Ugrás a kommentre

Sport


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

F1

 

 

Nem volt igazán szoros verseny, már ami a végeredményt illeti. Több előzetes 'rémhír' is beigazolódott.

Egyrészt a váratlan leállások. Már rögtön az elején Hamilton és Vettel is kénytelen volt feladni a versenyt, mikor még szinte semennyit nem tettek meg. Mondták ugyan, hogy ez tényleg bekövetkezhet, de nem igazán vettem komolyan, gondoltam biztosan előfordulhat, majd komolyabb terhelés mellett. Korábban is láthattunk olyanokat, hogy a verseny felénél (2008-ban a Hungaroringen, Massával a legvégén esett meg) megadja magát az autó. De olyat, hogy már rögtön a felvezető körben történjen valami, még nem nagyon. Ez nagyban befolyásolja mind a versenyzők, mind a nézők élményét, ugyanis senki sincs biztonságban, nem tudni, hogy amit látsz ténylegesen meddig marad úgy! Remélem a szoftvereket sikerül majd úgy optimalizálni, hogy a későbbiekben ne forduljanak elő ilyen problémák, mert az tény, hogy izgalmasabbá/kiszámíthatatlanná válik ezzel a verseny képe, de nem szeretem, ha valaki nem a pályán nyújtott teljesítménye miatt, hanem önhibáján kívül kerül hátrányba...

 

A másik a Mercedes fölénye. Itt nem is elsősorban a csapatra, hanem inkább a motorra gondolok. A Mercedes autók mind fölényben voltak riválisaikkal szemben, ha az összképet nézzük. Elég csak megnézni Buttont, aki elég szürke versenyt futott mégis összességében odaért a dobogóra (erről majd később), mivel közben ki tudott autózni akkora előnyt, amivel fokozatosan átlépte az ellenfeleket, úgy hogy nem kellett komoly csatába keverednie. Magnussen sem volt messze a második helytől, de látszik, hogyha eltalálják a beállításokat, akkor nem rossz ez a Red Bull sem. A Renault-t nagyon leírták, de tényleg csak átmeneti gondjaik lehetnek. A tempó megvan, ha meglesz a másik fél is, akkor nincs gond, jó meccs lehet a gyári Mercedesszel. A Toro Rosso-k, Caterham-ek, nagyjából ott vannak ahol tavaly álltak, a Lotust meg inkább hagyjuk, annyi sebből vérzik (ha egy sérült állat lenne, inkább le kéne lőni, ne szenvedjen tovább szegény pára). Mindenesetre visszatérve a Mercedesesekre, a McLaren óriásit fejlődött tavaly óta, egyből ott tudtak lenni az elejében, amiről tavaly csak álmodtak. Ha nem ilyen kivezető évük lenne, még komoly esélyt is adnék nekik az összetettben, de ehhez még az is hátrány, hogy Magnussen nem elég rutinos, Button meg alul-motivált. A Williams persze még nagyobbat lépett előre, mint brit riválisa, de ezzel együtt bennük kicsit csalódtam. Még az időmérő előtt komolyan hittem benne, hogy az egyik autójuk (inkább Massában bíztam) oda fog érni a dobogóra. Aztán szombaton már kezdett elszállni a sansz, de ezt a mélyrepülést a vasárnap tette teljessé. Az egy dolog, hogy Massa kiesett, klasszikus versenybaleset volt, de Bottas még magát hozta nehezebb helyzetbe. Az mindenesetre itt is jól látszott, hogy szárazon pokolian gyorsak, Bottas úgy lépett át a mezőnyön, ahogy Williams pilóta talán 10 év óta nem! Ezek pedig kissé aggasztó tények arra nézve, hogy hiába nem annyira rosszak a Renault-ok, azért ez még elég nagy különbség. A Force India olyan nagyot nem lépett előre tavalyhoz képest, de most itt van Hulk, aki lehet egyszer kétszer egy dobogóra odaérhet és még Perez-t sem írnám le.

A Ferrari egyedül a megbízhatóságot emelheti ki pozitívumként. Versenykörülmények között nekik nem voltak komoly gondjaik és mindkét gyári autó bejött pontszerző helyre. 5 versenyző be is fejezte Ferrari motorral a versenyt (aki kiesett - Bianchi - sem motorprobléma miatt szállt ki, ha jól emlékszem), már csak a tempónak kéne meglenni, mert pusztán a megbízhatósággal nem biztos, hogy lehet bajnokságot nyerni. Sebességben sajnos nincsenek sokkal előrébb tavalyhoz képest.

Végül, de nem utolsó sorban itt van még a Mercedes AMG, direkt hagytam a végére őket. Nem mondom, hogy ők az új Red Bull, mert később szerintem nem lesz ekkora a különbség, de jelenleg komoly lépéselőnyben vannak még a Mercedeses riválisokhoz képest is! Ha nincs Hamilton meghibásodása simán bejönnek 1-2.-be és akkor csak a 3. helyért mehetett volna valami csata. Rosbergnek ez egy now or never szezon, tényleg most kéne megmutatnia. Látszik rajta, hogy nagyon motivált, szerintem világbajnok lehet idén, de talán még mindig inkább Hamiltonra tennék kettejük közül, azzal együtt, hogy ez az új rendszer nem feltétlen a hozzá hasonló pilótáknak lett kitalálva...

 

Harmadik pontban, pedig a büntetéseket emelném ki. Mint tudjuk Ricciardot kizárták a verseny után (lélektani szempontból elég gáz, de legalább a dobogóra felállhatott) az üzemanyag átfolyási szint túllépése miatt. Persze fellebbeztek, de ezt ilyenkor hivatalból is meg szokták tenni, sok mindent nem remélnék ettől. Azt is lehetett hallani, hogy nagyon szigorúan fogják venni ezeket a büntetéseket, de azért ez így elég váratlan volt, hogy tényleg elvették tőle. Ez megint egy olyan faktor, mint a leállások, hogy annyira kiszámíthatatlanná teszi az egészet, hogy az már nem élvezetes. Nem tudhatjuk, hogy most akkor tényleg ez volt a végeredmény, amit láttunk, hanem majd még kizárnak egy pár embert és lehet, hogy a futamgyőztes személye is megváltozik...

Az üzemanyagspórlás hasonló probléma lehet, mint tavaly a gumikímélés. A sportág egyre jobban a technikai részre teszi a hangsúlyt, már rég nem arról szól, mint a hőskorban, vagy akár 10 évvel ezelőtt, hogy csak nyomni kell neki és kész, egyre nagyobb szerepet kap a taktika-technikai része. Az ilyen Maldonado féle pilótáknak lesz nagyon nehéz átállni erre, ebben egyébként jobb Rosberg is, mint Hamilton, még ha utóbbi vezetéstechnikailag, illetve rutinban mind Maldonado-t, mint Rosberget messze felülmúlja. Az egyébként engem abszolút nem zavar, hogy kezd "zöldülni" a Forma 1. A hibrid technológiákra persze úgy helyeznek hangsúlyt, hogy még maga az alapkoncepció is gyerekcipőben jár, de ezzel lehet új innovációkat nyitnak meg. Az üzemanyag-fogyasztás visszaszorítása taktikai elemként sem rossz, persze az az igazi, amikor mindenki tövig nyomja neki és nem kell foglalkozni ilyesmivel, de a taktikázás is a sport része, van aki pl. ebből élt (lásd utóbbi években Button). A zajszennyezés visszaszorítása is sokaknak probléma, így verseny közben nem volt olyan nagyon feltűnő. Engem annyira nem zavar, kb. úgy vagyok vele, mint a filmeknél a képminőséggel, hogy jó, hogyha full hd, de azért akkor is gond nélkül megnézem, ha nem az. Hallottam már élőben ilyen motorhangot is (ráadásul az még a V10-es érában volt), de annyira nem hatott meg, hogy sajnáljam. Ez nem vesz el számomra az élményből, mint ahogy összességében a benzin spórlás sem (itt annyira nem is volt szignifikáns, persze lesz pár pálya, ahol szemmel látható lesz a különbség), egyedül a motorvezérlési problémák aggasztanak, de remélem ez majd idővel rendeződik.

 

Úgyhogy jó idényt várok továbbra is. Mercedes - Red Bull csatát jósolok az elkövetkezőkre, a Ferrari, a McLaren és a Williams is odaérhet, de utóbbinál attól tartok szezon közben le fognak maradni, mint ahogy tavaly a Lotus is kicsit visszább esett, a Mekinél meg szerintem inkább 2015-re készülnek (annyira meg talán nem lesznek jók idén, hogy tényleg harcban legyenek a VB címért, egy konstruktőri 3. hely, szerintem az a max.). A Ferrari felnőhet a feladathoz, de kemény lesz elkapni a Mercedest az biztos. Amúgy kíváncsi leszek, hány különböző konstruktőr tud majd nyerni ebben az évben. Általában 3-4 szokott lenni, de 2008-ban 5 különböző gyártó nyert, 2012-ben pedig hat (ami lehet, hogy rekord). Idén a Mercinek már van, de ha megelőlegezem a Red Bullnak, a Ferrarinak, a Mekinek, meg a Williamsnek is (van rá esélyük), akkor az már megint legalább 5 lenne... ehhez még hozzávesszük, hogy hány különböző pilóta nyerhet futamot, akkor már lehet tényleg rekordot kapnánk. Na de ez is csak statisztika, az meg olyan, mint a tanga... mindent megmutat, csak a lényeget nem!

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én speciel döntetlenre tippelek.. 2-2. És számítok minimum 1 piros lapra. Szerintem a favágók már élezik a balta nyelét :D

Atletico Madrid is nagyon tapad...elég izgalmas lesz a fináléja a bajnokságnak :)

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én speciel döntetlenre tippelek.. 2-2. És számítok minimum 1 piros lapra. Szerintem a favágók már élezik a balta nyelét :D

Atletico Madrid is nagyon tapad...elég izgalmas lesz a fináléja a bajnokságnak :)

Eléggé. Azt gondoltam hogy az Atletico februárban kipukkad, erre ők is megelőztek minket. Remélem egy győzelemmel ma sikerül újra visszajönni a versenybe. Más esetben ünnepelhetitek a bajnoki aranyat sajnos :(

 

SZERK.: Szerintem nem lesz piros. Most úgy érzem ez a meccs a fociról fog szólni. Remélem Pepéék is így gondolják. És a mieinktől sem akarok színészkedést látni

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

SZERK.: Szerintem nem lesz piros. Most úgy érzem ez a meccs a fociról fog szólni. Remélem Pepéék is így gondolják. És a mieinktől sem akarok színészkedést látni

 

Ez jót tenne a meccsnek, ha folyamatos játék lenne. A Madrid jól kontrázik, Bale és Ronaldo úgy fut, mint egy mérgezett egér a két szélen.

Barcaban meg talán most olajozottan fog működni a Messi - Neymar duo, és a társak is jól osztogatják a lasztit.

Nagy meccsre számítok.

Ha most kikap a Barca, szerintem év végén távozik Tata mester.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó meccs volt egészen addig, amíg a bíró szét nem fújta az egészet. Neymarról meg inkább nem írok semmit. A teljesítménye alapján a Real jobban megérdemelte volna ezt a győzelmet. De végül is nekem mindegy. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Neymar valahogy nem passzol a gépezetbe, kedvtelenül mozog a pályán, és nem eléggé motivált.

A Real meg végig nyomta a meccset, de megint peches volt..

Elég izgalmas lesz tényleg most már a bajnoki vég..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó meccs volt egészen addig, amíg a bíró szét nem fújta az egészet. Neymarról meg inkább nem írok semmit. A teljesítménye alapján a Real jobban megérdemelte volna ezt a győzelmet. De végül is nekem mindegy. :)

Miért számít amúgy szétfújásnak az ha valaki a jogos büntetőket befújja, a jogos lapokat meg kiosztja. A bíró dolga az hogy megakadályozza a favágást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért számít amúgy szétfújásnak az ha valaki a jogos büntetőket befújja, a jogos lapokat meg kiosztja. A bíró dolga az hogy megakadályozza a favágást.

Neymar és Ramos esetében sem a lap, sem a 11-es befújása nem volt jogos. Előbbi érdemelt volna piros lapot, de jó nagyot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha már így szóba került a foci és a Clásico, akkor én is írok 1-2 dolgot. :)

 

Összességében egy remek, fordulatos meccs volt, nemcsak a gólok tekintetében, de a játék összképét nézve is. A Barca jobban kezdett és a gólon kívül akár 0-3-ra el is húzhatott volna elég hamar. Utána jött a fordítás és még jó pár Real helyzet, amivel ők dönthették volna el a meccset. Ehelyett visszajött a Barca, de 3-2-ről szintén véget lehetett volna vetni az érdemi csatának. Azonban az újabb fordulat (3-3 és tizi) után már a katalánok kezében volt a döntés és végül sikerült felülkerekedniük a Madridon.

 

A Barca sokszor képes volt régi önmagát idézve uralni a pályát, míg a Real nagyon dinamikus és életveszélyes kontrákat vezetett.

Ami engem meglepett, hogy a két csapat védekezése kritikán aluli volt. Iniesta gólja még hagyján, de ott is elcsúszott a védelem. Benzema mindkét góljánál Mascherano röhejesen amatőr volt. Messi akciógóljánál csak nézett a védelem és a gólpassz is madriditól jött. Az utolsó tizinél pedig teljesen értelmetlenül fogták közre ketten is és vadászták le Iniesta-t.

A másik furcsa dolog, hogy Ronaldo és Messi magukhoz képest sehol nem voltak. Utóbbinál is elég megtévesztő ez a mesterhármas, mert amúgy elég kevés köze volt a meccshez, de Ronaldo is csak hisztériázni tudott. Legalább a büntetőket magabiztosan érvényesítették, szükség is volt rá, mert mindhárom esetben jól érezte a kapus az irányt.

 

Ha már a tizik szóba jöttek:

Ronaldo-t egyértelműen a 16-oson kívül akasztották, de maga a szabálytalanság is kb. annyira volt erős, mint amikor az 1. felesben Neymar-t (talán ő volt) rúgták meg. Arra nem adtak semmit, pedig az tényleg belül volt. A Ramos-Neymar eset szintén hasonló kaliber, szerintem adható volt. Láttunk már olyat, hogy ilyenért nem fújtak, de az ellenkezőjére is tucatszámra van példa, szóval jogtalannak nem nevezném. Ha pedig sípszó, akkor piros, ez vitathatatlan. Az utolsó eset pedig tán a legtisztább, 100-ból 99 befújja és jogosan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Neymar és Ramos esetében sem a lap, sem a 11-es befújása nem volt jogos. Előbbi érdemelt volna piros lapot, de jó nagyot.

Mivel a kontakt megvolt így adható volt a tizi, ha meg lefújta akkor pedig piros is mivel utolsó ember volt. Barca drukker vagyok, így nehezen fogtok meggyőzni az ellenkezőjéről, de azért hajrá ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudom, hogy egy bárkásnak hiába beszélek ilyesmikről (vannak elegen körülöttem, hogy ismerjem a látásmódjukat), és lehet hogy én vagyok régimódi, de szerintem a szabálytalanságokat akkor kell befújni, ha tényleg szabálytalanság történt, és nem csak kis lábujjal hozzáértek valakihez, aki ezután akkorát esik, mintha egy busz csapta volna el.

Többek között az efféle színészkedések miatt utálom a spanyol focit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudom, hogy egy bárkásnak hiába beszélek ilyesmikről (vannak elegen körülöttem, hogy ismerjem a látásmódjukat),

Akkor próbálj meggyőzni semlegeseket, nekik nem hiába beszélsz. ;)

 

szerintem a szabálytalanságokat akkor kell befújni, ha tényleg szabálytalanság történt, és nem csak kis lábujjal hozzáértek valakihez, aki ezután akkorát esik, mintha egy busz csapta volna el.

Attól, hogy vkihez csak kis lábujjal értek hozzá, az még lehet szabálytalan. Az szintén teljesen független a szabálytalanság tényétől, hogy aztán az illető mekkorát esik. ;)

Ettől függetlenül egyetértünk abban, hogy a színészkedést és/vagy a tényleges szabálytalanságra való rájátszást lehetne jobban büntetni. Én pl. akkor is sárgát adnék a sértettnek, ha mondjuk felrúgták ugyan, de a szabálytalanság súlyosságához mérten irreálisan fetreng, hempereg stb.. A sérülteket pedig sokkal hamarabb leküldeném a pályán kívül ápolni, hogy ne lehessen az időt se húzni.

 

Többek között az efféle színészkedések miatt utálom a spanyol focit.

Sajnos a latin futballra mindig is jellemző volt az efféle sportszerűtlen viselkedés. Persze a hollandoknál, franciáknál vagy angoloknál is akad ilyen típusú játékosokra példa. A spanyoloknál egyik gigászt sem kell félteni, mert sajnos van elég "primadonna" mindkét oldalon.

 

Egyébként ennek csak akkor lehetne elejét venni, ha sokkal szigorúbban büntetnék. Ez azonban csak úgy lenne lehetséges, ha a bírókat is komolyabban elővennék a hibákért és bevezetnék a technikai újításokat. Többször láttam már olyat ugyanis, hogy a támadót lerántják, belerúgnak, meglökik, ő mégse esik el, hanem továbbmegy, majd elveszti a labdát, de a bíró nem fújja vissza az esetet, büntetőt meg pláne nem adnak így. Innentől kezdve nehéz hibáztatni a játékost azért, mert inkább biztosra megy és minden apró szellentésre elesik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én utólagosan biztos büntetném a színészkedőket is. Nem az 50-es években vagyunk, minden topligás meccsről készül felvétel, amiket egy független testület elemezhetne. Simán kiosztanék 1-2 meccses eltiltásokat ilyenekért, mert ezek számomra teljesen megölik a focit (főleg a spanyolt - az olasszal más bajom van).

 

A kis lábujjat meg arra értettem, hogy egyre gyakrabban fordul elő, hogy a támadójátékos nem is akarja kihasználni a helyzetét (mondjuk a büntetőterületen belül), hanem csak arra vár, hogy a védők hozzáérjenek (rosszabbik esetben, még arra sem) akár a legcsekélyebb mértékben is, és ő máris dobja magát. Lassan ott tartunk, hogy minden csatártól 1 méteres távot kell tartani, nehogy a spori befújja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem láttam a meccset, de azt hiszem amire gondoltok az a diving. Ennek a kosárlabdában a megfelelője a flop, amit viszont két éve már büntetnek is. Az első után figyelmeztetés, a második után 5.000 dollár jár. Ezután fokozatosan emelkedik az összeg, az ötödik vétség után pedig már 35.000-et kell kipengetni és eltiltás is jár érte. Ezt egy (Nabo által elképzelt példához hasonlóan) külön bizottság követi nyomon és ítéli meg. Az ilyen jellegű büntetések részben ugyan, de visszaszorították a floppolást. Ki lehetne próbálni a rendszert a labdarúgásban is. Mindkét sportág, egy úgynevezett 'limited-contact sport', ahol, ha a játékvezető úgy akarja, a legapróbb kontaktust is le lehet fújni, de akár a keményebb fellépést is megengedheti (ld. a szigetországi bajnokságok).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem érdekelt, meg is néztem élőben, de nagyon nem mozgatott meg. Örültem a végeredménynek, de nem volt igazán jó verseny. Érdekes volt 'Sherlock'-ot az F1 világában látni, bár őt szerintem azért küldték Malajziába, hogy oldja meg az eltűnt repülőgép rejtélyét... :)

 

Mondjuk, ami most sportvonatkozásban jobban érdekel, mint az F1, az az, hogy hajnalban Opening Night lesz az MLB-ben. Végre elkezdődik a baseball idény! :cool:

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Holnap nehéz lesz a választás..

Barcelona - Atlético Madrid vagy Manchester - Bayern Bl rangadót lesz érdemes nézni? :hmm:

A második szerintem sima Bayern. Az elsőt érdemesebb nézni. Remélem az eredmény is olyan lesz, mint amit várok :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.