Ugrás a kommentre

Számítástechnika


Darth Sky

Ajánlott hozzászólás

Most eleve nyár van + nem kicsit kánikula is, ezért eleve melegebb a gép, mint általában lenne.

 

Nézd, ez függ sok tényezőtől... alaplaptól és processzortól is pl. De ha a laptopokból indulunk ki, ha mondjuk egy laptopot Aida64-en egy stressz teszttel megkergetünk (100-on pörög minden benne, proci, hdd, stb) akkor biza egyes laptopoknál elérheti a 90-100 fokot, ami már vészes, de bizony laptopoknál elő-elő fordulhat pláne ilyen melegben HA MINDEN CUCC 100-ON PÖRÖG BENNE.

 

Asztali gép esetében nyilván nem ilyen vészes a dolog. Ha az ember játszik a VGA kártya pláne ilyen melegben a 70-80 fokot simán elérheti, de még ez is a normálisnak mondható. Szóval még mindig nincs ok az aggódásra. Plusz ha mégis túlemegedne, a gép leold (értsd: kikapcsolja magát) de nem fog túlmelegedni!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most eleve nyár van + nem kicsit kánikula is, ezért eleve melegebb a gép, mint általában lenne.

 

Nézd, ez függ sok tényezőtől... alaplaptól és processzortól is pl. De ha a laptopokból indulunk ki, ha mondjuk egy laptopot Aida64-en egy stressz teszttel megkergetünk (100-on pörög minden benne, proci, hdd, stb) akkor biza egyes laptopoknál elérheti a 90-100 fokot, ami már vészes, de bizony laptopoknál elő-elő fordulhat pláne ilyen melegben HA MINDEN CUCC 100-ON PÖRÖG BENNE.

 

Asztali gép esetében nyilván nem ilyen vészes a dolog. Ha az ember játszik a VGA kártya pláne ilyen melegben a 70-80 fokot simán elérheti, de még ez is a normálisnak mondható. Szóval még mindig nincs ok az aggódásra. Plusz ha mégis túlemegedne, a gép leold (értsd: kikapcsolja magát) de nem fog túlmelegedni!

 

Értelek :D Akkor nem parázok :) Csak most kísérletezek hogy hogyan jobb a gépnek, ha csak 1 oldala van levéve vagy ha mind2. Úgy tűnik úgy jobb ha csak 1 van levéve, mert a ventik 1 fele fújják ki a levegőt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem kell levenni az oldalát. Simán bírja így is. Nekem egy asztalban van és játszok vele hőségben is. Arra figyelj hogy néha takarítsd ki a port a belsejéből, főleg a procihütőről és a vga-hűtőtől.

 

Gépháztól függ szerintem, enyém semmi extra, nyáron jobban szeretem ha le van véve az egyik, nézegettem hőmérsékletet is, így alacsonyabb ha nincs fent az egyik :) Portalanítani meg alapból szokásom, havonta maximum.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az miért lehet, hogy a routerem nem ad le jelet? Minden jónak tűnik még sincs netem. Ellenben ha a modem kábelt közvetlenül a gépbe dugom akkor minden további nélkül van net...

 

 

Inditsd újra a routert. Lehet hogy lefagyott. Ha nem akkor lehet hogy valami tnmkrement benne

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bosszantó problémám van. Fagy a gépem. De érdekes módon szinte mindig a YouTube-nál teszi ezt. Egy idő után már elég sokszor történt, nemrég lett újratelepítve a gépem, egy darabig semmi baj nem volt, de most megint előfordul kétszer. Ha egy linkre kattintva felugró ablakként tölti be a YouTube-t, akkor szinte biztos a fagyás. Megáll az egér, meg úgy alapjáraton minden és semmire sem reagál. Chrome-t használok, de Mozillánál is előfordult már. Elég idegesítő a dolog, esetleg valakinek van valami ötlete miért van ez?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bosszantó problémám van. Fagy a gépem. De érdekes módon szinte mindig a YouTube-nál teszi ezt. Egy idő után már elég sokszor történt, nemrég lett újratelepítve a gépem, egy darabig semmi baj nem volt, de most megint előfordul kétszer. Ha egy linkre kattintva felugró ablakként tölti be a YouTube-t, akkor szinte biztos a fagyás. Megáll az egér, meg úgy alapjáraton minden és semmire sem reagál. Chrome-t használok, de Mozillánál is előfordult már. Elég idegesítő a dolog, esetleg valakinek van valami ötlete miért van ez?

 

Videókártya talán? Lehet öreg már. Régi karimnál is volt ilyen sokszor, mióta új van nem csinálja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bosszantó problémám van. Fagy a gépem. De érdekes módon szinte mindig a YouTube-nál teszi ezt. Egy idő után már elég sokszor történt, nemrég lett újratelepítve a gépem, egy darabig semmi baj nem volt, de most megint előfordul kétszer. Ha egy linkre kattintva felugró ablakként tölti be a YouTube-t, akkor szinte biztos a fagyás. Megáll az egér, meg úgy alapjáraton minden és semmire sem reagál. Chrome-t használok, de Mozillánál is előfordult már. Elég idegesítő a dolog, esetleg valakinek van valami ötlete miért van ez?

 

 

A VGA lesz a bűnös. Valószínű baromi poros a ventillátora emiatt melegszik. Hd-videóknál és játékoknál nagyon igénybe van véve a GPU ezért ha nem bír szellőzni akkor lefagy. Ha nem a por akkor besült a GPU(mondjuk ez is a por miatt lehet). Játéknál mit csinál? Nekem hasonlóképpen volt tavasszal. Bármilyen film vagy játék ment egy idő múlva csontig fagyott a gép. Mehetett a kukába a vga. Viszont ha neked csak 11 éves akkor lehet van rá gari.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bosszantó problémám van. Fagy a gépem. De érdekes módon szinte mindig a YouTube-nál teszi ezt. Egy idő után már elég sokszor történt, nemrég lett újratelepítve a gépem, egy darabig semmi baj nem volt, de most megint előfordul kétszer. Ha egy linkre kattintva felugró ablakként tölti be a YouTube-t, akkor szinte biztos a fagyás. Megáll az egér, meg úgy alapjáraton minden és semmire sem reagál. Chrome-t használok, de Mozillánál is előfordult már. Elég idegesítő a dolog, esetleg valakinek van valami ötlete miért van ez?

Ha jól tudom a YT flash alapú oldal, így ha ezzel a kiegészítővel gond van, akkor tök mindegy milyen böngészővel próbálod, ki fog fagyni. Frissítsed és lehet jó lesz majd! A VGA azért sem lehet, mert ha linkre kattintasz és egyből fagy, akkor nincsen ideje annyira bemelegedni, hogy kifagyjon, inkább néhány perc múlva kéne ez miatt rinyálnia.

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lenne egy kérdésem. Régi gép alkatrészeket lehet eladom a neten, ezeket kb. mennyiért lehetne eladni?

 

- 3 db DDR 1 256 MB memóriakártya

- nVidia GeForce FX 5500 256 MB videókártya

- AMD Athlon XP 2400+ proci

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A VGA lesz a bűnös. Valószínű baromi poros a ventillátora emiatt melegszik. Hd-videóknál és játékoknál nagyon igénybe van véve a GPU ezért ha nem bír szellőzni akkor lefagy. Ha nem a por akkor besült a GPU(mondjuk ez is a por miatt lehet). Játéknál mit csinál? Nekem hasonlóképpen volt tavasszal. Bármilyen film vagy játék ment egy idő múlva csontig fagyott a gép. Mehetett a kukába a vga. Viszont ha neked csak 11 éves akkor lehet van rá gari.

Nem rég tisztítottuk ki. Eddig ugyan voltak problémáim a hőmérsékletre, de mostanában azzal nincs panasz. Játékoknál pedig kifogástalanul, hiba nélkül működik.

 

Ha jól tudom a YT flash alapú oldal, így ha ezzel a kiegészítővel gond van, akkor tök mindegy milyen böngészővel próbálod, ki fog fagyni. Frissítsed és lehet jó lesz majd! A VGA azért sem lehet, mert ha linkre kattintasz és egyből fagy, akkor nincsen ideje annyira bemelegedni, hogy kifagyjon, inkább néhány perc múlva kéne ez miatt rinyálnia.

Hmmm... Utána nézek majd. Amúgy nem kizárólag a YouTube-nál, teszi, nagyon ritkán előfordul, hogy amikor sok honlapot nyitok meg egyszerre akkor fagy, talán egyszer megtörtént Indavideón is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lenne egy kérdésem. Régi gép alkatrészeket lehet eladom a neten, ezeket kb. mennyiért lehetne eladni?

 

- 3 db DDR 1 256 MB memóriakártya

- nVidia GeForce FX 5500 256 MB videókártya

- AMD Athlon XP 2400+ proci

 

Nézd meg az apróneten mennyiért adnak ilyeneket. Add egy kicsit kevesebbért és akkor elviszik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én még mindig azt mondom, ha a hűtés, akkor nem egyből, hanem kis idő után fagyna, mivel egy linktől nem forr fel egy kártya sem... Tehát inkább valami rosszul települt fel, amúgy nálam is volt ilyen, de ott a ramnak volt gondja, mivel a nagy terhelés miatt kifagyasztotta a gépet, én azt akkor kimértem és utána kidobtam, meg is szűnt a folyamatos leállás, lefagyás.

 

Norbi, így ezekért együtt MAX 4.000 Ft-ot kapsz, többet nem. DDR1-et ma már senki sem használ, ahogy azokat az AMD procikat sem. Nekem a lenti, torrentes, filmnézős gépem kb. ugyanez a setup. Házzal, alaplappal, monitorral, 2 merevlemezzel és két DVDiróval, használtam 15.000 fizettem érte 3éve. Szóval az a 4.000 igen reális és baráti ár lenne.

 

Ma ide hoztak egy adDELL gépet, fekvő házas, PII-es. Azt mondták vírusos és az xp is kifagy néha... nem szaroztam, formáztam a merevlemezt és feltettem rá az új XP-t. Akkor derült ki, hogy driver nincsen a géphez, így Sandrával nézhettem meg milyen az alaplap, kártya, hang...aztán indulás a tetőtérbe, a másik gépen rákeresni neten, letölteni, levinni, feltenni arra a gépre, utána beállítani, vírusírtó, Chrome, Winamp... mindezt azért, mert faternek hoztak 4kiló rothadó körtét, amiből majd pálesz lesz... juhé! :hehe:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Norbi, így ezekért együtt MAX 4.000 Ft-ot kapsz, többet nem. DDR1-et ma már senki sem használ, ahogy azokat az AMD procikat sem. Nekem a lenti, torrentes, filmnézős gépem kb. ugyanez a setup. Házzal, alaplappal, monitorral, 2 merevlemezzel és két DVDiróval, használtam 15.000 fizettem érte 3éve. Szóval az a 4.000 igen reális és baráti ár lenne.

 

Akkor hagyom a francba :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

System volume information = Ez a rendszer-visszaállítás cuccait tárolja, ha a rendszer visszaállítási pontokat törlöd (ez a szolgáltatás Nooboknak ajánlott, én életemben nem engedélyeztem, vagy használtam) vagy kikapcsolod a szolgáltatást, meglesz a plusz hely. Nekem is van ilyen mappám, kemény 0 bájt!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

System volume information = Ez a rendszer-visszaállítás cuccait tárolja, ha a rendszer visszaállítási pontokat törlöd (ez a szolgáltatás Nooboknak ajánlott, én életemben nem engedélyeztem, vagy használtam) vagy kikapcsolod a szolgáltatást, meglesz a plusz hely. Nekem is van ilyen mappám, kemény 0 bájt!

 

És hol tudom kikapcsolni? (Windows 7)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És hol tudom kikapcsolni? (Windows 7)

A titok

Nekem XP-m van minden gépen, de itt van egy leírás, ahogy olvasom jól is működik!

De nekem ez tűnik legideálisabbnak:

Egy hibás reg bejegyzés miatt volt az egész.

Megoldás:

1.Lemezkarbantartó

2.rendszerfájlok törlése

3. egyéb beállítások

4. rendszer-visszaállítási pontok és árnyékfájlok törlése

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A titok

Nekem XP-m van minden gépen, de itt van egy leírás, ahogy olvasom jól is működik!

De nekem ez tűnik legideálisabbnak:

Egy hibás reg bejegyzés miatt volt az egész.

Megoldás:

1.Lemezkarbantartó

2.rendszerfájlok törlése

3. egyéb beállítások

4. rendszer-visszaállítási pontok és árnyékfájlok törlése

 

Köszi, kitörölni kitörölte elvileg de kikapcsolás nem így van W7-en. :D Mellesleg System Volumenál azt írja hogy hozzáférés megtagadva, hiába csinálom amit leírtak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.