Ugrás a kommentre

Számítástechnika


Darth Sky

Ajánlott hozzászólás

"A helyi kapcsolat nem rendelkezik érvényes IP konfigurációval"

 

Szóval. Mobilnet helyett UPC. Van hozzá egy szépséges rikítósárga kábel amit én eddig nem láttam kicsúszni-kilazulni a helyéről, és van egy modem amit általában akkor dugok be a konnektorba amikor bekapcsolom a laptopot. És az esetek egy részében bekapcsolás után azt látom, hogy a netem nem csatlakozik. "Hibaelhárítás" után megkapom a fent idézett üzenetet, melléírva hogy kijavítva, és lőn, a net működik. Viszont következő bekapcsoláskor lehet, hogy megint előadja ugyanezt, és most már kezdem unni.

Az hogy bekapcsolás után várok, nem oldja meg a problémát, nem arról van szó hogy bekapcs után egy ideig nem működik, hanem hogy bekapcs után szinte minden alkalommal el kell játszani vele ezt a hibaelhárítást. Viszont van olyan is, hogy minden jó.

Van valami ötletetek, hogy mi baja van?

 

ui kaptam már az üzenetet úgy is, hogy kikapcs után nem húztam ki az áramból a modemet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A modemet nem szokás kihúzkodni az áramból. Nem tesz jót neki. Egyértelműen ez a hiba oka. Hagyd úgy

Ezt már én is megtanultam a saját káromon. Apának persze hiába magyarázom...

 

Ody: De, hidd el, hogy lesz, én is csak alátámasztani tudom. Folyamatosan szétkapcsolta a netet, volt, hogy tesómat 5 percig nem engedte fel a jó csatlakozóval, úgyhogy... tényleg fontold meg, hogy inkább átrakod, hogy ne legyen szem előtt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ezeken van főkapcsoló, ergó nem kell kihúzni sehonnan. Miért raktak rá direkt áramtalanító kapcsolót, ha nem lehet használni? Nekem 50 megás netem van, ezért kaptam új hiper-szuper modemet, és a router se valami gyenge. Szóval érdekes ez a dolog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ezeken van főkapcsoló, ergó nem kell kihúzni sehonnan. Miért raktak rá direkt áramtalanító kapcsolót, ha nem lehet használni? Nekem 50 megás netem van, ezért kaptam új hiper-szuper modemet, és a router se valami gyenge. Szóval érdekes ez a dolog.

 

A hideg újraindítás miatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vegyél egy routert is. Ha van router akkor van setupja . Oda belépsz és sok érdekes dolgot lehet állítani. Persze, csak óvatosan. Én pl. ha öcsém nem akar mosogatni, akkor letiltom ott a hálókártyáját és addig nem tud csatlakozni, míg meg nem csinálja. Jah, meg jó az, ha értesz hozzá, mert warezolásnál át tudod verni a honlapokat egy IP cím cserével. Ehhez persze dinamikus leosztás kell, nem statikus. Plusz ad egy olyan tűfal rendszert, amit aztán nem igazán tud feltörni egy mezei hacker és stabilizálni tudod a neted, plusz, ha laptopod van, akkor akár a kertben is csapathatod majd a wi-fi-vel.

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem, a Skype-nak van gépigénye és jóval gagyibb volt jó ideig, mint az msn. Pont azt szerettem az msn-ben, hogy feltettem a régi gépre az Xp-t és már volt is rajta, nem kellett frissíteni, meg 40-50megás frissítésekkel teletolni, beszélgetni jó volt. A skype meg sajnos ilyen, csilli-villi szar, sosem szerettem.... :pfff:

Azért tegyük hozzá, hogy a legutóbbi msn frissítés feltett egy reg karbantartót, meg egy system figyelőt, köze nem volt már ahhoz amire eredetileg tervezték, szóval elég vicces volt az is....

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Consumer Preview megjelenése óta, vagyis február végétől a Nyolcast nyúzom. Remek OP!

 

Akkor pár kérdés. Jövő héten telepítem egy kollégámnál, mindkettőnknek új lesz.

 

Ugyanúgy kell telepíteni mint a többi Windowst? Vannak hozzá már driverek vagy a Win7-esek is jók? Fut rajta minden? Könnyü megtalálni benne bármit a csempék ellenére?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor pár kérdés. Jövő héten telepítem egy kollégámnál, mindkettőnknek új lesz.

 

Ugyanúgy kell telepíteni mint a többi Windowst? Vannak hozzá már driverek vagy a Win7-esek is jók? Fut rajta minden? Könnyü megtalálni benne bármit a csempék ellenére?

 

Ugyanúgy, még gyorsabban is települ :). Nekem jók a W7-es driverek is, és egyelőre fut rajta minden. Csempe első percekben idegen, 1-2 óra múlva már rájössz a módjára. Meglehet találni mindent, ha a Kezdőképernyőn nyomsz egy jobb klikket, jobb alsó sarokban megjelenik egy ikon hogy minden program, arra kattintasz és kiadja a telepített dolgokat, ott tudod őket a Kezdőképernyőre is kitűzni, sőt mappákat is kitudsz, meghajtókat, szóval annyira nem gáz mint mondogatták :) Én marhára szeretem ezt a rendszert.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ugyanúgy, még gyorsabban is települ :). Nekem jók a W7-es driverek is, és egyelőre fut rajta minden. Csempe első percekben idegen, 1-2 óra múlva már rájössz a módjára. Meglehet találni mindent, ha a Kezdőképernyőn nyomsz egy jobb klikket, jobb alsó sarokban megjelenik egy ikon hogy minden program, arra kattintasz és kiadja a telepített dolgokat, ott tudod őket a Kezdőképernyőre is kitűzni, sőt mappákat is kitudsz, meghajtókat, szóval annyira nem gáz mint mondogatták :) Én marhára szeretem ezt a rendszert.

 

Köszi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak most láttam a kérdéseidet Frenkie, bocsi...

 

NorbiLordi lényegében leírta, amit én is akartam.

 

Telepítés igazából ugyan az, mint a Hetesnél, kivétel talán az online profil beállítása, amihez egy Microsoftos fiókot (accountot) kell regisztrálni, de van lehetőség offline helyi profil létrehozására is, de ha jól tudom ebben az esetben nem lehet szinkronizálni pl a kapcsolatok appot.

 

Ami a Modern UI-t illeti (mert ez a hivatalos neve és nem Metro) egyszerűen remek. Nekem is idegen volt elsőre, de igazából zseniális és egyszerűbb kezelni, mint elsőre hinné az ember. Ha meg mégis kell klasszikus START menü csak szólj és ajánlok egy külső programot, ami helyettesíti a jól ismert Start menüt. Én nem használom, mert nekem nincs szükségem rá, a Modern UI teljesen jó nekem.

 

Ami az aktiválást illeti, nos tudtommal még nincs hozzá végleges aktivátor, bár vannak megoldások ideiglenes aktiválásra. Az Enterprise verzió pl alapból lehetővé tesz 90 napnyi használatot mindennemű korlátozás nélkül. Bár nekem nem volt gondom az aktiválással, mert eredeti, saját MSDN-kulcsom van egy Pro verzióhoz.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma voltam kollégámnál Windows 8-at telepíteni. Ők kérték. Én bizonytalan volta egész héten hogy fogják megszokni az új felületet(az egész család laikus), mi van ha nem tudom aktiválni(nem éppen egyszerű) akár 180 napig. Egyszóval félsz volt bennem rendesen. Olvastam olyanokat hogy a telepítő megállt pár embernél a felénél és 1 óra múlva sem indult el.

Eljött a nagy nap ma. És azt mondom hogy ez valami elképesztő pozitív értelemben. A Microsoft megint megcsinálta a tutit.

Akkor a gép amire telepítettem. Egy 2006-ban(tehát számtech időszámítás szerint az őskorban) öszerakott gépre(igen, én raktam anno össze). Processzor első generációs Core 2 Duo E 6300, 2 Gb DDR 800 Mhz-es Ram és egy Ati HD 4850 VGA. Ugye ez nem mai gép.

És innen jön az elképesztő álleesés. 5-re értem oda és 20 perc múlva feltelepült erre a régi gépre a Win 8. Nem viccelek. Iszonyú gyors volt a telepítés. Most csak gondoljunk abba bele hogy egy ssd-re és egy mai gépre megy fel akkor mennyi ideig tart?

Aztán jött az újabb lórúgás. Ugye aki telepített már Wint az tudja hogy jobb ha drivereket előre lekapja , főleg a hálókártyáét hisz az a legfontosabb hogy működjön mert utána a netről a többi eszköz drivere is letölthető.

Képzeljétek el hogy a Win 8 a hálókártya és a hangkártya driverét telepítés alatt felrakta, Ahogy bejött a csempés felület azonnal volt net. Én ilyet még nem láttam. Végre megoldották hogy a hálókártya driverét az oprendszer felteszi.

Eztán jött az aktiválás. Baromi gyorsan ment és simán. Majd a használat. Maga az oprendszer az eddigi leggyorsabb Win(még egyszer mondom 2 GB DDR 2 van a gépben nem a legújabb ám). Élvezhet használni.

Ja ha valaki azt olvasta hogy ez érintőképernyőre van inkább optimalizálva felejtse el. Én kb 10 perc után olyan otthonosan mozogtam benne mint a Win 7-ben. Nem kell félni. Még gyorsabban is elérni pl a Vezérlőpultot mint az elődeiben.

Baromira logikus az egész, jól átgondolt funkciók stb. Kipróbáltuk járékkal is és az is simán ment.

Egyszóval mindenkinek ajánlom mert annyira ésszerű ,logikus és szerethető hogy a lassan felálló vadonatúj gépemre is ez az operációs lesz telepítve.A mottó: Ne higgyétek el a neten keringő marhaságokat róla.

És ezt egy 6 éves gépen tapasztaltam. Mi lesz egy vadonatújjal?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.