Ugrás a kommentre

Számítástechnika


Darth Sky

Ajánlott hozzászólás

Ma voltam kollégámnál Windows 8-at telepíteni. Ők kérték. Én bizonytalan volta egész héten hogy fogják megszokni az új felületet(az egész család laikus), mi van ha nem tudom aktiválni(nem éppen egyszerű) akár 180 napig. Egyszóval félsz volt bennem rendesen. Olvastam olyanokat hogy a telepítő megállt pár embernél a felénél és 1 óra múlva sem indult el.

Eljött a nagy nap ma. És azt mondom hogy ez valami elképesztő pozitív értelemben. A Microsoft megint megcsinálta a tutit.

Akkor a gép amire telepítettem. Egy 2006-ban(tehát számtech időszámítás szerint az őskorban) öszerakott gépre(igen, én raktam anno össze). Processzor első generációs Core 2 Duo E 6300, 2 Gb DDR 800 Mhz-es Ram és egy Ati HD 4850 VGA. Ugye ez nem mai gép.

És innen jön az elképesztő álleesés. 5-re értem oda és 20 perc múlva feltelepült erre a régi gépre a Win 8. Nem viccelek. Iszonyú gyors volt a telepítés. Most csak gondoljunk abba bele hogy egy ssd-re és egy mai gépre megy fel akkor mennyi ideig tart?

Aztán jött az újabb lórúgás. Ugye aki telepített már Wint az tudja hogy jobb ha drivereket előre lekapja , főleg a hálókártyáét hisz az a legfontosabb hogy működjön mert utána a netről a többi eszköz drivere is letölthető.

Képzeljétek el hogy a Win 8 a hálókártya és a hangkártya driverét telepítés alatt felrakta, Ahogy bejött a csempés felület azonnal volt net. Én ilyet még nem láttam. Végre megoldották hogy a hálókártya driverét az oprendszer felteszi.

Eztán jött az aktiválás. Baromi gyorsan ment és simán. Majd a használat. Maga az oprendszer az eddigi leggyorsabb Win(még egyszer mondom 2 GB DDR 2 van a gépben nem a legújabb ám). Élvezhet használni.

Ja ha valaki azt olvasta hogy ez érintőképernyőre van inkább optimalizálva felejtse el. Én kb 10 perc után olyan otthonosan mozogtam benne mint a Win 7-ben. Nem kell félni. Még gyorsabban is elérni pl a Vezérlőpultot mint az elődeiben.

Baromira logikus az egész, jól átgondolt funkciók stb. Kipróbáltuk járékkal is és az is simán ment.

Egyszóval mindenkinek ajánlom mert annyira ésszerű ,logikus és szerethető hogy a lassan felálló vadonatúj gépemre is ez az operációs lesz telepítve.A mottó: Ne higgyétek el a neten keringő marhaságokat róla.

És ezt egy 6 éves gépen tapasztaltam. Mi lesz egy vadonatújjal?

 

Stoperral mértem, nálam 4 perc alatt felpakolta a dolgokat, mire bejött a csempés képernyő az volt + 5 perc, szóval 9-10 perc alatt lazán kapsz egy új rendszert :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie, nagyon örülök a pozitív tapasztalatnak... új gépen pedig olyan lesz, mint az álom. Én is tegnap telepítettem egy ismerősöm újonnan vásárolt laptopjára, nem mértem az időt de elképesztően gyors volt. És ugye a bootolási idő sem akármi :D SSD esetén meg tényleg elképesztő.

 

NorbiLordi ;)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy döntöttem, beruházok egy szkennerre. Abban szeretnék segítséget kérni, hogy milyen szempontok alapján érdemes választani? Anyagilag nem állok a legjobban, így 20 ezer HUF alatt jelenleg semmiképp nem fér bele. Nem akarok professzionális minőséget 280 ezerért, szimpla ceruza- és tűfilcrajzok, dokumentumok bevitelére használnám, viszonylag normál minőségben. Kíváncsi lennék, erre mennyire alkalmas ez? A vásárlók elégedettek vele, de gondoltam, itt is megkérdezem. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy döntöttem, beruházok egy szkennerre. Abban szeretnék segítséget kérni, hogy milyen szempontok alapján érdemes választani? Anyagilag nem állok a legjobban, így 20 ezer HUF alatt jelenleg semmiképp nem fér bele. Nem akarok professzionális minőséget 280 ezerért, szimpla ceruza- és tűfilcrajzok, dokumentumok bevitelére használnám, viszonylag normál minőségben. Kíváncsi lennék, erre mennyire alkalmas ez? A vásárlók elégedettek vele, de gondoltam, itt is megkérdezem. :)

 

 

Sajnos a szkennerekhez annyira nem értek. Ha jól emlékszem a DPI-számot kell nézni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sikerült összekalapálnom az új gépet. Hát voltak tanulságok. El is tartott eddig, de most kész. Még nem kapcsoltam be mert akkor nem alszom. :D Holnap ha fent lesz az oprendszer akkor majd leírom. Azt hittem elég sok házat ismerek. Hát nem. Komolyan rá kellett jönnöm dolgokra. Nem tudom ki tervezi ezeket, úgy néz ki könnyíteni akarják a szerelést de nehezebbé teszik. Most még leszedek hozzá pár win 8-as drivert aztán alvás. Ja a videókártya nagyon durva. 3 ventillátor van rajta, lefedi az egész kártyát és ölni lehetne vele olyan nehéz. Gyárilag húzott, megvettem ezt mert a sima nem volt én meg nem várok még másfél hétig. Szép darab az biztos. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie, mi a helyzet mobil winchesterek terén (de bárki máshoz is szól a kérdés)? Ugyanis a HD anyagoktól már szinte sehova nem férek, így most már komolyabban elgondolkodtam azon, hogy rövid határidővel be kellene szereznem egyet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi a teendő, ha a laptopom hirtelen áramkimaradás miatt szabálytalanul lett kikapcsolva, bekapcsolásnál pedig folyton az automatikus indításjavítóra ugrik? Ha hagyom futni a vizsgálatot, órákig nem történik semmi, ha megszakítom, újraindul a gép, és ugyanott vagyok. Ráadásul a csökkentett mód se jön be... Jobb ötletem híján, jelenleg a gép egy korábbi működőképes állapotának visszaállítása zajlik. Nem tudom, ezzel mit érek el, még sosem csináltam. :para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie, mi a helyzet mobil winchesterek terén (de bárki máshoz is szól a kérdés)? Ugyanis a HD anyagoktól már szinte sehova nem férek, így most már komolyabban elgondolkodtam azon, hogy rövid határidővel be kellene szereznem egyet.

 

Szerintem még drágák. Van 2 fajtájuk a 2,5"-os és a 3,5"-os. Az utóbbi az olcsóbb viszont elég nagy. Az elöbbi akár zsebben is elfér de drágább. A 2,5-ösből szerintem ez éri meg.

 

http://www.interstore.hu/termek/Western-Digital-WD-Elements-Desktop-1000GB-WDBPCK0010BBK-p4655636.html

 

A 3,5-ösből viszont ez:

 

http://www.multi-bazar.net/spd/928049/Western_Digital_WD_Elements_Desktop_kulso_merevlem

 

Ahogy látod a nagyobb 3000 ft-al drágább viszont 2-szer annyi a tárolókapacitása. Ha csak otthonra kell akkor az utóbbit ajánlanám.

 

 

Mi a teendő, ha a laptopom hirtelen áramkimaradás miatt szabálytalanul lett kikapcsolva, bekapcsolásnál pedig folyton az automatikus indításjavítóra ugrik? Ha hagyom futni a vizsgálatot, órákig nem történik semmi, ha megszakítom, újraindul a gép, és ugyanott vagyok. Ráadásul a csökkentett mód se jön be... Jobb ötletem híján, jelenleg a gép egy korábbi működőképes állapotának visszaállítása zajlik. Nem tudom, ezzel mit érek el, még sosem csináltam. :para:

 

Jól tetted. Ilyenkor rendszervisszaálítás. Ha nem megy akkor Win újrarakás. valószinű a Windows rendszerfájlokba írt éppen amikor az áramszünet történt azért nem indul el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt a hozzászólást már az új gépről írom. Most várom hogy lejöjjön a Medal of Honor: Warfighter a Frostbite 2 motor miatt. Meg a 3DMark 11-et akarom még lefuttani. Holnap vagy holnapután tényleg írok bővebbet, de előre mondom hogy a gépem brutálisan gyors(A Win 8 7 perc alat fent volt), és eszméletlenül örülök neki. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jól tetted. Ilyenkor rendszervisszaálítás. Ha nem megy akkor Win újrarakás. valószinű a Windows rendszerfájlokba írt éppen amikor az áramszünet történt azért nem indul el.

Értem, köszi! Azt jól sejtem, hogy a biztonsági másolat készítése óta végrehajtott módosítások elvesznek?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem még drágák. Van 2 fajtájuk a 2,5"-os és a 3,5"-os. Az utóbbi az olcsóbb viszont elég nagy. Az elöbbi akár zsebben is elfér de drágább. A 2,5-ösből szerintem ez éri meg.

 

http://www.interstore.hu/termek/Western-Digital-WD-Elements-Desktop-1000GB-WDBPCK0010BBK-p4655636.html

 

A 3,5-ösből viszont ez:

 

http://www.multi-bazar.net/spd/928049/Western_Digital_WD_Elements_Desktop_kulso_merevlem

 

Ahogy látod a nagyobb 3000 ft-al drágább viszont 2-szer annyi a tárolókapacitása. Ha csak otthonra kell akkor az utóbbit ajánlanám.

Köszi! Megnéztem ennek a két fajtának a jelentését, és olvastam, hogy a 3,5"-hoz külső táp kell. A fenti példány leírásánál semmi ilyennel nem találkoztam. Vagy az már be van építve, azért is nagyobb a "doboz"? Egyébként így elsőre a 3,5" a szimpatikusabb. Nem igazán szándékozom cipelni sehova, valószínűleg egy évben kb. kétszer vetemednék erre, vagy annyiszor sem. Még nem döntöttem, mi legyen, valószínűleg ez már csak jövőre marad, egyelőre informálódok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos nem jött össze a rendszer visszaállítás (ennyit a Backupokról), így maradt az újratelepítés, a legtöbb nagyméretű fájlom pedig kukában végezte. Már a Windows 8-ról írok, időközben sikerült megbarátkoznom vele. Eleinte annyira idegenkedtem a felülettől, hogy vissza akartam tenni a 7-et. Mint minden, ez is megszokás kérdése, mert tényleg sok ponton hasonlít az elődjéhez, csak kapott néhány kiegészítést, illetve a már meglévő dolgok más helyre kerültek. Azt azért sajnálom, hogy a Start menüt eltüntették... nem sok értelme volt az oldalsó menübe tenni "Keresés" néven. A lényeg, hogy eddig jó, bár a 64 bites van fent, amivel tudtommal kevesebb program szimpatizál, mint a 32-essel. Meglátjuk. Gyorsaságbeli különbséget nemigen érzékelek, talán a bootolási folyamat javult.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi! Megnéztem ennek a két fajtának a jelentését, és olvastam, hogy a 3,5"-hoz külső táp kell. A fenti példány leírásánál semmi ilyennel nem találkoztam. Vagy az már be van építve, azért is nagyobb a "doboz"? Egyébként így elsőre a 3,5" a szimpatikusabb. Nem igazán szándékozom cipelni sehova, valószínűleg egy évben kb. kétszer vetemednék erre, vagy annyiszor sem. Még nem döntöttem, mi legyen, valószínűleg ez már csak jövőre marad, egyelőre informálódok.

 

 

Megkérdezem neked. Van két barátom, nekik van 3,5"-os. Sajna ma nem volt időm rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak óvatosan a pálinka és/vagy sör kombóval. :D

Tegnap olyan laptopot kellett bütykölnöm, ami erősebb, mint a jelenlegi PC-m. Hát nem kicsit irigykedtem. És olyan emberek kezében van, akik mit csinálnak vele? Csak interneteznek. :facepalm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is lesz ilyen jellegű programom a jövő hétre:

 

Ha minden igaz hétfőn érkezik az új alaplapom (a régi kaputt, beadta a kulcsot, de hála Istennek még garis volt) tehát pakolhatom össze a saját gépemet. Ezen túl keresztapám irodájában a második számú gép helyett kell összeraknom egy teljesen újat és értelemszerűen használható állapotba hozni (feltelepíteni rá, amit fel kell). Egy laptopban memóriát bővíteni, egy másik laptop komplett rendszer újratelepítése és egy új laptop vásárlása rendelésre... annak rendszer telepítése, beállítása, stb.. kb ennyi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap olyan laptopot kellett bütykölnöm, ami erősebb, mint a jelenlegi PC-m. Hát nem kicsit irigykedtem. És olyan emberek kezében van, akik mit csinálnak vele? Csak interneteznek. :facepalm:

Egyik kolléganőm most vett okostelefont, kicsit erősebb az enyémnél, ami egy kb. közepes készülék, erre föl még net elérés sem lesz rajta! Akkor ennek minek az okostelefon, ha a tizedrészét sem tudja kihasználni? Jah... amire a batár méretű autó, amivel maximum 20 km-re járnak el a családdal, mindössze látványos státuszszimbólum :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja, apám is így csinálja, megvesz mindenféle szirszart, aztán vagy nálam, vagy a húgomnál köt ki, vagy kénytelen eladni. Így lett nekem is okostelefonom, mert ő nem boldogult vele. Én meg persze egyből belehabarodtam. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor a gépről.

 

Az alkatrészek kiválasztása nem volt nagy feladat, fejben tudtam mit akarok és mennyi pénzt szánok rá. Olyan gép kellett amihez nem kell 5 évig nyúlni és legalább 3 évig full hd-ben minden max-ra állítva futtatja az új játékokat is. Mindent kicseréltem, a házat is. A részgységek listája:

 

1. Ház: Thermaltake V3 BlacX Edition

Itt fontos volt hogy a front panelen legyen USB 3.0 csatlakozó a késöbbiek miatt.

 

2. Alaplap: Asus P8H77-M.

Csak Asus alaplapot szoktam vásárolni.

 

3. CPU: Core I5-3570.

Egyértelműen a 3. generációs Corei processzort néztem ki(Ivy Bridge). A Core I3 túl lassú játékgéphez a Core I7 meg túl drága. Így maradt a középső processzor. Ezután megnéztem mi van 40000 és 50000 ft között.

 

4. RAM. KIngston Kit 8 GB DDR3 1600 Mhz.

 

5. SSD: Samsung 64 GB Sata 3.

Ilyet mindenképp szerettem volna rendszerlemeznek. Idén januárban volt szerencsém látni milyen pokoli gyors vele a rendszerindítás meg általában a programok is jobban mennek.

 

6. Blue-Ray olvasó/DVD-író combó.

Asust vettem, igaz Samsungot akartam de az nem volt sehol.

 

7. Táp: Chieftec 600 W.

Itt az volt a lényeg hogy a késöbbiekben ne kelljen cserélnem, meg a VGA nagyon brutális.

 

8. VGA: Gigabyte AMD HD 7870 2 GB GDDR5 RAM.

Ez egy nagyon fontos lépés volt hisz hosszú távra kell. Sok- sok év tapasztalata alapja alapján olyan 60-70000 ft-ba kerülnek azon kártyák melyek még megfizethetők, alkalmasak mindent fullra húzva nagyfelbontáson futtatni a vásárlás évében, és attól számított 3-4 évig a játékokat.

Így kezdtem keresni, aztán tesztnézések következtek. Természetesen ilyen gépen én már full hd felbontásban akarok játszani ezért választottam 2 GB RAM-al felszerelt kártyát. Minél nagyobb a felbontás annál több adat kell és nem mindegy hogy hol vannak ezen adatok a kártya memóriájában vagy a rendszerében. És full hd-ban az izzasztó játékokat legalább 40-50 fps-el legyen képes futtani. Ja igen és legyen rajta hdmi-csatlakozó.

 

 

 

Megvolt minden múlt hét szerdára. Este 6-ig dolgozom gondoltam hazaérek nekiállok összeszerelni. Aki szerelt már össze pár gépet az tudja hogy szinte minden házba máshogy kell beleszerelni az alkatrészeket. Itt sem volt másképp. Rá kellett jönnöm pár dologra. Pl az optikai meghajtót úgy kellett beszerelni hogy a ház előlapját le kellett csavarozni majd be a meghajtót és vissza az egész. Ez szerintem baromság, jobb az amikor csak ki kell törni az elején a panelt és csak betolni. A tápnál is szívtam mert ki volt alakítva a helye de úgy hogy milliméter pontosan. Alig bírtam betenni.

A többi alkatrész simán ment. Ami érdekes volt hogy ebben a házban volt helye az ssd-nek is.

Ami nagy tanulság volt hogy soha nem szerelek össze lámpafénynél gépet mégegyszer. Egyszerűen volt hogy nem láttam semmit mert oda ahova kellett volna nem jutott fény. Jól jött volna egy kis nappali fény is.

Aztán jöttek az alkatrészek összekötései, tápkábel alaplapra stb. Hát baromi sok kábel van benne. :D A VGA-ra két 6 tűs csatit kellett kötni, magával a kártyával meg ölni lehetne. Irtó nagy, féltem is hogy nem fér majd a gépbe. 3 ventillátor van rajta a memória is hűtve van.

Mire mindennel végeztem majdnem éjfél volt így nem próbáltam ki.

Másnap hazaértem és bekapcsoltam és akkor lettem marha büszke magamra hogy azonnal indult és minden ok volt. Az UEFI-ben(A Bios utódja) megnéztem az alkatrészeket és minden ott volt.

Na mondom akkor Windows 8 Pro felrakása jön. Ezt raktam fel mert múltkor kollégánál látva beleszerettem.

Azt gondoltam hogy gyors gépet vettem, és az ssd is durván lealáz minden sima vinyót de ami ezután jött az az álleesés. Beraktam a telepítőlemezt és már nem kellett bootsorrendet álítani azonnal észlelte a rendszer hogy mi van és elindult a Win 8 telepítője. Fogtam magam kimentem felrakni tojásnak vizet meg teát főzni. Kb 7-8 percig lehettem kint és visszamentem. Legnagyobb meglepetésemre a Win 8 már feltelepűlt.

Itt szerintem az ssd a 8 GB RAM is közrejátszott meg az hogy nagyon jól van megírva a legújabb Microsoft operációs rendszer.

Ezután jött a szokásos programok, feltelepítése. Driverek szintjén szinte mindent felrakott, pl net azonnal volt, hang is. A Catalystot felraktam meg a Realtek audiodriverét.

Ez eddig mind ok, de mikor nyugszunk meg egy játékgép létrehozása után? Hát persze hogy akkor ha 1-2 játékot futtatunk, és a legújabb vagy az eggyel elötti 3DMark-ot. Ez utóbbi program azért jó mert ha ez lefut akkor tuti jó a kártya, nem melegszik stb.

Lefutattam a 3Dmark 11-et(ez a legújabb ,DirectX11-es), meg a Vantage-ot. Mindent full-ra nyomtam, illetve a felbontást nem mert ez a monitor nem tud full hd-t. Gyönyörűen lefutott , majd a Medal of Honor: Warfighter jött az is simán ment fullosan.

 

Persze ez a gép az új monitorral lesz teljes, tisztán látszik hogy a mostani monitorom a legnyengébb láncszem a rendszerben. Reményeim szerint jövő héten vagy azután meglesz. Tervezek írni majd utána pár játékról a Videjójátékok topicban csak most nincs sok értelme, majd amikor full hd-ban fognak futni.

Egy szó mint száz nagyon örülök neki, teljesen a fellegekben vagyok. Igaz brutálisan drága volt de minden fillért megért.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.