Ugrás a kommentre

Számítástechnika


Darth Sky

Ajánlott hozzászólás

Hát pedig ezek tényleg szabványosítottak. Mind a ház, mind a táp.

No majd Frenkie megmondja a tutit. :) Fogj egy pajszert.... :D

 

Nem tudom, én akárhogy nézem én nagynak látom a tápot, de lehet csak a kép hibája, de szerintetek szabvány akkor megnyugodtam :D Amúgy egy ez 12 cm-es.

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 cm-es ventivel szerelt táp esetén a venti mindig a tápegység 'aljára' kerül! 12 centinél kisebb hűtő esetében (pl 8 cm) a hűtő hátra, a tápcsatlakozó mellé kerül (ahogy az a te mostani tápodon is látszik a képeken.) Vagyis a táp ventijének mérete egy dolog, a tápegység mérete szabványos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 cm-es ventivel szerelt táp esetén a venti mindig a tápegység 'aljára' kerül! 12 centinél kisebb hűtő esetében (pl 8 cm) a hűtő hátra, a tápcsatlakozó mellé kerül (ahogy az a te mostani tápodon is látszik a képeken.) Vagyis a táp ventijének mérete egy dolog, a tápegység mérete szabványos.

 

Éééééértem mááár :D Akkor tuti hogy jó lesz hozzá. Rendben, köszönöm a választ :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na erről beszéltem már télen is. Nem lesz itt változás. :S

 

http://prohardver.hu/hir/meg_mindig_egekben_a_merevlemezek_ara.html

 

 

Ez baromi aljas húzás. De inkább az emberek a felelősek akik megvették a drága vinyót. Nem kellett volna annyit venni és akkor leljebb vinnék. Hisz ha megveszik ennyiért is akkor miért csökkentenék az árakat? Én meg azt mondtam hogy várni kell idén decemberig. Egy biztos én tuti nem veszek ennyiért vinyót.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért írhatnál egy típusszámot, ahogy nézem a cuccaid többsége integrált, ez arra vall, hogy nem vagy nagy gépes! :) Lehet veszel egy olyan tápot amit a géped ki sem használ, vagy esetleg egy olyat, ami majd nem látja el árammal az egész gépet. Egy jó táp a gép szíve, sose spórolj rajta!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért írhatnál egy típusszámot, ahogy nézem a cuccaid többsége integrált, ez arra vall, hogy nem vagy nagy gépes! :) Lehet veszel egy olyan tápot amit a géped ki sem használ, vagy esetleg egy olyat, ami majd nem látja el árammal az egész gépet. Egy jó táp a gép szíve, sose spórolj rajta!

 

Amit akarok majd: Chieftec 500W tápegység iARENA (GPA-500S8)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez baromi aljas húzás. De inkább az emberek a felelősek akik megvették a drága vinyót. Nem kellett volna annyit venni és akkor leljebb vinnék. Hisz ha megveszik ennyiért is akkor miért csökkentenék az árakat? Én meg azt mondtam hogy várni kell idén decemberig. Egy biztos én tuti nem veszek ennyiért vinyót.

 

Én ledöbbentem. Azt hittem jelentősen visszaesett a 2x-es - 3x-os árak miatt a HDD kereslet.... de ezek szerint nem. Az árak pedig (egyelőre) maradnak... sajnálatos. Én sem veszek ennyiért vinyót...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ledöbbentem. Azt hittem jelentősen visszaesett a 2x-es - 3x-os árak miatt a HDD kereslet.... de ezek szerint nem. Az árak pedig (egyelőre) maradnak... sajnálatos. Én sem veszek ennyiért vinyót...

 

Sajna jah. De hát üzlet az üzlet. Csak túlvilágra nem tudják átvinni a pénzüket.

 

Uccsó kérdésem mára:

 

Aquanal van házhoszállítás, de van olyan kitétel hogy 35 kg felett + 8200 ft a díj. A vinyó 6,8 kg, a táp 2,5, a videókari, az alaplap, a memóriakártya gondolom nem nyom 25,7 kg-ot :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajna jah. De hát üzlet az üzlet. Csak túlvilágra nem tudják átvinni a pénzüket.

 

Uccsó kérdésem mára:

 

Aquanal van házhoszállítás, de van olyan kitétel hogy 35 kg felett + 8200 ft a díj. A vinyó 6,8 kg, a táp 2,5, a videókari, az alaplap, a memóriakártya gondolom nem nyom 25,7 kg-ot :D

A merevlemez 6 kiló? Na ne b*ssz, adamantiumból van, vagy mi? Nehogy már egy féltéglára szerelt panelt adjanak el neked...

Amúgy írhatnád, hogy mit tud a géped, mert 500Watt az nem kevés, nekem elég ütős gépem van és abba kell ekkora, de így is, már váltogatok DVD író és DVD olvasó között, hogy az előbbi ne pörögjön, kopjon feleslegesen és már nincsen több 12voltos kimentetem, azért....Lehet neked elég lenne kisebb is. Amúgy ez a márka nem olyan rossz, de én nem ezt venném.

 

Ez a vinyó kérdés...ha elromlik és nem megy tőle a géped, mert nincs miről bootolni, akkor kell egy új...ez nem olya, mint a ram, hogy van 3*2giga, egy beszarik és kiveszed, elvagy 4gigával is...igenis pörög, forog, kopik. Nem az van, hogy megveszi drágáért, de szemét, megveszi, mert anélkül nem megy a gép és a gagyibb márkák 4-5év után elfüstölnek. Ennyi szerintem a történet, nekem ez évben két merevlemez is már áll úgy, hogy néha kattog és felpörgésnél fura hangot hallat, magyarul semmi fontosat nem tárolok rajta és majd kell újat venni...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A merevlemez 6 kiló? Na ne b*ssz, adamantiumból van, vagy mi? Nehogy már egy féltéglára szerelt panelt adjanak el neked...

Amúgy írhatnád, hogy mit tud a géped, mert 500Watt az nem kevés, nekem elég ütős gépem van és abba kell ekkora, de így is, már váltogatok DVD író és DVD olvasó között, hogy az előbbi ne pörögjön, kopjon feleslegesen és már nincsen több 12voltos kimentetem, azért....Lehet neked elég lenne kisebb is. Amúgy ez a márka nem olyan rossz, de én nem ezt venném.

 

Ez a vinyó kérdés...ha elromlik és nem megy tőle a géped, mert nincs miről bootolni, akkor kell egy új...ez nem olya, mint a ram, hogy van 3*2giga, egy beszarik és kiveszed, elvagy 4gigával is...igenis pörög, forog, kopik. Nem az van, hogy megveszi drágáért, de szemét, megveszi, mert anélkül nem megy a gép és a gagyibb márkák 4-5év után elfüstölnek. Ennyi szerintem a történet, nekem ez évben két merevlemez is már áll úgy, hogy néha kattog és felpörgésnél fura hangot hallat, magyarul semmi fontosat nem tárolok rajta és majd kell újat venni...

 

680 grammnak írják, akkor rosszul váltottam át, sorry :D Buktam matekból na... :oops: Nincs még beépítve az 500W-os, jelenleg 300W-os Codegen van bent gyárilag.

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Biztos vannak még olyan olvasok itt akik majd írnak, de én eddig két márkával voltam elégedett: FSP

http://www.arukereso.hu/tapegyseg-c3158/fsp/

Árban elég húzósak, de ez kb. olyan, mint elektronikában a Sony. Strapabíró, csendes, időálló, megbízható!

Itt egy másik, szintén igazán jó vétel:

http://www.users.hu/?p=termek&termek=199&coolink-500w-ppfc-14cm-2xsata-tapegyseg-coolp500s2f14

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A merevlemez 6 kiló? Na ne b*ssz, adamantiumból van, vagy mi? Nehogy már egy féltéglára szerelt panelt adjanak el neked...

Amúgy írhatnád, hogy mit tud a géped, mert 500Watt az nem kevés, nekem elég ütős gépem van és abba kell ekkora, de így is, már váltogatok DVD író és DVD olvasó között, hogy az előbbi ne pörögjön, kopjon feleslegesen és már nincsen több 12voltos kimentetem, azért....Lehet neked elég lenne kisebb is. Amúgy ez a márka nem olyan rossz, de én nem ezt venném.

 

Ez a vinyó kérdés...ha elromlik és nem megy tőle a géped, mert nincs miről bootolni, akkor kell egy új...ez nem olya, mint a ram, hogy van 3*2giga, egy beszarik és kiveszed, elvagy 4gigával is...igenis pörög, forog, kopik. Nem az van, hogy megveszi drágáért, de szemét, megveszi, mert anélkül nem megy a gép és a gagyibb márkák 4-5év után elfüstölnek. Ennyi szerintem a történet, nekem ez évben két merevlemez is már áll úgy, hogy néha kattog és felpörgésnél fura hangot hallat, magyarul semmi fontosat nem tárolok rajta és majd kell újat venni...

 

 

Veszel addig amig le nem mennek az árak egy használtat olcsón. Én biztos nem veszem meg 3-szoros áron.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Biztos vannak még olyan olvasok itt akik majd írnak, de én eddig két márkával voltam elégedett: FSP

http://www.arukereso.hu/tapegyseg-c3158/fsp/

Árban elég húzósak, de ez kb. olyan, mint elektronikában a Sony. Strapabíró, csendes, időálló, megbízható!

Itt egy másik, szintén igazán jó vétel:

http://www.users.hu/?p=termek&termek=199&coolink-500w-ppfc-14cm-2xsata-tapegyseg-coolp500s2f14

 

Nálam a táp: Chieftec, Thermaltake és Enermax bár valószinü ez az FSP is jó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Merevlemezt, használtan? Az olyan, mint használt óvszert venni...ki tudja mennyit használták már, milyen kondiba van, vannak progik amik kb. belövik az élettartamot, azt, mennyit forgott eddig, de baromi nagy lutri, plusz ugye a szállításnál mozgatjátok, garancia nélkül már ez is veszélyes egy ilyen érzékeny cuccnál. Én használtan max ramot és gépházat veszek, semmi mást, talán még videókari, de a többit csakis zsír újan. Inkább várok vele hónapokat és kigazdálkodom a többletet...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Merevlemezt, használtan? Az olyan, mint használt óvszert venni...ki tudja mennyit használták már, milyen kondiba van, vannak progik amik kb. belövik az élettartamot, azt, mennyit forgott eddig, de baromi nagy lutri, plusz ugye a szállításnál mozgatjátok, garancia nélkül már ez is veszélyes egy ilyen érzékeny cuccnál. Én használtan max ramot és gépházat veszek, semmi mást, talán még videókari, de a többit csakis zsír újan. Inkább várok vele hónapokat és kigazdálkodom a többletet...

 

 

Félreértettél. Én sem vennék használt vinyót pont azért amiket írtál. Amikor rakom össze a gépet az embereknek szokták kérdezni nem-e lehetne használtat venni én meg mondom nekik hogy nem.

Viszont ha nagyon kell mert tönkrement, meg én azért értek hozzá nem igazán vernének át. De hogy én újat 3-szoros áron azt tuti nem. A használt addig tartana ki amig olcsóbbak lesznek az újak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a gond, hogy nagy mennyiségű adattárolásra nincs más alternatíva. Aki sok adattal dolgozik és archivál az rá van szorulva és rá is lesz. Lefogadom, hogy a következő az lesz, hogy a gyártók az alapanyagok nehéz hozzáférésével fogják magyarázni a magas árakat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy alapos portalanítás is javít a hűtés hatásfokán! ;)

 

Az már megvolt 2-3 hete, azóta nem lett benne por, tegnap néztem. :) Akkor mindent portalanítottam szinte, a tápot is ízeire szedtem, egyedül a processzort nem tudtam kiszedni, az alatt van némi por a hűtőrácsokban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha leveszed az oldalát jobb lesz a szellőzés értelemszerűen, így valamivel a hűtés is, de nem a legelegánsabb megoldás.

Ez sem igaz, mivel a jobb gépek úgy vannak összerakva, hogy elég jól lezártan működnek és a ventilátor kiszívja a belső térből a meleget, így az ottani hőmérséklet csökken. Tehát, ha odateszed a kezed és érzed, hogy a modern géped hátulról meleg levegőt fúj, akkor az nem baj. Ha leveszed az oldalát, az semmit sem ér, kell valami ami mozgatja a levegőt és hűti a belső rendszert. Én ezért tettem oda egy asztali ventit, ami éles szögben keringeti a levegőt a videokártya és a proci, meg az alaplapi hűtés irányából, így a meleg levegő a gépen túl csapódik ki. Mivel érzékelők vannak a gépben és elől egy kijelzőn mutatja a hőmérsékleteket, így próbáltam több megoldást is, ez a legjobb...vagyis a legjobb a vízhűtés lenne, de így olcsóbban megúsztam! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1. Vízhűtés. (Ez kétségtelen)

2. Olyan kialakítású gépház, ami kifejezetten a jó szellőzésről és a jó hűtésről híres. Pl CoolerMaster 20ezer forint feletti házai... nekem is egy CoolerMaster HAF 922 van.

3. Natúr gépháznak leveszed az oldalát és oda irányítasz egy asztali ventit, nyilván sokkal jobb megoldás, mintha simán leveszed az oldalát. Én sem úgy gondoltam, hogy leveszed az oldalát és 20 fokkal hűvösebb lesz. Azért annyira nem vagyok hülye, mint amennyire látszik :P Baromságot meg ELVBŐL nem mondanék, pláne PC témakörben.

 

Ezen kívül nem elhanyagolható a megfelelő CPU hűtő (manapság a gyári hűtők is elég jó hatásfokkal dolgoznak, de a külön megvásárolható CPU hűtők verhetetlenek) van, aki odafigyel arra is, hogy a VGA kártyáján a hűtés tuningolható vagy cserélhető legyen erősebbre, esetleg maga a kártya rendelkezzen gyárilag extra hűtéssel. Vannak, akik hűtőbordás RAM modulokat vesznek (pl Geil-nek elég sok ilyen modulja van) vagy a sima modulokra is lehet ilyen memóriamodul hűtőbordákat venni és rápattintani. HDD hűtő is van, a gépház is telepakolható rendszerhűtő ventikkel, szóval van lehetőség a hűtésre bőven.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem azt mondtam, hogy hülye vagy, de nem fejezted be a történetet. Ez olyan, minthogy odaállnál apósjelölt elé és annyit mondanál: "Szeretném elvenni..." A szüzességét már nem tudod, ha régimódi a gondolkodása, akkor a kezét sem kapod meg, mert nő párti, szóval a "lányát" szó nélkül, csak félreértés adódik...Remélem érthető voltam.

 

Norbi most akar új cuccokat venni, ha beszerez egy normális, minőségi tápot és megfelelő az alaplapi hűtése is, akkor nem kell azt a ház oldalát levenni. Igaz ehhez jó ház is kéne, csak a hátulját fényképezte le, nem tudjuk mire képes az egész vas.

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Norbi most akar új cuccokat venni, ha beszerez egy normális, minőségi tápot és megfelelő az alaplapi hűtése is, akkor nem kell azt a ház oldalát levenni. Igaz ehhez jó ház is kéne, csak a hátulját fényképezte le, nem tudjuk mire képes az egész vas.

 

Új házat jelenleg nem szándékozok venni, de megpróbálhatom vagy előkeresni valahonnan a típusát, vagy majd lefotózom azt is jobb hijján :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.