Ugrás a kommentre

Sport


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

A Barca nem fog úgy gálázni, mint a Manchester City ellen idegenben szerintem :)

Atletico rágós falat :D A bajnokságban és a kupában ez már látszott idén.

Tudom, az Atlético-t ezentúl én már nem tudom leírni. Amit idén művelnek azelőtt le a kalappal. Megérdemelnének egy bajnoki ezüstöt a Realt megelőzve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Torrente ma boldog ember :D

Őszintén remélem ezekután hogy a Barca sem a kupát sem a bajnokságot nem nyeri meg mert nagyon nem érdemeljük meg. Akkor legalább a vezetőségnek leesne, hogy itt az idő a korszakváltásra, a fiatalításra, a vérfrissítésre. Ja hogy nem is igazolhatunk, nagy szívás. A fél csapattól megszabadulnék a nyáron, és fontolóra venném Messi eladását is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Real is borzalmasan játszott kedden... :facepalm: Bale is csak a kis csapatok ellen tud gólt szerezni..

De legalább otthon átgázoltak a (kicsit szétzilált) BVB-n. Mi meg nem bírtunk előnyt szerezni. De jobb is hogy most estünk ki mint hogy az elődöntőben a Bayern elszórakozott volna velünk megint.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De legalább otthon átgázoltak a (kicsit szétzilált) BVB-n. Mi meg nem bírtunk előnyt szerezni. De jobb is hogy most estünk ki mint hogy az elődöntőben a Bayern elszórakozott volna velünk megint.

 

Messi most tényleg a vb-re tartalékol szerinted?

 

 

Más. A hideg futkos a hátamon! Nagyon hangulatos. A 2014-es labdarúgó-világbajnokságra készített az Egyesült Államok válogatottjának szurkolói videót egy amerikai televízió-csatorna. Basszus... de kár hogy a németekkel és a portugálokkal lesznek egy csoportban. Drukkolok azért nekik.

 

http://www.youtube.com/watch?v=6pjliE37ENY

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Messi most tényleg a vb-re tartalékol szerinted?

Egyre inkább úgy érzem, hogy mintha már nem tudná motiválni semmi mert már nem talál kihívást a fociban. Ami egyébként érthető is mert amit egy Európán kívül született focista elérhet azt ő elérte, kivéve a vb-címet. És ha Argentína vb-t nyerne, akkor azzal feltenné az i-re a pontot, onnantól meg pláne nem motiválná semmi.

A legutóbbi sérülése óta látom rajta leginkább ezt. Érdekes hogy nekem úgy tűnt hogy a csapatnak jobban ment nélküle mikor sérült volt, mert a támadók mertek próbálkozni, mert ugye nem volt ott Messi, és nem akarták állandóan rá kijátszani az akciókat. Egy játékos sem kaphat egy csapatban akkora hatalmat, amekkora neki van. Az is egy hatalmas ostobaság a vezetőség részéről hogy mindig megemelik a fizuját, hogy ő keressen a legjobban a világon. Nem tudom hogy ő vagy az apja követelőzik-e vagy sem, de ez akkor is marhaság.

Olyan érzésem van hogy Neymar és Messi nem tudnak egy csapatban játszani. Végül csak Cruyff-nak lesz igaza: "Két dudás nem fér meg egy csárdában"-ahogy mondta még nyáron.

Messi hozzáállása is kezd egyre jobban a 2008-as Ronaldinhóéra hasonlítani. Mondjuk most közel nem olyan rossz a helyzet mint akkor. De ha akkor meg merték lépni hogy eladják, akkor most is meg kell tenni. Az érte kapott 300 millióból meg lényegében olyan játékosokat lehetne venni amilyen jólesik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos ezek után kíváncsi leszek, ki távozik a nyáron.... Tudnak e majd igazolni, és ha nem, akkor milyen lesz a következő szezon..

Neymar egy másik edzővel talán jobb lesz.

Di Maria is most van remek formában, hogy megtalálták neki a megfelelő posztot a Realban.

Számít az edző.

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos ezek után kíváncsi leszek, ki távozik a nyáron.... Tudnak e majd igazolni, és ha nem, akkor milyen lesz a következő szezon..

Neymar egy másik edzővel talán jobb lesz.

Di Maria is most van remek formában, hogy megtalálták neki a megfelelő posztot a Realban.

Számít az edző.

Bezony számít, Tata meg úgy érzem kevés ide. Nem rossz edző, de egy Barca túl nagy feladat neki. Viszont nem tudom hogy ki jöhetne a helyére, aki fel tud nőni a feladathoz, és akarna is jönni. A jó edzők most mind foglaltak sajnos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vették a lapot a Barca játékosai...

Úgy néz ki. Még ha valamilyen csoda folytán bajnokok lennénk, akkor se tudnék neki őszintén örülni. Eljött az idő egy újabb vérfrissítésre, mint anno 2008-ban. Kár hogy a vezetőség nem elég tökös hozzá hogy elküldje a kiégett sztárokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy néz ki. Még ha valamilyen csoda folytán bajnokok lennénk, akkor se tudnék neki őszintén örülni. Eljött az idő egy újabb vérfrissítésre, mint anno 2008-ban. Kár hogy a vezetőség nem elég tökös hozzá hogy elküldje a kiégett sztárokat.

Mi a helyzet az igazolási tilalommal? Tudtommal egyelőre még áll az UEFA döntése, miszerint 2 évig nem igazolhat játékosokat a Barca. Ha ezt nem tudják elkerülni, akkor nagyon nagy bajban vannak.

 

Kezdjük ott, hogy eleve elég szűk a keret, annak ellenére, hogy elég sok olyan játékos van, aki súlytalan nemzetközi szinten. Valdés távozik, így nem marad épkézláb kapus, csak a 38! éves Pinto és a fiatalok. Puyol távozásával csak Piqué és Bartra marad klasszikus középhátvédnek, ill. Mascherano, Busquets vagy Song kényszermegoldásnak. A középpálya közepéről így kiesik ember, Xavi pedig már messze van (és egyre messzebb lesz) a klasszistól. Ezeken a posztokon pedig egyáltalán nem látom a feltörekvő fiatalokat. Nem is értem miért kellett Thiago-t elengedni, amikor ő lehetett volna Xavi méltó utódja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi a helyzet az igazolási tilalommal? Tudtommal egyelőre még áll az UEFA döntése, miszerint 2 évig nem igazolhat játékosokat a Barca. Ha ezt nem tudják elkerülni, akkor nagyon nagy bajban vannak.

Azt a FIFA szabta ki és egy évre szól "csak". De én úgy érzem hogy nem lesz a büntetésből semmi, max végül pénzbírság. Kapuba jöhet Ter Stegen, jöhet két középső védő (egy világklasszis+egy tehetséges fiatal), egy jobbhátvéd, két középpályás, egy szélső (Reus elvileg jön 30-40-ért), és egy középcsatár. Elmehet Alves, Mascherano, Song, Pedro/Sanchez, Tello, Xavi, Fabregas, de gondolkoznék Messi eladásán is. Kölcsönből visszajöhet Rafinha, Deulofeu. Így neki lehetne vágni az új szezonnak, egyébként nem érdemes

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szép jó reggelt! ;)

 

Tegnap végre volt alkalmam megnézni egy baseball meccset. Mondjuk úgy a dolgok 80%-át sikerült is megérteni egy meccs alatt. Ráadásul nem is akármilyen meccs volt a Monday Night Baseball. Sokkal statikusabb, mint az amerikai foci, érthető, hogy tévében az NFL jobban hódít. Ezzel együtt az ilyen pontgyűjtögetős játékokat mindig élveztem, úgyhogy tetszik. Késő estig nem maradnék fent érte, de letöltve lehet megnézek egy két meccset. Wilde, hozzád meg lenne néhány kérdésem a közvetítéssel és a szabályokkal kapcsolatban. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Wilde, hozzád meg lenne néhány kérdésem a közvetítéssel és a szabályokkal kapcsolatban. :)

 

Pontosan mire gondolnál? Néhány kommenttel lejjebb belinkeltem egy 1 perces videót a szabályokról, szerintem elég jól összefoglalja az alapokat. Ha ennél többre vagy kíváncsi, akkor specifikusan kérdezz rá. A közvetítésről annyit, hogy minden nap vannak mérkőzések (kivéve az All-Star szünetet, júliusban), mivel egy csapat több, mint 160 meccset játszik egy alapszakasz során. Magyarországon sehol nem közvetítik, főleg miután kivonult az ESPN, egyébként a hazai baseball helyzetéről itt olvashatsz, egy általam írt kb. 2-3 éves cikket.

A liga hivatalos oldalán (mlb.com) van egy streaming szolgáltatás, az MLB TV, olyan mint a Game Pass (NFL), vagy a League Pass (NBA) és van még egy NHL-es megfelelője is, de azt nem használtam még, így azt nem ismerem. Tavaly előfizettem az MLB TV-re, ha érdekel, akkor majd elmondom a menetét, illetve azt is, hogy kell lemondani (ez fontos). Ezenkívül több lehetőség is van arra, hogy ingyen nézd a meccseket. Az MLB TV-n minden nap lehet egy meccset ingyenesen, legálisan nézni mindenféle elköteleződés nélkül. Ezen a linken megtalálod, az van odaírva hozzá, hogy 'Free Game Of The Day', persze mindig az aktuális napot kell nézni. Itt nem kötelező fennmaradni sem, ugyanis az ingyen-meccseket utólagosan is bármikor visszanézheted, ingyen! A playball facebook csoportjában mindig kiszokták írni az aktuálisat, de itt a mediacenterbe is be van jelölve aznapra. Létezik az illegális streamelés is, ehhez egy StreamTorrent nevű program kell, amit bárhonnan letölthetsz. Sok csatornát lehet vele fogni, közte a liga hivatalos adóját az MLB Network-öt is. Továbbá a legkényelmesebb megoldás, ha letorrentezed innen. Itt várni kell kicsit, hogy a friss torrentek felkerüljenek, de megéri, mert több meccs közül is választhatsz és nem kell fennmaradni sokáig sem érte, sőt ki vannak vágva a játékmegszakítások, amitől kevésbé lesz fragmentált a játék (enélkül 3.5 óra körül van egy meccs átlagba, így viszont csak 2 óra nagyjából és ez pure baseball). Most más nem jut eszembe, a közvetítésekről még annyit, hogy mint pár sorral feljebb említettem elég sok szünet van, amitől hosszabb a játék. Minden támadás-váltás között kb. 2-3 perc plusz egy hosszabb szünet a seventh-inning stretch, ahol mindig eléneklik - általában valami hős katona Afganisztánból/Irakból - a "God Bless Americát" (amerikai Szózat), vagy a "Take Me Out To The Ball Game" - című dalt, illetve ilyenkor már nem árulnak a legtöbb helyen alkoholt a stadionban. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos ennyi volt. Kijelenthetjük, hogy idén a Barcelona nem nyer semmit! A tisztelt vezetőségnek fel van adva a lecke. Ideje megújulni!

Most már egyértelmű számomra, hogy Bale jobb igazolás volt a Madridnak, mint Neymar a Barca-nak.

Pedig ősszel még nem így gondoltam, de a látottak az előbbi játékos érdemeit igazolják.

Tüdejét kiköpi, hajt, robotol, mindent megtesz a csapatért és a győzelemért.

Neymar nagyon indiszponált, egyszerűen nem találja a helyét a pályán, ha meg nála a labda, felesleges cselekbe bonyolódik, ami vagy sikerül, vagy nem. Esetleg próbál kiharcolni büntetőket, de nem ettől lesz valaki klasszis játékos. Messze van még attól...kíváncsi leszek, milyen pengés is lesz a brazil válogatottban a vb-n.

 

Bale gólja nagyon szép volt, a Madrid jobban akarta a győzelmet, és remélem a Bayernt is verik valami csoda folytán. Hajrá!

Alkottak a mém gyártók :D

BlYFMWaCcAExk_7.jpg

BlYFE2KCcAIgz1H.png

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pontosan mire gondolnál? Néhány kommenttel lejjebb belinkeltem egy 1 perces videót a szabályokról, szerintem elég jól összefoglalja az alapokat. Ha ennél többre vagy kíváncsi, akkor specifikusan kérdezz rá.

Köszi a linket! :)

Nagyon hasznosnak találom.

 

Néhány specikifus kérdés:

 

Ha valaki már fent van valamelyik bázison, és az ütő jól elüti a labdát, akkor ki lehet ejteni egyszerre az ütőt is és a már pályán lévő játékost?

Mindig az a játékos esik ki, akinél a labda hamarabb ér a bázisához?

A már pályán lévő játékos meddig futhat, amikor a csapattársa sikeresen elüti a labdát? Amíg a labda vissza nem ér a bázishoz?

Lehetséges olyan, hogy a dobó nem az ütő felé dobja a labdát, hanem hátrafelé? Mintha láttam volna valami ilyesmit.

Mi történik olyankor, mikor az ütő játékosát valamelyik védő elkapja, de ezt követően tovább dobja egy másik védő társának? Ilyenkor ketten is kieshetnek?

A dobóknak is kell ütni? Hány játékos kerül sorra ütéskor?

Mikor lehetséges olyan, hogy egy dobáskor se nem rossz dobás, sem pedig rossz ütés mellé nem kerül szám? (amit a jobb alsó sarokban számolnak). Szóval hogy se nem dobó, se nem ütő hiba?

Ha egy dobás rossz, de az ütő elüti, és az is rossz (mert nem a két vonal között megy a labda pl.), akkor azok kiütik egymást?

 

 

Most így hirtelen ennyi. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi a linket! :)

Nagyon hasznosnak találom.

 

Néhány specikifus kérdés:

 

Ha valaki már fent van valamelyik bázison, és az ütő jól elüti a labdát, akkor ki lehet ejteni egyszerre az ütőt is és a már pályán lévő játékost?

Mindig az a játékos esik ki, akinél a labda hamarabb ér a bázisához?

A már pályán lévő játékos meddig futhat, amikor a csapattársa sikeresen elüti a labdát? Amíg a labda vissza nem ér a bázishoz?

Lehetséges olyan, hogy a dobó nem az ütő felé dobja a labdát, hanem hátrafelé? Mintha láttam volna valami ilyesmit.

Mi történik olyankor, mikor az ütő játékosát valamelyik védő elkapja, de ezt követően tovább dobja egy másik védő társának? Ilyenkor ketten is kieshetnek?

A dobóknak is kell ütni? Hány játékos kerül sorra ütéskor?

Mikor lehetséges olyan, hogy egy dobáskor se nem rossz dobás, sem pedig rossz ütés mellé nem kerül szám? (amit a jobb alsó sarokban számolnak). Szóval hogy se nem dobó, se nem ütő hiba?

Ha egy dobás rossz, de az ütő elüti, és az is rossz (mert nem a két vonal között megy a labda pl.), akkor azok kiütik egymást?

 

 

Most így hirtelen ennyi. :)

 

1. Igen, ez hívják double play-nek.

egy kis segítség a duplához, de lehet tripla játék is.

2. Így van, de elsősorban mindig a 1st Base felé szokták dobni a labdát, kivéve, ha valamelyik futó 'scoring position'-ben van (3. bázis) és a home plate felé tart, hogy pontot szerezzen... akkor őt próbálják meg inkább kiejteni.

3. Igen és igen. Addig futhat amíg tud, bár általában single szokott lenni, ami egy bázist jelent, egy double-hoz eléggé hosszút kell ütni, míg egy triplához ki kell helyezni a left field felőli fal közvetlen közelében (onnan van a legmesszebb a 3. bázis, így a játékosnak a legtöbb időt biztosítja a futáshoz), míg a hazafutásnál értelem szerűen ki kell ütni hátul a pályán kívülre és akkor automatikusan körbe mehet a támadó/k.

4. Igen lehetséges, de ez csak akkor van, ha áll egy támadó a bázison. Így is ki lehet ejteni, ha gyorsan odadobja a dobó a labdát és ő nem áll rajta a bázison. Van a bázislopás, amikor a futó egy rossz dobás közben gyorsan elindul a következő bázis felé, ezt úgy lehet megakadályozni, hogy a dobás után a catcher gyorsan odajuttatja az aktuális bázison álló védőnek a labdát.

5. Ezt most pontosan nem értem, de szerintem ez a double play, amire gondolsz. Egyébként van olyan, hogy megvolt az elkapás és utána továbbdobja a játékos a labdát, de ilyenkor az ott álló bírónak, vagy az ilyen labdaszedőknek szokták kidobni a labdát, mert általában új labdákkal kezdik el a következő play-t.

6. Nem kötelező, 9-en vannak mindig a batting order-ben. A 8 mezőnyjátékos: 4 infielder (1B, 2B, 3B, SS) 3 outfilder (RF, LF CF) plusz a catcher ©. Kilencedikként vagy a dobó áll be, de a legtöbb csapatnál egy külön posztot alkalmaznak erre, ez a designated hitter (DH-ként jelölik), aki védekezésben nincsen fent a pályán, csak az ütéseknél áll be, ebben a scenario-ban pedig a dobó csak védekezésben van fent, támadásban pedig nem. 1973-ban vezették be ezt a lehetőséget, hogy tehermentesítsék a dobókat, addig kötelező volt a dobónak is ütni. Minden idők legjobb baseball játékosának tartott Babe Ruth például dobóként kezdte (később outfilder lett), de mellette kiváló számokat ért el ütőként is. Manapság nem túl gyakori, hogy a dobók üssenek, és az sem, hogy jó statisztikákat produkáljanak. A batting order-ről még annyit, hogy az elsőnek sorra kerülő játékos az úgynevezett leadoff, aki általában a legmegbízhatóbb ütő, míg a sor végér 7, 8, 9. helyekre általában a gyengébben ütő, vagy nem túl jó formában lévő játékosokat rakják az edzők.

7. Ez úgy van, hogy az első két strike (ezt jelölik jobb oldalon, mellette a bal szám az a 'ball') összejöhet úgy is, hogy rossz az ütés és az oldalvonalon túlra, vagy éppen hátrafelé megy a labda az ütőről. A 3. strike, amivel megvan a kiejtés az adott játékoson viszont ilyen ütésből nem jöhet össze. Ezért ilyenkor kettőnél nem megy tovább a számláló, a dobónak a pitch count-jába (a dobásainak a száma, azt is ki szokták írni) viszont beszámít, tehát valahol lekönyvelik a dobást (ide az is beszámít pl. ha hátrafelé dobja a labdát a bázisokra). A 3. strikeot csak úgy lehet összehozni, ha jó a dobás (átmegy a strike zónán) és az ütő nem tudja elütni (lehet, hogy nem is mozdul rá), vagy ha nem megy át a strike zónán a dobás, de az ütő elüt a labda alatt/felett/mellett - ez is strikenak számít, ez esetben pedig strikeout-nak is (ami egyike a dobókat legjobban meghatározó statisztikáknak, K-val jelölik), ha pedig elüti ilyen esetben az ütő a labdát, akkor a levegőben elkapással, vagy ha leesik a labda a bázisokon még mindig ki lehet ejteni, ellenkező esetben jó az ütés és valamelyik bázison találhatja magát a támadó.

8. Ha a dobás rossz, de az ütő rámozdul (elüt alatta/fölötte/mellette, vagy kiüti a pályáról szabálytalanul, ahogy írtad) akkor az ütőhibának minősül, tehát strike lesz belőle, kivéve ha a 3. strike lenne, mert ott nem számít ha foul-t üt az ütő - ahogy fentebb is írtam. Egyébként ezért van, hogy sokszor az ütő nem próbálja meg megjátszani a labdát, ha látja, hogy a dobás valószínűleg nem a strike zónába fog érkezni.

 

Ha kérdésed van, vagy valami nem érthető ebből, akkor szólj nyugodtan. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma végre elkezdődik az NBA rájátszása is...

 

 

Tökéletesen érthető volt, köszönöm! Nemsokára nézek egy új meccset, és ha lesz kérdésem, akkor szólok. :)

 

Nincs mit, oké. Azt amúgy lehet tudni, hogy melyik meccset láttad (esetleg élőben voltál kint)?

Szerkesztve: - Wilde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.