Ugrás a kommentre

HD formátum és a házimozirendszerek


lipi

Le kell-e váltani a jelenlegi Dvd formátumot?  

50 felhasználó szavazott

  1. 1. Le kell-e váltani a jelenlegi Dvd formátumot?

    • igen
      15
    • nem
      23
    • nem tudom eldönteni
      10


Ajánlott hozzászólás

Alap HD erősítőkkel nem nagyon érdemes kezdeni. Akinek eddig nem volt hm rendszere annak jó, viszont akinek már van "füle" az ilyenhez, annak a 150e forintos kategóriánál kezdődik a továbblépés. Ahogy olvasom a hozzáértőktől, illetve azoktól akik szinte havonta változtatják az erősítőiket, a HD hangzás az Onkyo esetében a 8xx-as szériától, Denon részéről a 23xx, illetve a Pioneertől -csak hogy az ismertebbeket említsem- az AX-től számítják az elfogadható minőséget, természetesen egy ezekhez illő hangsugárzó szettel ( nagy sláger a Dali Concept, mely 200e körül kapható mélynyomó nélkül).

Jaj oldie ne gyere nekem ezzel a műszaki sznob dumával. :D Havonta cserélik? Azok se normálisak. Vagy legalább is nem bérből és fizetésből élők. Amiket Te írsz azok 300 k -nál kezdődnek és 800 k-nál végződnek. Kell a francnak egy ilyen erősítő ebbe a kis lakásba. Bőven megfelel az alábbi is. Egyszerű sznobság az egész, általános célra nem kellenek ilyen műszerek, annyival úgy sem jobb mint amennyivel drágább.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Alap HD erősítőkkel nem nagyon érdemes kezdeni. Akinek eddig nem volt hm rendszere annak jó, viszont akinek már van "füle" az ilyenhez, annak a 150e forintos kategóriánál kezdődik a továbblépés. Ahogy olvasom a hozzáértőktől, illetve azoktól akik szinte havonta változtatják az erősítőiket, a HD hangzás az Onkyo esetében a 8xx-as szériától, Denon részéről a 23xx, illetve a Pioneertől -csak hogy az ismertebbeket említsem- az AX-től számítják az elfogadható minőséget, természetesen egy ezekhez illő hangsugárzó szettel ( nagy sláger a Dali Concept, mely 200e körül kapható mélynyomó nélkül).

 

Ezek tényleg baromi drágák. Persze biztos gyönyörűen szólnak is. Mi a véleményed mondjuk egy 60000 ft-os házimoziról?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaj oldie ne gyere nekem ezzel a műszaki sznob dumával. :D Havonta cserélik? Azok se normálisak. Vagy legalább is nem bérből és fizetésből élők. Amiket Te írsz azok 300 k -nál kezdődnek és 800 k-nál végződnek. Kell a francnak egy ilyen erősítő ebbe a kis lakásba. Bőven megfelel az alábbi is. Egyszerű sznobság az egész, általános célra nem kellenek ilyen műszerek, annyival úgy sem jobb mint amennyivel drágább.

Tájékoztató jellegű információ volt csupán, részemről legalábbis. Annyi igazság van benne, hogy egy 60 ezres erősítőbe valszeg nem azt az elektronikát teszik mint a több százezresbe. A teljesítmény az más tészta. Ott vannak pl a HK-k vagy a Marantzok melyek kis teljesítménnyel is rendkívül jól szólnak és messze nem 60 ezres kategória. ;)

 

 

Ezek tényleg baromi drágák. Persze biztos gyönyörűen szólnak is. Mi a véleményed mondjuk egy 60000 ft-os házimoziról?

Gyerekszobába jó lesz Spongyabobnak meg társainak. Esetleg építőkockáknak a hangfalai Ödönkének ;):D

Felejtsd el őket. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody, nem tudom, hogy volt e már róla szó.....

Neked vannak a készülékeiden hat csatornás analóg csatlakozók? Mert ha igen, és ha a Blu-ray lejátszód dekódolja a HD hangformátumokat és analóggal összekötöd az erősítőddel, akkor kinyerhető a HD hangsáv.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody, nem tudom, hogy volt e már róla szó.....

Neked vannak a készülékeiden hat csatornás analóg csatlakozók? Mert ha igen, és ha a Blu-ray lejátszód dekódolja a HD hangformátumokat és analóggal összekötöd az erősítőddel, akkor kinyerhető a HD hangsáv.

RCA -ra gondolsz? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap volt szerencsém látni egy full HD-s LG lcd-tv-n belelesni az Avatarba. Mkv-ben volt és 1080 p-s. Nem mondom hogy nem volt szép, de valahogy olyan műnek tünt. Mintha egy rajzfilmet néznék. Plazmán sokkal jobb volt és élethűbb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van RCA mind a kettőn. :hmm: Bár a BD lejátszón csak két csatornás kimenet van. :D Panasonic BD60 -asom van.

Az akkor csak a sztereó jelhez van. Amúgy az erősítődőn van 6 csatornás bemenet ebből a csatlakozóból? Mert akkor lehet, hogy megúszód egy új lejátszó vásárlásával, csak olyat válassz ami ebből a szempontból kompatibilis.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az akkor csak a sztereó jelhez van. Amúgy az erősítődőn van 6 csatornás bemenet ebből a csatlakozóból? Mert akkor lehet, hogy megúszód egy új lejátszó vásárlásával, csak olyat válassz ami ebből a szempontból kompatibilis.

Az erősítőn van hat RCA. :) Minden csatornának egy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Máris nem kell eladnod :) Már ha még van benne szufla.

Van bizony. Eddigi működése során talán ha kétszer adtam rá a kakaót 68-70 -ig, pedig száz a csúcs. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Én továbbra is amondó vagyok, hogy akinek nincs sok pénze felhalmozni a minőségi technikát, legyen az egy kivetítő, vagy akár egy minőségi plazma TV, annak sem kell elkeserednie.

 

Említettem, hogy testvéremnek vettem egy ASUS Oplay minit. Ezt nagykeráron 15 ezerért meg lehet vásárolni, üzletben pedig 20 ezer forint. Akkora, mint egy nagyobb szappanos doboz, de a tudása hihetetlenül nagy. A processzora a legdurvább MKV formátumot is legyűri és itt most a 15-20 gb-s BR ripekről beszélek. Tekertünk vele jobbra - balra a másodperc tört része alatt, meg sem érezte. Kezel minden feliratot, kezel minden formátumot és USB-n keresztül lehet rákötni HDD-t vagy flash meghajtót. RCA és HDMI kimenettel bír. Tehát ha van egy régi hagyományos CRT televíziód, akkor vagy SCART csatlakozáson keresztül, vagy pedig RCA kábellel (külön kép, hang banándugó) kötöd a TV-re és már mókázhatsz is.

 

Sokan felteszik a kérdést, HD tartalmat CRT TV-re...hát az meg hogy néz már ki? Bármily meglepő is, de a CRT TV nagyon szép képet tud adni. A 10 GB-s Matrix BR rip tű éles képet adott, bizonyos szempontból jobb volt a kép, mint egy full HD LCD monitoron, hiszen a CRT TV képe rendkívül telített, a színkeverése közelebb áll a valósághoz, mint egy lapkijelző megjelenítése. Nyilván a felbontás alacsonyabb, de pont ezért lesz a kép hihetetlenül éles és dinamikus.

 

Ezt csak azért írom, hogy aki nem teheti meg, hogy nagyobb költségekbe verje magát, az bátran vásároljon egy ilyen multimédia lejátszót, mert a Star Wars BR kiadás MKV ripjét közel tökéletes minőségben tudja majd élvezni nyilván a CRT TV korlátainak megfelelően.

 

A másik megoldás pedig a PC és TV összekombinálása. Erre ma már bármelyik VGA kártya képes...viszont a PC-t sikeresen analóg kábellel borzadájosan nehéz összehangolni. Itt az analóg jel botrányos minőséggel társul, ezért ezt a megoldást annak javaslom, akinek a TV készüléke rendelkezik HDMI porttal.

 

A fenti felsorolt lehetőségek természetesen nem egyenértékűek egy minőségi Highend megjelenítő teljesítményével, viszont megoldás nyújthatnak azoknak, akik még nem rendelkeznek önálló keresettel, vagy anyagi körülményeik esetleg szerényebbek.

 

Személyes véleményem továbbá, hogy a tényleges BR tartalom és az MKV rip között olyan elenyésző a különbség (függ a tömörítéstől), hogy aki nem rendelkezik FULL HD megjelenítővel, az észre sem fogja venni a két kódolás közötti különbséget. Általában egy BR film 25-45 GB között mozog, míg egy ténylegeses jó minőségi rip 1080p-ben a BR lemezen lévő adatállomány méretének lehet akár a fele is. A csillagközi invázió MKV ripje nekem 16 GB. Ahhoz, hogy meglásd az eredeti BR lemez és a rip közötti különbséget, tényleg minőségi megjelenítőre van szükséged, ellenkező esetben semmit nem fogsz észrevenni.

 

És aki mégis a BR nyújtotta minőségre hajt, az már megfizethető áron tud vásárolni asztali BR lejátszót...lásd a 25 ezres TESCO gazdaságos technikai csodát, persze a FULL HD TV-t még így is keményen meg kell fizetni.

 

A hangrendszer pedig egy másik érdekes kérdés. Van aki az 5.1 (7.1) csodáért lelkesedik és van aki beéri a sztereó hangzással. Egyik mellett sem kardoskodom, de csendben megjegyzem, vannak olyan házimozi rendszerek, amiknek az ára milliós és csak sztereó hangfalakat és annak megfelelő erősítőt tartalmaz. De az bizony olyan is! Kicsit olyan ez mint a bakelit és az audio CD harca.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Saga topicból folytatva...

Persze mindenki hazabeszél (én is HTPC+projival nyomom), de azért egy rövid megjegyzés a PC+TV/Projektor párosításról:

Ennek az a nagy erőssége, hogy a képet részletesen, a megjelenítő képességeit legjobban kihasználva lehet belőni.

Amúgy meg, ha egy combosabb PC-t össze tud rakni az ember, akkor elég sok téren van lehetőség felhasználni, mint játék, filmnézés, zenehallgatás, netezés. De még egy olcsó PC-vel is a legújabb játékokon kívül a többi területen továbbra is áll.

Hátránya, hogy többet fogyaszt, mint egy BR/média-lejátszó, és több időt vesz igénybe, hogy az ember megtanulja kihozni a max-ot belőle.

Viszont csak filmnézésre szerintem ma a legyőzhetetlen masina az a HDI Dune HD Max.

Igaz, most még 100e Ft felett van az ára, de kisebb testvére 90e Ft környékén is kapható. :P

Szerkesztve: - Lada
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zééé azért be ne magyarázd már, hogy egy CRT -n milyen jó a HD adás. :D Maximum kicsit élesebb lesz a képe mint a DVD, de ennyi. Ez nem olyan különbség, amiért érdemes lecserélni a DVD-t BD -re. Ráadásul a SCART csatlakozó is elavult egy HD adás jelének jó minőségű átvitelére.

 

Egyébként a számítógép szerintem netezésre, irodai munkára legkiválóbb. Játszani ott vannak a konzolok, TV -zni meg a TV és a különféle lejátszók. A számítógépbe vett ilyen-olyan méregdrága kártyáknak semmi értelmük nincs mert sose fogják azt a minőséget hozni mint a hasonló rendeltetésű céleszközök.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zééé azért be ne magyarázd már, hogy egy CRT -n milyen jó a HD adás. :D Maximum kicsit élesebb lesz a képe mint a DVD, de ennyi. Ez nem olyan különbség, amiért érdemes lecserélni a DVD-t BD -re. Ráadásul a SCART csatlakozó is elavult egy HD adás jelének jó minőségű átvitelére.

 

Egyébként a számítógép szerintem netezésre, irodai munkára legkiválóbb. Játszani ott vannak a konzolok, TV -zni meg a TV és a különféle lejátszók. A számítógépbe vett ilyen-olyan méregdrága kártyáknak semmi értelmük nincs mert sose fogják azt a minőséget hozni mint a hasonló rendeltetésű céleszközök.

 

50/60Hz-es, HDMI-vel összekötött HDTV és PC kombóval az ég világon semmi baj nincs. Tudom, évekig így nyomtam.

Játszani én jobban szeretek PC-n, mint konzolon :P

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont csak filmnézésre szerintem ma a legyőzhetetlen masina az a HDI Dune HD Max.

Igaz, most még 100e Ft felett van az ára, de kisebb testvére 90e Ft környékén is kapható. :P

Ez pontosan így van, kiegészítve azzal, hogy a flac-okat is magas minőségi szinten lejátssza, szóval zenehallgatásra is kiváló. Én egy ilyet szeretnék majd beszerezni :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A számítógépbe vett ilyen-olyan méregdrága kártyáknak semmi értelmük nincs mert sose fogják azt a minőséget hozni mint a hasonló rendeltetésű céleszközök.

Szerintem ez így nem igaz. Jóval nagyobb pénzeket ölnek bele a processzorok és VGA-kártyák fejlesztésébe, amikből évente jönnek ki az újabbnál újabb modellek, mint mondjuk az XBox-ba és PS3-ba.

A VGA-kártyákat nem elsősorban a multimédiás oldalon fejlesztik, hiszen azon már lazán felveszik a versenyt a külső lejátszókkal, hanem a játékok miatt. Elvileg a PS3 és társainak az a célja, hogy azokat használjuk játékra, azonban a VGA-kártyák és procik fejlesztéséből látható, hogy a PC él és virul.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A VGA-kártyákat nem elsősorban a multimédiás oldalon fejlesztik, hiszen azon már lazán felveszik a versenyt a külső lejátszókkal, hanem a játékok miatt. Elvileg a PS3 és társainak az a célja, hogy azokat használjuk játékra, azonban a VGA-kártyák és procik fejlesztéséből látható, hogy a PC él és virul.

És a 2010-2011-es adatokat elnézve újra kezdi átvenni a játékok terén is a vezető szerepet. Nem véletlen állt rá nagy hirtelen a Capcom, amely világéletében konzoljáték-fejlesztő volt, a PC-re történő minőségi portolásra. Arról az apróságról nem beszélve, hogy míg PC-n nincs olyan játékműfaj, ami nem játszható (ráadásul multifunkcionális, így gamepadtól a joystic-ig bármi rákapcsolható)m addig konzolokon van olyan játék, ami játszhatatlan (RTS-ek, szimulátorok), vagy közel sem nyújtanak olyan élményt, mint PC-n (FPS-ek). Szóval bőven van értelmük azoknak a méregdrága kártyáknak multimédiás és játék szinten is. Persze csak azok látják ezt az értelmet, akik multimédiára és játékra is használják a PC-t. Mint én! :)

 

Egyébként a számítógép szerintem netezésre, irodai munkára legkiválóbb.

Nem, a PC arra a legjobb, amire felépíted. Ha játékra alakítod ki a hardwert-szoftvert, akkor játékra lesz a legjobb, ha irodai munkára, akkor arra, ha netezésre, akkor arra, ha pedig akarod, megcsinálhatod úgy, hogy mindegyikre jó legyen. Persze ez pénz kérdése, de minél több funkcióval bír, annál jobban megéri. (Hasra ütök) 200 000 Ft-ért például egy irodai munkára alkalmas gép baromi nagy lehúzás lenne. De ugyanennyiért egy gép, amivel nézhetsz Blu-ray-t, TV-t, rendelkezik 5.1/7.1-es hangrendszerrel, vagyis Hi-Fi-nek sem utolsó, emellett a legújabb játékokat is elviszi maxon, már bőven jó (a munka és a netezés meg alapfunkció, az semmilyen gépből nem tud kimaradni). Hat funkció egyben, és nagyjából ugyanott vagy, mintha vettél volna egy házimozirendszert, egy XBoxot vagy PS3-ast (vagy mindkettőt, ha majdnem mindennel játszani akarsz, de hol van akkor még a Wii, a Kinect, stb...), és persze egy gépet netezésre, munkára. A minőségromlás pedig egy PC és egy lejátszó között pedig manapság azért elhanyagolható, mivel célirányosan úgy fejlesztik a videókártyákat, hogy azok már HD lejátszóként is üzemeljenek (annál is inkább, mert már a játékokhoz is az kell). Persze ehhez nem a 30000 Ft-os noname made in China kártyát kell megvenni, hanem a dupláját, tripláját érő szintén made in China, de legalább márkás made in China kártyát. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem, a PC arra a legjobb, amire felépíted. Ha játékra alakítod ki a hardwert-szoftvert, akkor játékra lesz a legjobb, ha irodai munkára, akkor arra, ha netezésre, akkor arra, ha pedig akarod, megcsinálhatod úgy, hogy mindegyikre jó legyen. Persze ez pénz kérdése, de minél több funkcióval bír, annál jobban megéri. (Hasra ütök) 200 000 Ft-ért például egy irodai munkára alkalmas gép baromi nagy lehúzás lenne. De ugyanennyiért egy gép, amivel nézhetsz Blu-ray-t, TV-t, rendelkezik 5.1/7.1-es hangrendszerrel, vagyis Hi-Fi-nek sem utolsó, emellett a legújabb játékokat is elviszi maxon, már bőven jó (a munka és a netezés meg alapfunkció, az semmilyen gépből nem tud kimaradni). Hat funkció egyben, és nagyjából ugyanott vagy, mintha vettél volna egy házimozirendszert, egy XBoxot vagy PS3-ast (vagy mindkettőt, ha majdnem mindennel játszani akarsz, de hol van akkor még a Wii, a Kinect, stb...), és persze egy gépet netezésre, munkára. A minőségromlás pedig egy PC és egy lejátszó között pedig manapság azért elhanyagolható, mivel célirányosan úgy fejlesztik a videókártyákat, hogy azok már HD lejátszóként is üzemeljenek (annál is inkább, mert már a játékokhoz is az kell). Persze ehhez nem a 30000 Ft-os noname made in China kártyát kell megvenni, hanem a dupláját, tripláját érő szintén made in China, de legalább márkás made in China kártyát. :D

Ezt tudom, de itt a minőségre gondoltam. Pl. egy BD képe nem lesz olyan mint egy asztali BD lejátszóval és nagy megjelenítővel. Azokat ugyanis arra gyártották, hogy az adott formátumból a legjobbat hozzák ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És ebben ha elszáll a merevlemez, akkor lehet cserélni vagy kuka?

A leírás alapján bármikor cserélhető.

 

Ezt tudom, de itt a minőségre gondoltam. Pl. egy BD képe nem lesz olyan mint egy asztali BD lejátszóval és nagy megjelenítővel. Azokat ugyanis arra gyártották, hogy az adott formátumból a legjobbat hozzák ki.

De a videókártyákat és a processzorokat is úgy gyártják. Mint írtam, már nem csak a játékokhoz készülnek (amik szintén használják már a HD formátumot, sőt, lassan beszivárog a 3D technológia is), hanem a HD filmekhez is. Sőt, a mai procik amilyen teljesítményűek, egy HD film lejátszása még csak meg se izzasztja őket, szóval bőven ki tudják hozni a maximumot bármilyen formátumból, és még marad kapacitás másra is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.