Ugrás a kommentre

Sport


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

Szükség van rá, azt nem vitatta senki, csak nem ilyen módon. A gyors bejutásról meg annyit, hogy mi van akkor, ha bekrepál a rendszer? Akkor hogy ellenőrzik le a vénádat? Tudom, demagóg kérdés, de mi van azzal, akinek nincs karja? Az a legnagyobb hátránya, hogy nagyon körülményessé teszi a folyamatot (nem feltétlenül a beléptetést, de ha valami történik a rendszerrel, azt is). Sokan azért nem mennek ki ebben az új rendszerben a meccsekre - nem azért, mert rendbontók, korábban sem voltak azok - de már nem úgy van, hogy csak lemegyek, mert pont ráérek délután, veszek egy jegyet ahova van és oda szépen leülök és ennyi. Sokkal körülményesebb, macerásabb az egész. Aki eddig sem volt olyan nagy NB1 rajongó, az ezután nem fog kimenni, mikor már minden sz*rt akarnak tőle a meccs előtt. Angliában pedig nem ezzel szorították vissza elsősorban a huliganizmust (a kamerák amúgy itt is megvannak mindenütt, plusz a névre szóló jegyek is), hanem a büntetési tételek emelésével. Itt arról van szó, hogy ezeket szép, új stadionokat féltik, meg van ez a mantrájuk "családbarát stadionok", ami már egy komplexebb politikai üzenetnek a része...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nute: ha sikerül lehozni egy rangadót zsidózás és cigányozás nélkül, már meg fogja érni. Ez lenne a kulturált nyugat, ha nàlunk csak vénaszkennerrel megy, ám legyen.

 

Wilde! Szeptember 11 óta a repterekre se lehet csak úgy beugrani, ellenőrzés nélkül. Azt is ellenzed? Nem vagyok kormànybarát, de igenis örömteli lenne, ha az anyázó, fogatlan alkesz vagy zsidózó cigányozó ultrákat felváltanák a szurkoló családok. A rendszernek biztos lesznek gyerekbetegségei, de gondolom idővel ezt le fogják küzdeni. Az elmúlt fél évben többször is voltam Loki meccsen és nèha égett a pofámról a bőr a rigmusok és a vállalhatatlan szurkolók miatt. Én ilyen közegbe tuti nem vinném ki a családomat (ha lenne).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nute: ha sikerül lehozni egy rangadót zsidózás és cigányozás nélkül, már meg fogja érni. Ez lenne a kulturált nyugat, ha nàlunk csak vénaszkennerrel megy, ám legyen.

Igen, mert az olasz és angol ultrák mily kulturáltak, világítják a Nyugatra vezető utat nekünk... :D Maximum a szurkolók egy része felelős, de azért miattuk hadd ne kelljen már úgy meccsre járnom, mintha egy szigorított börtönt kívánnék meglátogatni... már csak a testüreg motozás hiányzik.

 

Az utóbbi években már nem voltak kiemelkedő balhék, emlékeim szerint egy meccset sem kellett még a balhé miatt idő előtt lefújni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szükség van rá, azt nem vitatta senki, csak nem ilyen módon. A gyors bejutásról meg annyit, hogy mi van akkor, ha bekrepál a rendszer? Akkor hogy ellenőrzik le a vénádat? Tudom, demagóg kérdés, de mi van azzal, akinek nincs karja? Az a legnagyobb hátránya, hogy nagyon körülményessé teszi a folyamatot (nem feltétlenül a beléptetést, de ha valami történik a rendszerrel, azt is). Sokan azért nem mennek ki ebben az új rendszerben a meccsekre - nem azért, mert rendbontók, korábban sem voltak azok - de már nem úgy van, hogy csak lemegyek, mert pont ráérek délután, veszek egy jegyet ahova van és oda szépen leülök és ennyi. Sokkal körülményesebb, macerásabb az egész. Aki eddig sem volt olyan nagy NB1 rajongó, az ezután nem fog kimenni, mikor már minden sz*rt akarnak tőle a meccs előtt. Angliában pedig nem ezzel szorították vissza elsősorban a huliganizmust (a kamerák amúgy itt is megvannak mindenütt, plusz a névre szóló jegyek is), hanem a büntetési tételek emelésével. Itt arról van szó, hogy ezeket szép, új stadionokat féltik, meg van ez a mantrájuk "családbarát stadionok", ami már egy komplexebb politikai üzenetnek a része...

 

Egyetértek. Sőt, Angliában az itteninél sokkal durvább volt a futball huliganizmus mégis ma már kevés ország van ahol biztonságosabb egy futballmérkőzés mint ott (eltekintve 1-2 csapattól, de azok alsóbb osztályokban szerepelnek). Azt a példát kéne követni itt is lehet lassabb lenne viszont hatásosabb és nem menne a hangulat rovására, ez a vénaszkenner már nagyon nagy túlzás, de még rosszabb, hogy nagyon magasak a jegyárak a Fradi stadionba. Magyarországon az átlag embernek ez drága így nem sokan vannak akik rendszeresen ott tudnak lenni a meccseken, plusz még szurkolói kártyát is váltsanak ki...

Egyébiránt ultrák nélkül is lehet jó hangulatot csinálni csak ahhoz el kell kezdeni szurkolnia a közönségnek. Angliában nagy csapatoknál erre is remek példák vannak, van ahol a szurkolók mintha ott sem lennének néha énekelnek, de így képtelenség egy csapatot feltüzelni (Arsenal) és van ahol huligánok nélkül kulturáltan a közönség valóban a 12. ember és nemzetközi viszonylatban is erő a szurkolótábor (Liverpool). A huligánok kitiltását egyébként pártolom, nem is szerettem soha ezt az ultra kifejezést, úgy beszélnek róluk mintha egy felsőbbrendű létforma lenne, közbe a többségük emberileg nulla, amikor elkezdenek balhézni, törni, zúzni sosem gondolnak bele, hogy ezzel a csapatuknak ártanak és egy úgy nevezett ultra a labdarúgó pályán kívül is kötözködik még egy adott esetbe vele azonos csapatnak szurkoló személlyel is.

 

A mérkőzések látogatottsága amúgy nem fog jelentősen növekedni amíg ilyen botrányos focink van, de ez már egy másik történet....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem azért vagy ezért, de szoktatok Pl meccseket nézni? Hányszor büntetik meg a csapatokat rasszizmus miatt? Hányszor van botrány a meccsen? Sehányszor mert az igazán renitens szurkolókat már rég kitiltották a stadionokból, és a rasszistákat is. A rivális csapat szidása és hangulatteremtés megy, de lehet normálisan is. Magyarországon egy rohadt barátságos meccsen képesek vagyunk elintézni, hogy egy kulcsfontosságú vb selejtezőn zárt kapuzzunk.

 

A börtön nem ilyen Nute. Amikor mentem az USA-ba, nekem is tiltakoznom kellett volna az ujjlenyomat vétel ellen? Elvégre nem vagyok bűnöző... Miért fáj az, ha a kulturált szórakozásért cserébe odatartod a kezed 10 mp-re?

 

A fradi szurkolókról meg annyit, hogy a keménymag már a városban is úgy mozog mint egy igazi csürhe, nekem nem fognak hiányozni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vénaszkenner, motozás, egymástól elbarikádozott szektorok, kordonok, s persze a biztonsági intézkedésekkel párhuzamosan a jegyárak is emelkednek. Ezek már olyan intézkedések, amelyek elég sok valódi szurkoló kedvét is elveszik, hiszen rengeteg macerával járnak. Az ember nem szívesen viseli el, hogy bűnözőként kezelik, miközben nem követett el semmi rosszat. Egy jól működő adatbázis-rendszerrel, a rendőrséggel együttműködve az ultrák agresszív része eltávolítható a meccsekről. Párszáz emberről van szó csak, még a Fradi esetében is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Wilde! Szeptember 11 óta a repterekre se lehet csak úgy beugrani, ellenőrzés nélkül. Azt is ellenzed? Nem vagyok kormànybarát, de igenis örömteli lenne, ha az anyázó, fogatlan alkesz vagy zsidózó cigányozó ultrákat felváltanák a szurkoló családok. A rendszernek biztos lesznek gyerekbetegségei, de gondolom idővel ezt le fogják küzdeni. Az elmúlt fél évben többször is voltam Loki meccsen és nèha égett a pofámról a bőr a rigmusok és a vállalhatatlan szurkolók miatt. Én ilyen közegbe tuti nem vinném ki a családomat (ha lenne).

 

Azért az szerintem csúsztatás, hogy idehozol egy repülőteret, egy stadion mellé. Teljesen más a fenyegetettség a két helyszín esetében. Van ahol indokolt, van ahol nem. Egyébként én voltam már repülőtéren, de magához a létesítménybe való belépéshez nem kértek tőlem ujjlenyomatot (se vénaszkenner nem volt). "Képmássághoz" való jogunk semmibe vétele, hogy egyfajta másolatként kezel minket a rendszer, mintha már eleve valami rosszat tettem volna, pedig még be se léptem a stadionba.

Azt meg Palpi jól megfogalmazta, hogy itt az a baj, hogy nincs kialakult szurkolói kultúra. Erre viszont szerintem nem az a megoldás, hogy már a beléptetés előtt kvázi huligánnak néznek mindenkit. Az ultráknak van egy komoly része, aki nem rendbontó, hanem fanatikus, ők az alapjai a lelátói közegnek, de sokan azért maradnák távol, mert nem tetszik nekik ez a fajta bánásmód.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már miért lenne csúsztatás? Egy több ezer fős stadionban ugyanúgy lehet terrorcselelmémyt elkövetni, mint egy reptéren, ráadásul számos attrocitást tapasztalhattunk az elmúlt évekből, amik indokolttá teszik. Vajon 2003ban szétvertek volna fradi és debreceni játékost, edzőt a szurkolók, ha előtte felveszik az adataikat? Nem hinném. Senki sem kezel bűnözőként csak azért mert elkérik az adataidat és megmotoznak. Ha megbilincselnének, előállítanának, falhoz állítanának és lefotóznának... Na az bűnözőként kezelés. Ez nem az. Ez már a túlzott liberalizmus kategóriája.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A metrón pl. nem csak lehet, hanem már volt is rá példa, mégsem vezettek be ilyesmit! Követtek el terrorcselekemenyeket pl. az 1972-es, vagy az 1996-os olimpiákon, a bostoni marathonon, a Bernabeu mellett is robbantottak, de nem a lelátókon. Meg most komolyan azért ne túlozzunk, nem Dagesztánban vagyunk! Mikor volt Magyarországon ilyesmi... kb. 80 éve, akkor is a völgyhidat robbantották fel... be lehetne ilyen alapon vezetni a MÁV-nál is. :evil: Az egyik barátom két éve volt a New York Mets egyik mérkőzésén Queensben. NYC esetében a terrorfenyegetettség mértéke kb. a 100x-osa Budapestének, ott érdekes módon mégse volt ilyen, még szurkolói kártya se kellett neki a belépéshez!

Egyébként meg az, hogyha repülőtéren kérnék nem indokolja, hogy a sportrendezvényen is kérjék el. Ha szerinted nem csúsztatás, akkor én meg azt mondom, hogy vezessék be a vegyesboltban is ezt a rendszert. Így eleve úgy állnak hozzád, hogy lehet Te is lopni akarsz.

 

Egyébként ők is rájöttek, hogy ez nem a legjobb rendszer, mert úgy tudom e nélkül is be lehet menni a Fradi stadionba valamilyen kártyával, csak akkor nem te döntöd el, hogy hova ülsz, hanem ültetnek.

Szerkesztve: - Wilde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Fradi stadionja minden igényt kielégít. Elég elolvasni azoknak az élménybeszámolóját akik járnak meccsekre. Ez megér egy karnyújtást. Tegnap pl. senki meg nem ázott, és a pálya is olyan volt mintha csak pár csepp eső esett volna. Egy álom ilyen pályán meccset nézni. A többi maszlag meg humbug. Aki tud normálisan viselkedni az menjen ki, aki meg nem az meg ne. A szekenner épp erre jó, hogy a csürhét végképp visszatartsa. Akik pedig normálisak és csak szolidaritásból nem mennek be azok magukra vessenek. Az mégis milyen dolog, hogy nem mennek a hétvégén a dózsa meccsre? Menjenek a p*csába!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Fradi stadionja minden igényt kielégít. Elég elolvasni azoknak az élménybeszámolóját akik járnak meccsekre. Ez megér egy karnyújtást. Tegnap pl. senki meg nem ázott, és a pálya is olyan volt mintha csak pár csepp eső esett volna. Egy álom ilyen pályán meccset nézni. A többi maszlag meg humbug. Aki tud normálisan viselkedni az menjen ki, aki meg nem az meg ne. A szekenner épp erre jó, hogy a csürhét végképp visszatartsa. Akik pedig normálisak és csak szolidaritásból nem mennek be azok magukra vessenek. Az mégis milyen dolog, hogy nem mennek a hétvégén a dózsa meccsre? Menjenek a p*csába!

+1000

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap az amerikaiak győzelmével véget ért a 24 csapatos Férfi kosárlabda-világbajnokság. Az amerikaiak Szerbiát alázták a döntőben.

 

Egyesült Államok - Szerbia 129-92

 

Bronzmeccs: Litvánia - Franciaország 93-95

 

A VB végeredménye:

 

 

1. Egyesült Államok

2. Szerbia

3. Franciaország

4. Litvánia

5. Spanyolország

6. Brazília

7. Szlovénia

8. Törökország

9. Görögország

10. Horvátország

11. Argentína

12. Ausztrália

13. Dominikai Köztársaság

14. Mexikó

15. Új-Zéland

16. Szenegál

17. Angola

18. Ukrajna

19. Puerto Rico

20. Irán

21. Fülöp-szigetek

22. Finnország

23. Dél-Korea

24. Egyiptom

 

 

Kár, hogy a litvánok kikaptak. :( Én mindig is nekik szurkoltam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Wilde, egyébként nem azt mondom, hogy mindenhová szigorú ellenőrzéseket kellene tenni, ahol terror veszély van, csupán azt mondom, hogy egy stadionban meg tudom érteni, ha ilyen szigorúak a bejutási körülmények. Az elővigyázatosság miatt szerintem ez rendben van. Ráadásul a múltban épp elég eset indokolja a dolgot. Itt is az ártatlanok szívják meg a legjobban egy renitens kisebbség miatt, na de ezért nem a "tanár nénit" kell büntetni, aki röpdogát írat, hanem a renitens kisebbséget.

 

Más. Most nézem a Chicago @ San Franciscot

 

 

Úgy látszik, ez a látványos megmozdulások meccse. Előbb Contenak az a hihetetlen interceptionje, most meg Marshall egykezes elkapása... elképesztő. Egyébként Cutlerről nem tudom mit gondoljak, kevés ennyire két arcú irányítót ismerek. Néha teljes tanácstalanság a játéka, és a Bears támadó szekciója is, máskor meg egymaga fut 25 yardot, és ilyen átadásokra képes (bár a passz nem teljesen volt pontos, kellett hozzá egy ilyen pazar elkapói teljesítmény).

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

+1000

Miért nem mondjuk +1500? ;)

 

Wilde szerintem jól leírta a lényeget, hogy mi ezzel a probléma. Egyébiránt most már azt sem teheted meg, hogy hirtelen gondolsz egyet, és kilátogatsz egy meccsre, mert ahhoz is szurkolói kártya kell. Hatalmas baromság.

 

Az UTE-t meg ne illessük a kommunista nevén, nagymultú csapat, nem érdemli meg. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébiránt most már azt sem teheted meg, hogy hirtelen gondolsz egyet, és kilátogatsz egy meccsre, mert ahhoz is szurkolói kártya kell. Hatalmas baromság.

 

De azt meg csak egyszer kell kiváltani és azután annyiszor gondolhatod meg, hogy kimész éppen egy meccsre amennyiszer csak akarod. Én nem tudom mi ebben a felfoghatatlan nehézség. Olyan ez mint a bankkártya. Egyszer kell megcsináltatni és onnantól annyiszor és akkor veszel le pénzt az ATM -ből amennyiszer és amikor csak akarsz.

 

Az UTE-t meg ne illessük a kommunista nevén, nagymultú csapat, nem érdemli meg. :D

Mocskos lilák, pusztuljanak! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De azt meg csak egyszer kell kiváltani és azután annyiszor gondolhatod meg, hogy kimész éppen egy meccsre amennyiszer csak akarod. Én nem tudom mi ebben a felfoghatatlan nehézség. Olyan ez mint a bankkártya. Egyszer kell megcsináltatni és onnantól annyiszor és akkor veszel le pénzt az ATM -ből amennyiszer és amikor csak akarsz.

+1500, csakhogy Nute is örüljön.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én meg azt nem értem, hogyha tőlünk nyugatra működik a lelátói agresszió visszaszorítása ilyen alrendszerek nélkül is, akkor mégis mi a búbánatos fityfenének kell nekünk bevezetni olyat, ami körülményessé teszi a folyamatot és elriaszt nézőket a mérkőzésektől??? :hmm: Kint nem csak, hogy létezik a rendszer - már hosszú ideje - hanem hatékonyan is működik, úgyhogy innentől kezdve "a többi maszlag meg humbug". ;)

 

+1501 :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én meg azt nem értem, hogyha tőlünk nyugatra működik a lelátói agresszió visszaszorítása ilyen alrendszerek nélkül is, akkor mégis mi a búbánatos fityfenének kell nekünk bevezetni olyat, ami körülményessé teszi a folyamatot és elriaszt nézőket a mérkőzésektől??? :hmm: Kint nem csak, hogy létezik a rendszer - már hosszú ideje - hanem hatékonyan is működik, úgyhogy innentől kezdve "a többi maszlag meg humbug". ;)

 

+1501 :P

A nyugatot vétek összehasonlítani Magyarországgal. Minden téren...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.