Ugrás a kommentre

Számítástechnika


Darth Sky

Ajánlott hozzászólás

Lehet, hogy amatőr kérdés lesz, de el tudná magyarázni valaki, mi a különbség az eredeti és az utángyártott tintapatronok között? Árban jóval olcsóbb ez utóbbi, gondolom nem véletlenül. Olyat is hallottam már, hogy tönkrevágják a nyomtatófejet... ha viszont tényleg ilyen kockázatos a használata, minek árulják/veszik? :hmm:

 

A sok kici, occo kinai. Komolyabban, szerintem semmi, csak annyi hogy az nem hivatalos, a nyomtatót gyártó cég által gyártott, hanem "hamisítvány". Mármint a nyomtató gyártók szerint. Szerintem azért ilyen olcsók maguk a nyomtatók, mert a gyártók a drága saját festékpatronjukon akarják a hasznot megkeresni. Már olyat is hallottam hogy a nyomtatóban a megvásárláskor "ajándékba" adott benne lévő patronok csak félig, negyedig vannak megtöltve, hogy minél hamarabb vedd meg a méregdrága festékpatronjaikat. Szerintem nem károsítja a nyomtatót az utángyártott, ez csak a nyomtatógyártók porhintése.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A sok kici, occo kinai. Komolyabban, szerintem semmi, csak annyi hogy az nem hivatalos, a nyomtatót gyártó cég által gyártott, hanem "hamisítvány". Mármint a nyomtató gyártók szerint. Szerintem azért ilyen olcsók maguk a nyomtatók, mert a gyártók a drága saját festékpatronjukon akarják a hasznot megkeresni. Már olyat is hallottam hogy a nyomtatóban a megvásárláskor "ajándékba" adott benne lévő patronok csak félig, negyedig vannak megtöltve, hogy minél hamarabb vedd meg a méregdrága festékpatronjaikat. Szerintem nem károsítja a nyomtatót az utángyártott, ez csak a nyomtatógyártók porhintése.

 

 

Így ahogy mondod. Persze nyilván nem olyan minőségü az utángyártott mint az eredeti, de semmi gáz vele. Kollégám évek óta használja az utángyártottat és semmi baja a nyomtatónak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy amatőr kérdés lesz, de el tudná magyarázni valaki, mi a különbség az eredeti és az utángyártott tintapatronok között? Árban jóval olcsóbb ez utóbbi, gondolom nem véletlenül. Olyat is hallottam már, hogy tönkrevágják a nyomtatófejet... ha viszont tényleg ilyen kockázatos a használata, minek árulják/veszik? :hmm:

Ezzel nem ertek eggyet ay utangyartott alkatreszek es patronok sokkal hamarabb tonkremennek vagy kifogynak

pl egy eredeti hp 4300i XL patron 28 euro ugyan ebboo ay utangyartott 8/10 kozott van de sokkal hamarabb kifogy es a minosege is silanyabb profi szintu nyomtataskor.

bar aki profi szinten akar nyomtatni az menjen fotolaborba

aki meg sima fekete nyomtatast csinal irodai munkara az hasznalja az utangyartottat

tulajdonkeppen kivan szolgalva mind a ket kor a penzes es a penztelen

a masik meg az hogy nemetben en meg nem talaltam boltban utangyartottat igaz nem is hasznalok

viszont a nyomtatokban az elso patron sokkal tovabbbvirja mint a kovetkezo gyari

es az is igaz hogy a nyomtatok csippel vannak elatva egy biyonyos mennyiseg utan kimulnak ha ezt meg tudod hekkelni akor eleg sokaig hasznalhatod

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszönöm a válaszokat! Tehát nyugodtan használhatom az utángyártott patronokat. Nem mintha így sokkal olcsóbb lenne, de nekem nem éri meg az eredeti. 3 garnitúra (fekete+színek) árából már vehetnék új nyomtatót, tele friss patronokkal. Elég aránytalannak tűnik az árelosztás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Lenne egy probléma a gépünkkel. A hozzákapcsolt nyomtató mostanában nem akar működni. Egyszer nyomtat, másszor nem. Kezd idegesítő lenni. Valami nyomtatásvezérlő program hibaüzenetet ír ki. Windows 8 -as az op rendszer. Szerintetek mi lehet a gondja?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lenne egy probléma a gépünkkel. A hozzákapcsolt nyomtató mostanában nem akar működni. Egyszer nyomtat, másszor nem. Kezd idegesítő lenni. Valami nyomtatásvezérlő program hibaüzenetet ír ki. Windows 8 -as az op rendszer. Szerintetek mi lehet a gondja?

ujra kell huzni a nyomtato softveret es frisitenikell nekem is csinalt mar ilyet csak scanneleskor

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt követően megjelenik az MSConfig nevü kis segédprogram ahol a Rendszerindítás(Boot) fülre ott pedig az alapértelmezett operációs rendszer sorára állva kattintsunk a Speciális Beállítások (Advanced Options) ikonra.

 

A megjelenő ablakban a „Processzorok száma”(Number of Processors) opciót jelöljük be, melyet követően aktív lesz a legördülő menü ahol válasszuk a rendelkezésre álló maximális processzor (mag) számot.

 

Ezt érdemes belőni vagy csak urban legend az egész, hogy ettől gyorsabb a boot idő?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt követően megjelenik az MSConfig nevü kis segédprogram ahol a Rendszerindítás(Boot) fülre ott pedig az alapértelmezett operációs rendszer sorára állva kattintsunk a Speciális Beállítások (Advanced Options) ikonra.

 

A megjelenő ablakban a „Processzorok száma”(Number of Processors) opciót jelöljük be, melyet követően aktív lesz a legördülő menü ahol válasszuk a rendelkezésre álló maximális processzor (mag) számot.

 

Ezt érdemes belőni vagy csak urban legend az egész, hogy ettől gyorsabb a boot idő?

 

 

Szerintem feleslegese ezzel bajlódni. Nekem 4 magos procim van és nem állítottam semmit de így is baromi gyors a bootolás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kérdés, hogy melyik OP rendszerben, mert Hetes és Nyolcas Windows esetében aligha van erre szükség! szvsz

 

 

Szerintem feleslegese ezzel bajlódni. Nekem 4 magos procim van és nem állítottam semmit de így is baromi gyors a bootolás.

 

Köszi, akkor nem piszkálom :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

2014-ben debutál a Google szemüveg, az új forradalmi mobilkészülék.

Itt a legfrissebb reklámja. Elképesztő jó!

http://www.youtube.com/watch?v=v1uyQZNg2vE

 

googleglassmodel650x464.jpg

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
  • 2 héttel később...

OpenOffice/LibreOffice programcsomagokba alapból be van ez a lehetőség építve, de lehet telepíteni pl PDF nyomtatót is. Ez egy virtuális nyomtató, ami a dokumentumokat PDF-be "nyomtatja".

 

Ez utóbbihoz ajánlom neked a doPDF programot! (Word-ben, mintha nyomtatnál, csak a nyomtatóhoz a doPDF-et kell kiválasztani!)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Június végén jön a kipróbálható Windows 8.1, jelenlegi kódnevén a Blue, mely végleges változatának megjelenése már idén (év vége felé) esedékes.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 héttel később...

Lenne egy kérdem a monitorommal kapcsolatban: alapjáraton a képernyőfrissítési-gyakoriság 60 hz, a képernyőfelbontásnál van olyan rész, hogy A monitor által meg nem jeleníthető üzemmódok elrejterése, ami be van pipálva. Ha kiveszem akkor lehet 75 Hz-re is állítani, viszont azt írja a Windows hogy lehet emiatt tönkremehet a hardver. Beállítottam rá próbaképp, élesebb lett minden és semmi gond. Most akkor beállíthatom nyugodtan 75 Hz-re, vagy ne kockáztassak?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lenne egy kérdem a monitorommal kapcsolatban: alapjáraton a képernyőfrissítési-gyakoriság 60 hz, a képernyőfelbontásnál van olyan rész, hogy A monitor által meg nem jeleníthető üzemmódok elrejterése, ami be van pipálva. Ha kiveszem akkor lehet 75 Hz-re is állítani, viszont azt írja a Windows hogy lehet emiatt tönkremehet a hardver. Beállítottam rá próbaképp, élesebb lett minden és semmi gond. Most akkor beállíthatom nyugodtan 75 Hz-re, vagy ne kockáztassak?

 

 

Ne kockáztass. Nem véletlenül írja ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.