Ugrás a kommentre

Számítástechnika


Darth Sky

Ajánlott hozzászólás

  • 2 héttel később...

Sajnos tönkrement a tápegység a gépemben, tud valaki ajánlani egy olcsó, de megbízható példányt? :( Nem túl erős a gép, és sose lesz az, nem játszok rajta, szóval szerintem nem kell bele a leghiperebb-szuperebb példány.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

olcsó, de megbízható

Sajnos a tápegységeknél az a kettő kizárja egymást. :( Tudom, hogy ez rosszul hangzik, de sajnos ez így van. Az olcsó tápok gépgyilkosok, és azt hiszem. nem kell sokat matekozni, hogy mi a drágább: egy komplett gép, vagy egy jó táp. Ha jól rémlik, Ody tudna erről mesélni, vagy a húgom, neki három hete halt meg a tápja, és vele együtt elfüstölt az alaplap, a memóriák és természetesen a processzor (az konkrétan ráolvadt az alaplapra).

Ezek felől érdemes érdeklődni: Thermaltake, Chieftec, Enermax, Coolermaster, és 500 W-ost, az bőven elég. Ezek sajnos alsó hangon is tízezernél kezdődnek, viszont az elhalálozásukra, és arra, hogy magukkal rántják a gépet, az esély igen csekély. Esetleg, még ha olyat ajánlanak, hogy Power, bár ez már rezgős, tapasztalatból tudom, hogy gondok vannak vele, a legutóbbi tápom ilyen volt (a munkám miatt kellett a gép, viszont az egész városban csak ezt lehetett kapni 650-esben), múlt héten cseréltem, mert leégett a a ventilátora... Ami azért nem semmi, az olvad sz*rrá, ami a hűtésről gondoskodik. (Igen, ebben a nagy melegben a húgom és én is befürödtünk a tápokkal...)

Viszont ez a Power 5000-10000 között van (amit én vetten az 7500 volt, 650-es, neked ekkora nem kell), de mondom, a táp az a része a gépnek, amin nagyon nem szabad spórolni. Tudom, hogy te sem vagy eleresztve anyagilag, de inkább költsön az ember egy tízest egy jó tápra, mintsem hogy az egész gépre 70 000-100 000-et, és ami rosszabb, elveszítse a vinyón lévő adatokat, ami meg pótolhatatlan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi, akkor a lentiek figyelembevételével kigondolom, mi legyen. Ami tönkrement, azt még a házzal együtt vettem hét és fél éve, nem volt márkás, mondjuk nem is nyüstöltem a gépet. Szétnézek a neten, meg a városban, hogy egyáltalán mi a kínálat itthon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Nekem is ez van, 1 éve szolgál már hűségesen :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi, ilyesmi kategóriákat kezdtem nézegetni tegnap. Holnap beugrom a számtech boltba, hátha itt helyben is van elfogadható áron. Bár a srácok a cégnél azt mondták, hogy ha nincs, egy-két nap alatt meghozzák. Cég is onnan vesz cuccokat. Jah.. és még azt is, hogy ők csak 5000-6000 Ft körül szoktak venni tápot. Csak azt felejtik el, ha a cégnél történik malőr, azt a cég fizeti... annak kevésbé fáj, mint nekem. Utóbbi csak egy halk megjegyzés volt :oops:

Szóval inkább egy jót.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na most nekem van problémám. Van egy Thomson TCM 420 modemem amit még akkor szereltek be amikor bekötötték a netet ami van talán már 5-6 éve is. Nos, a gondom a következő: magától újraindul szabálytalan időközönként, az az elsötétülnek a ledek, majd újra kigyulladnak, mint amikor kihúzom és visszadugom. Ez főleg akkor történik meg amikor fellépek egy honlapra vagy videót nézek. Ez nem szokott tartani tovább fél percnél, csak idegesítő mikor töltenék valamit vagy videóznék akkor mindig megszakítja nekem a dolgokat. Lehet ez túlmelegédés is? Mert az asztalomon van alatta pedig elég meleg, próbáljak a lábai alá rakni valamit hogy menjen el a hő vagy lehet szoftveres is a gond? Mert nemrég Driver Geniussal frissítettem a hálózati kártya programját azóta csinálja ezt, tegnap újratelepítettem a gépet de megint csinálja. Egyébként mikor nincs bekapcsolva a gép akkor nem indítgatja újra magát.

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem valószínű, hogy a hálózati kártya miatt indulna újra, ugyanis nem arról kapja az áramot. Inkább csak kezd megdögleni. Nekem is csinálta ezt anno, amikor még modemes netem volt. Ilyenkor szólni kell a szolgáltatónak, aztán azok kijönnek és kicserélik. Általában öt évenként szokták beadni a kulcsot a modemek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem valószínű, hogy a hálózati kártya miatt indulna újra, ugyanis nem arról kapja az áramot. Inkább csak kezd megdögleni. Nekem is csinálta ezt anno, amikor még modemes netem volt. Ilyenkor szólni kell a szolgáltatónak, aztán azok kijönnek és kicserélik. Általában öt évenként szokták beadni a kulcsot a modemek.

 

Nem akarom elszólni de kihúztam egy 20 percre most egyelőre működik rendesen. De akkor sem értem ha nem fut a gép akkor miért nem csinálja? Nem kap terhelést vagy mi?

 

Régi billentyűzetem viszont ami már jó 10 éve szolgált végleg megadta magát így SOS-ben kellett elrohannom a Tescoba venni egyet :D

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem akarom elszólni de kihúztam egy 20 percre most egyelőre működik rendesen. De akkor sem értem ha nem fut a gép akkor miért nem csinálja? Nem kap terhelést vagy mi?

 

Mivel ha nem megy a gép akkor a modem sem kommunikál a hálókártyával azért csinálja csak akkor. Ahogy Dzséjt írja kezd bedögleni.

 

 

Szerintetek megéri Windows 7-ről Windows 8-ra váltani?

 

Meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De akkor sem értem ha nem fut a gép akkor miért nem csinálja?

Hát tudod azért, mert ezek a számítógép alkatrészek már csak ilyen lusta dögök. Csak akkor hajlandóak működni, ha a számítógép be van kapcsolva. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel ha nem megy a gép akkor a modem sem kommunikál a hálókártyával azért csinálja csak akkor. Ahogy Dzséjt írja kezd bedögleni.

 

Hát tudod azért, mert ezek a számítógép alkatrészek már csak ilyen lusta dögök. Csak akkor hajlandóak működni, ha a számítógép be van kapcsolva. ;)

 

Ja jól van akkor :D Én ezen részéhez annyira nem értek még. Délután majd benézek akkor a netesekhez, még szerencse, hogy ismerősök, elintézik hamar szerintem :oops:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja jól van akkor :D Én ezen részéhez annyira nem értek még.

Mázli, különben Frenkie, én és a hozzánk hasonlók honnan szerezhetnénk ingyen sört és pálinkát? Mert ugye a dugó visszahelyezése a konnektorba az nem munka, viszont elég sokáig eltarthat eme probléma diagnosztizálása és megoldása, hogy az ember bizony megszomjazzon. :lol::evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mázli, különben Frenkie, én és a hozzánk hasonlók honnan szerezhetnénk ingyen sört és pálinkát? Mert ugye a dugó visszahelyezése a konnektorba az nem munka, viszont elég sokáig eltarthat eme probléma diagnosztizálása és megoldása, hogy az ember bizony megszomjazzon. :lol::evil:

 

Lehet nekem is ezt kellene csinálnom :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem, a lentiek alapján te megmaradsz annak, akit mi Frenkie-vel kiiszunk a vagyonából. :D

 

Adnék én anélkül is :D Na kint voltak netesek azt mondta lehet a Windows 8 tűzfala olyan, de mondom megjelenése óta használom nem volt eddig, ha kikapcsolom akkor is elmegy, mondta akkor kicserélik holnap a modemet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mázli, különben Frenkie, én és a hozzánk hasonlók honnan szerezhetnénk ingyen sört és pálinkát? Mert ugye a dugó visszahelyezése a konnektorba az nem munka, viszont elég sokáig eltarthat eme probléma diagnosztizálása és megoldása, hogy az ember bizony megszomjazzon. :lol::evil:

 

Hát párszor ilyen alkalomból hajoltam már el. :D Múlt hét pénteken egy barátomnál voltam hogy hosszabítsam meg az Avastot és mikor megjött egy jéghideg Drehert hozott. :D Hát jól esett. Hétfőn is megyek egy gépet megnézni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Augusztus végén tervezem új videokártyával meglepni a gépem. Az alábbi két szerkentyűt néztem ki 1, 2, arra viszont nem sikerült rájönnöm, hogy a nem éppen elhanyagolható árkülönbségen kívül mi a különbség köztük? :hmm: Sorry, ha nagyon amatőr kérdés, de nem mindegy (nekem legalábbis), hogy 50 vagy 70 ezret költök el egy látszólag ugyanazt tudó kártyáért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Augusztus végén tervezem új videokártyával meglepni a gépem. Az alábbi két szerkentyűt néztem ki 1, 2, arra viszont nem sikerült rájönnöm, hogy a nem éppen elhanyagolható árkülönbségen kívül mi a különbség köztük? :hmm: Sorry, ha nagyon amatőr kérdés, de nem mindegy (nekem legalábbis), hogy 50 vagy 70 ezret költök el egy látszólag ugyanazt tudó kártyáért.

 

 

Az Nividiánál a Ti az erősebb GPU-t jelent. Vagy a GPU órajele van húzva vagy a memória(vagy mindkettő), vagy a shaderező/texturázó egységek száma magasabb. Tehát a Ti azért drágább mert gyorsabb. Viszont ami nekem gyanús az a 192 bit sávszélesség a VGA Ram és a Gpu között. Egy felsőközépkategóriás kártyánál(márpedig ez az) minimum 256 bitnek kéne lennie. Én inkább az én kártyámat ajánlanám ami jobb és olcsóbb is. Ez pedig az AMD HD 7870, természetesen 2 GB Rammal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tud valaki egy jó és ingyenes driverletöltő oldalt? Már 1 órája szívok egy driverrel, egyszerüen nem találom. Az eszköz egy Silicon Image által gyártott Sil 0680 tipusú ultra Ata/133 Eide Controller(magyarán egy PCI Expressz to IDE átalakító, így megy régi vinyó egy új alaplapban amiben már nincs IDE-csati). A gép 2011-es abban az évben még a Silicon Image honlapján fent volt a kártya Windows 7 64 bites drivere, most már nincs. A Google-ba írva meg ezer, nyomorult lelkek által üzemeltetett "driverletöltő" oldal jelenik meg ahonnan nem lehet lekapni csak ha telepítessz valami sz*rt is mellé tehát átverés. Szóval van normális letöltő oldal ahol ennek a driverét megtalálnám? Azért van itt irónia is. Magát a drivert én anno elmentettem a srác gépére hogy meglegyen. Át akartuk másolni egy külső vinyóra Win telepítés elött erre annyira dumáltunk hogy elfelejtettük a beillesztést és elindítottam a Win telepítést. Ugye a drivernek annyi nem látja anélkül a régi vinyót amin a driver van hogy lássa. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Nividiánál a Ti az erősebb GPU-t jelent. Vagy a GPU órajele van húzva vagy a memória(vagy mindkettő), vagy a shaderező/texturázó egységek száma magasabb. Tehát a Ti azért drágább mert gyorsabb. Viszont ami nekem gyanús az a 192 bit sávszélesség a VGA Ram és a Gpu között. Egy felsőközépkategóriás kártyánál(márpedig ez az) minimum 256 bitnek kéne lennie. Én inkább az én kártyámat ajánlanám ami jobb és olcsóbb is. Ez pedig az AMD HD 7870, természetesen 2 GB Rammal.

Értem, köszi az infókat! :) Egyik ismerősöm határozottan állította, hogy az 53 ezres kártya bőven megfelel a céljaimnak (Resident Evil 6, Dead Space 3, The Walking Dead, stb. szintű játékok hibátlan futása), mert neki is az van, és eddig gondtalanul üzemelt. Viszont ilyen dolgokon nem szeretek spórolni, vagy elhamarkodottan eljárni, úgyhogy még nézelődök.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az eszköz egy Silicon Image által gyártott Sil 0680 tipusú ultra Ata/133 Eide Controller(magyarán egy PCI Expressz to IDE átalakító, így megy régi vinyó egy új alaplapban amiben már nincs IDE-csati). A gép 2011-es abban az évben még a Silicon Image honlapján fent volt a kártya Windows 7 64 bites drivere, most már nincs.

 

Archive.org-al valahogy eljutottam a letöltésig a régi oldalon. Itt van egy rakás, Persze a fájlt már nem lehet letölteni, de a "hivatalos" neve megvolt. Erre rákeresve a sok általad is említett szemét között kiszúrtam egy orosz oldalt. Mivel párszor már kisegítettek az ilyen oldalak a bajból, megnéztem itt mi van. Találtam valami drivert, csak épp nem tudom, hogy jó-e. Kicsomagolásnál az ESET nem vinnyogott keyloggerre, talán nincs benne semmi ilyesmi. Remélem működik.

 

Link, és ezzel a felirattal lehet letölteni: Скачать SiI 0680/0680A 64-bit Windows BASE Driver for Windows 7 №2

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.