Ugrás a kommentre

Számítástechnika


Darth Sky

Ajánlott hozzászólás

Nekem mindig felteszi... az asztalimon és a laptopom is. És a Windows 8 is felteszi. Persze, ha nem teszi fel, akkor evidens, hogy a gyári lemezről kell telepíteni. ;) (..a gépekre, melyekre az utóbbi időben W7-et telepítettem feltette automatice.)

 

Norbi!

 

Ha PPPoE (DSL modemes) netkapcsolatod van, akkor ez alapján állítsd majd be a kapcsolatot:

 

Megjegyzés: A felhasználónév és a jelszó megadásánál értelemszerűen a net szolgáltatódtól kapott felhasználónevet és jelszót kell használni!!!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem mindig felteszi... az asztalimon és a laptopom is. És a Windows 8 is felteszi. Persze, ha nem teszi fel, akkor evidens, hogy a gyári lemezről kell telepíteni. ;) (..a gépekre, melyekre az utóbbi időben W7-et telepítettem feltette automatice.)

 

Norbi!

 

Ha PPPoE (DSL modemes) netkapcsolatod van, akkor ez alapján állítsd majd be a kapcsolatot:

 

 

Jaj de barom vagyok. Bocs. Összekevertem az xp-vel. Az utóbbi időben állandóan azt telepítek. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Milyen neted van? Gondolom a szolgáltatótól kaptál felhasználónevet és jelszót a csatlakozáshoz?

 

A hálókártya driverét a Win7 az esetek 99%-ban felismeri és fel is teszi, ráadásul abszolút elfogadható módon.. vagyis utólagos korrigálást nem igénylő módon!

Kapni fogsz az alaplaphoz driver lemezt, így van. Vannak driverek, amiket a Win7 nem fog feltenni automatikusan, ekkor azokat telepítsd fel a gyári driver lemezről vagy töltsd le az alaplapod gyártójának weboldaláról (itt általában a legfrissebbek érhetőek el). Éppenséggel az sem baj, ha a lemezen található összes drivert feltelepíted manuálisan, annak ellenére is, hogy a W7 már tett fel adott cucchoz illesztőprogramot. Bár meglátásom szerint amit a W7 alaplapi hálókártyákhoz tesz fel automatice, az abszolút jó!

 

3 MB-s. Kaptam felhasználó nevet meg jelszót ja, azt is be kell majd írni vagy nem kell? Mert azokat nem tudom.

 

Köszi a választ, majd holnap vagy holnapután meglátom kapok e, valamikor ezen a 2 napon hozzák majd ki a cuccokat. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 MB-s. Kaptam felhasználó nevet meg jelszót ja, azt is be kell majd írni vagy nem kell? Mert azokat nem tudom.

 

Köszi a választ, majd holnap vagy holnapután meglátom kapok e, valamikor ezen a 2 napon hozzák majd ki a cuccokat. :)

 

 

Igen be kell. Van egy intenetkapcsolat varázsló azt elindítod és bekéri majd a két adatot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen be kell. Van egy intenetkapcsolat varázsló azt elindítod és bekéri majd a két adatot.

 

Ez most az amit akkor kellett beírni mikor bekötötték a netet vagy mi? Mert akkor ki kell hívnom azokat akik megcsinálták anno.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem kell hozzá szakember. Az internetszerződésnek tartalmaznia kell a felhasználónevet és a jelszavat a csatlakozáshoz. Ha mondjuk elkallódott a szerződés, akkor elég felhívni a szolgáltatót és elregélni nekik, hogy új gépet vettél, be akarod rajta állítani a netet, de elfelejtetted a felhasználónevet és a jelszót, vagy csak nem találod a szerződést, amin rajta van... és akkor vagy megmondják vagy újat adnak... de a szakikat nem kell emiatt kihívni!

 

De egy kérdés csak motoszkál bennem. Ha te nem állítottál azóta netet, mióta anno megcsinálták a szakik, akkor hogy oldottad meg, hogy rendszer újratelepítés után is működjön??? Ugyanis minden rendszer újratelepítés után be kell állítani!

 

Melyik szolgáltatónál van szerződésetek?

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dehogy kell kihívni. Csak be kell írni a rublikákba.

 

 

Nem kell hozzá szakember. Az internetszerződésnek tartalmaznia kell a felhasználónevet és a jelszavat a csatlakozáshoz. Ha mondjuk elkallódott a szerződés, akkor elég felhívni a szolgáltatót és elregélni nekik, hogy új gépet vettél, be akarod rajta állítani a netet, de elfelejtetted a felhasználónevet és a jelszót, vagy csak nem találod a szerződést, amin rajta van... és akkor vagy megmondják vagy újat adnak... de a szakikat nem kell emiatt kihívni!

 

Jól van na he :D Csak mivel fejből nem tudom ezért gondoltam rájuk. De elvileg megvan a szerződés majd holnap átböngészem akkor :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De erre még nem reagáltál, pedig nagyon kíváncsi vagyok rá:

De egy kérdés csak motoszkál bennem. Ha te nem állítottál azóta netet, mióta anno megcsinálták a szakik, akkor hogy oldottad meg, hogy rendszer újratelepítés után is működjön??? Ugyanis minden rendszer újratelepítés után be kell állítani!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De erre még nem reagáltál, pedig nagyon kíváncsi vagyok rá:

De egy kérdés csak motoszkál bennem. Ha te nem állítottál azóta netet, mióta anno megcsinálták a szakik, akkor hogy oldottad meg, hogy rendszer újratelepítés után is működjön??? Ugyanis minden rendszer újratelepítés után be kell állítani!

 

Ja nem láttam, bocsi :D

 

Sehogy. W7 telepítéskor asszem a Frissítések rész után van hogy milyen hálozatom van: Nyílvános, nemtom mi, vagy Otthoni hálozat. Rámegyek Otthoni hálózatra és beállítja magának.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor az érdekes.

 

Pár dolog leszűrhető ebből:

 

Újratelepítés után azonnal hálózatot érzékel, ergo a Win7 egyből felpakolja a hálókártya driverét és azon egyből működő hálózatot is talál. Ha a neted felhasználónév és jelszó megadását kérő PPPoE kapcsolatú lenne, akkor ez nem így lenne. Akkor nem látna azonnal működő hálózatot, hanem azt neked kellene beállítanod.

 

Ezért is érdekelt, hogy melyik szolgáltató. Az LRT-COM Kft-t nem ismerem, de ahogy elnézem kábelnet illetve WDSL szolgáltatást nyújtanak. Nektek melyik van?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor az érdekes.

 

Pár dolog leszűrhető ebből:

 

Újratelepítés után azonnal hálózatot érzékel, ergo a Win7 egyből felpakolja a hálókártya driverét és azon egyből működő hálózatot is talál. Ha a neted felhasználónév és jelszó megadását kérő PPPoE kapcsolatú lenne, akkor ez nem így lenne. Akkor nem látna azonnal működő hálózatot, hanem azt neked kellene beállítanod.

 

Ezért is érdekelt, hogy melyik szolgáltató. Az LRT-COM Kft-t nem ismerem, de ahogy elnézem kábelnet illetve WDSL szolgáltatást nyújtanak. Nektek melyik van?

 

Telepítés után is frissítéseknél mindig talál frissítést a driverhez amit felrakott.

 

Kábel :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, a kábelnet általában nem PPPoE alapú. Tehát neked nem kell hozzá megadnod felhasználónevet és jelszót külön. Pláne, ezek szerint kapásból van hálózatod telepítést követően. Frissítéseket is csak működő netkapcsolat mellett talál értelemszerűen. Akkor pedig nem értem a problémát, mert akkor azonnal működik a neted.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, a kábelnet általában nem PPPoE alapú. Tehát neked nem kell hozzá megadnod felhasználónevet és jelszót külön. Pláne, ezek szerint kapásból van hálózatod telepítést követően. Frissítéseket is csak működő netkapcsolat mellett talál értelemszerűen. Akkor pedig nem értem a problémát, mert akkor azonnal működik a neted.

 

Azzal nem voltam tisztában hogyha új alaplapot veszek akkor újra be kell e írnom a felhasználónevet és jelszót, mivel új lesz a net adapter is :) De akkor ha alapból van hálózat akkor elviekben nem kell majd. Köszi hogy rávilágítottál :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Riddick mindent nagyon jól leírt. Némely kábeles nethez nem kell jelszó. Nekem a Diginél kell, ezek szerint nálad nem. Mivel az új hálókártyának más a MAC-címe így lehet újra be kell írni, de ha nem és mégsem megy a net akkor be kell szólni és a központban beállítják az új kártyára a netet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért majd kerítsd elő a szerződést és nézd át! :)

 

Az lesz :)

 

Riddick mindent nagyon jól leírt. Némely kábeles nethez nem kell jelszó. Nekem a Diginél kell, ezek szerint nálad nem. Mivel az új hálókártyának más a MAC-címe így lehet újra be kell írni, de ha nem és mégsem megy a net akkor be kell szólni és a központban beállítják az új kártyára a netet.

 

Értem :)

 

Megnéztem a szerződést, valami HW azonosító van rajta, mást nem találtam, gondolom akkor nem fog jelszót kérni.

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ismerősöm erősködik hogy a proci csont száraz, nincs szilikon sehol se, hiába másoltam be azt amit Frenkie írt hogy a hűtő alján van, ő múlthéten vett új procit Aquanal, nála nem volt. Most akkor van vagy nincs? :D Mindenki mást mond. Én is Aquatól rendeltem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ismerősöm erősködik hogy a proci csont száraz, nincs szilikon sehol se, hiába másoltam be azt amit Frenkie írt hogy a hűtő alján van, ő múlthéten vett új procit Aquanal, nála nem volt. Most akkor van vagy nincs? :D Mindenki mást mond. Én is Aquatól rendeltem.

 

Kell hogy legyen rajta. Nekem az a hűtő van bent amit a procihoz adtak lassan 5 éve és azon volt, sőt 2 éve szereltem össze egy gépet és azon is volt. Nem a procin van hanem a hűtőn. Gondolom dobozos procit vettél amiben van hűtő is. Felülről a harmadik képen a jobb oldalon lévő képen van a hűtő alja. Ott a 3 szürke csík a szilikon.

 

http://m.prohardver.hu/teszt/core_2_tuning_a_kevesebb_neha_tobb/core_2_duo_e6300_in_da_house.html

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kell hogy legyen rajta. Nekem az a hűtő van bent amit a procihoz adtak lassan 5 éve és azon volt, sőt 2 éve szereltem össze egy gépet és azon is volt. Nem a procin van hanem a hűtőn. Gondolom dobozos procit vettél amiben van hűtő is. Felülről a harmadik képen a jobb oldalon lévő képen van a hűtő alja. Ott a 3 szürke csík a szilikon.

 

http://m.prohardver.hu/teszt/core_2_tuning_a_kevesebb_neha_tobb/core_2_duo_e6300_in_da_house.html

 

Köszi, megnyugtattál :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És igen! Kész az új gép :D Passzol minden, net nem volt elsőre de driver után lett. Procinál meg valóban volt szilikon. :) Köszi azoknak akik segítettek a problémákban :D Frenkiet és Riddicket emelném ki, más asszem nem segített. Furcsa hogy milyen halk és gyors a gép :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Örülök Norbi!! Ja, és nagyon szívesen! Ez csak természetes! ;)

 

Ezek után jöhet ezerrel a Mass Effect és más játékok, bár én az előbbivel kapcsolatos véleményedre vagyok kíváncsi! :)

 

Felrakom majd, van vagy 30 játék amit le akarok szedni, előbb-utóbb eljutok a Mass Effectig is :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.