Ugrás a kommentre

Számítástechnika


Darth Sky

Ajánlott hozzászólás

Norbi, nem netet akarunk szétbontani, csak lannolni akarunk. :) Routerünk amúgy nincs. Vagyis egy közös routerhez van kapcsolva a koli összes gépe, de ott nem látjuk egymást, mert sztem az le van tiltva.

 

Jól van na :D Csak ötleteltem :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi!

De azt hol tudom ellenőrizni, hogy van-e hálókártyám? 2 laptopról lenne szó!

 

Hacsak nem több mint 12 éves a laptop akkor van benne. Megnézed a hátulját és egy RJ-45-öshöz(olyan mint a vezetékes telefon zsinórjának a végén lévő csatlakozó) való helyet keress. Ha egy ilyen/felülről az ötödik képen) van rajta mint ezen a routeren balról az első 4 akkor van hálókártyád.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie! Akkor ez a konfig 100%-san egyezik? Mert ha igen akkor ma megrendelem őket :)

 

Alaplap: Gigabyte GA-H61M-DS2 alaplap

 

 

Memóriakártya: 4GB 1333MHz DDR3 RAM Kingston (KVR1333D3N9/4G) CL9

 

Winchester: 500GB Samsung 3.5" HD502HJ SATAII 16MB cache winchester

 

 

Processzor: Intel Dual Core G860 3.0GHz dobozos Socket 1155

 

 

Tápegység: Chieftec 500W tápegység iARENA (GPA-500S8) 12cm OEM

 

 

Videókártya: VTX3D Radeon HD6670 1GB DDR3 PCIe /VX6670 1GBK3-H/

 

 

Író: Samsung SH-222BB/BEWE SATA DVD író fehér OEM

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak érdekel: Saccolásotok szerint ez a konfig amit megrendeltem teszem azt egy Mass Effect 3-at elvinne maxon minden sallangal együtt?

 

 

Ki kell próbálnod. Így nehéz megmondani. Dzséjt jobban tudja mi a gépigénye. Ha a Max Payne 3 full-on elmegy akkor tuti ok. A leggyengébb láncszem a vga ,mert ma már 7-essel kezdődő amd-ék vannak amik nagyon jók.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ki kell próbálnod. Így nehéz megmondani. Dzséjt jobban tudja mi a gépigénye. Ha a Max Payne 3 full-on elmegy akkor tuti ok. A leggyengébb láncszem a vga ,mert ma már 7-essel kezdődő amd-ék vannak amik nagyon jók.

 

Akkor majd kipróbálom. Ja, a VGA-ra mondta más hogy olcsó de jó, más kicsit húzta a száját de aszonta boldogulni fog a játékokkal.

 

Nézegettem gépigényeket, úgy nagyjából vinni fogja a játékokat maxon.

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valaki azt mondta itt, hogy ez a VGA kari trágya! Ne hallgass rá. Most ilyenre volt pénzed. Ebben semmi rossz nincs. Ez a kártya is megfelelő lesz addig, amíg nem lesz pénzed egy erősebbre.

 

Egyébként alapvetően én is nVidia-s voltam, nem különösebben rajongtam az ATI/AMD-ért... de már nincs így. Jelenleg is egy ATI/AMD kártyát nyúzok a gépemben és a laptopomban is az van. Ma már nem márka alapján választok elsősorban, hanem az alapján, hogy alapos utánanézés után, több tesztet is átolvasva a rendelkezésre álló összegből melyiket érdemesebb megvenni. :);)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valaki azt mondta itt, hogy ez a VGA kari trágya! Ne hallgass rá. Most ilyenre volt pénzed. Ebben semmi rossz nincs. Ez a kártya is megfelelő lesz addig, amíg nem lesz pénzed egy erősebbre.

 

Egyébként alapvetően én is nVidia-s voltam, nem különösebben rajongtam az ATI/AMD-ért... de már nincs így. Jelenleg is egy ATI/AMD kártyát nyúzok a gépemben és a laptopomban is az van. Ma már nem márka alapján választok elsősorban, hanem az alapján, hogy alapos utánanézés után, több tesztet is átolvasva a rendelkezésre álló összegből melyiket érdemesebb megvenni. :);)

 

Nem trágya ez a vidikari csak van jobb :) Ez tény, de árban szerintem a legjobb, olvastam erről a kártyáról teszteket is, végignéztem mit tud, és ez tűnt a legjobbnak amit jelenleg meg tudok venni. Sok 2011-es játéknak az ajánlott konfigjában AMD HD 4-es vagy 5-ös szériákat ajánlanak, ehhez képest enyém HD 6670-es lesz. Nem úgy választottam a kártyát hogy csukott szemmel görgettem az Aqua oldalát azt 1x csak ráböktem, és amelyikre böktem azt veszem meg, hanem kutakodtam sokáig. :) Egész konfigot úgy próbáltam összeállítani hogy lehetőleg olcsó de jó legyen. Ehhez sok utánna járás kellett, de szerintem sikerült a legjobbat összehozni. Persze ha lenne egy 30-40-el többem akkor komolyabbat állítottam volna össze, de a jelenlegi 1 magos 2.0ghz-es, GeForce FX5500-as, 768 MB Ramhoz képest az új konfig fényévekkel jobb. Persze ha majd telik rá akkor veszek jobb cuccokat bele, igyekeztem úgy választani alaplapot hogy később lehessen bele jobb dolgokat rakni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem trágya ez a vidikari csak van jobb :) Ez tény, de árban szerintem a legjobb, olvastam erről a kártyáról teszteket is, végignéztem mit tud, és ez tűnt a legjobbnak amit jelenleg meg tudok venni. Sok 2011-es játéknak az ajánlott konfigjában AMD HD 4-es vagy 5-ös szériákat ajánlanak, ehhez képest enyém HD 6670-es lesz. Nem úgy választottam a kártyát hogy csukott szemmel görgettem az Aqua oldalát azt 1x csak ráböktem, és amelyikre böktem azt veszem meg, hanem kutakodtam sokáig. :) Egész konfigot úgy próbáltam összeállítani hogy lehetőleg olcsó de jó legyen. Ehhez sok utánna járás kellett, de szerintem sikerült a legjobbat összehozni. Persze ha lenne egy 30-40-el többem akkor komolyabbat állítottam volna össze, de a jelenlegi 1 magos 2.0ghz-es, GeForce FX5500-as, 768 MB Ramhoz képest az új konfig fényévekkel jobb. Persze ha majd telik rá akkor veszek jobb cuccokat bele, igyekeztem úgy választani alaplapot hogy később lehessen bele jobb dolgokat rakni.

 

 

Én is osztom Riddick vélerményét. Az amd/ati és az nvidia közt szinte semmi különbség nincs mindegyik egyformán gyors és jó. Van amikor az egyik gyorsabb van mikor a másik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is osztom Riddick vélerményét. Az amd/ati és az nvidia közt szinte semmi különbség nincs mindegyik egyformán gyors és jó. Van amikor az egyik gyorsabb van mikor a másik.

 

Persze :)

 

Lenne pár kérdésem:

 

1. Vinyón alapból lesz SWAP rész vagy létre kell hoznom?

 

2. 500 GB-s vinyót hogy érdemes majd particionálni? 2 250 GB-sre vagy bontsam majd még?

 

3. Dual Core és a Core 2 Duo között mi a különbség? Melyik a jobb?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze :)

 

Lenne pár kérdésem:

 

1. Vinyón alapból lesz SWAP rész vagy létre kell hoznom?

 

2. 500 GB-s vinyót hogy érdemes majd particionálni? 2 250 GB-sre vagy bontsam majd még?

 

3. Dual Core és a Core 2 Duo között mi a különbség? Melyik a jobb?

 

1. Nem kell vele foglalkozni a Win 7 telepítő megoldja.

 

2. A rendszerre hagyj 40 gb-ot, a többit belátásod szerint oszd fel.

 

3. A Core 2 Duo egy "márkanév" volr belőle 2-4 és azt hiszem 6 magos is, az utóda a Corei. A Dual Core azt jelenti hogy 2 magos és a gyengébb Intel procikat jelölik vele. Az ennél is gyengébbek a Celeronok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1. Nem kell vele foglalkozni a Win 7 telepítő megoldja.

 

2. A rendszerre hagyj 40 gb-ot, a többit belátásod szerint oszd fel.

 

3. A Core 2 Duo egy "márkanév" volr belőle 2-4 és azt hiszem 6 magos is, az utóda a Corei. A Dual Core azt jelenti hogy 2 magos és a gyengébb Intel procikat jelölik vele. Az ennél is gyengébbek a Celeronok.

 

Köszi szépen a válaszokat :)

 

De nekem Intel Dual Core G860-as lesz, 2011-ben dobták ki, azután már i3-as procik jönnek, akkor is gyengének számít?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na eszembe jutott még mit akartam kérdezni:

 

Egyik ismerősőm azt mondta hogy a processzort valami szilikonozni kell behelyezéskor meg utánna is évente. Ez tévhit vagy tényleg kell, vagy csak nem árt?

 

Ma már tévhit. Régebben kellett. A hűtőn alján van már maga a paszta és azt hiszem hogy egy védőfólia védi. Azt szedd le és mehet a procira.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lenne egy más jellegű kérdésem:

 

Tegnap újraraktam a gépet, ma délutánig minden jó volt, mikor bekapcsoltam akkor láttam hogy a tálcán a kis ikon azt jelzi hogy nincs netem, a kis felirat is azt írja hogy Nincs internetkapcsolat. Azonban ha elindítom a böngészőt akkor tudok netezni, tehát van netem, a gond annyi hogy 1-2 weboldalt nem nyit meg, valamint az MSN-be se jelentkezik be valami 80048439 hiba miatt. Ez mi akar lenni? Újraraktam 2x a W7-et, utánna egy másik W7 telepítőmmel próbálkoztam ami SP1-es, de továbbra is ezt csinálja.

 

Sikerült megcsinálni, tisztítani kellett csak az alaplapot :)

 

De ez továbbra is érdekel:

 

Alaplap alapból tartalmaz net adaptert, igaz?

 

Az jövőbeni alaplapomnál ezt írja:

 

LAN

1 x Atheros GbE LAN chip (10/100/1000 Mbit)

 

Gondolom ez olyan akar lenni mint most nálam az Enthernet Fast II adapter, nem?

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az alaplapoknál az integrált ethernet (LAN) kártya alap. És igen, egy ideje már gigabites sebességre képes chipeket szerelnek az alaplapokra. Szóval ja... abba bedugod a net kábelt és tádáám.. van is neted. (Már ha routerből jön... ha nem, akkor előtte be kell állítani a kapcsolatot, mint általában). :)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az alaplapoknál az integrált ethernet (LAN) kártya alap. És igen, egy ideje már gigabites sebességre képes chipeket szerelnek az alaplapokra. Szóval ja... abba bedugod a net kábelt és tádáám.. van is neted. (Már ha routerből jön... ha nem, akkor előtte be kell állítani a kapcsolatot, mint általában). :)

 

Nem routerből jön. Hol/hogyan állítsam majd be? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lenne egy más jellegű kérdésem:

 

Tegnap újraraktam a gépet, ma délutánig minden jó volt, mikor bekapcsoltam akkor láttam hogy a tálcán a kis ikon azt jelzi hogy nincs netem, a kis felirat is azt írja hogy Nincs internetkapcsolat. Azonban ha elindítom a böngészőt akkor tudok netezni, tehát van netem, a gond annyi hogy 1-2 weboldalt nem nyit meg, valamint az MSN-be se jelentkezik be valami 80048439 hiba miatt. Ez mi akar lenni? Újraraktam 2x a W7-et, utánna egy másik W7 telepítőmmel próbálkoztam ami SP1-es, de továbbra is ezt csinálja.

 

Sikerült megcsinálni, tisztítani kellett csak az alaplapot :)

 

De ez továbbra is érdekel:

 

Alaplap alapból tartalmaz net adaptert, igaz?

 

Az jövőbeni alaplapomnál ezt írja:

 

LAN

1 x Atheros GbE LAN chip (10/100/1000 Mbit)

 

Gondolom ez olyan akar lenni mint most nálam az Enthernet Fast II adapter, nem?

 

Igen ez a hálókártya. Csak driver kell és megy a net.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sehol. Ha a Win7 fent van akkor az alaplap dvd-jéről rakd fel a hangkártya és a hálókártya driverét.

 

 

Igen ez a hálókártya. Csak driver kell és megy a net.

 

Zsír, köszi a választ :)

 

Akkor ha újratelepítem a W7-et akkor mindig a DVD-ről kell majd a drivert felrakni? Már persze ha kapok hozzá :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Milyen neted van? Gondolom a szolgáltatótól kaptál felhasználónevet és jelszót a csatlakozáshoz?

 

A hálókártya driverét a Win7 az esetek 99%-ban felismeri és fel is teszi, ráadásul abszolút elfogadható módon.. vagyis utólagos korrigálást nem igénylő módon!

Kapni fogsz az alaplaphoz driver lemezt, így van. Vannak driverek, amiket a Win7 nem fog feltenni automatikusan, ekkor azokat telepítsd fel a gyári driver lemezről vagy töltsd le az alaplapod gyártójának weboldaláról (itt általában a legfrissebbek érhetőek el). Éppenséggel az sem baj, ha a lemezen található összes drivert feltelepíted manuálisan, annak ellenére is, hogy a W7 már tett fel adott cucchoz illesztőprogramot. Bár meglátásom szerint amit a W7 alaplapi hálókártyákhoz tesz fel automatice, az abszolút jó!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Milyen neted van? Gondolom a szolgáltatótól kaptál felhasználónevet és jelszót a csatlakozáshoz?

 

A hálókártya driverét a Win7 az esetek 99%-ban felismeri és fel is teszi, ráadásul abszolút elfogadható módon.. vagyis utólagos korrigálást nem igénylő módon!

Kapni fogsz az alaplaphoz driver lemezt, így van. Vannak driverek, amiket a Win7 nem fog feltenni automatikusan, ekkor azokat telepítsd fel a gyári driver lemezről vagy töltsd le az alaplapod gyártójának weboldaláról (itt általában a legfrissebbek érhetőek el). Éppenséggel az sem baj, ha a lemezen található összes drivert feltelepíted manuálisan, annak ellenére is, hogy a W7 már tett fel adott cucchoz illesztőprogramot. Bár meglátásom szerint amit a W7 alaplapi hálókártyákhoz tesz fel automatice, az abszolút jó!

 

 

Nekem nem rakja fel sosem hanem manuálisan kell.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.