Ugrás a kommentre

HD formátum és a házimozirendszerek


lipi

Le kell-e váltani a jelenlegi Dvd formátumot?  

50 felhasználó szavazott

  1. 1. Le kell-e váltani a jelenlegi Dvd formátumot?

    • igen
      15
    • nem
      23
    • nem tudom eldönteni
      10


Ajánlott hozzászólás

Mi tavaly karácsonykor cseréltük le a 15 éves 51 cm-s tévénket egy 90 cm körüli LCD-re. Már előtte hónapokkal ment az agyalás, hogy ha már új, akkor milyen legyen és főleg mennyiért... Aztán a plasma v. LCD vitában a sok pro és kontra érvek mellett egyszerűen nem tudtunk dönteni - főleg úgy, hogy eléggé meghatározó volt a költségvetés. Így végül elmentünk egy Electro Worldbe, megnéztük melyik tv mit tud, dvd-ről és rendes adásról, és olyat választottunk, amelyiknél látványra mindkettő jó volt. Azóta én nem csalódtam benne, főleg, amennyit én nézem, mert a régihez képest így is ég és föld a különbség.

Biztos lehetett volna jobbat venni, de ez is bőven megteszi, és hát nálunk azért nem a képminőség körül forog a világ. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No és a plazma meg lcd két év múlva a felejtés talajára jut. Gyűn a sokkal jobb lézertévé.

Máskülönben meg ezt próbáld a magyarnak elfogadhatóvá tenni amikor legtöbben irigységből vesznek maguknak ilyen tv-ket. Hagyj szóljon plazmán a Győzike sóóóóó. Oszt jön a koppanás amikor a full hd-n pocsék a kábeltv műsor.

 

 

Ez elég szomorú mikor valaki azért vesz tv-t mert a szomszédnak is van. A koppanás még akkor jön amikor a lakás-vagy autóhitel ami devizaalapú drasztikusan felmegy. Komolyan nem értem, hogy felnött emberek miért úsztatják el magukat adóssággal. Miért nem tudják végiggondolni,. hogy ezt a tv-t egy év múlva is fizetni kell?

Én is szeretnék majd egy ilyen tv-t, természetesen csak full-hd-s-t, de nekem megvan rá az okom. Mégpedig a Blue-ray. Mivel 6 éve nem nézek tv-t a ,tv-adás minősége nem érdekel. Természetesen csak akkor fogom megvásárolni ,ha megengedhetem magamnak, és ha lemegy emberi árra az áruk ami nekem max 100000 ft.

 

Amit Ody ír az is igaz.Komolyan elképesztő, hogy az emberek jelentős része azt sem tudja mit jelentenek az új tv-ken a jelölések, vagy ha tudja is nem érti miért jó vagy rossz az. A kollégáim tőlem kérdezik ezeket,mert azt hiszik, hogyha a számítógépekhez konyítok akkor ehhez is. Pedig nem. Az alapokat elolvastam de a többit nem tudom. A szomorú az, hogy egy csomó embernél van net és arra nem képes, hogy utánanézzen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
Rászántam magam, hogy veszek egy hangfalat a számítógéphez, főleg azért mert kaptam a cégtől 20000 ft értékben utalványt. Melyik lenne a legjobb ennyi pénzért?Milyen márkájú 5.1-es?

Én három éve a számítógéphet Creative hangfalakat vettem húsz körüli áron. Persze csodát nem kell várni tőlük. :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rászántam magam, hogy veszek egy hangfalat a számítógéphez, főleg azért mert kaptam a cégtől 20000 ft értékben utalványt. Melyik lenne a legjobb ennyi pénzért?Milyen márkájú 5.1-es?

Valami Genius fadobozosról hallottam, hogy 25 000 és jó... :evil:

Ez az, igaz, 30...

Szerkesztve: - kolmilan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszönöm a válaszokat.Persze nyilván jobb egy 200000 ft-os, de a mostaninál minden jobb.

 

Oldie:Igaz, hogy itt élünk de az hogy mi mennyire drága az az adott ország jövedelmeitől függ.

Szerkesztve: - frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na megvan a kicsike. Végül a Logitech X-540-re esett a választásom. Ez fért bele a keretbe de még ehhez is toldottam 7000-et.

Összeraktam nemrég végeztem, marhára jól szól. Amikor az NFS:Undercoverben bekapcsoltam a Surround hangzást az maga volt a gyönyör.

Viszont kéne egy kis segítség. Ez 5.1-es hangfal, a hangkártyám meg 7.1-es. Úgy szól mindegyik hangszóró, ha a driverben 7.1-re állítom. Ha 5.1-re állítom, akkor az elülső kettó nem szól. Jó ez így? Vagy át kell dugnom valamit?

A másik az lenne, hogy tudna nekem valaki írni egy optimális beállítást, hogy a filmek, játékok, és zenék egyaránt jól szóljanak?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van egy érzésem, hogy felcserélted az első két frontot valamelyik hátsó hangsugárzópárra. Szerintem hagyd 5.1-ben a beállítást és nézd meg a csatlakozókat.

 

Másik része a dolognak, a legjobb ha a füledre hagyatkozol. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van egy érzésem, hogy felcserélted az első két frontot valamelyik hátsó hangsugárzópárra. Szerintem hagyd 5.1-ben a beállítást és nézd meg a csatlakozókat.

 

Másik része a dolognak, a legjobb ha a füledre hagyatkozol. :)

 

 

Igen egy dugót rossz helyre dugtam. Ma vettem észre.Most már ok. Ijedelem azért utána is megvolt, mert a filmekben a beszédhang visszhangzott. Most már az is ok, a driverben kellett beállítani a szoba sémát.

Zenénél dübörgött a mélyláda, de levettem a basszust és most már az is ok.

 

Összeségében örülök, neki nagyon mint majom a farkának. Eddig egy 10 éves hangszóróm volt ami akkoriban is egy gagyi 1000 ft-os volt.

Az nfs-ben állandóan direkt nekimegyek egy szembejövőnek, és élvezem a dübörgő csattanást. :D

Különben meg kell szoknom, mert minden hang szól.Olyan hangok is megszólalnak a filmekben amik eddig nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
  • 2 héttel később...

Nekem most besz*rt a hangszóróm(Genius SP-F350), csak a bal szól rendesen, meg a hangkártya se műxik valami jól, úgyhogy eldöntöttem, hogy húsvétra kérek egy 5.1-es hangkártyát, karácsonyra(vagy előbbre) pedig egy ugyanilyen Logitech X-540-est. :lol:

Szerkesztve: - kolmilan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
Oldie szerinted érdemes venni 82 centis full HD tv-t? Vagy a minimum az a 94 centi? Kicsi a szobám...kb 2-2,5 méterről nézném.

Ha full HD-s akkor veheted nyugodtan a 94 centist. Lentebb nem érdemes, mert ebből a távolságból nem fogod annyira észrevenni a különbséget a felbontások között. Amúgy a távolság miatt bőven elég lenne a 82 centis is, nálam a CRT-s tv is ilyen állapotok közt üzemel. De itt ugye más a képponttávolság amit azért figyelembe kell venni a szemnek is. Sőt, még a 102 centist is simán nézheted ha full HD adás menne rajta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszönöm a tanácsokat, biztosan fogok szelektálni. A fórumtali meg nem jó....nem férnénk el. :whistle:

Max még a lakás előtti lépcsőfeljárós részt is hozzácsapnánk a helyszínhez, az már elég nagy így :rock:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.