Ugrás a kommentre

Számítástechnika


Darth Sky

Ajánlott hozzászólás

Ebben az esetben a következő lehetőséggel érdemes próbálkoznod: (A Vezérlőpult Kategória nézetben legyen)

 

Vezérlőpult -> Rendszer és biztonság -> Partíciók létrehozása és formázása a merevlemezen. (Itt általában látszanak azok a meghajtók és partícióik, amelyek a Sajátgépben valami miatt nem... itt lehet őket aktiválni, és akkor már a Sajátgépben is jó lesz.)

 

Megj.: Nekem még soha nem volt gondom Win7 alatt HDD formázással és particionálással.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Február 29-én megjelent a Windows 8 Consumer Preview ... és mivel végigmentem szinte az összes létező Windowson a 3.1-től (anno DOS 6.22-vel kezdtem az ismerkedést az OS-ek terén... bár francokat, a Commodore 64 rendszerével előbb ismerkedtem meg, mint a DOS-al) de a lényeg, mivel a Win98 óta minden Windows beta kiadását már teszteltem így ezt sem hagyom ki. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Február 29-én megjelent a Windows 8 Consumer Preview ... és mivel végigmentem szinte az összes létező Windowson a 3.1-től (anno DOS 6.22-vel kezdtem az ismerkedést az OS-ek terén... bár francokat, a Commodore 64 rendszerével előbb ismerkedtem meg, mint a DOS-al) de a lényeg, mivel a Win98 óta minden Windows beta kiadását már teszteltem így ezt sem hagyom ki. :)

 

A Windows 8-at én marhára várom már :D Gondolom Október környékén jön majd mint anno a Windows 7. Szívem szerint én kipróbálnám a Win 8 bétát, de most azért nem akarok DVD-t elpazarolni. Amúgy nem lehet úgy felrakni mint az Ubuntut, hogy egy programmal (nem tudom a nevét) valahova feltelepítem mondjuk a D-re, ott foglal x gigát, de úgy működik mintha rendes rendszer lenne? Nem tudom hirtelen az eljárás nevét :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel egy új rendszer betajáról van szó nem mondanék addig semmit, amíg magam ki nem próbálom. Én az asztali gépemre fogom feltenni éles rendszernek (mindig így csináltam többnyire, ha beta OS-t teszteltem) a laptopomon meg marad a W7. Egyébként érdemes szak fórumokat bújni ez ügyben... mert biztosan megoldható a D-re telepítés, csak azért nem mondom egészen biztosra, mert tegnap még felemás dolgokat hallottam ezzel kapcsolatban. A pontos megjelenés tavaly még valóban 2012 október környékére volt belőve, de úgy tűnik, hogy csúszni fog a dolog. Eleve ez a beta is pár hónappal csúszva jött, mert még 2011 utolsó negyedévében kellett volna megjelennie az előzetes tervek szerint.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel egy új rendszer betajáról van szó nem mondanék addig semmit, amíg magam ki nem próbálom. Én az asztali gépemre fogom feltenni éles rendszernek (mindig így csináltam többnyire, ha beta OS-t teszteltem) a laptopomon meg marad a W7. Egyébként érdemes szak fórumokat bújni ez ügyben... mert biztosan megoldható a D-re telepítés, csak azért nem mondom egészen biztosra, mert tegnap még felemás dolgokat hallottam ezzel kapcsolatban. A pontos megjelenés tavaly még valóban 2012 október környékére volt belőve, de úgy tűnik, hogy csúszni fog a dolog. Eleve ez a beta is pár hónappal csúszva jött, mert még 2011 utolsó negyedévében kellett volna megjelennie az előzetes tervek szerint.

 

Értem. Amíg béta addig én nem tenném fel éles rendszernek, hiába érdekel nagyon :) Azért érdeklődök ezen Ubuntus megoldás után, de akkor utánna nézek majd :) Akkor ha jól számolom 1 év múlva jönne a teljes Win 8? Az elég sok idő még.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudok semmit az RTM verzió megjelenéséről.

 

Az eredeti forgatókönyv az volt, hogy 2011 utolsó negyedévében valamikor jönne a Comsumer Preview (beta) majd 2012 március - április környékén a kiadásra jelölt változat (RC) és október környékén pedig a végleges RTM. De ez nyilván elcsúszott.

 

Én mindig így csinálom... élesnek teszem fel, mert ha eleve éles rendszerként használom akkor jönnek ki igazán a dolgok. De nem mindenki ilyen vállalkozó szellem, nincs ezzel baj. Amikor a Linux korszakomat éltem az új Ubuntu disztribúció megjelenése előtt már a fejlesztőknek szánt verziót toltam mert baromi kíváncsi voltam :P:D

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudok semmit az RTM verzió megjelenéséről.

 

Az eredeti forgatókönyv az volt, hogy 2011 utolsó negyedévében valamikor jönne a Comsumer Preview (beta) majd 2012 március - április környékén a kiadásra jelölt változat (RC) és október környékén pedig a végleges RTM. De ez nyilván elcsúszott.

 

Hát akkor kb fél éves csúszásban vannak. Remélem nem kezdenek el kapkodni hogy előbb jöhessen a végleges RTM változat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ismerem a technikát Oldie, de én régimódi vagyok e téren, a virtuális gép nem győzött meg.

 

Ellenben NorbiLordi kipróbálhatja VirtualBox-ban.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha Ubuntut felrakta így akkor kell hogy támogassa.

 

Akkor valóban kell, hogy támogassa.

 

KisKósa, igaz, hogy van ebben a képben valami, de azért egy beta alapján eldönteni ezt kissé korai véleményem szerint.

Bár lehet, hogy azért mert minden Win kiadás előtt már javában nyúztam a Beta-kat, nekem kifejezetten komoly problémám sem az Me-vel sem a Vista-val nem volt. Nem is tartom őket kemelkedően jónak természetesen, de sohasem fikáztam ezeket a rendszereket, mert nem volt rá okom. Lehet, hogy csak szerencsés voltam.

 

Viszont sohasem voltam akkora XP fan sem, mint sokan mások. Számomra kiemelkedően jó Windows szinte egyedül csak a 7-es volt (eddig). Ezidáig a legnagyobb újdonságot a DOS után a 3.1-es majd 95-ös Win jelentette számomra. Az azokkal való ismerkedés még gyerekként igazán izgalmas volt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor én mint mester hadd mondjak erről pár szót. Soha semmikor ne telepítsetek alphát ,bétát gammát stb. Mindig várjátok meg a bolti kiadást akkor a hibákat is kiküszöbölik. A Kiskósa által berakott képcsomag igaz. A Win ME és Vista egy nagy rakás ürülék és használhatatlan volt. A valaha volt legjobb Windows(eddig) a Win 7. Gyors, gyönyörű ,használható és nem fagy. Windows 8-al várjátok meg a végleges verziót.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én sem éppen ma kezdtem a gépekkel való foglalkozást. És informatikai szakembereknek is lehetnek bizonyos területeken eltérő véleményük. Frenkie elfogadom abszolút a véleményedet. Én sem javasolom szórakozásra senkinek a Beta és az RC OS-ek használatát, csak ha valóban kíváncsi rá az ember. Mellesleg az MS a Consumer Preview-et sem poénból tára a nagyközönség elé... és ha már van rá mód, akkor csak úgy, mint eddig ki is fogom próbálni az RTM előtt is... mert érdekel annyira, hogy kipróbáljam. Ez a saját személyes döntésem.

 

Me és Vista, ahogy írtam lehet, hogy csak mákom volt azzal, hogy az említett OS-ekkel az ég világon semmi bajom nem volt, ennek ellenére, ahogy mondtam is, nem tartom kiemelkedően jónak, de kifejezetten szarnak sem. De egyértelmű hogy a W7-hez képest messze alul maradnak.

 

Igaz, hogy én csak közeledek a 27-hez és így nincs mögöttem annyi tapasztalat, mint mögötted, de 14 éves koromban már a rokonaim tőlem kértek IT tanácsokat és én raktam össze a gépeiket. Stb...

 

De a mester pozició abszolút a tiéd, én nem óhajtok mestere lenni semminek ;)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Riddick: A mesterrel csak hülyültem. Bocsi. Azért írtam hogy ne próbálják ki a bétákat mert sajnos az a tapasztalatom hogy sokan abból itélnek. Beírják hogy ez nem jó az nem jó és hiába írod nekik hogy ez csak béta volt meg vannak róla győződve hogy rossz az egész operációs rendszer. Én úgy gondolom hogy az emberek a végleges verzió alapján döntsenek arról hogy tetszik-e nekik vagy sem.

Én sem tudok ám mindent az informatikáról, sőt, de nem vagyok elveszett gyerek benne. Ha valami nem világos utánanézel. Hálistennek az alapok rendben vannak így pl pontosan tudom ha valamit kiír nekem a gépem az mire vonatkozik. De sokszor utána kell néznem nekem is a neten mi van. Magát az informatikát is úgy fogom fel hogy nem kel tudj mindent(hisz vannak olyan hibák amikre fel sem tudsz készülni mert minden addig tanultakat felborít), de legyen meg benned annyi élelmesség hogy utána tudj nézni a hibának. Rengeteget tanultam mostanság kollégák gépeinek építése közben. Olyan dolgok jöttek elő amiket meg kellett oldanom és sikerültek. Az én hitvallásom: Sose add fel a megoldás keresést egy olyan hibánál amiről addig sosem hallottál ,mert ha megvan akkor annyit tanulsz magáról a számítógépekről mintha fél évet lehúznál egy számtech suliban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Összességében teljesen egyetértek veled, és igen szerintem is ez a helyes hozzáállás és gondolkodás a témában.

Abban is igazad van, hogy nincs értelme levonni a következtetést egy Beta vagy Preview verzióból... teljesen egyetértek. A Nyolcas betája is hevesen megosztja azokat, akik kipróbálták (elég a prohardver megfelelő topikjába benézni és látszik mi megy) sokan az új UI, a Metro alapján már elítélik és kikiáltják, hogy fos, de magával az OP rendszerrel szinte semmit sem foglalkoztak. Metro UI nem tetszett akkor fos az egész... plusz valóban sokan képtelenek felfogni azt is, hogy amit nézegetnek az még NEM a végleges verzió. Dehát tudjuk, hogy a számítástechnika világában elég sok az olyan ember, akiknek hiába beszélsz. (Mondjuk ez más területen is igaz)

 

A számítástechnikában mindig van új a nap alatt nem csak az újítások és fejlesztések tekintetében, hanem pontosan azzal kapcsolatban is, amit te írsz (eddig nem ismert hibák és előálló új problémák) amik persze legtöbb esetben a "USER ERROR" effektusból adódnak.

 

Való igaz, hogy ha az ember ezen a területen mozog lételeme a folyamatos informálódás. :)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Összességében teljesen egyetértek veled, és igen szerintem is ez a helyes hozzáállás és gondolkodás a témában.

Abban is igazad van, hogy nincs értelme levonni a következtetést egy Beta vagy Preview verzióból... teljesen egyetértek. A Nyolcas betája is hevesen megosztja azokat, akik kipróbálták (elég a prohardver megfelelő topikjába benézni és látszik mi megy) sokan az új UI, a Metro alapján már elítélik és kikiáltják, hogy fos, de magával az OP rendszerrel szinte semmit sem foglalkoztak. Metro UI nem tetszett akkor fos az egész... plusz valóban sokan képtelenek felfogni azt is, hogy amit nézegetnek az még NEM a végleges verzió. Dehát tudjuk, hogy a számítástechnika világában elég sok az olyan ember, akiknek hiába beszélsz. (Mondjuk ez más területen is igaz)

 

A számítástechnikában mindig van új a nap alatt nem csak az újítások és fejlesztések tekintetében, hanem pontosan azzal kapcsolatban is, amit te írsz (eddig nem ismert hibák és ekőálló új problémák) amik persze legtöbb esetben a "USER ERROR" effektusból adódnak.

 

Való igaz, hogy ha az ember ezen a területen mozog lételeme a folyamatos informálódás. :)

 

 

Megmondom őszintén a Win 8-tól pont a Metro miatt tartok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megmondom őszintén a Win 8-tól pont a Metro miatt tartok.

 

Nekem pont az az egyik dolog ami tetszik benne:) Szerintem ha jól megcsinálják akkor nem lesz vele gond. Mintha azt olvastam volna hogy a Metros képernyőt kilehet majd kapcsolni, de ebben nem vagyok biztos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tartani én is tartok tőle, de nem vagyok előítésetes. Másképpen fogalmazava: a kíváncsiságom az új UI-t és appokat illetően erősebb, sem mint előre vagy első benyomásra lefosozzam. És ugye épp beszéltük, hogy még csak Beta (Preview) verzió. :)

 

(Egyébként ez a fosozás és sz*rozás nálam valahogy alapból hiányzik vagy csak egyszerűen nagyon sokáig nem jönnek elő belőlem ilyen hangok... egyszerűen nem az én stílusom... ha valamiről negatív a véleményem azt sem kürtölöm világgá.)

 

Norbi, a Desktop felület ugyan úgy benne van!!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem pont az az egyik dolog ami tetszik benne:) Szerintem ha jól megcsinálják akkor nem lesz vele gond. Mintha azt olvastam volna hogy a Metros képernyőt kilehet majd kapcsolni, de ebben nem vagyok biztos.

 

A tesztelők nem találták hol lehetne visszaállítani a Start menüt. Most olvasom hogy Riddicknek sikerült. Akkor ezek szerint Win 7-es felülettel is használható?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A start menü továbbra is a Metro. De a Windows 7-ben jól megszokott Desktop felületet és ikonokat is lehet használni, nem kötelező minden időt a Metro felületen tölteni. Egyelőre ennyit tudok mondani. :)

 

KATT

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Magát az informatikát is úgy fogom fel hogy nem kel tudj mindent(hisz vannak olyan hibák amikre fel sem tudsz készülni mert minden addig tanultakat felborít), de legyen meg benned annyi élelmesség hogy utána tudj nézni a hibának.

Off

Ez nagyon sok minden másra is igaz. Pl. ha 3 évben egyszer fordul elő, hogy egy különleges ügyletet le kell papírozni, mi is utánanézünk, mert nincsenek a fejünkben 60-70 oldalas adótörvények szó szerint :hehe:

 

Belenéztem, egyelőre nekem ez még elég "idegen". Annak örülök, hogy egyelőre az Office 2010-t sikerült megszoknom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.