Ugrás a kommentre

Sport


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

NFL

 

 

Azt hittem ekkora buktára csak a magyar csapatok képesek :D

 

Egyébként ez a Jones gyerek az Atlantában valami elképesztő. Nincs lehetetlen helyzet a számára.

 

Nem mellesleg zseniális meccs volt :o Szó szerint pár milliméteren múlt minden.

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

:o :o :lol:

Úgy tűnik az a lökés kellett a Patsnek, hogy elmenjek aludni :lol:

 

Mondjuk annyiból nem bánom, hogy most leszedem a sport1-es adást, és itt nincs 3 percenként megszakítva a közvetítés reklámszünetekkel :D

 

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

:o :o :lol:

Úgy tűnik az a lökés kellett a Patsnek, hogy elmenjek aludni :lol:

 

Mondjuk annyiból nem bánom, hogy most leszedem a sport1-es adást, és itt nincs 3 percenként megszakítva a közvetítés reklámszünetekkel :D

 

Hát vagy te, vagy Mark Wahlberg. Az a szerencsétlen Patriots fan a meccs 3. negyedében hazament a Super Bowlról. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Én szeretem a Barcát. Egyik kedvenc csapatom. Az tény, hogy szerintem szarul játszottak. Az is tény, hogy a második tizi erősen véleményes volt. De az biztos, hogy a psg saját magát verette meg. Akik ilyen beleszarok módon állnak fel egy teljesen verhető Barcelona ellen, azok nem érdemlik meg a továbbjutást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát olyanról még nem hallottam a fociban, hogy valakinek kijárna, hogy nyomják a bírók őket :lol: Nyilván nem láttam az idei barca meccsek zömét, de szerintem ha megkérdezünk 10 random futballszurkolót, akkor átlagban abból 9 azt mondja, hogy a sporik ellenük vannak egész évben :D

 

Azt nem vitatom, hogy a PSG megérdemelte a kisesét, mert elve aki ilyen mentalitással megy fel a pályára, az hulljon ki, de még így is megvoltak a lehetőségeik, csak mindkétszer elqrták a helyzetet, amikor 1 az 1-ben vitték ter Stegenre. Viszont a barca mentalitása is megér egy feddést, mert az a taktika, hogy beviszem a 16-oson belülre a labdát, majd elesek ha rámköhintenek, hátha befújja a spori, szintén elég vérlázító hozzáállás. :nana:

 

A legnagyobb baj, hogy nem eshetett ki mindkét csapat :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát olyanról még nem hallottam a fociban, hogy valakinek kijárna, hogy nyomják a bírók őket :lol: Nyilván nem láttam az idei barca meccsek zömét, de szerintem ha megkérdezünk 10 random futballszurkolót, akkor átlagban abból 9 azt mondja, hogy a sporik ellenük vannak egész évben :D

 

Isten ad, Isten elvesz ;)

 

Egyébként meg a Barcának 4, a PSG-nek meg 2 tizije maradt el, ha nagyon szigorúan vesszük, és érdekes az is hogy Trapp a folyamatos időhúzásai ellenére megúszta sárga nélkül, holott minimum 2 járt volna neki. Szerintem nincs miről beszélni

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az is tény, hogy a második tizi erősen véleményes volt.

Az első volt erősen véleményes, a második simán kamu volt ;)

 

Yoda, ha összeszámoljuk a elmaradt jogos büntetőket akkor 1-1 az állás. A kezek szerintem egyik esetben sem voltak azok, hisz mindegyik vagy le volt szorítva, vagy olyan közelről jött az erősen meglőtt labda, hogy az ellen nem lehet tenni. Neymar lerántása az első félidőben talán megért volna egyet, de az sem tiszta, mert akkorát nem húztak rajta, hogy úgy elessen. Mascheranot viszont piros lappal le kellett volna küldeni, amikor odapiszkált Di Mariának ziccerben. Suarez mindkét esete nevetséges volt. Végül én az első tizit sem fújtam volna be. A srác elesett, a csatár meg konkrétan belerohant. Szerintem erről a védő piszkosul nem tehetett, és nem is tett olyan irányú mozdulatot, amivel szándékosan akadályozta a csatárt. (az biztos, hogyha én lettem volna a védő helyében, még neki is megyek az alapvonali játékvezetőnek)

 

Szóval én úgy látom, hogy mindkét oldalon elmaradt 1-1 jogos tizi, csakhogy a barca kapott 2 jogtalant ( de legalábbis a második 100%, hogy az volt). Ha nem lejt a pálya, akkor még ennek a szerencsétlen PSG-nek azzal a xar játékával is meg lehetett volna a továbbjutás.

 

Szerk.: Amúgymeg :D

17098351_1338940212839252_6893570175584056691_n.png?oh=c10c90e0d6739cc5c0a9fb8e5c1b73e5&oe=59703DA8

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A két megadott tiziről írnék inkább, a többinek szerintem eléggé szubjektív lehet a megítélése (na jó, igazából ennek a kettőnek is)

 

Az elsőnél valóban elesett a védő, de lehet látni, hogy miután felbotlik, igencsak törekszik arra, hogy pont beessen Neymar elé, még lehet is látni, hogy egy keveset még a kezével is rásegít, hogy még előrébb essen. Nekem nem úgy tűnik, hogy azért tette le a kezét, hogy csökkentse az esés mértékét, ellenkezőleg, hogy elérje Neymart! Gondolom arra számított, hogy a spori majd szimplán esésnek fogja venni az esetet, és nem ítél büntetőt (ez be is jött, mert a spori valóban nem adott büntetőt, csak az alapvonali asszisztens javaslata után ítélte meg). Szerintem ez a kettő közül az egyértelműbb

 

A második, na az valóban véleményesebb... De érdemes megnézni, hogy míg Suarez végig a labdát nézi, és csak azzal foglalkozik, addig Marquinhos kizárólag csak Suarezzel, a labda abszolút nem érdekli, rá se nézett! A kontakt egyértelműen megvolt, még a lábuk is összeért egy nagyon picit, ami ilyen lendületnél okozhat esést. De aláírom, hogy Suarez rájátszott az esetre, emiatt azt mondom, ez a tizi fifty-fifty kategória. Ez a játékvezető megadta, és kész.

 

A Mascheranós esethez annyit, hogy amikor megtörtént a kontakt, Di Maria addigra már rég elrúgta a labdát. Nem tudom erre mi a hivatalos szabály, de ez a játékmenetet érdemben nem befolyásolta.

 

És még egy kis megjegyzés (ez már nem a tizikhez, hanem azzal kapcsolatban mennyire "lejtett is a pálya"): A Barcánál Suarez és Neymar is megkapta maga sárgáját fetrengésért és reklamálásért, míg a túloldalon az ilyesmi elmaradt, pedig volt rá példa, azt pedig már említettem, hogy a párizsiak időhúzásait is mennyire figyelmen kívül hagyta a bíró. Jó pár helyzetben nem ítélt előnyszabályt sem, amikor lehetett volna, ezzel is hátráltatva a Barca folyamatos játékát. Összességében full vakon volt a spori, ki lehet abban egyezni, hogy egyforma mértékben tévedett mindkét csapat kárára ;)

 

Viszont a tény az tény: ilyet még senki még senki nem vitt véghez, és a történelem nem fog a hogyan-ra emlékezni, csak arra, hogy kik voltak ők :) Nekem hatalmas élmény volt, bevallom, én 3-1-nél elkönyveltem a kiesést. De aztán a meccs végén mégiscsak felrobbant a Kármán Klub :) (na jó, voltunk vagy 6-an ösz visz akik őrjöngtünk :D )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha nem ismered a 16-oson belül érvényes szabályokat, nehéz az okfejtést komolyan venni. :lol: Most komolyan azt hiszed, hogy ha valaki a labda továbbhaladása után rúg bele a másikba, az szabályos, vagy tényleg ennyire elfogult vagy? :D

 

Suareznek ennél az esetnél konkrétan 2. Sárgás pirosat kellett volna kapnia, mert a második tizenegyest játszotta el műeséssel aznap. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha nem ismered a 16-oson belül érvényes szabályokat, nehéz az okfejtést komolyan venni. :lol: Most komolyan azt hiszed, hogy ha valaki a labda továbbhaladása után rúg bele a másikba, az szabályos, vagy tényleg ennyire elfogult vagy? :D

 

Nem, csak ilyen esetekben nem nagyon van olyan spori, aki ezt visszafújja ;) Én ezt tapasztaltam, de nem ismerem, hogy pontosan mit ír a szabály arra az esetre, ha a megtörtént szabálytalanság már nem befolyásolja a játékmenetet. Mert bizony itt semmit nem befolyásolt, ezt a labdát csúnyán eltörte Di Maria, sehogy se lett volna belőle gól ;)

 

A Suarezes esetről meg leírtam mit gondolok. A védő nem a labdát nézte, ez messziről látszott, csak az érdekelte, hogy Suarezt akadályozza. Meg is lett az eredménye

 

Ez a kis érdekesség meg jól tükrözi a két csapat mentalitása közti különbséget is, ezek után mondja azt valaki, nem érdemelte meg a Barca ;)

"A Barcelona 7 perc 16 másodperc alatt háromszor is bevette Kevin Trapp kapuját, így megfordította a párharcot. A PSG játékosai ez idő alatt négy sikeres passzt adtak egymásnak, abból hármat a középkezdések után!"

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem, csak ilyen esetekben nem nagyon van olyan spori, aki ezt visszafújja ;) Én ezt tapasztaltam, de nem ismerem, hogy pontosan mit ír a szabály arra az esetre, ha a megtörtént szabálytalanság már nem befolyásolja a játékmenetet. Mert bizony itt semmit nem befolyásolt, ezt a labdát csúnyán eltörte Di Maria, sehogy se lett volna belőle gól ;)

Nekem ebből a videóból az látszik, hogy kétszer ért Di Mariához. Először a bal lábával Di Maria rúgólábát találja el (ezért megy annyira mellé a lövés), majd a látványosabb jobb lábbal a támaszkodót. Igaz nehéz biztosat mondani, ugyanis valamiért ezt az esetet egyszer sem játszották vissza....

 

Az meg egyszerűen nem igaz, hogy rá sem nézett a labdára, mert amíg mindketten a 16-oson kívül vannak azt nézi, és látja hogy Suarez fogja előbb elérni, ezért inkább őrá fókuszált. Ilyen helyzetben, amikor háttal kell futni a labdának rizikósabb azt nézni, mert a csatár simán beléd szaladhat, és akkor ott a jogos tizi. A védő inkább Suarezre koncentrált, nehogy még csak véletlenül is szabálytalankodjon ellene.

A láb összeakasztásról annyit, hogy szerintem nem ugyanazt a meccset néztük. A szabálykönyv nem a kontaktot tiltja, hanem azt, ha valakit szabálytalanul akadályozol a mozgásában, itt meg épphogy csak súrolták egymást a testrészek. Az egy akkora kamu tizenegyes volt mint ide Kamut.

 

Az időhúzást meg már meccsen sem értettem. Egy normál meccsen a kirúgás nem tart sokkal kevesebb ideig, mint amik itt voltak. Ha egy normál meccs alatt végezték volna el ilyen sebességben a pontrúgáásokat, senkinek nem tűnt volna lassúnak. A kapus semmi látványosat nem csinált (legalábbis én nem emlékszem ilyenre), ami indokolná a sárgát. Az tény, hogy a baraca a legtöbb pontrúgást gyorsan végezte el, és nagyobb volt a kontraszt, de ez érthető, hisz a PSG-nek nem volt sürgős.

 

A Martosban amúgy többen voltunk :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.