Ugrás a kommentre

Számítástechnika


Darth Sky

Ajánlott hozzászólás

Levettem a gépem oldalát, nekem speckó hidegebb lett a ház mint előtte :D Még a levegő is amit kifúj a venti hátul.

FlóriBá: Igen fehér, de nagy nyári melegekben forró mint a szemét, már 1 óra után :D Ezért kérdeztem az oldal levételt.

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én, mikor azt mondtam, hogy le lehet venni a ház oldalát, mert segíthet a hűtésben és a szellőzésben, nem jelentette azt, hogy UNIVERZÁLIS igazság. Bizonyos esetekben IGENIS működik a gépház oldalának eltávolítása hűtés/szellőzés tekintetében, más esetekben nem, ezért is említettem azt is később, hogy ez több dologtól is függhet. ÉN sem veszem le a ház oldalát, korábban sem vettem le, mert mindig olyan gépházakba pakoltam a cuccot, ami gyárilag a hatékony hűtésre volt kihegyezve. Pl a jelenlegi gépházam -> CoolerMaster HAF 922

 

De ahogy látom, Norbi esetében a gépház oldalának levétele bevált.

 

Azt is írtam, hogy nem a legelegánsabb megoldás ez... jobban porosodik, azok a részek, amiket a gépház oldalának védeni kellene így jóval kevésbé védettek (esetenként kb: semennyire) stb... de igenis hűtés/szellőzés tekintetében működhet.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az én tapasztalatom az hogy nem kell levenni a ház oldalát. Nekem egy asztalban van benne a gép a háta a falnál majdnem. Gyári procihűtő van benne. A legnagyobb melegekben is játszom és soha nem melegszik fel.

 

 

Én, mikor azt mondtam, hogy le lehet venni a ház oldalát, mert segíthet a hűtésben és a szellőzésben, nem jelentette azt, hogy UNIVERZÁLIS igazság. Bizonyos esetekben IGENIS működik a gépház oldalának eltávolítása hűtés/szellőzés tekintetében, más esetekben nem, ezért is említettem azt is később, hogy ez több dologtól is függhet. ÉN sem veszem le a ház oldalát, korábban sem vettem le, mert mindig olyan gépházakba pakoltam a cuccot, ami gyárilag a hatékony hűtésre volt kihegyezve. Pl a jelenlegi gépházam -> CoolerMaster HAF 922

 

De ahogy látom, Norbi esetében a gépház oldalának levétele bevált.

 

Azt is írtam, hogy nem a legelegánsabb megoldás ez... jobban porosodik, azok a részek, amiket a gépház oldalának védeni kellene így jóval kevésbé védettek (esetenként kb: semennyire) stb... de igenis hűtés/szellőzés tekintetében működhet.

 

 

Szerintem ha nincs teletömve a gép, akkor felesleges levenni szerintem is az oldallemezt. Egy-két havonta kitakarítod és nincs vele gond, vagy nem kéne, hogy gond legyen vele.

 

Nekem gépházam annyiből áll hogy oldalán lent van végig pár kis lyuk szerűség, de az is csak az egyik oldalon. Én tapasztalataim szerint a nyári melegben konkrétan ló*fszt nem érek el vele, bekapcsolás után 1-2 órával már tűzforró a gépház. Ezért szoktam levenni nyáron, így nem tűzforró a gép, csak meleg. Ha meg poros lesz akkor poros lesz, kiszedem azt kifújom belőle egy pillanat alatt :D Frenkiehez hasonlóan nekem is falnál és az asztalban van a gépház, nekem is van gyári procihűtőm, nem is az melegszik túl. Elsősorban a videókártya szokott nálam forró lenni, konkrétan tojást süthetnék rajta sokszor.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Néhány komolyabb gépház árral együtt:

 

AEROCOOL Syclone II - 23280 Ft

 

CoolerMaster HAF 922 - ez van nekem is - 26221 Ft

 

CoolerMaster HAF X 942 - 42710 Ft

 

És lehetne még sorolni a még sokkal drágább házakat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem gépházam annyiből áll hogy oldalán lent van végig pár kis lyuk szerűség, de az is csak az egyik oldalon. Én tapasztalataim szerint a nyári melegben konkrétan ló*fszt nem érek el vele, bekapcsolás után 1-2 órával már tűzforró a gépház. Ezért szoktam levenni nyáron, így nem tűzforró a gép, csak meleg. Ha meg poros lesz akkor poros lesz, kiszedem azt kifújom belőle egy pillanat alatt :D Frenkiehez hasonlóan nekem is falnál és az asztalban van a gépház, nekem is van gyári procihűtőm, nem is az melegszik túl. Elsősorban a videókártya szokott nálam forró lenni, konkrétan tojást süthetnék rajta sokszor.

 

A videókártya forrósága teljesen normális melegben. Nem kell vele foglalkozni csak ha újraindul a gép. Ezen alkatrészeknek a normális üzemi hőmérséklete az 50-71 fok. Tehát az hogy forró nem számit ,mert ez a normális.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Létezik olyan, hogy egy pendrive -ot nem lehet NTFS fájlrendszerben formázni? :D

Természetes, a Pendrive még buta, Fat32-ben gondolkozik, ezért nem is lehet egy 4gigás HDrip-et rátenni, hiába 8gigás a flashdrive. Van egy módja, hogy megformázd úgy, de veszíteni fogsz a tárhelyből és instabil lesz a cucc tőle...

A trükk

Jah és bocs, ha segítettem!

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Emlékszem megvettem a 8gigás TDK pendrive-ot, hogy majd viszek át haveromnak a HD-tV-re, HDRipeket, és ilyen 4.7gigásak voltak...a rendszer meg nekiállt rinyálni, hogy nem jó. Akkor alkalmaztam ezt a trükköt és valóban. Azonban arra tényleg figyelj, hogy csak szabályosan leállított drive-ot húzz le, mert én nem így tettem és 20-30kép, meg 1album eltűnt róla...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na most én kérdeznék. Délután ment a gép és mikor odamentem hogy megnézzek valamit a képernyőkimélő megállt és csontra fagyott a gép is. Semmire nem reagált. Újrainditottam a gépet és utána jó lett még egy filmet is megnéztem. Viszont kb 2 órája tekergettem bele egy videóba és egyszer csak megállt a videó, az egér is és készenlétibe állta a monitor de a gép ment tovább. Utána újraindítottam a gépet és egy darabig ment majd megint lefagyott csontra. Kivettem a videókártyát megnéztem a ventijét tiszta por volt, kitisztitottam vissza de ugyanaz ment. Gondoltam tönkrement a vga-m, de csökkentett módban meg minden ok. Eltávolítottam a vga driverét újraindítottam a gépet a Win7 felrakta a sajátját és eddig most minden ok.

Remélem csak a driver lett rossz. Vol már valakinek ilyen?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem lehet, hogy vírust kaptál be?

 

 

Nem hinném. Akkor most is csinálná de amióta beírtam az előző hozzászólást azóta ok. De most csak egy alap vga driver van a gépen. Viszont amihez 3D gyorsítás kell(Direct 3D) azok nem mennek. Pl a képernyőkimélő, még a Windows-éi sem. Holnap majd felrakok egy Nividia-drivert és megnézem mit csinál.

 

Na elkiabáltam ,megjelent 5 függőleges kék csík a monitoron. Akkor ezt tuti vga hiba.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem hinném. Akkor most is csinálná de amióta beírtam az előző hozzászólást azóta ok. De most csak egy alap vga driver van a gépen. Viszont amihez 3D gyorsítás kell(Direct 3D) azok nem mennek. Pl a képernyőkimélő, még a Windows-éi sem. Holnap majd felrakok egy Nividia-drivert és megnézem mit csinál.

 

Na elkiabáltam ,megjelent 5 függőleges kék csík a monitoron. Akkor ezt tuti vga hiba.

 

Akartam még mondani a procit, régen nekem is azért fagyott állandóan, nem volt jó a ventije.

 

Nálam olyan gáz amúgy hogy a vidikarimhoz az utolsó driver az 2006-os. :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is csinálta annó egy S3 Savage, annak az lett a vége, hogy kidobtam, mivel ez egyértelműen VGA hiba, lejárt az ideje. Ha nagyon poros volt a hűtés, akkor lehet túlmelegedett és besült, aztán most ha már kicsit is felmelegszik, akkor error.

 

NorbiLordi lehet hogy konkrétan a kártyádhoz akkori a legutolsó driver, de pl. az Nvidia is csoportban frissít, tehát nekem áprilisi diriver van fent. Ez annyit jelent, hogy a hivatalos oldalon látható frissítéseknél kikeresem ami XP-re van és az én szériámhoz illik, aztán töltöm is le. Mondjuk én sokat játszom és az újabb játékok igénylik a folyamatos DX, VGA,XFire, hangkártya frissítést...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is csinálta annó egy S3 Savage, annak az lett a vége, hogy kidobtam, mivel ez egyértelműen VGA hiba, lejárt az ideje. Ha nagyon poros volt a hűtés, akkor lehet túlmelegedett és besült, aztán most ha már kicsit is felmelegszik, akkor error.

 

NorbiLordi lehet hogy konkrétan a kártyádhoz akkori a legutolsó driver, de pl. az Nvidia is csoportban frissít, tehát nekem áprilisi diriver van fent. Ez annyit jelent, hogy a hivatalos oldalon látható frissítéseknél kikeresem ami XP-re van és az én szériámhoz illik, aztán töltöm is le. Mondjuk én sokat játszom és az újabb játékok igénylik a folyamatos DX, VGA,XFire, hangkártya frissítést...

 

Leszedtem én már pár ilyen drivert aminél az én karimat írták, volt már valami 290.xx-es verziójú, telepítésnél azt írja ki hogy nem támogatja a vidikarim. Mind ezt csinálta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is csinálta annó egy S3 Savage, annak az lett a vége, hogy kidobtam, mivel ez egyértelműen VGA hiba, lejárt az ideje. Ha nagyon poros volt a hűtés, akkor lehet túlmelegedett és besült, aztán most ha már kicsit is felmelegszik, akkor error.

 

NorbiLordi lehet hogy konkrétan a kártyádhoz akkori a legutolsó driver, de pl. az Nvidia is csoportban frissít, tehát nekem áprilisi diriver van fent. Ez annyit jelent, hogy a hivatalos oldalon látható frissítéseknél kikeresem ami XP-re van és az én szériámhoz illik, aztán töltöm is le. Mondjuk én sokat játszom és az újabb játékok igénylik a folyamatos DX, VGA,XFire, hangkártya frissítést...

 

Köszi, a héten veszek valami szutyok PCI-expressz kártyát, erre már nem költök. Decemberben teljesen új gépet fogok venni addig meg nem játszok. Annyi por volt benne mint a sivatagban. :D Különben valószinü az lesz amit mondassz. Ahogy nagyob teljesítményre kapcsolna megáll minden. 2D-ben ok. Most azt csinálom míg nem lesz új kártya hogy mielött kikapcsolom a gépet, leszedem a kártya driverét, mikor meg bekapcsolom akkor a Win7 automatikusan rakja fel a sajátját ami alap és nem használja a Direct 3D-t. Így használható a gép.

 

 

NorbiLordi: Jól mondja FlóriBá. Az Nvidia honlapján nézd meg, vagy ha Atid van akkor azon. A kártyagyártók nem raknak fel új drivereket a honlapjukra. Milyen tipusú a kártyád?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

NorbiLordi: Jól mondja FlóriBá. Az Nvidia honlapján nézd meg, vagy ha Atid van akkor azon. A kártyagyártók nem raknak fel új drivereket a honlapjukra. Milyen tipusú a kártyád?

 

Majd akkor körülnézek még :). Nvidia GeForce FX5500-asom van.

 

Amúgy ma a gépem konkrétan a frászt hozta rám. Bekapcsolom reggel, mikor a BIOS kiírja a cuccait hogy Memory chechking stb, fogta magát gép és újraindult. Na mondom mi van. Újraindul, és amikor a BIOS (szóljatok ha rosszul írom) kiírja a cuccokat, akkor fogta magát és megállt a rendszer. Se előre, se hátra, nyomkodtam Deletet-hogy a BIOS-t előhozzam, no reaction. Újraindítottam, most tovább ment, kiírta hogy valami nem működött jól az indításnál, választhattam hogy elindítom normálba a W7-et, vagy a Startup repairre megyek. Ha a repaire mentem akkor kékhalálozott, ha a normál indításra újraindult és megállt az elején. Próbáltam beraktam W7 telepítőt, elindítja telepítőt majd kékhalál. Na mondom itt valamelyik hardware lesz a ludas. Emlékeztem hogy tegnap gépet tisztítottam, kiszedtem a videókarit hogy a ventijét kitisztítom, akkor szedtem ki véletlen ilyen nagyon pici kábelt, majd visszadugtam az egyik foglalatba a kettő közül. Kiszedtem vidikarit újra, visszaraktam, majd eszembejutott a pici kábel. Átraktam másik foglalatba, és azóta jó a gép :) Csak azt nem értem hogy akkor miért nem tegnap szórakozott a gép, miért ma? :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Win7 miatt, ennyire lassú, majdnem fél nap kell neki amire észbe kap...vannak cuccok amiket a gép megjegyez még újraindítás után is, van amit a BIOS-ban tárol, Hosszabb kikapcsolás után, ezekre ma ébredt rá és azért volt neki baja.

Amúgy pedig nekem is ez a széria van, csak nagyobb típusszám, szóval az Nvidia honlapon található Win7 frissítések mind jók neked is.

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Win7 miatt, ennyire lassú, majdnem fél nap kell neki amire észbe kap...vannak cuccok amiket a gép megjegyez még újraindítás után is, van amit a BIOS-ban tárol, Hosszabb kikapcsolás után, ezekre ma ébredt rá és azért volt neki baja.

Amúgy pedig nekem is ez a széria van, csak nagyobb típusszám, szóval az Nvidia honlapon található Win7 frissítések mind jók neked is.

 

Nvidia honlapjára ha rámegyek, beállítom hogy W7 32-bit, Geforce FX-hez keressen drivert, mindig a 2006-ost találja meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Majd akkor körülnézek még :). Nvidia GeForce FX5500-asom van.

 

Te nem vagy semmi. Ez a kártya már ősrégi és te Win7-et raksz alá? Nem lassú egy kicsit? :D Csoda hogy a Win7 egyáltalán feltelepült. Mikor lesz meg az új géped? A Win 7 a valaha készült legjobb Windows de ahhoz vas is kell.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az FX az tök lényegtelen, abból készültek olyanok is, hogy a te kártyád árának kétszereséből sem tudnál olyat venni. Inkább, vagyis mindig széria számra keress rá, így könnyebben boldogulsz.

Utána néztem neked, a Win7, elméletben ezt a Drivert felismeri, frissíti, én annyira nem értek hozzá, de ha leszeded és hagyod, hogy újra tegye, akkor a 7 a legújabbat pakolja fel. Más OPokhoz sem nagyon frissíták már ezt a típust:

Driverek

 

Én még mindig XP-t használok, remek kis rendszer ez, a gépem pont annyira új, hogy még mindent felismer és lát, én állíthatok be dolgokat a regeditben és helyes karbantartással gyorsabb, kisebb gépigényű, mint az Win7.

Szerintem videokártya igénye nincsen az op rendszereknek, vagy csak minimális, 4megás VGA-val is indítottam már XP-t, és hiába volt 800*600 16bit, netezni, képeket nézni lehetett ebben a módban is. Nem látom az összefüggést a kettő között., ellentétben Ram, processzori Mhz, megfelelően gyors- és méretű tárhely, ami az Op-nak kell, semmi több.

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az FX az tök lényegtelen, abból készültek olyanok is, hogy a te kártyád árának kétszereséből sem tudnál olyat venni. Inkább, vagyis mindig széria számra keress rá, így könnyebben boldogulsz.

Utána néztem neked, a Win7, elméletben ezt a Drivert felismeri, frissíti, én annyira nem értek hozzá, de ha leszeded és hagyod, hogy újra tegye, akkor a 7 a legújabbat pakolja fel. Más OPokhoz sem nagyon frissíták már ezt a típust:

Driverek

 

Én még mindig XP-t használok, remek kis rendszer ez, a gépem pont annyira új, hogy még mindent felismer és lát, én állíthatok be dolgokat a regeditben és helyes karbantartással gyorsabb, kisebb gépigényű, mint az Win7.

Szerintem videokártya igénye nincsen az op rendszereknek, vagy csak minimális, 4megás VGA-val is indítottam már XP-t, és hiába volt 800*600 16bit, netezni, képeket nézni lehetett ebben a módban is. Nem látom az összefüggést a kettő között., ellentétben Ram, processzori Mhz, megfelelően gyors- és méretű tárhely, ami az Op-nak kell, semmi több.

 

A Win7-nél már nagyon is számít a VGA. A grafikus megjelenítést már teljes egészében a GPU-ra bízza aminek minimum DirectX 9 kompatibilitásúnak kell lennie. Ez többek között az Aero-felület miatt is van.

Persze az xp is remek csak már baromira lejárt az ideje, én is nagyon szerettem de sajna már tényleg elavult. Én mindig 4-5 évre veszek gépet a vásárlás évében megpróbálok egy nagyon jó gépet venne mert imádok játszani és lehetőleg grafikailag fullon. Az op-rendszerekből mindig az újat használom(haladni kell a korral :D ) persze csak a boltiakat engem a béták nem érdekelnek. Viszont ha rossznak találom az újat akkor rakom vissza a régit. Pl Vista után visszaraktam az xp-t mert a Vista rettenet volt.

Kb 3 éve viszont Win 7-et használok. Nagyon bejött ez az első Win amit nem kell évente újrarakni, stabil, rohadt gyors és használható. Pl bármilyen hardvert rádugok azonnal tudom használni. Visszafele is kompatibilis , a régi programjaim is mennek rajta, nem kell codec minden megy a Mediaplayeren(persze azért vlc-t használok). A nagy cégek már erre fejlesztenek ezzel kompatibilis sok alkalmazás.

Nekem persze szerencsém van mert általában jó hardvereim vannak, a mostani gépem 2007 decemberi 3 GB rammal, egy Core 2-es procival egy eddig jó vga-val. Úgyhogy ma sem kell sok egy Win7-es géppel. Persze tény hogy régi gépen lassabb(minimum 2 Gb Ram kell neki a gyors futáshoz), de hát itt is haladni kell a korral szerintem. Nem lehet örökké 10 éves gépeket használni.

A másik amiért már nem szeretem az xp-t hogy látom az óriási különbséget. Akár telepítés akár használhatóság szempontjából. Sok embernek én csinálom meg a gépét, és sokat kinlódok az xp-vel. Pl az Eredetiséggel, mikor egy laikusnak kijön. Ilyen Win7-en nincs. Hiába mondod el nekik hogy figyeljék a frissitést, nem, beengedik.

Összefoglalnám: A Win XP a maga idejében nagyon jó volt sőt a legjobb de ma már elszállt felette az idő és a Win 7 pedig méltó utóda lett.

Persze októberben jön a Win 8 ,az új gépre majd már azt rakok , és majd írok róla milyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.