Ugrás a kommentre

Számítástechnika


Darth Sky

Ajánlott hozzászólás

Szép konfiguráció, gondolom ezt hívják erőműnek. :D Meg se merem kérdezni mennyi volt összesen. :)

 

 

Nem titok ez. 210000 ft volt összesen. Nem kevés, de nyár óta raktam össze rá a pénzt. Meg idén más nem is lesz. Ez nekem nagyon jó karácsonyi "ajándék".

 

 

Riddick:

 

Ezt:

 

http://www.argep.hu/product_2082561.html

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja, apám is így csinálja, megvesz mindenféle szirszart, aztán vagy nálam, vagy a húgomnál köt ki, vagy kénytelen eladni. Így lett nekem is okostelefonom, mert ő nem boldogult vele. Én meg persze egyből belehabarodtam. :D

Nekem is jó volna egy ilyen rokon :D

 

Nekem jó monitorom van, már "csak" egy jó gép kellene hozzá :hehe: Persze nekem teljesen felesleges volna egy ilyen felszereltségű, mert játékra nem kell. Mindenesetre amennyit értek belőle, szép példány :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Ha már nem jött el a világvége megvettem a monitort is.

 

Ezt vettem meg:

 

http://www.samsung.com/hu/consumer/printers-monitors-peripherals/monitors/led-monitors/LS24B350HS/EN

 

Baromira szoknom kell még mert nagyon nagy a kijelző az előzőhöz képest. Ez 24"-os. Persze elképesztő képe van gyönyörű, telt színekkel. Először megijedtem mert nem tudtam a képet teljesre húzni a monitor menüjében nem éltek ezek a menüpontok, kiderült csak analóg-csatlakozás esetén működnek, én pedig HDMI-vel kötöttem össze. Aztán rájöttem hogy a Catalyst Centerben kell beállítani. Most lefuttatok pár 3D Markot most már full hd-ban, meg az NFS: Most Wantedet is full hd-ra állítom. Holnap írok bővebbet is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszönöm. Tv-tunerest nem akartam, úgysem nézek tv-t. Kipróbáltam rajta a legutóbbi tcw-részt 1080P-ben és elképesztő a képminőség. Viszont érdekes hogy a youtube-on megnézett pár 1080P-s videó mintha enyhén szemcsés lenne teljes képernyőn. Ez nektek is ilyen? Gondolom ez azért van mert messzebbről kéne néznem. Viszont játékoknál gyönyörű éles a kép.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én leginkább azért, mert már nincs tévém, és a PIP funkció mindig jól jön, ha unalmasabb a sportműsor, de mégis követni szeretném :D Ne tudjátok meg, milyen gyönyörű a magyar HD adás rajta (persze a légi, nem a kábeles, utóbbi elég sokat ront rajta) :)

Nem figyeltem arra, hogy a youtube-videók milyenek. A gépem nem bírja el az 1080p-t, így egyelőre még csak 720p felbontású filmeket nézek rajta. Nagyon szépen mutatnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nálatok a kábeles nem is HD -ben adja hanem "simán". :) Nálunk van HD csomag, de egyelőre az alapra fizettünk elő, amiben immár öt adó van. A légből kapott HD -t még nem próbáltam, nem is láttam milyen. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rakd fel először a legújabb drivert a videókártyádhoz. Teszteld le játékoknál is. majd néz meg egy leszedett filmet a vlc-n. Ha mind ilyen akkor annyi a kártyának.

 

Legfrissebb Catalyst volt fent, újratelepítettem azóta jó. Szerintem csak driver pöccent meg valamiért. Amúgy filmeknél nem volt ilyen csak videó meg játék. Catalystra van egyébként valami hasznos beállítás vagy simán hagyjak mindent alapon?

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Legfrissebb Catalyst volt fent, újratelepítettem azóta jó. Szerintem csak driver pöccent meg valamiért. Amúgy filmeknél nem volt ilyen csak videó meg játék. Catalystra van egyébként valami hasznos beállítás vagy simán hagyjak mindent alapon?

 

 

Hagyj mindent alapon. A játékokban szoktam én is állítani a szűréseket az élsimítást stb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondolkozok a rendszergazdán mint jövőbeli foglalkozás, arról valaki valami konkrétat tud, hogy milyen képzést kell elvégezni, mennyi idő az, mik az elvárások, mennyi a fizetés?

 

Először is érzék kell hozzá(mármint a számítógépekhez), másodszor végtelen türelem(mert az nagy gáz ám ha egy cégnél ha baj van a rendszergazda pánikba esik), harmadszor jó problémamegoldó készség(azaz rá kell jönnöd mi a gáz és tudd hol keresd az információt).

Van OKJ-s képzés azt hiszem 2 éves. A fizetést meg annyi amennyit kiharcolsz magadnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van OKJ-s képzés azt hiszem 2 éves.

Aminek elvégzése után elmehetsz biztonsági őrnek. Mármint, ha elvégzel egy vagyonőri képzést is, de utána már garantáltan az lehetsz, mert a vagyonőrködésben csak a papír megléte a lényeges, fizikai, szellemi, pszichikai kvalitásaidat már nem fogják nézni. Ezt tapasztalatból mondom, nekem két különböző számítástechnikai OKJ-s vizsgám is van, és rendszergazda egy másodpercig nem voltam. Sőt, még ilyen ügyben interjúra sem kellett mennem. Persze dolgoztam már cégeknek magánban, zsebből zsebbe, itt van mindjárt az én alkalmazóm, ők is fizetik az egyetemet végzett lángelméjüket, akinek a munkáját én végzem amúgy el, mert ő nem ért hozzá.

Tehát igazából, ha tényleg rendszergazdi akarsz lenni, akkor végezz minimum főiskolát, mondjuk informatikus mérnök szakon, és máris az lehetsz. A többi, amit Frenkie leírt, az is igaz, de az már ahhoz kell, hogy jó rendszergazda légy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aminek elvégzése után elmehetsz biztonsági őrnek. Mármint, ha elvégzel egy vagyonőri képzést is, de utána már garantáltan az lehetsz, mert a vagyonőrködésben csak a papír megléte a lényeges, fizikai, szellemi, pszichikai kvalitásaidat már nem fogják nézni. Ezt tapasztalatból mondom, nekem két különböző számítástechnikai OKJ-s vizsgám is van, és rendszergazda egy másodpercig nem voltam. Sőt, még ilyen ügyben interjúra sem kellett mennem. Persze dolgoztam már cégeknek magánban, zsebből zsebbe, itt van mindjárt az én alkalmazóm, ők is fizetik az egyetemet végzett lángelméjüket, akinek a munkáját én végzem amúgy el, mert ő nem ért hozzá.

Tehát igazából, ha tényleg rendszergazdi akarsz lenni, akkor végezz minimum főiskolát, mondjuk informatikus mérnök szakon, és máris az lehetsz. A többi, amit Frenkie leírt, az is igaz, de az már ahhoz kell, hogy jó rendszergazda légy.

 

 

Sajnos ez így van. A két éves programozói papírommal én sem a számtech iparban dolgozom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Aham, az adóbevallás kitöltőprogramja kifejezetten Java környezetben fut. Most ez nem az szja miatt gond, hanem cégeknél, ahol naponta küldik a bejelentőket, stb.

Szerintem a gépről el kell távolítani teljesen, nem?

Remélhetőleg pár napon belül megoldják a problémát.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ezeken van főkapcsoló, ergó nem kell kihúzni sehonnan. Miért raktak rá direkt áramtalanító kapcsolót, ha nem lehet használni? Nekem 50 megás netem van, ezért kaptam új hiper-szuper modemet, és a router se valami gyenge. Szóval érdekes ez a dolog.

na nekemis ugyan ez a cucom van nemetben azert nem kell kikapcsolgatni mert tonkremegy ez teny a masik azert van rajta kapcsolo mer fel evente ki kell kapcsolni a gepet 20 percre mer szet szokot magatol kapcsolni mivel aramkimaradasok es hasonlo telekomos vagy szolgaltato problema van stb es neha nem tud magatol csatlakoyni

 

a masik gond abbol is eredhet hogy vagy mar kinyirtad a rutert vagy pedig az ujrakapcsolatoknal a vezetek nelkuli telefonod bekavar vagy pedig ami meg valoszinubb hogy maga az internet kabel a sok pakolgatastol megserult ezt a ruteren belul meglehet nezni en egy fel evig kinlodtam emiatt

avagy mivel 50 neted van elvileg a modem es a ruter ugyanaz kell legyen nem szabadna 2 db legyen belole mert ez is bekavar

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie, mi a helyzet mobil winchesterek terén (de bárki máshoz is szól a kérdés)? Ugyanis a HD anyagoktól már szinte sehova nem férek, így most már komolyabban elgondolkodtam azon, hogy rövid határidővel be kellene szereznem egyet.

ha Bluray is akarsz nezni vele akkor minden fele keppen taposat vegyel ha nem akkor sima usbstapot aytan a tobi a penztol fugg nekem tobb is van eddig egy gayi volt a leg szarabb 50 euroba kerult 1 T de 80 eurotol mar jokat lehet venni

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy amatőr kérdés lesz, de el tudná magyarázni valaki, mi a különbség az eredeti és az utángyártott tintapatronok között? Árban jóval olcsóbb ez utóbbi, gondolom nem véletlenül. Olyat is hallottam már, hogy tönkrevágják a nyomtatófejet... ha viszont tényleg ilyen kockázatos a használata, minek árulják/veszik? :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.