Ugrás a kommentre

Sport


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

Pildi: Kezdésnek nem volt rossz. A csehek nagyon biztonságra törekedtek, a svájciak meg ennyit tudnak, amennyit mutattak. Aztán előbbiek szereztek egy gólt, a svájciak megnyomták, de nem tudtak egyenlíteni.

 

A második meccsen a portugálok egyértelműen domináltak, a törököknek nem sok esélyük volt. Szépen játszottak a luzitánok, megérdemeltnek mondható a győzelmük.

 

Mégegyszer: kezdésnek mindenképpen jó meccsek voltak :)

Köszi a rövid összefoglalót, Donát :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elég nagy mákjuk volt a Horvátoknak. Az első 30 percet leszámítva elég gyengén játszottak.

Így van, de szerintem nem máknak tudható be, hanem az összes igyekezet ellenére nagyon szerény képességű az osztrák csapat.

Ezt a könnyelmű játékot egy jobb tapasztaltabb csapat kihasználja, mondjuk a lengyel. Szóval Bilicsnek fel kell ráznia fiait.

 

Vastic beállása adott egy kis színt a szomszédainknak. Ő már 10 éve gólt rúgott a vb-n és az Újpest elleni BL selejtezőn.

Utána beállt az a török, az is jól mozgott.

Mondom, beáll még egy pár "született" osztrák (mondjuk a magyar Garics :P ), és még egyenlíthetnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos, szerintem az osztrák meccs kitűnő csemege volt, a horvátok remekül kezdtek, aztán az osztrákok mindenkit meglepve képesek voltak beszorítani déli szomszédainkat, tetszetős játékot nyújtottak, sajnáltam, hogy nem tudtak egyenlíteni.

 

Az esti meccsen a németek legalább annyira domináltak, mint tegnap a portugálok. Ha továbbra is így folytatják, akkor csak az elődöntőben találkoznak, addig szabad lehet előttük az út...

 

Én az első meccsre egy 8-as alát adtam (10-es skálán), a második meccsre egy erős 7-est. Eddig én nem csalódtam az EB-ben!!! :P

 

Nézzük az állást ennyi felvezető után :P

 

1. Lokatelli - 10 pont

2. MissKarrde - 8 pont

3. Bomarr - 6 pont

4. Coce - 5 pont

5. Ody - 3 pont

>>Donát 3 pont

7. Rog - 0 pont

 

Holnapi műsor:

 

Románia - Franciaország

Hollandia - Olaszország

 

: U.i.: Javítva

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nézem az állást, de szerintem nekem kicsit több pontom van...

 

Románia-Franciaország 1:3

Hollandia-Olaszország 1:2

Elnézést, nem láttam a tippedet, így nem számoltam bele. Köszönöm, hogy szóltál, legközelebb figyelmesebb leszek!!! (És persze javítottam.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Exkluzív - csak Nektek, csak most :P

 

 

Elérkezett a 3. nap is az Európa Bajnokságon, amiről legtöbbet talán a kék-sárga hajfestéket előszeretettel használó románok, illetve a kék mezbe öltözött francia drukkerek mesélhetnek a legtöbbet. Zürichben, Svájc egyik legnagyobb lélekszámú városában ugyanis ma kezdődtek meg a C csoport küzdelmei.

Csupán emlékeztetőül: ez az EB úgynevezett halál-csoportja, tekintve, hogy a két évvel ezelőtti világbajnok döntős olasz-francia páros mellett itt kapott elhelyezést a remek futballistákat felvonultató holland, és az a román válogatott is, mely a selejtezők során 1-0-ra elkalapálta az oranje-t, s így élen végzett csoportjában.

Zürichhez híven, óramű pontossággal indította útjára a labdát 18 órakor Mechuto Gonzalez, az EB egyetlen spanyol játékvezetője - nem meglepő, hiszen minden nemzet maximum csak egy bírót delegálhat - és megkezdődött a románok valamint a franciák küzdelme. A küzdelem ezúttal szó szerint értendő... de erről majd később.

 

Ahogy az várható volt, főként tapogatózással, biztonságos alibizéssel teltek a mérkőzés első percei, melyen a románok (Lobont - Contra, Tomas, Goian, Rat - Cocis, Radoi, Chivu - Niculaue, Nicolita - Mutu) és a franciák is (Coupet - Sagnol, Thuram, Gallas, Abidal - Ribéry, Toulalan, Makalélé, Malouda - Benzema, Anelka) az előzetesen kihirdetett kezdőtizenegynek megfelelően léptek pályára. Léptek, és nem futottak, mert a meccs inkább hasonlított állóháborúra, mint egy jó iramú EB találkozóra. Egyértelmű volt, hogy a románok a biztonságra, a kontrákra szerették volna helyezni a hangsúlyt, tervüket azonban keresztül húzta az, hogy látszólag a franciák is tökéletesen elégedettek voltak a döntetlennel. Az első negyedórában egy-egy átlövéssel kísérleteztek a franciák Anelka és Benzema révén, míg Mutuék állandó veszélyforrást jelentettek a tizenhatos előterében bóklászolva. Labdára várva és fegyelmezetten védekezve ők is gyakran csak figyelhették az eseményeket, és láthatták, amint a franciák minden kísérletét hatástalanítják társaik.

Az első félidő utolsó negyedórájában aztán valamelyest felpörögtek az események, természetesen csak az első harminc perchez viszonyítva. Először Anelka stukkolt álló helyzetből fölé, majd Ribéry iramodott meg a bal oldalon, s tette volna be Benzemának a labdát, azonban egy védekező román láb megakadályozta a passzt, s a lecsorgó labdát Lobont magabiztosan hárította.

 

Jó hangulat ide, EB varázs oda, a 0-0-s fordulás, és az ötlettelen játék valamelyest kedvét szegte a szurkolóknak, akik a második félidőben leginkább magukat szórakoztatták szurkolás helyett, s elvétve füttykoncert is megtörte a lelátó relatív csendjét. Hadd jegyezzem meg azonban, hogy bár a mérkőzés szűkölködött látványosságokban, egy-egy jól irányított kamera feltárta a román és a francia szurkolók szépségeit. Előbbiek egyébként messzemenően szimpatikusak voltak, szemben a válogatottjukkal, mely aggresszív, betömörülő játékával, és néhány keménykedésével igen kevés semleges drukker szimpátiáját nyerhette ma el.

 

Úgy festett, hogy mind az Aprajafalvába beillő, rendkívül mulatságos nevű Piturkának, mind a hóbortos professzor ikonját sugárzó Raymond Domenechnek sikerült a szünetben felrázni csapatát, legalábbis a második félidő első 15 perce ezt sugallta. Először Florent Maluda, a Chelsea ásza húzott el a pálya baloldalán, és lőtt éppen csak fölé-mellé, majd Benzema próbálkozott belsővel, állítás nélkül, a lapos lövést azonban a Lobont hárította - aki minden bizonnyal nem haja után kapta a nevét.

A csapatok aztán úgy megijedtek a remek kezdéstől, hogy nyomban behúzták a vészféket, s a következő 15 percre vonatkozóan nem hogy kaput eltaláló lövést, de három egymás utáni, támadószellemű passzt is nehéz felidézni. Elvileg ez az időszak az EB leggólveszélyesebb negyedórája, nos ezen a meccsen ebből semmi sem látszott.

Akik arra számítottak, hogy mindez csupán vihar előtti csend, azoknak csúnyán csalódniuk kellett. A hajrára csupán egy gyatra Chivu szabadrúgás, és időn túli kavarodás maradt a francia kapu előtt, helyzet, vagy ne adj' Isten gól, nem. Laikus szemmel nézve a találkozót, valahol mindkét csapat arra várt, hogy mikor fújja le Mejuto González a meccset - ami a románok esetében érthető, a franciák ötlettelen futballját látva pedig elszomorító. Talán egyedül a fiatal Marseille (és jövőbeni Arsenal, már amennyiben létrejön az üzlet) középpályás, Nasri hozott új színt a franciák játékában, melyet sem Ribéry, sem Malouda, sem pedig más nem tudott kellően mozgatni. Más kérdés, hogy az ifjú titán vajon miért csak 20 percet kapott az egyébként a franciák által legkönnyebbnek ítélt - és 3 pontot ígérő - mérkőzésen.

 

A vége tehát 0-0 lett, azaz megszületett az EB első (gólnélküli) döntetlenje, mely egyben azt is jelenti, hogy mindössze 6 gól esett eleddig öt találkozón. Nem túl veretes.

Ahogyan nem volt túl veretes ma a csapatok támadójátéka sem, és az embernek ilyenkor akaratlanul is eszébe jut az otthon maradt Trezeguet, vagy éppen a padon jegelt Thienry Henry, akik talán lendíteni tudtak volna a 2 évvel ezelőtti VB döntős szekerén. Akárhogyan is, Trezegól most nem fog villanni, Henry pedig remélhetőleg kiheveri a sérülést, és a következő mérkőzésen már a franciákban is tudatosodni fog: döntetlenekkel igen nehéz továbbjutni.

 

Zürich tehát egyenlőre búcsúzik, hogy aztán 4 nap múlva a románok és az olaszok találkozójával térjen vissza - remélhetőleg szebb játékkal, és több góllal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Üdvözlet mindenkinek, hatalmas meglepetések a C csoportban:

 

Románia - Franciaország: 0-0

 

Hollandia - Olaszország: 3-0

 

Egy pontnál többet nem is szerzett senki a fordulóban. (Ody és Rog eltalálta a románok döntetlenjét, míg Lada újoncként egyedüli módon jósolta meg a holland győzelmet, jutalmuk 1 pont)

 

Az állás:

 

1. Lokatelli - 10 pont

2. MissKarrde - 8 pont

3. Bomarr - 6 pont

4. Coce - 5 pont

5. Ody - 4 pont

6. Donát - 3 pont

7. Rog - 1 pont

8. Lada - 1 pont

 

A holnapi műsor:

 

Spanyolország - Oroszország

 

Görögország - Svédország

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.