Ugrás a kommentre

Sport


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

A görögök gyakorlatilag semmit sem mutattak, ilyen "játékkal" mehetnek is haza. Sajnos túlbecsültem őket, velük kapcsolatban mindig így járok. :(

 

Minden vb-n van egy szimpatikus kiscsapat, amelynek szurkolni lehet. Ezúttal lehet, hogy Costa Rica lesz az. Uruguay ötlettelenül játszott, kiharcolt magának egy 11-est, aztán ráült az eredményre. Az első félidő rémunalmas volt, ám a másodikra a costa ricaiak megtáltosodtak, így megérdemelték a győzelmet. :) Akár még az angolok vagy az olaszok ellen is rabolhatnak pontot.

 

Tanulás mellett jó volt nézni az angol-olaszt ( :hehe: ), bár Mezei szabályosan kínzott a hülyeségeivel. Nem igaz, hogy egy Hajdú B. miért nem lehet kinn most Brazíliában... a többiek sem jók, de Mezeihez képest mindenki egy Szepesi György. Az olaszok jól taktikáztak, az előny megszerzése után mesterien mutatták be, hogyan kell tartani az eredményt. Pirlót továbbra is imádom, nagy arc a fazon. :) Az angolok megérdemelték volna legalább a döntetlent, de amennyi nagy helyzetet Rooney pl. kihagyott, ne csalódjanak.

 

Örülök, hogy Elefántcsontpart fordítani tudott, mert így van egy telitalálatom. :) (Ha már a többit buktam) A meccset csak a japán 1-0-s vezetésig láttam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az állás:

 

1. MissKarrde - 9 pont

2. Nute Gunray - 6 pont

3. Yoda József - 5 pont

4. Wilde - 4 pont

5. Nabopolasszar - 4 pont

Ody Mandrell - 4 pont

7. Frenkie - 3 pont

8. Donát - 3 pont

9. JakeSully - 2pont

 

Tippjeim:

 

Svájc - Ecuador 1-2

Franciaország - Honduras 2-0

Argentína - Bosznia 3-2

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez hatalmas... Higgyünk bennük mi is? :P

 

Nagyon szimpatikus csapat az amerikai, de sajnos elég nehéz csoportba kerültek. Egyébként volt az ESPN-nek egy 7 részes felvezetője a válogatottról, nagyon jól sikerült anyag, itt megtekinthető. :)

 

Svájc: 2

Ecuador: 1

 

Franciaország: 3

Honduras: 0

 

Argentína: 3

Bosznia-Hercegovina: 1

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mezei szabályosan kínzott a hülyeségeivel. Nem igaz, hogy egy Hajdú B. miért nem lehet kinn most Brazíliában... a többiek sem jók, de Mezeihez képest mindenki egy Szepesi György.

 

Beszéltem a Faragó Ricsivel, az idén az volt a kitétel, hogy csak az MTVA belsős dolgozói utazhatnak! Szóval, nem a minőség a fontos, hanem, hogy saját berkeken belüli legyen. Az előző vb-re meghívták a Ricsit, és az olimpiára is, most nem. A döntőt nem ő, azt a Gundel közvetítette, hisz ő akkor is az MTVA dolgozója volt. Igazából ő azt mondta, hogy inkább örül neki, mert így van egy kis szabad ideje (és német adókon nézi a vb-t :P ).

 

A Mezeiről egyébként több helyről is azt hallottam, hogy egy nagyon jó szerkesztő, de amikor előtérbe kerül az nem az igazi - a Forma 1-ben például nagyon nem működött, egy év után le is cserélték a Szujóra. A Gundelt is ismerem személyesen és tényleg nagyon jó arc, de az igazat megvallva, mint kommentátor nem annyira szimpatikus, inkább a műsorvezetés jobban fekszik neki, bár tény, hogy kevesebbet "sztorizgat", mint mondjuk a Mezei, aki sokszor elveszik a történet közben, mikor éppen valami lényeges dolog történne. Olyan igazi play-to-play kommentárt már nem lehet csinálni, de meg kéne találni az arányokat a kiegészítő információk és a meccs közvetlen történései között...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valaki nézte a kézilabda meccset? Én bár ne tettem volna. :angry: Szétvet az ideg... Ismét az utolsó percekben mondtunk csődöt. Hihetetlen. Nincs egy normális sportpszichológus Magyarországon, vagy mi a franc?

 

Beszéltem a Faragó Ricsivel [...]

Az még hagyján, hogy Mezei sztorizgat, de amikor konkrétan összekeveri a játékosokat, idétlen poénokat mond, és ráadásul a nevek kiejtésében is borzalmas... na az már különösen fáj. :) Ami Faragót illeti, biztos hogy ez a savanyú a szőlő tipikus esete, azért nem hiszem, hogy lenne olyan kommentátor, aki egy vb közvetítés felkérésére nemet mondana, csak mert így elveszne a szabadideje... Ez elvileg a szakma csúcsát jelenti az olimpia mellett egy kommentátor számára.

 

Egyébként én Gundelt kedvelem, egy-egy meccs kapcsán ő sokszor kimondja azt, amit a néző is gondol (8-1-nél pláne, ugye), nem beszél mellé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Ricsi többre értékeli a Superbowlt, mint a VB-t. Ráadásul volt már kétszer is. Én simán el tudom képzelni, hogy jól jön neki a pihenés. Amúgy megnéznék egy olyan VB kommentátor csapatot, hogy Hajdú B., Faragó, Méhes, Gundel Takács.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

KOSÁRLABDA (NBA)

 

2:00-kor kezdődik az NBA finálé 5. mérkőzése. Szerintem most már biztos, hogy a Spurs lesz a 2013/14-es szezon bajnoka, ugyanis 3:1-re vezetnek a Heat ellen az összesítésben. Ahhoz már csoda kéne, hogy innen a Miami fordítani tudjon... örülnék neki, ha a San Antonio nyerne, ugyanis Spurs-drukker vagyok. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Svájc: 2

Ecuador: 1

 

Franciaország: 3

Honduras: 0

 

Argentína: 3

Bosznia-Hercegovina: 1

 

Wilde, eddig ezt a kört szépen hozod. :)

 

szerk: egyébként ezen a napon eddig elég rossz színvonalúak a meccsek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az még hagyján, hogy Mezei sztorizgat, de amikor konkrétan összekeveri a játékosokat, idétlen poénokat mond, és ráadásul a nevek kiejtésében is borzalmas... na az már különösen fáj. :) Ami Faragót illeti, biztos hogy ez a savanyú a szőlő tipikus esete, azért nem hiszem, hogy lenne olyan kommentátor, aki egy vb közvetítés felkérésére nemet mondana, csak mert így elveszne a szabadideje... Ez elvileg a szakma csúcsát jelenti az olimpia mellett egy kommentátor számára.

 

Nekem nem úgy jött le, hogy úgy mondaná, de nyilván a nevében én nem nyilatkozhatok. Az mindenesetre biztos, hogy már mindkét nagy világeseményről tudósított (többször is, legutóbb például övé volt a VB döntő). Alapból is rengeteg lemondással jár ez a szakma, de az Ő élete kifejezetten hajtós. A csatorna arcaként kvázi amit lehet mindent vele akarnak eladni. Ez azt jelenti, hogy vannak periódusok amikor napi 3-4 órát alszik. Egy VB is, mint ahogy más kiutazásos esemény rengeteg nyűggel, intézni valóval jár. A Monoki Lehel (DigiSport) pl. azt mondta nekem, hogy ő jobban szeret off-tube (stúdióból) közvetíteni, mint a helyszínről, mert az sokkal nehézkesebb. Önmagában ott van az, hogy egy meccsre, aki igazán precíz (pl. a Faragó) 6-8 órát készül fel és ebbe még nincsen benne az utazás. A Hajdu B. amikor a BL-t nyomta a Viasaton és ő volt az egyetlen kommentátor, akkor volt, hogy kb. éjfélre végzett, aludt pár órát és másnap a következő BL meccsre már utazhatott is hajnalban. Ez is elég megterhelő és itt nem is olyan nagy stáb ment most ki, 4 embernek kell lefednie a 64 meccset. Persze ott van, hogy emellett óriási élmény egy ilyenre eljutni. Az elején még mindenképpen az, de gondolom már a sokadik alkalommal már megszokottá válik. Az is ott van még pluszba, hogy a helyszínekből ők nem sokat látnak, általában a sajtóközpont és a szálloda között ingáznak, vagy utaznak, másra meg nincs idő. Ezek után, meg amilyen munkatempóban őt a Sport TV-nél foglalkoztatják, elhiszem, hogy jól esett egy kis pihenő. :)

A Hajdu B.-vel kapcsolatban eszembe jutott, hogy ő a februári téli olimpián közvetített az MTVA-nak jégkorong meccseket, az nem is volt olyan régen, de nyilván most a költségek miatt mivel nem hívtak senkit ezért maradt ki ő is. Egyébként nem akarok rosszindulatú lenni, de én annak külön örülök, hogy a Knézyt nem vitték ki!

 

Wilde, eddig ezt a kört szépen hozod. :)

 

szerk: egyébként ezen a napon eddig elég rossz színvonalúak a meccsek.

 

Köszi. A világbajnokság szerintem eddig nagyon jó, mondjuk a mai nap tényleg gyengébb volt, de talán ez csak erre a csoportra jellemző, itt eddig mind a 4 csapat a tudása alatt teljesített...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 játéknapot követően az állás:

 

1. MissKarrde - 13 pont

2. Wilde - 11 pont

3. Yoda József - 10 pont

4. Nute Gunray - 8 pont

Ody Mandrell - 8 pont

6. Nabopolasszar - 7 pont

Frenkie - 7 pont

JakeSully - 7 pont

9. Donát - 5 pont

 

A tippjeim:

 

Németország - Portugália: 2-1

Irán - Nigéria: 0-1

Ghána - USA: 1-1

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nem sok esélye volt a Miami-nak. :)

 

Tippek:

 

Németország - Portugália 3-1

Irán - Nigéria 0-2

Ghána - USA 1-1

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy off topik kérdés, Wilde!

 

Miért teszel minden tulajdonnév elé "a" névelőt? Ugye tudod, hogy ez így helytelen? :)

 

OFF

Mondanám, hogy ezt Pesten így mondják, de nem vagyok tősgyökeres budapesti. :) Nekem még nem szóltak érte és nem gondoltam, hogy helytelen lenne, egyébként nincs semmi oka, csak így jön. Ez olyan, mint hogy amikor kézzel írok valamit, akkor az egyel alatta lévő sort, mindig egy kicsivel (fél centi) beljebb kezdem és így a végére a lap elég viccesen néz ki. Ennek sincs semmilyen racionális oka, csak reflexszerűen így jön, aztán ha figyelek rá, akkor nem így írok, de ha nem, akkor csak úgy magától így alakul. Amúgy most direkt utánanéztem ennek a névelős dolognak és nem is biztos, hogy olyan helytelen lenne - http://www.nyest.hu/hirek/nevelo-a-nev-elott

 

 

Azt hiszem most tényleg a legjobb csapat lett a bajnok. Leonard is megérdemelte, ha Duncan kapja az MVP-t, az kicsit olyan életműdíj szagú lett volna, annak ellenére, hogy nagyon kellett ő is a sikerhez, de a legtöbbet talán Leonard tette hozzá! Nem tudom láttad-e ezt a videó, benne van a nagybetűs kosárlabdázás minden szépsége és tényleg nagyon jó helyre került a bajnoki cím, mert nem elég, hogy az igazi csapatjátékot, pure basketballt játszó gárda győzött, hanem ezt a Spurst a lehető legtudatosabban rakták össze. Előre eltervezett szisztematikus építkezés során szedték össze ezt a csapatot és ebből a sokszínű egyvelegből gyúrta ki Popovich ezt a 'championship materialt'. Kíváncsi lennék, hogyha átvinnék Hangát mit tudna vele kezdeni az öreg. :hmm:

 

http://www.youtube.com/watch?v=aPaH44ISY20

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Schumacher felébredt a kómából. Hihetetlen. :) Jobbulást neki, remélem a rehabilitáció sikeres lesz.

Nem akart lemaradni a német portugál meccsről :) Jobbulást neki!

 

A tippjeim:

 

Németország - Portugália: 2-2

Irán - Nigéria: 0-3

Ghána - USA: 1-2

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.