Ugrás a kommentre

Számítástechnika


Darth Sky

Ajánlott hozzászólás

Én szeretem az Alföldet, ide születtem és itt éltem le a majd 27 évemet. Ennek ellenére Miskolcért nem rajongok, pedig vannak igen szép területei. Nyíregyháza viszont szép város és Debrecent is komálom.

 

De hogy ez hogy jön össze a netemmel, holott kifelé a külváros felé haladok 800 métert ott a szuper net, ha ugyanennyit haladok a belváros felé szintén ott a szuper net. Ez hogy van összeköttetésben az általad leírtakkal, azt nem igazán értem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy, hogy elmaradott a környék, nekem WI-FI-s a telefonom (jó, az utolsó nem érintős Nokia) és a kert végében, ami 40méterre van a háztól is maxon van a jelerősségem. Egyszer gyere le a Balaton partra és ülj le pl. egy stégen...legalább 3 free wi-fi pontot találsz majd és ebből 2db legalább 4megás, jelszót egyik sem kér majd...ennyit számít az infrastruktúra!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Látom nem sikerült megértened. Nyíregyháza belvárosában egymást érik a hiperebbnél szuperebb internet lehetőségek:

 

- Fiber Power

- DIGI LAN

- Jó minőségű ADSL

- Gigatorrent

- Különböző kábeles netek

- Egymást érő nyílt wi-fi hálózatok

 

Mind mind szuper áron és igen magas sávszélességen.

 

 

Kint a külvárosban, ha más nem is, de a kábeltévé kábeléről teljesen jó és stabil netet kapnak az ott élők. A mi környékünkön az a 3-4 utca, ami ide tartozik ott SEMMI nincs.

Mellesleg ahhoz, hogy ocsmány dolgokat láss nem kell lejönnöd az Alföldre, elég elmenni Budapest bizonyos területeire és máris gyönyörködhetsz az ocsmányságokban. (Persze mindenki megnyugtatására mondom, hogy Budapest sok-sok kerülete és környéke fantasztikusan szép!!)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én megértelek, de nálunk egy 450fős faluban, ami már a dombok között van eléggé, egy bekötőút visz oda, ott is lehet 3fajta net közül választani és havernak itt van 16 gigás....tehát nálunk nem nagyon fordulhat elő olyan, mint amit sajnos neked át kell élned. Jövő hó elején meg megyek Pestre 4napra, szóval majd körbenézek! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy még annyit tennék hozzá, hogy az iszapkatasztrófa területétől 20percre lakom, van olyan kis falu mellettünk, ahol 450en laknak és ismerősnek 16megás netet biztosítanak. Hogy rohadna el! :)

Na ez a durva, nem a smirgli. Majdnem Mo. közepén lakom, itt is hasonlóan vacak a helyzet, ahogy Riddicknél. Vagyis pár éve valamivel jobb, mivel a Telecom mellé bejött a helyi kábel, az már legalább képes azt adni, amire az ember előfizet. Annak előtte az 5 megás Telecomon kb. 1-2 megával csorogtak az adatok, állítólag messze voltunk a központtól (mivel külterületen lakom, de könyörgöm, ez egy 12000 fős kisvároska, Bp-től 50 km-re, nem a világvége). Más szolgáltató nincs is.

 

Félelmetes, hogy mik vannak a Dunától keletre...

Off

Kolléganőm azt szokta mondani, hogy a Tiszától keletre sehova és semmi okból (persze mi azért Tiszázunk, mert az Alföld kellős közepén lakunk, ami nem a világvége, Pestig elmenni sem sok) :hehe:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Riddick: Ez tényleg gáz. Áldom a szerencsémet hogy nálunk DIGI van. Ez az 50Mb/20 Mb nagyon jó. Mire rákattintok a feliratra mondjuk a Spartanál addigra lejön az 1,8 Gb-os rész. Ncore-ról 5,1 mbyte/s-el jön lefele. 7-kor meglátom hogy fent van a játék és 20-25 perc múlva telepűl. Gyakorlatilag olyan gyors ez a net, hogy torrentoldalakon nagyon jó az arányom, baromi gyorsan visszaosztom és megtehetem azt hogy leszedem a filmet(természetesen br-rippet) és ha még nem is osztottam vissza letörlöm. Vagy pl nem írom ki a játékokat lemezre mert ha akarok játszani mondjuk a Quake 4-el, akkor háromnegyed óra múlva már játszom is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen tudom Frenkie. Szinte az összes ismerősöm és rokonom itt Nyíregyházán király nettel rendelkezik, nem egy közülük Digi nettel. Persze nekem jutott a sz*r :D:P Felpattanok a bringára és 5-10 perc múlva már a Diginetes haveromnál vagyok. Kegyetlen.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma jött meg a hivatalos értesítés e-mailben a sebességváltásról. (5 megabitről 1 megabitre raktak át mert nem bírja már a vonal azt, amit eddig bírt.) Volt pofájuk így kezdeni a levelet:

 

"Tisztelt Ügyfelünk!

 

Örömmel értesítjük....."

 

Én meg örömmel küldelek el az anyádba büdös rohadt T-Com! (Bocsi a csúnya szavakért!) :( :(

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szeretnék átmásolni egy filmet pendrivera. Erre azt írja kia a rendszer, hogy nincs rajta elég hely, holott a film 4,6 gigás a tárolón meg 8 giga hely van. Mi lehet a baj?

Nem biztos hogy ez a megoldás, de nekem akkor volt ilyen amikor a pendrive-om FAT32-es fájlrendszerű volt, ami bizonyos méret felett nem enged át fájlokat. Ha ez a helyzet akkor újra kell formázni a pendrive-ot ugy hogy NTFS fájlrendszerű legyen és akkor oké. Ha nem ez a probléma akkor passz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem biztos hogy ez a megoldás, de nekem akkor volt ilyen amikor a pendrive-om FAT32-es fájlrendszerű volt, ami bizonyos méret felett nem enged át fájlokat. Ha ez a helyzet akkor újra kell formázni a pendrive-ot ugy hogy NTFS fájlrendszerű legyen és akkor oké. Ha nem ez a probléma akkor passz.

Köszi, de a kisebb DIVX -es filmeket simán engedi. Egyébként FAT-32 -es míg a vinyóm NTFS rendszerű, szóval valószínűleg ez lesz a baj. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen a Fat 32 a baj.

 

Kiskósa: Épp akkor találtam mikor kértél ilyet. Elvileg ingyenes és mennie kéne. Kipróbáltam, csinálja az, csak előbb feltölti a file-t. Van egy folyamatábra is ami mutatja hol tart a feltöltés.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tud valaki esetleg egy gyorsan és könnyedén használható, lehetőleg online konvertálót, amellyel tudnék docx-ből pdf-et csinálni?

Office 2010-et használok, az is docx-be ment, és ha mentés másként kérek, akkor ki lehet választani, hogy a fálj típusa pdf legyen. Simán elmenti pdf-ként az egyébként docx-et, xlsx-et, preziket, stb. Vagy ez nem alap? :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Office 2010-et használok, az is docx-be ment, és ha mentés másként kérek, akkor ki lehet választani, hogy a fálj típusa pdf legyen. Simán elmenti pdf-ként az egyébként docx-et, xlsx-et, preziket, stb. Vagy ez nem alap? :hmm:

És tényleg... Nekem nem az, mert fogalmam sem volt róla, de nagyon szépen köszönöm. :) Meg Frenkie-nek is. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És tényleg... Nekem nem az, mert fogalmam sem volt róla, de nagyon szépen köszönöm. :) Meg Frenkie-nek is. :)

Úgy értettem, hogy alapból benne van-e a 2010-ben (mivel az office-om nem egészen legális, gyanakodtam arra, hogy valaki belepiszkált, és a pdf-be mentés nem alaptartozék) :) Én is csak azért tudom, mert ismerősnél előjött problémaként, hogy nem tudja kinyomtatni másnál a pptx-et, és mit lehetne csinálni, hogy valamilyen programfüggetlen formátumban vigye el. Végül addig ügyeskedtem a PP-ban, hogy megtaláltam :D Nagyon szívesen!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Office 2010-et használok, az is docx-be ment, és ha mentés másként kérek, akkor ki lehet választani, hogy a fálj típusa pdf legyen. Simán elmenti pdf-ként az egyébként docx-et, xlsx-et, preziket, stb. Vagy ez nem alap? :hmm:

 

Én ezt még sose vettem észre, ha én PDF-be akarok menteni valamit akkor segítségül hívom a PDFCreator nevű kis ingyenes programot :) Magazin készítéshez pont alkalmas, mivel a Scribus nem ment alapból PDF-be, hanem abba kell "nyomtatnom".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van egy nagyon érdekes problémám, szükség lenne a segítségetekre. A gépemen van net, azt már több helyen több embernek is kifejtettem, hogy a routerünk kicsit furán osztja meg a dolgot, hiszen egyszerre többen is gépezhetünk, de mindig fel kell csatlakozni a modemre.

 

A probléma ott van, hogy a programjaim nem tudják frissíteni magukat, pedig van net. Ez hogyan lehetséges? Pl. az Origin letölti a frissítést, de utána kiírja, hogy sikertelen a frissítés. Az AVAST, mely mindjárt lejár a gépemen, nem tudja elérni a legfrissebb adatbázisokat (pedig zölddel szokta jelezni, hogy frissítette magát), és nem tudom megújítani a regisztrációm, mert azt írja, hogy nincs net - pedig van, hiszen most is használom.

 

Ötletek? Sürgős lenne...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A letöltés minden esetben működik.

Érdekes. Viszont infós tanárunk mesélte, hogy vannak olyan vírusok melyek látszat vírusírtófrissítéseket generálnak. Viszont nálad ki is írja, hogy nem tud frissíteni. :S No majd talán Frenkie tud valami okosabbat mondani.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes. Viszont infós tanárunk mesélte, hogy vannak olyan vírusok melyek látszat vírusírtófrissítéseket generálnak. Viszont nálad ki is írja, hogy nem tud frissíteni. :S No majd talán Frenkie tud valami okosabbat mondani.

Kipróbáltam router nélkül, de úgy se tudok egyetlen programot sem frissíteni. Nemcsak a vírusírtóval van a baj, pl. az Origint se tudom frissíteni, pedig előtte a csomagot annak rendje és módja szerint letölti. Mi lehet a gond?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van 1-2 ötletem, amit kipróbálhatsz.

 

- Router lehúz csak a modem legyen csatlakoztatva egy olyan géphez (mondjuk egy ismerős vagy rokon vagy barát laptopjához) ami eddig még sohasem volt erre a hálózatra kötve... és próbáljatok meg azon frissíteni valamit.

- Modem reset, kipróbál. (Ha a gond továbbra is fennáll szolgáltatót kell hívni és bejelenteni a hibát!)

 

Kinél fizettek elő a netre?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Próbáltam külső gépet csatlakoztatni, vagyis csak próbáltam volna - sajnos nem tudom a jelszónkat, mivel a gép általában automatikusan lép be nálunk, most viszont, hogy be kellett volna pötyögnöm egy másik gépen, nem emlékeztem, hogy mi is az. :(

 

Amit viszont sikerült: az avast program frissült, csak a regisztrációt nem tudom megújítani. Azt írja ki, hogy "Retrieving informations from the server" ez tart 20 másodpercig, aztán többé semmi sem történik, mintha nem is nyomtam volna semmire.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.