Ugrás a kommentre

Sport


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

Erre utána Böde azt mondta, hogy "Pofára esett mint a zsíros kenyér" :D Amúgy Hajdu B.-nek volt még egy nagy beszólása - ami egyben leírja a magyar válogatottnál megváltozott helyzetet - amikor azt mondta, hogy "Kezdem azt hinni, hogy tényleg jók vagyunk!" :lol:

Ja és én megköszönném Pintér munkáját is, mert mégis csak ő ágyazott meg a sikernek. :evil::evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az írek kijutásával már biztos, hogy harmadik kalapos a magyar válogatott, így a csoportkörre nem kaphatjuk meg a lengyeleket, a románokat és a szlovákokat. Ennek kimondottan örülök.

Valószínűleg a cseheket és a svéd/dán győztesét sem kaphatjuk. Ha kijutnak az ukránok (az első meccs alapján meglepődnék, ha nem így lenne), a csehek és az északiak is a 3. kalapban végzik, a törökök pedig a 4. kalapba kerülnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annak, hogy bővítették a mezőnyt a kijutásunk mellett még meg van az az előnye is, hogy a csoportkörből a 3. helyezett is továbbjuthat (ez számunkra előny, de ezt is, meg összességében az egész 24 csapatos eb-t továbbra sem tartom feltétlen jó ötletnek). Ebben a rendszerben egy győzelemmel meg egy döntetlennel már tuti továbbjutók lehetnénk, de akár két vereség is belefér (ha megvan az egy W). Így előzetesen belegondolva azt hiszem, hogy ez a maximum, amit a jelenlegi magyar válogatottól elvárhatunk (kijutás és esetleg a csoportkörből továbbjutni). Azzal a játékkal, amit itt a norvégok ellen hoztunk, ha megint kedvező sorsolást kapunk, akkor ez a fentebb vázolt szcenárió nem lehetetlen és bejuthatunk az egyeneskieséses szakaszba. Persze ez még mind nagyon messze van és tényleg úgy kell belehúzni a sorsoláson, hogy legyen esélyünk.

Egyébként, ha tényleg az angolokkal kerülnénk egy csoportba, akkor mindenképpen megpróbálnék kijutni, mert gyakorlatilag a két kedvenc válogatott csapatom játszana egymás ellen. Amióta komolyabban elkezdtem nézni a focit (2002-es vb - Anglia - Argentína mérkőzés) általában nekik szoktam szurkolni a válogatott tornákon, mert a magyarok eddig amióta én élek sose jutottak ki sehova. Most olyan jó lenne látni, hogy mi is ott vagyunk, akár pont az angolok ellen... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valószínűleg a cseheket és a svéd/dán győztesét sem kaphatjuk. Ha kijutnak az ukránok (az első meccs alapján meglepődnék, ha nem így lenne), a csehek és az északiak is a 3. kalapban végzik, a törökök pedig a 4. kalapba kerülnek.

Jövőre is lesz tippjáték az EB -re? :D

 

Egyébként visszanézve a meccset szerintem Kádár, Nagy Ádámn és Dzsudzsák voltak a legjobbak. Sőt, Kádárt a mezőny legjobbjának tartom. Hihetetlen mekkorát játszott. Sallaira emlékeztetett csak magasabb kiadásban. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jövőre is lesz tippjáték az EB -re? :D

 

Egyébként visszanézve a meccset szerintem Kádár, Nagy Ádámn és Dzsudzsák voltak a legjobbak. Sőt, Kádárt a mezőny legjobbjának tartom. Hihetetlen mekkorát játszott. Sallaira emlékeztetett csak magasabb kiadásban. :)

Hát hogyne lenne? :D A magyar meccs eredménye duplán számít majd. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kijutottak a svédek és a play-offokban eddig elátkozott ukránok is. :)

 

Így a 3. kalapban vagyunk a csehekkel, svédekkel, lengyelekkel, románokkal és szlovákokkal. Örülök, hogy az EB így nem lesz számunkra provinciális jellegű, hiszen ezekkel az ellenfelekkel elég gyakran játszottunk az elmúlt években (talán csak a cseheket kivéve). A svédektől és a románoktól konkrétan már herótom van. :)

 

Ti milyen csoportnak örülnétek, ki ellen lehet esélyünk továbbjutni? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy ki ellen lenne esélyünk továbbjutni, azt nem tudom, de hogy kiket szeretnék magunk mellé, arra van pár fejtegetésem.

 

4. KALAP

 

Örülnék:

Észak-Írország (egyáltalán nem legyőzhetetlenek, persze a csoportot így is megnyerték, de egy norvégok elleni teljesítményhez hasonlóval lehetne esély)

Írország (nagyon masszív csapat, kemény harc lenne velük, de akár egy döntetlent ki lehetne brusztolni ellenük)

Albánia (nagy meglepetést okoztak a kijutással, kérdés, hogy az EB-n tudnák-e hozni ezt a szintet. Ki-ki meccs lenne)

 

Nem örülnék:

Törökország (elég erősnek tartom a hollandokat maguk mögé szorító törököket)

Wales (Bale-t és társait nehéz lenne tartani)

Izland (félelmetes, milyen célfutballt játszottak a csoportjukban, nem szívesen látnám őket a csoportban)

 

3. KALAP

Itt ugye mi vagyunk. :)

 

2. KALAP

A csoport ereje szempontjából kritikus kalap, innen kéne igazán "jót" húzni.

 

Örülnék:

Ausztria (a lehetőségekhez képest elfogadható)

Oroszország (az itt felsorolt csapatok közül szerintem a leggyengébb)

 

Semleges:

Ukrajna (erősek, de mégis csak pótselejtezőre kényszerültek)

Svájc (erősek, de még mindig jobb, mint a másik kettő)

 

Nem örülnék:

Horvátország (bár csak 2-ok lettek, de szerintem most is bitang erősek lesznek)

Olaszország (nem kell ragozni, miért)

 

1. KALAP

Itt nagy különbségeket nem látok, bármely csapat ellen minimális eséllyel lépnénk pályára.

 

Örülnék:

Portugália (kissé hektikusak a gyengébb csapatok ellen)

Anglia (10-ből 10-et nyertek, de a magyarok után a kedvenceim)

 

Semleges:

Belgium (erős csapat, de nem a legerősebb innen)

Spanyolország (erős csapat, de nem a legerősebb innen)

 

Nem örülnék:

Franciaország (hazai pálya, bírói nyomás, erős csapat)

Németország (legerősebb csapat a tornán szerintem)

 

Ez alapján mondjuk a legkönnyebb sorsolás ez lenne:

Észak-Írország

MAGYARORSZÁG

Oroszország

Portugália

 

Legnehezebb:

Törökország

MAGYARORSZÁG

Olaszország

Németország

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még mindig hihetetlen, hogy erről beszélünk. :)

 

A magam részéről inkább szempont, hogy érdekes ellenfeleket kapjunk, egy albán-magyar szenvedést nem szívesen néznék meg megint. Egy Anglia-Oroszország-Magyarország-Írország négyes szerintem tök jó lenne. :)

 

Továbbjutás szempontjából: Portugália (egyetértek, hajlamos beégni), Ausztria, Magyaro. és Albánia.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az első listába azokat az ellenfeleket tettem, akiket szívesen látnék, élmény szempontból:

 

Wales - Olaszország - Anglia

 

A második listába pedig akik ellen a legnagyobb esélyt látom a továbbjutásra:

 

Észak-Írország - Ukrajna - Belgium

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   1 felhasználó

×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.