgás.)

A decemberi időszak nem csak az NFL rájátszásáról, hanem az NCAA Bowl mérkőzéseiről is szól Amerikában! Ezen a meccsen a két résztvevő a nagy múltra (11 bajnoki cím, 38 konferencia elsőség, 7 Heisman győztes) visszatekintő, Pac-12 csapat, a USC Trojans és az idén remekül teljesítő, a Mountain West konferenciát megnyerő Fresno State lesz, a Sam Boyd Stadionban megrendezésre kerülő döntőn. A dél-kaliforniaiaknál már a 3. edző van idén hivatalban (ebből kettő csak megbízott vezetőedző volt). Érdekesség, hogy Lane Kiffin, akivel nekivágtak a szezonnak annak a Monte Kiffin-nek a fia, aki jelenleg a Dallas Cowboys védelmi koordinátora (korábban a Tampával, ugyanebben a minőségben volt bajnok is). A jelenlegi HC - Clay Helton - csak erre a meccsre fog maradni, jövőre Steve Sarkisian veszi át a helyét a csapat főedzői "székében".

Valószínűleg pont-gazdag, akció-dús összecsapás várható. A Bulldogs irányítója Derek Carr 4866 yardot passzolt (ami egyetemi viszonylatban is fantasztikus!), így támadásban lehet számítani a Fresno State ütőképességére. Azonban, a passz elleni védekezése nagyon gyenge a secondary-nek, így a USC sztár elkapói, mint Marqise Lee, vagy Nelson Agholor könnyen zavarba hozhatják őket... Én a Trojans-t hoznám ki győztesnek, a fentebb említett okok miatt, még akkor is, ha az alapszakaszban ők csak 9-4-es, míg a FS 11-1-es mérleget mutathat fel! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én most fejeztem be felvételről a Carolina - New Orleans meccset

 

 

Már épp kezdtem volna szidni Newtont, amikor a legvégén képes volt megvillanni, és felnőni a feladathoz. Elképesztő a Carolina védelme, bárki kapja őket, felkötheti a gatyáját a rájátszásban.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért nem cserélt?

 

Halvány lila gőzöm sincs. Viszont a rájátszásra még mindig van esély, vagyis a wild cardra, minden a köv heti meccsen dől el. Ha megnyerik, biztos tovább jutottak, ha nem, akkor reménykedem, hogy a dolpins veszít és akkor az is jó. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igaz, sőt ha jól látom most a Dolphins van a WCon nem is a Ravens...

Árulja már el valaki, hogy mit néznek itt a WCnál, amikor ugyanannyi két csapat között az állás?

 

A Ravens, a Dolphins és a Chargers is ugyanannyival áll, mégis a Miami van a tovább jutók között eddig.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

BREAKING NEWS

 

Tony Romo szezonjának vége - http://sports.yahoo.com/blogs/nfl-shutdown-corner/dallas-cowboys-quarterback-tony-romo-done-season-back-213457853--nfl.html

 

Hátsérülés miatt kénytelen kihagyni a sorsdöntő NFC East derbit az Eagles ellen (ha továbbjutnak akkor sem játszhat, de még vele is nagyon kérdéses lenne a győzelem, nemhogy nélküle...). Jöhet a 4 milliós csere QB - Kyle Orton. Rá lehet, hogy Kudar emlékszik... ő volt az, aki a Cutler trade-be ellenértékként kelrült Chicagóból a Vadlovakhoz és a 2009-es szezonban 6-0-val kezdtek, aztán 8-8 lett a szezon vége (no playoff). Szóval egy szebb napokat is látott franchise irányító, de nem sok jót sejtek, főleg egy ilyen dallasi védelemmel. Most ráébredhetnek sokan a Romo haterek közül majd szerintem, hogy mennyire nagy impact Romo játéka (más kérdés, hogy annyit nem ér, mint amennyit most nyáron fizettek neki!). A Cowboys pedig már tényleg kezd az utált kategóriából abba a körbe kerülni, ahol a Cleveland, vagy a Buffalo van... hogyha megkérdezik a szurkolótól, hogy melyik a kedvenc csapata és ebből a háromból mond valakit, akkor csak együtt-érzően néznek rá és azt mondják "Sajnálom!". :D Hol van már "Amerika csapata"...

Egyébként az baráti, hogy a meccset már beválasztották primetime-ba a SNF-ra. Az lenne a poén, ha most ezek ellenére Orton feltámadna és tényleg egy nagy meccs lenne! :cool:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Árulja már el valaki, hogy mit néznek itt a WCnál, amikor ugyanannyi két csapat között az állás?

 

Először a konferencián belüli mérleget, aztán a közös ellenfelek elleni mérkőzéseket, ezen túl van még, hogy ki milyen erősségű csapatok/divíziók ellen játszott (ezt is mindig a record alapján állapítják meg, tehát nem szubjektív az, hogy ki számít erősnek)...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Először a konferencián belüli mérleget, aztán a közös ellenfelek elleni mérkőzéseket, ezen túl van még, hogy ki milyen erősségű csapatok/divíziók ellen játszott (ezt is mindig a record alapján állapítják meg, tehát nem szubjektív az, hogy ki számít erősnek)...

Nem, először az egymás elleni mérleget, ha játszottak olyat (divízión belül ugye alap, hogy igen, de előfordulhat, hogy a WC helyért is Tiebreaker lehet.

 

 

Frankó... ez most jól tönkre vágja az egyik legjobb meccset a hét végén. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Halvány lila gőzöm sincs. Viszont a rájátszásra még mindig van esély, vagyis a wild cardra, minden a köv heti meccsen dől el. Ha megnyerik, biztos tovább jutottak, ha nem, akkor reménykedem, hogy a dolpins veszít és akkor az is jó. :)

 

Csak akkor jutnak tovább ha nyernek és a Miami kikap. :(

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak akkor jutnak tovább ha nyernek és a Miami kikap. :(

Most még úgy érzem, hogy nagyobb az esély, hogy a Miami kikap, mint hogy a Ravens nyer, de van rá esély szóval fingers crossed!!! :)

Flaccoék nyomás alatt a legjobbak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem, először az egymás elleni mérleget, ha játszottak olyat (divízión belül ugye alap, hogy igen, de előfordulhat, hogy a WC helyért is Tiebreaker lehet.

 

Tényleg számít az egymás elleni mérleg, viszont ez alapján akkor az utolsó fordulóban elég, ha nyer a Ravens... tekintve, hogy ők akkor 9-7-el állnának (a Miami is maximum ugye ennyit érhet el) egymás elleni eredményekben pedig 26-23-ra legyőzték a Dolphines-t - http://www.nfl.com/gamecenter/2013100604/2013/REG5/ravens@dolphins?icampaign=GC_schedule_rr#menu=highlights&tab=recap

Én viszont arra emlékeztem a közvetítésből, amit Ody is mondott... ha tényleg az egymás elleni mérleget vesszük, akkor viszont nekik elég csak nyerni és nem is kell figyelni a Delfinekre! (Konferencián belül viszont ez a sorrend: Miami - 7-4, Baltimore - 6-5, San Diego - 5-6)

Erre a kérdésre tényleg érdekelne a válasz, mert ez így tényleg disszonáns. :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha másodsorban számít, akkor az a lényeg, hogy mi számít elsősorban... így tényleg elég lenne akkor, ha nyer a Ravens, az alább említett okok miatt. De most már megkavartatok, úgyhogy utánanéztem: (a Hollók szempontjából írom most az eseményeket, mert gondolom azért szorítotok, hogy ők odaérjenek és az alábbi scenariók alapján oda is érhetnek)

 

1. Baltimore nyer, San Diego kikap, vagy x-el + Miami kikap, vagy x-el

2. Baltimore nyer, Miami kikap, vagy x-el + San Diego kikap, vagy x-el

3. Baltimore x-el, Miami kikap, San Diego kikap, vagy x-el

4. Baltimore x-el, Miami x-el, San Diego kikap (ekkor nem lenne hármas tiebreaker)

5. Miami kikap, San Diego kikap, Pittsburgh kikap, vagy x-el

 

Van egy olyan eshetőség is, ha nyer a Ravens, de a Chargers és Dolphines is nyer, akkor a konferencián belüli eredmények számítanak a hármas tiebreaker-nél! The Ravens’ head-to-head tiebreaker with Miami would not count in a three-way tie. Úgyhogy akkor jól mondták a Sport TV-be, ha azt mondták, hogy most nem számít az egymás elleni, mert tényleg így van és akkor jól emlékeztem. Egyébként, ha kikap a Ravens még mindig odaérhet, akkor ha kikapnak a riválisok is... ez azért lehetséges, mert akkor nem számít a 3-way tiebreaker, ugyanis ebben az esetben a Jets is 8-8-al állna a Dolphines 8-8-a mellett az AFC East-ben és ott közöttük először a divisional tiebreaker számítana, abban pedig a New York van előrébb, így a Miami fölénye eliminálódna szempontjukból!

Összefoglalva, nem elég, ha csak nyer Baltimore, így nem lehet azt mondani, hogy a saját kezükben lenne a sorsuk (ellentétben például a szinte totálisan széteső Cowboys-al, nekik pl. elég "csak" nyerni!).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát én akármennyire is szeretem a Broncost és drukkolok nekik, attól még a Ravens marad a kedvenc csapatom, szóval ja, drukkolok nekik. Még mindig van bennem remény, mert amit tavaly műveltek, az kb kész csoda volt, de a mostani állás szerint ez már nem csak rajtuk múlik, és ezért szívás... :S

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha másodsorban számít, akkor az a lényeg, hogy mi számít elsősorban... így tényleg elég lenne akkor, ha nyer a Ravens, az alább említett okok miatt. De most már megkavartatok, úgyhogy utánanéztem: (a Hollók szempontjából írom most az eseményeket, mert gondolom azért szorítotok, hogy ők odaérjenek és az alábbi scenariók alapján oda is érhetnek)

 

1. Baltimore nyer, San Diego kikap, vagy x-el + Miami kikap, vagy x-el

2. Baltimore nyer, Miami kikap, vagy x-el + San Diego kikap, vagy x-el

3. Baltimore x-el, Miami kikap, San Diego kikap, vagy x-el

4. Baltimore x-el, Miami x-el, San Diego kikap (ekkor nem lenne hármas tiebreaker)

5. Miami kikap, San Diego kikap, Pittsburgh kikap, vagy x-el

 

Van egy olyan eshetőség is, ha nyer a Ravens, de a Chargers és Dolphines is nyer, akkor a konferencián belüli eredmények számítanak a hármas tiebreaker-nél! The Ravens’ head-to-head tiebreaker with Miami would not count in a three-way tie. Úgyhogy akkor jól mondták a Sport TV-be, ha azt mondták, hogy most nem számít az egymás elleni, mert tényleg így van és akkor jól emlékeztem. Egyébként, ha kikap a Ravens még mindig odaérhet, akkor ha kikapnak a riválisok is... ez azért lehetséges, mert akkor nem számít a 3-way tiebreaker, ugyanis ebben az esetben a Jets is 8-8-al állna a Dolphines 8-8-a mellett az AFC East-ben és ott közöttük először a divisional tiebreaker számítana, abban pedig a New York van előrébb, így a Miami fölénye eliminálódna szempontjukból!

Összefoglalva, nem elég, ha csak nyer Baltimore, így nem lehet azt mondani, hogy a saját kezükben lenne a sorsuk (ellentétben például a szinte totálisan széteső Cowboys-al, nekik pl. elég "csak" nyerni!).

Igazad van, most én is utánanéztem, és a hármas holtverseny okozza a problémát. Ebből fakadóan azért a Ravensnek még jó esélye van, ha nyer, hiszen akár a Miami akár a San Diego kikap, a Ravens ott van. Emlékeztetőül, a Miami a Jetsszel, a 'Diego a Chiefsszel játszik, úgyhogy erre azért bőven van esély...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy Rudy Tomjanovich 1995-ben mondta "Don't ever underestimate the heart of a champion!"... ezért a mindenkori bajnokot (legyen az bármilyen sportág) sosem írnám le, de a Paul Brown Stadium idén eléggé para lehet mindenki számára. Hazai pályán még nem szenvedtek vereséget a Tigrisek és olyan csapatokat is megvertek itt, mint a Colts, a Patriots, a Packers (akkor még Rodgers-el), vagy a most rájátszásba igyekvő Chargers! Az AFC egyik legjobb védelmével átlagban 16 pont körül kapnak otthon, viszont 34-et szereznek... Persze az is igaz, hogy a Ravens-től Baltimoreban például pont kikaptak (hosszabbításban egy FG-al, remélem most is ilyen szoros meccs lesz)! A PO-ba a rutinjuk lehet kevés lesz, de tényleg számolni kell a Bengals-al, így ezek alapján szerintem nekik (Ravens) lesz a legnehezebb dolguk az utolsó héten. A másik két csapat eleve otthon játszik és a Chargers pl. idegenben is legyőzte a Chiefs-t, míg az előző hétvégén Buffaloban shutout-ot kapó Miami a három közül talán a legkönnyebb ellenféllel a Jets-el kerül szembe. Igazából a 16. forduló után ott tartunk, hogy senki sem járt igazán jól, mert a jelenleg lépéselőnyben lévő Miami is képes teljesen szélsőségesen tejesíteni, de a Bengals is szedett be olyan vereségeket, amikre senki sem számított... a KC meg papíron még mindig erősebb, mint a San Diego. Szóval egy hatalmas rulett lesz ez így, ahol lehet, hogy nem a vörös, de nem is a fekete lesz a nyerő, hanem a zöld nullán áll majd meg a golyó és a végén a SD csúszik be békanyálon a playoffba. :)

 

Egy-két infó a SNF-ról: Jon Kitna visszatér! Sok éven keresztül ő volt a csere QB Romo mögött (Detroitba kezdő irányító is volt), majd 2 éve visszavonult, és testnevelő tanárként dolgozik. Most 41 évesen Orton mögött ő lesz a backup. Romo-nak, ha minden igaz gerincsérve van, de Orton nem akkora homály, hogy minden áron Romo-t erőltessék, így több, mint valószínű, hogy nem játszik majd!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akit esetleg érdekel, elkészült a vasárnapi "menü". Ezeket a mérkőzéseket fogja közvetíteni a Sport TV: 19:00 - Miami vs. New York Jets; 22:15 - Chicago vs. Green Bay; 2:30 - Dallas vs. Philadelphia.

Én személy szerint jobban örültem volna, ha az este hetes idősávból a Baltimore és a Cincinnati találkozóját láthatjuk (amúgy nem szurkolok senkinek, csak itt mindkét csapat számára van tétje a meccsnek, ellentétben pl. a Miami - Jets-el, ahol csak a Delfineknek kell izgulni). Azt hiszem én így is ezt (mármint a Ravens-t) fogom választani, csak majd stream-en keresztül nézem... A másik két összecsapás viszont telitalálat, mindkettő egy igazi win or go home párharc lesz! :)

Szerkesztve: - Wilde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megkavarom egy kicsit még az esélyeket a mai showdown-al kapcsolatban. Az AFC-ben már csak egy hely kiadó a playoff-ra, az NFC-ben ezzel szemben még csak három csapat lehet biztos a dolgában. Mégis talán a Nemzeti főcsoport viszonyai sokkal kevésbé szövevényesek, mint az Amerikai konferencia szálai!

Két csoportban áll még a kérdés, hogy ki lesz a divízió legjobbja, viszont mindkét esetben nagyon egyszerű a képlet. Amelyik csapat vereséget szenved a késő esti, illetve a hajnali mérkőzésen annak itt véget is ért a 2013-as szezon (döntetlen esetén értelem szerűen a jelenleg is élen állók, azaz a Philadelphia és a Chicago jutna tovább). Az még mondjuk egy plusz pikantériája lehet a párharcnak, hogy az NFL történelmének két legsikeresebb csapata (Packers: 13 bajnoki cím, Bears: 9 elsőség) és a liga legnagyobb rivalizálása kerül terítékre az esti programban. Viszont amennyiben a GB nyer, akkor a Dallas egy esetleges győzelemmel, mindössze 9-7-es mérleggel a 3. (hangsúlyozom a harmadik!) kiemelési pozíciót is megszerezheti! Itt gyakorlatilag, ha a döntetleneket (elég kicsi az esély rá) levesszük akkor két win or go home párharcról beszélhetünk. Az utolsó, a 6. pozícióba szintén egyszerű az út. A New Orleans-nak ugyanis elég legyőzni (hozzáteszem a Superdome-ban) az idén elég siralmasan teljesítő Tampa Bay-t és már egyből nem marad egy kérdés sem. Persze a győzelmek/vereségek alapján még a kiemelési sorrend változhat, de most csak a rájátszásba jutást vizsgálom. (Mondjuk, ha pl. nyer a Saints, a másik csoportmeccsen meg kikap a Panthers, akkor Brees-ék nemcsak, hogy továbbjutnak, de csoportelsők lesznek és 2. kiemeltek is egyben, így kihagyhatják a Wild Card hétvégét!) Mondjuk viszont, ha nem nyer a Saints és az Arizona legyőzi otthon a San Franciscót, akkor a Cardinals jut be 6.-ként!

Az AFC-ben is számítanak még persze a kiemelések (a Bengals pl. győzelem esetén lehet 2., de vereség esetén lehet akár csak 4. kiemelt is!), de itt igazából már csak egy playoff hely vár gazdára. Azt már lentebb ismertetve lett, hogy a 3-way tiebreaker-nél mi a helyzet, viszont arról még nem esett szó, hogy van egy 4. aspiráns is! A Pittsburgh ugyan tényleg mesébe illően, de elméletben akár még odaérhet az utolsó Wild Card spot-ra! Ugye, ha a Jets legyőzi a Miami-t akkor ők lesznek a 2.-ak az AFC East-ben (ahogy erről alább is írtam), ezzel kiütve a Dolphines-t a hunt-ból. Ugyanakkor, ha kikap a Ravens, a Steelers pedig nyer, akkor mindkét említett AFC North csapat 8-8-al fog állni és ebben az összevetésben pedig a Pittsburgh lesz előrébb! Ha ehhez még hozzávesszük (mondtam, hogy több együtthatós), hogy vereséget szenved a Chargers is, a KC elleni összecsapásukon... akkor egyedül velük kell konkurálnia Big Ben-éknek és a Chargers elleni tiebreaker-ből, csak úgy, mint a Jets elleniből ők jönnek ki győzteskén... ezáltal a jelenleg üres hatodik pozíciót ők töltenék fel eme scenario szerint. Így leírva is kicsit bonyolultnak hangzik, de ha megvizsgáljuk a csapatok ide formáját és az ellenfeleket, akkor rájövünk, hogy nem elképzelhetetlen az, hogy a Baltimore kikap Cincinnati-ben (ott idén eddig mindenki vereséget szenvedett), azután, hogy a Jets múlthéten shutout-ot kapott a Buffalo-tól gondolom megmagyarázza, hogy akár simán kikaphatnak a Jets-től is (mely sokkal komolyabb játékerőt képviselt idén, mint a Bills) és a Chargers pedig papíron a legnehezebb ellenféllel találkozik a még PO esélyesek közül... szóval egyik kimenetel sem elképzelhetetlen, hozzátéve, hogy a Steelers-nek meg simán le kéne győznie a Clevelandet! Ami inkább problémásabb és ami miatt nem fogadnék mégse a Pittsburgh továbbjutására (pedig kecsegtető) az az a tény, hogy a fent említett eseményeknek mind együtt kellene bekövetkeznie! Logikai szempontból persze egy adott esemény kimenetelét ez nem befolyásolja, viszont az összértékhez mindegyiknek jönnie kellene és ez már 4 változót jelent, ami fogadásnál, vagy ugye itt egy csapatnál a reményeknél már nagyon magas érték!!!

Megmondom őszintén az abszolút underdog státuszuk miatt én nagyon örülnék, ha most a Steelers becsusszanna, de azt, hogy ténylegesen ki lesz, aki továbbjut jelenleg nem merném megjósolni, mert egyik csapatra sem igaz az (ezt most az AFC-beli race-re értem), hogy kizárólag a saját kezében lenne a sorsa! Többek között ezek miatt is nekem idén szimpatikusabb volt az Amerikai főcsoport...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.