Ugrás a kommentre

3x14 - Witches of the Mist


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Hát, miután Obi-Wan és Anakin a sorozat főszereplői, így nem csoda, hogy ők vannak túlsúlyban. Ahsoka az eddig elkészült részek nagy részében meg nem is szerepelt, szóval róla nem állíthatjuk, hogy a sorozat róla szólna (pedig kellene). Szóval, a háború nem róluk szól, de a The Clone Wars sorozat rajtuk keresztül meséli el a háborút. De még így is sokkal több hangsúlyt kapnak a mellékszereplők, mint a hat filmben együtt véve, pedig itt olykor azt a hatszor két órát húsz percben überelik (most is, már ebben a részben több szerepe volt Adi Galliának, mint az ep1-2-ben). :)

Obi-Want és Anakint pedig vétek lenne kihagyni egy Darth Maul Jr. epizódból. Csak ők köthetőek ehhez a sztorihoz. Ráadásul, elnézve Opress-t, nem sok Jedi ér fel hozzá. Kit küldhettek volna, Saesee Tiint? Ő brillírozott Sidious ellen is :evil: Eddigiek alapján legfeljebb Yoda és Windu jöhettek volna még szóba, akik még bizonyítottan jó párbajozók.

Te mindent meg tudsz magyarazni...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kit küldhettek volna, Saesee Tiint? Ő brillírozott Sidious ellen is :evil:

Jó, de elvileg Sidious és Yoda a két legjobb fénykard forgató. Szóval egy Tiin szintű ellenség meg se kottyanhat a vén sithnek :P
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Te mindent meg tudsz magyarazni...

Bármit, bármikor, bárhol, bármiért, bárhogy :D

 

Jó, de elvileg Sidious és Yoda a két legjobb fénykard forgató. Szóval egy Tiin szintű ellenség meg se kottyanhat a vén sithnek :P

Ez igaz lenne, ha elmondhatnák Tiinről, hogy vívott Sidioussal :lol:

 

Vajon Obi-Wannak és Talzinnak mi lehet a közös múltja? Láthatóan ismerik egymást. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán ennyire még sosem vártam TCW folytatást mint ma, és az előzetes hírek ezt a várakozást csak még nehezebbé tették. Az epizód megtekintése után viszont szemernyi kétségem se maradt a felől, hogy ez egy mestermű, imádnivaló gyöngyszem!

 

Már a kezdő képsorok odacsapnak. Végre teljes valójában megmutatkozik a Köztársasági kommandó, akiket már a tavaly nyári Celebration óta sokan vártak. De ami leginkább lenyűgözött, az a környezet komorsága. A szakadó eső (Coruscanton először látunk ilyet a sorozatban), aztán a halott Jedik felett tartott elmélkedés. Tökéletesen vezetik be az egész szituációt a Jedi rend berkein belülre. Az pedig már az írói bravúr kategóriájába tartozik, ahogy Obi-Wan, Yoda és Mace pár szóval elvarrják Maul szármázasának és a Dathomir-i Opress létezésének esetleges ellentmondásait. :clap:

 

Ezután pedig nem más jön, mint betekintés egy sith kiképzésbe!!!!! Hát kérem szépen…..nincs elegendő felkiáltójel ehhez. Zseniális! A maradék hajamat leraktam tőle, főleg a párhuzamoktól, amik az EPV –ös Yoda és Luke tréninggel fellelhetők. Itt Dooku megmutatja, hogyan kell a gyűlöletre építeni ugyanazt a metódust, amit Yoda használt a világos oldalon Luke tanítására. Ott a szép szó, itt a kínzás vezet eredményre. Az egész lényege, hogy a gyűlölet acélozza meg Opress-t, és abból merítsen erőt. Amikor hörögve közli Dooku –val, hogy gyűlöli őt, az hátborzongató.

 

A Jedik feltűnése a Dathomiron. Ebben is akkora feeling volt, hogy ne tovább. :D Eleve a megérkezésük Savage falujába, ahol Obi-Wan és Anakin poénkodásai élményszámba mennek. :) Nagyon jól kiviláglott, hogy nem veszik túl komolyan a falu lakóit, de ennek ellenére az egész viselkedésük nagyszerű volt. Főleg Obi-Wan udvariaskodása. :D Azért jelzés értékű számomra az, hogy a legfőbb vezér nem hagyta másodszor is megtámadni a Jediket. Talán titkon abban reménykedett, hogy végeznek az éjnővérekkel. :D

Apropó éjnővérek. Anakin reakciója a létezésükre jól megmutatja, hogy mi lehet az általános vélemény róluk. Cseppet sem veszi komolyan őket.

Érdekes mód, amikor szembekerülnek egymással, Talzin anya nem varázsol elő kelyheket, nem csinál semmi teátrálist, egyszerűen csak beszélgetnek. Mintha tartana a lovagoktól, ami talán nem is csoda. Anakinnak itt kicsit előjön a keményebbik oldala is, amit jó látni. Nekem az egész rész alatt az volt az érzésem, hogy változott a karakter. Poénjai egy szinten vannak Obiével. :D

 

Aztán az események a Toydarián kulminálnak. Itt a kör is bezárul, ami még az 1x01 – Ambush –ban vette kezdetét. Dooku régóta forralhatta bosszúját Katuunko ellen, ha ő volt az első, akit lemészároltatott Opress –el. De bocsánat, nem is akarta megöletni. Viszont ami történt, megtörtént még akkor is, ha emiatt a gróf nagyon dühös volt. Bizonyára maga akarta megkínozni a királyt. Amellett viszont nem mehetek el szó nélkül, ahogy Opress bánt Katuunko holttestével. Az szerintem nagyon brutális volt. A lábánál fogva vonszolta, néha úgy dobálta, mint egy rongybabát. Hihetetlen volt ezt látni. És ráadásul az egyik kedvenc szereplőmmel tette mindezt….. :cry: Pedig először azt hittem nem halt meg, csak amikor Dooku felrótta ezt, akkor realizálódott bennem. :( Nagyon nagy kár érte. Katuunko ebben a szezonban már a második fontos szereplő, aki jobb létre szenderül.

 

A Providencen ha lehet, még egy lapáttal rátesznek! Itt már a könnyem csordult ki szegény Katuunkoért, de azt a mocskos állat Opresst végre móresre tanítja Dooku. És ekkor!! És ekkor feltűnik Ventress! A józanész itt véget ér; megint olyat látunk, amit eddig még soha! Három sötét oldali Erőhasználó egymásnak esik! Értelmet nyer az „egy mester egy tanítvány” szabály. Amit ezek művelnek az olyan epikus, hogy talán a filmekben is nagyítóval kell keresni a hasonló momentumokat. Az őskáoszhoz közelít. :D Ezek csak hárman művelik ezt, ráadásul nem is a leghatalmasabb képességekkel megáldva. Mi lehetett itt a sithek őskorában, amikor a nagyágyúk egymást irtották? :o Ennek fényében már érthető a fentebb említett szabály.

Nagyon érdekes, ahogy Opress minden egyes villámsokk után mintha a régi énjét kezdené felfedezni. A végén még Ventressre is rátámad. Megmondom őszintén, nem tudtam semmit a sorsok alakulásáról, így amikor Dooku lesújtani készült Ventressre, én azt hittem vége van a csajnak. Azonban egy remek trükkel kivágta magát a helyzetből. Nagyon jól megcsinálták, hogy mind a három gonosz karakter megmeneküljön, ellenben már sosem lesznek azok, akiknek megismertük őket.

 

Az epizód vége nem, hogy nem hoz megnyugvást, hanem olyat tesz, amit még eddig talán egyetlen korábbi rész sem tett. Opress-t új célok felé vezeti, ami által egy hatalmas cliffhangert kapunk. A bátyja után kell kutatnia, akit történetesen Darth Maulnak hívnak! :D Ez korábban hülyeségnek tűnt, de a részt látva már inkább egy izgalmas lehetőség.

 

Erről megint lehet majd oldalakon át polemizálni, hogy vajon mit fog találni a sötét oldal ifjú harcosa.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt viszont kár, hogy nem mutatták, hogy lenyisszantják Opress egyik szarvát. Vajon Anakin vagy Obi-Wan volt ennyire pontos? :D

Dooku meg hogy nyomja. Se Ventress, se Opress nem ellenfele, még együtt sem igazán. Az milyen lett volna, ha Obi-Wanék is befutnak, mikor még vívtak. Két Jedi, egy Sith, két sötét tanonc. Már-már megidéződött volna az ősi Sith háborúk (kicsit így is). :)

És ettől a Dookutól csenték el a fénykardját a kalózok. :D Ezt biztos azóta is titkolja. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És ettől a Dookutól csenték el a fénykardját a kalózok. :D Ezt biztos azóta is titkolja. :P

De jobban teszi, ha azt is titkolja, hogy Ventress még él, és van mellé egy második kóbor tanítvány is. :)

 

És ha Darth Maul tényleg él? Az mit hozhat? Eleve felborulna a két Sith szabály. Sidious ott állhat korábbi tanítványéval, Tyranus elődjével szemben. Persze az ep3 fényében csak egyféleképpen oldható meg a kérdés: Maul második halálával. És ha már Sidious, mit szólna ahhoz, hogy egykori tanítványa megoldotta azt, amit ő nem tudott megtanulni Plageuistól? Na meg, hogy gondol Maul Obi-Wanra, és miként reagálna Obi-Wan, ha megtudná, hogy Maul még él, hova tova, találkoznának is? Vagy Anakin? Mindkét Jedinek lenne elszámolni valója vele Qui-Gon miatt. És Anakinnak még ott van a halál legyőzésének kérdése is. Durva lehet ez még így, persze csak akkor, ha Maul tényleg él.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Állat volt. Nem tudok mást mondani. Veszettül sűrű, de nagyon jó.

Végre maximálisan egyetérthetek. :D Ez a rész mindenkit megérintett aki igazi SW fan.

 

 

Én bízok Lucas lányában. Ő nem járatná le apja művét olyannak amit írtál Dzséjt.

Ezentúl maximális bizodalmam van a csajban. :) Remélem ő írja a folytatásokat is. :)

 

Elöljáróban remek rész volt, viszont egy dolog nem igazán tiszta. Opress miből következtetett arra, hogy Ventress elárulja?

Továbbá, elméletileg nem támadhatott volna rá semmilyen körülmények között, az Éjnővérek szertartásának köszönhetően.

Opress már variál. Nem hűséges ekkor már senkihez, csak saját magához.

 

Te mindent meg tudsz magyarazni...

Nem. Ő teljesen átlátja a sorozatot. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De jobban teszi, ha azt is titkolja, hogy Ventress még él, és van mellé egy második kóbor tanítvány is. :)

 

És ha Darth Maul tényleg él? Az mit hozhat? Eleve felborulna a két Sith szabály. Sidious ott állhat korábbi tanítványéval, Tyranus elődjével szemben. Persze az ep3 fényében csak egyféleképpen oldható meg a kérdés: Maul második halálával. És ha már Sidious, mit szólna ahhoz, hogy egykori tanítványa megoldotta azt, amit ő nem tudott megtanulni Plageuistól? Na meg, hogy gondol Maul Obi-Wanra, és miként reagálna Obi-Wan, ha megtudná, hogy Maul még él, hova tova, találkoznának is? Vagy Anakin? Mindkét Jedinek lenne elszámolni valója vele Qui-Gon miatt. És Anakinnak még ott van a halál legyőzésének kérdése is. Durva lehet ez még így, persze csak akkor, ha Maul tényleg él.

És mi lenne, ha kiderülne, hogy az egész Plaguies duma csak hülyeség, és az egész Darth Maul -tól jön? :lol: De persze ez már így méretes hülyeség. :D Szerintem Maul halott. Valami keverésnek kell lennie a háttérben. Biztos vagyok benne, hogy Opress-t szívatják a nővérek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csodálatos volt! Minden perce tele izgalommal, hogy most vajon mi lesz, és olyan zenével, amitől borsózott a hátam. Eddig ez volt a legjobb zene az évadban, de megkockáztatom, hogy mindhárom évadban, teljesen filmzene színvonal, ami nemcsak abszolút passzolt minden pillanat cselekményéhez, hanem egyenesen megduplázta az élményt. Az egész nagyon drámai volt (a Sith-kiképzés, aztán ahogy három Sith egymás életére tör, szegény Katuunko király abszolút méltatlan haláláról már nem is beszélve :() , és közben mégis volt alkalom pár jó poénra Obi-wan és Anakin között, ami igazán üdítően hatott. :)

 

Én Opress-t továbbra is csak sajnálni tudom, egyértelmű, hogy áldozat, aki magától sosem tett volna ilyesmiket, csak a két manipulátor, Talzin anya és Dooku befolyása érvényesül minden gaztettében. Egyébként azért fordult a végén nemcsak Dooku, hanem Ventress ellen is, mert a gróf Erő-villámai lehántották róla az éjnővérek varázslatait, szerintem ott rájött, hogy mit is tett vele a nő. Viszont érdekes, hogy mégis Talzin anyához fordul segítségért és vigaszért, talán azért, mert már nincs máshová mennie.

 

Nagyon szépen összerakták az egészet, kerek történet lett együtt a három részből, a folytatás lehetőségével, amit hasonlóan színvonalasnak várok. Opresst nagyon jó lesz majd újra látni, én várom, hogy mivé növi még ki magát ez a karakter. :) Darth Maul igazi hús-vér élő verziójának visszatérésében pedig nem hiszek. Gondoljátok csak el: azon túl, hogy nagyon meghalt, létezhetne olyan egy Sith számára, hogy életben van, és még meg sem próbálta volna Obi-wanon megbosszulni a „halálát” az azóta eltelt tizen x év alatt? Szerintem ez már csak ezért is kizárt. Ez csak valami trükk lehet Talzin anyától, ami csak azt fogja bizonyítani, hogy ha Opress megbízik benne, azt nagyon rosszul teszi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez csak valami trükk lehet Talzin anyától, ami csak azt fogja bizonyítani, hogy ha Opress megbízik benne, azt nagyon rosszul teszi.

Bizony! Opress vissza fog térni ahogy ígérte, és lekaszálja az egész bagázst.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

főleg a párhuzamoktól, amik az EPV –ös Yoda és Luke tréninggel fellelhetők. Itt Dooku megmutatja, hogyan kell a gyűlöletre építeni ugyanazt a metódust, amit Yoda használt a világos oldalon Luke tanítására. Ott a szép szó, itt a kínzás vezet eredményre. Az egész lényege, hogy a gyűlölet acélozza meg Opress-t, és abból merítsen erőt. Amikor hörögve közli Dooku –val, hogy gyűlöli őt, az hátborzongató.

Ez az egyik legjobb része az epizódnak már önmagában is, de ezzel a párhuzammal még inkább hatásos. :) Akkor ezek szerint a Sith módszere nemcsak az árulás, hanem a gyűlölet és a fájdalom, vagyis csupa olyan érzés, ami könnyen visszájára fordíthatja az elkövető szándékát. Mellesleg nem hiszem, hogy annak idején Sidious Dookut ugyanilyen módszerekkel "tanította" volna. Bár nagy különbség, hogy Dooku önszántából és saját céljai érdekében lett Sith (gondolom én), míg Opress épp ellenkezőleg. Nem is lehetett volna belőle igazi tanítvány.

 

 

És ha Darth Maul tényleg él? Az mit hozhat? Eleve felborulna a két Sith szabály. Sidious ott állhat korábbi tanítványéval, Tyranus elődjével szemben. Persze az ep3 fényében csak egyféleképpen oldható meg a kérdés: Maul második halálával. És ha már Sidious, mit szólna ahhoz, hogy egykori tanítványa megoldotta azt, amit ő nem tudott megtanulni Plageuistól? Na meg, hogy gondol Maul Obi-Wanra, és miként reagálna Obi-Wan, ha megtudná, hogy Maul még él, hova tova, találkoznának is? Vagy Anakin? Mindkét Jedinek lenne elszámolni valója vele Qui-Gon miatt. És Anakinnak még ott van a halál legyőzésének kérdése is.

Ez kicsit kibővítve az, amit magam is gondolok. Túl sok mindenbe piszkálna bele Darth Maul létezése.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Reggel néztem meg és nagyon tetszett, csak kicsit túlságosan elkapkodottnak éreztem Opress oktatását, majd gyors átállását és kiábrándulását Ventressből, aki itt megint inkább tűnt hisztis kamaszlánynak, mint megfontolt és ezáltal a jövőben is fontosabb hatalmi tényezőnek. Ebbe a részbe szerintem a Jedik totál feleslegesek voltak, mert jobb lett volna a Sith belső válságát kibontani a trilógia zárásaként.

 

Aztán most megint megnéztem a három Sith párbaját és olyan finom részleteket is meg lehet figyelni a koreográfiában, hogy ámulok és bámulok. Úgyhogy bocsi, ha untatok valakit, de play/pause/write kombó jegyében elemeznék:

 

- Dooku előadja, hogy "that is not the way of the Dark Side". Ezt érthette a gyilkosságra, de arra is, hogy sith tanítvány ne kezdjen el bocsánatért esedezni a parancsmegtagadás után. Az első változat azért diplomatikusabb lenne, hiszen ő tényleg nem akarta a királyt megölni.

- Ventress láttán elkerekedik a szeme, aki meg ismétli félig a mondatát, majd magára is utal, hogy vele hogy bánt el

- Dooku utána már boszorkánynak hívja Ventresst, tehát rájött, hogy kapcsolatban áll Talzinnal

- Ventress hangjának telepatikus kongása isteni

- az is isteni, hogy amíg Ventresst csak odébb tudja rugdosni, addig csak az Erővel tudja leállítani a másikat újra és újra

- a kétirányú fénykarddal Savagenak többet kellett volna "táncolnia", mert ha nem forgatja normálisan, akkor magába is belevág

- az kicsit béna volt, hogy a fegyvertelen Dooku el tud ugrálni a pengék elől, amikor Ventress rá ront

- látszik, hogy nincsen Opress és Ventress között összhang, mert csak elporoszkál többször is közöttük

- Ventress egyre jobban elveszíti a fejét, erre még Dooku is beszól neki, hogy milyen mester lesz belőle bukott tanítványként (miközben a három lézerkard makaószerűen tartja egymást)

- aztán Opress olyat tett, amivel végleg levettek a lábamról - egyszerre fojtogatja a két "mesterét", mint aki nem tűr el befolyást Talzinon kívül

- a hármas párbaj folytatódik is imádni való, ahogy balettoznak a ferde folyosófalon és egymást lökdösik el az Erővel

- Ventress tudja hárítani a villámokat a fénykardjával

- megjönnek Obiék (visszautalás a második epizódra), közben a zene átvált egy gregorián kórusba (hasonló a főtéma lendülete a dobolás miatt, mint a harmadik epizód Vader-Obi-van párbajának)

- Ventress kb. ugyanazt kérdezi, amit Yoda fog a Darth Sidiustól ("Are you leaving so soon, master?")

- ezután is jön egy isteni rövid schnitt, ahogy a közeledő fénykardot követi a kamera (akárki ötlete volt, ez hatalmas!!!)

- a másik hármas párbajnál is van egy rész, ahol egyszerre guggolnak le Savage fénykardja miatt, majd poén gyanánt oda dobják még a droidot is

- Dooku képes kihúzni a fénykardokat Ventress kezéből, aki ugyanezzel a taktikával védi meg magát, hogy a lesújtó kart odébb nyomja az Erővel (ez is ötletes!)

- azt mondjuk nem értem, hogy Ventress hová akar menekülni, mert serege nincs, elárulta a lépésével Talzin ármánykodását Dooku irányába, így hosszabb távon a karakternek meg kellene nyuvadniaű

- az már csak ráadás, hogy sajnáltam, amikor kimerülten összecsuklott a mentőkapszulában (hasonló Yoda "kudarcot vallottam" életérzéséhez). Ilyenkor kellett volna a hajón elhelyezett bombát távirányítással aktiválnia... :D

- az is jó ötlet, hogy Dooku nem tud a Jedikről, így a támadási parancsot csak Savage ellen adja ki (robotos poén utána ezért is üt)

- aki aztán szó szerint lesújtó véleménnyel van az őt ért lövésektől

 

 

Az adatlapról hiányoznak a legelején szereplő Jedik, pedig nekik még jobban örültem, mint a Delta Szakasznak. :)

 

Egyébként arról volt szó, hogy a taydoriakra (vagy micsodák) nem hatnak ez elme trükkök. Azt hittem, hogy ebbe az Erővel fojtogatás és megragadás is bele tartozik. :)

 

Ugyanakkor az is felmerült bennem, hogy mivel tudjuk, hogy kik maradnak életben a III. epizódig, hogy gyakorlatilag a "védett" karakterekért nem is kellene izgulnom. Ám olyan jó a hangulat, hogy totál ki tud az agyam kapcsolni és aggódtam Dookuért. Az SG-ben is ez volt nekem mindig az érdekes, hogy spoilereket olvasok, werkfilmeket nézek, de amint elindul a rész, akkor annyira a mese hatása alatt vagyok, hogy totál nem jut eszembe, hogy ezt csak színészek előadják. :pfff:

 

Darth Maul nem él, mert Obi-van ketté vágta. Ám ismerve a következő részek spoilerét, vajon miért ne térhetne vissza Sith is az Erő honából? Vagy ha tényleg van rokoni kapcsolat Opress és közte (pl. testvérek), akkor az Erőhasználat és a lelki kapcsolatra is ez magyarázatot adhat (ld. Luke és Leia). :hmm:

Szerkesztve: - Platschu
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

- Dooku előadja, hogy "that is not the way of the Dark Side". Ezt érthette a gyilkosságra, de arra is, hogy sith tanítvány ne kezdjen el bocsánatért esedezni a parancsmegtagadás után. Az első változat azért diplomatikusabb lenne, hiszen ő tényleg nem akarta a királyt megölni.

Biztos, hogy az utóbbira értette, mivel a gyilkosság abszolút a Sith módszere, ellentétben a könyörületességgel. Nekem ennél a jelenetnél az ep.6-ból az a rész jutott eszembe, mikor Sidious villámozza Luke-ot, aki perceken keresztül könyörög apjának, míg az rászánja magát, hogy segítsen.

 

- Dooku utána már boszorkánynak hívja Ventresst, tehát rájött, hogy kapcsolatban áll Talzinnal

Nem azért hívja boszorkánynak, mert rájött, hanem mert tudja, hogy Ventress a dathomiri éjnővérektől származik, akiket mindenki ezzel a kedves titulussal illet.

 

Egyébként arról volt szó, hogy a taydoriakra (vagy micsodák) nem hatnak ez elme trükkök. Azt hittem, hogy ebbe az Erővel fojtogatás és megragadás is bele tartozik. :)

Az elmetrükk csak az egyik fajtája az Erőhasználat módjainak, tehát nem azt jelenti, hogy minden típusa ellen képesek védekezni. Az az elmetrükk, mikor egy kézlegyintéssel rábírja a jedi valakire az akaratát. Ilyet először a IV. részben látunk, mikor Obi-Wan a droidok után kutató rohamosztagosoknak mondja elhíresült mondatát: "Nem ezek a droidok amiket keresnek"

Az Erővillám és az Erőfojtogatás az Erőhasználat másik típusai, amik ellen nehezen is tudna bárki is eredendően védekezni(talán csak az ysalamirik :lol: )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mennyi remek írást szül ez a remek kis rész :D

 

Aztán most megint megnéztem a három Sith párbaját és olyan finom részleteket is meg lehet figyelni a koreográfiában, hogy ámulok és bámulok. Úgyhogy bocsi, ha untatok valakit, de play/pause/write kombó jegyében elemeznék:

Nagyon jól tetted :)

 

Reggel néztem meg és nagyon tetszett, csak kicsit túlságosan elkapkodottnak éreztem Opress oktatását, majd gyors átállását és kiábrándulását Ventressből, aki itt megint inkább tűnt hisztis kamaszlánynak, mint megfontolt és ezáltal a jövőben is fontosabb hatalmi tényezőnek.

Soha nem is volt, és soha nem is lesz fontos hatalmi tényező. Éppen azért, mert egy hisztis kamasz. Ebben a trilógiában is látszik, hogy önállóan semmit sem ér, és mindig hozzá kell csapódnia valakihez, aki nála nagyobb ész.

 

- Dooku előadja, hogy "that is not the way of the Dark Side". Ezt érthette a gyilkosságra, de arra is, hogy sith tanítvány ne kezdjen el bocsánatért esedezni a parancsmegtagadás után. Az első változat azért diplomatikusabb lenne, hiszen ő tényleg nem akarta a királyt megölni.

Diplomatikus lenne, de sajnos a Sith nem a diplomáciáról híres. Sőt, ahogy Obi-Wan mondta az ep3-ban, a Sith végletekben tárgyal. A Sith büntet, ha valaki hibázik. Emlékezzünk csak Vaderre az ep5-ben, Ozzel admirális, Needa kapitány, mindkettő hibázott, meg is haltak. Tanítványt persze nem ölhet meg a mester, ha nincs kéznél kapásból másik tanítvány (hm... lehet Sidious azért is akarta leváltani Vadert, mert akkoriban egyre többet hibázott?). Szóval marad a szadista büntetés. Érdekes adalék az EU-ból, hogy mikor Vader hibázott, Sidious újabb csonkítást hajtott végre rajta (mondjuk én ezt nem veszem komolyan, mert azzal nem sokat ér, ha egyre bénábbá teszi a tanítványát, de ez az Erővillámozás jó módszer).

 

- Ventress láttán elkerekedik a szeme, aki meg ismétli félig a mondatát, majd magára is utal, hogy vele hogy bánt el

Ez egy hatalmas jelenet. Azért is tetszik, mert csak ennyit tudott kapásból mondani. Semmi kérdezősködés, semmi további komment. A döbbenettől csak egy névre futotta (ellenpélda Obi-Wanra, aki mikor azt hitte, hogy Maul él - és nyilván hasonló megdöbbenés érte - egyből elkezdte szajkózni, hogy él, lehetetlen, stb). Ez jó adalék ahhoz, mikor az ep3-ban a döbbenettől meg sem tud szólalni a lenyakazása előtt.

 

- az kicsit béna volt, hogy a fegyvertelen Dooku el tud ugrálni a pengék elől, amikor Ventress rá ront

Én örülök ennek, mert nem követték el azt a hibát, hogy fénykard nélkül egy Erőhasználó majdnem tehetetlenné válik. Igazság szerint ezért is tetszik ez a három rész. Végre kihasználták, hogy ezekkel a mókusokkal ott az Erő, emiatt hihetetlen reflexeik vannak, gyorsan tudnak mozogni, és képesek hajigálni, fojtogatni, villámozni. Már korábban is éreztem a harmadik évad alatt, de most már nyilvánvaló, hogy erre a szezonra beérett a sorozat. Az animátorok, az írók és a rendezők megtanultak bánni a világgal és a benne szereplő karakterekkel. Ráadásul kiforrt a technika (érdemes megnézni a mozifilmet, utána pedig ezt az epizódot... ég és föld). Szóval lehet, hogy jobb is, hogy amíg csak tanulták, hogyan kéne mindezt csinálni, addig összefüggéstelenül, össze-vissza adták, és most, hogy vége a tanulásnak, jöhetnek a komoly sztorik, sorrendben, annak minden előnyével.

 

- látszik, hogy nincsen Opress és Ventress között összhang, mert csak elporoszkál többször is közöttük

Van egy jelenet, mikor Ventress kardja igen közel van a fegyvertelen Dookuhoz, aztán Savage elrohan a két fél között a levegőt kaszálva. Akkor Dooku és Ventress is egy pillanatra felé fordulva figyelik, hogy mit eszetlenkedik ez köztük. Ventress arca mindent elárul, baromira felmehetett benne a pumpa, hisz emiatt elvesztette a kezdeményezést. Dooku ki is használta. Szóval nagyon látszik, hogy Opress olyan, mint egy botlábú a táncparketten. Próbálkozik, de még Ventresshez képest is csak kalimpál, Dookut, a táncparkett ördögét pedig meg sem tudja közelíteni.

A másik, ami nagyon tetszik ebben a párbajban (meg az előzőben Serenon), az a visszahallás az 1x09 Cloack of Darkness-re. Akkor Luminara azt mondta Ventress-neek, hogy bár felismerik Dooku vívóstílusát, nagyon silányan majmolja (nem ezekkel a szavakkal :D). Hát most többször is láthattuk a különbséget.

 

- azt mondjuk nem értem, hogy Ventress hová akar menekülni, mert serege nincs, elárulta a lépésével Talzin ármánykodását Dooku irányába, így hosszabb távon a karakternek meg kellene nyuvadniaű

Hát, egyelőre megy a Toydarra, ott gondolom lop majd egy hajót (apropó, hogyan jutott fel Dooku hajójára?), aztán majd elválik. Szerintem visszamegy a Dathomirra. Az viszont fix, hogy a karakter nem élhet túl hosszú távon, hisz az ep3-ban már híre-pora sincs.

 

Egyébként arról volt szó, hogy a taydoriakra (vagy micsodák) nem hatnak ez elme trükkök. Azt hittem, hogy ebbe az Erővel fojtogatás és megragadás is bele tartozik. :)

A dolog nem így működik. Egyes fajok (toydarik, huttok) azért képesek természetüknél fogva ellent állni az elmetrükknek, mert rendkívül erős a tudatuk (feltehetően az agyuk felépítése vagy a fejlődésük alatt szükség volt a rendezett gondolatokra -> pl a toydarikra a bolygójukon rengeteg ragadozó vadászott, így nekik kelhetett az, hogy mindig oda tudjanak figyelni a dolgokra). De ugyanezen az elven akár egy ember is ellent tud állni, ha elég erős a tudata. Például Cad Bane is képes volt ellenállni, pedig a fajában nincs meg a természetes ellenállás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Reggel néztem meg és nagyon tetszett, csak kicsit túlságosan elkapkodottnak éreztem Opress oktatását, majd gyors átállását és kiábrándulását Ventressből

Pedig várható volt, hogy valami ilyen lesz. :) Egyébként feltűnő, hogy Opress mennyire nincs "készen" még. Kapiskálja a dolgokat ugyan, de alig tud érdemben beleavatkozni a harcba. Mondja is Ventressnek, majd Talzinnak is, hogy Dooku (és a többi Erőhasználó elleni harc) még túl sok neki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

".......miért ne térhetne vissza Sith is az Erő honából?"

 

Mert ez a jedikre jellemző sajátosság. Ez egyfajta jelzés, hogy a jót, a Világos Oldalt használót nem lehet elpusztítani.

Pontosan. Sajnos a filmből kimaradt, de Qui-Gonnak van egy remek ep3-as mondata erre: "A szeretet a válasz a Sötétségre." Csak azok élhetnek tovább (támadhatnak fel), akik a jó oldalt képviselik. Ez az egyik tanítása a filmeknek. Remélem ezt nem akarja szétcseszni a TCW.

 

Viszont, Sidiousnak a filmben van egy mondata: "To cheat death is a power only one has achieved..." ("A halál felett eddig csak egyvalaki aratott diadalt.") Eddig meggyőződésem volt, hogy ez Qui-Gonra utal (mivel Plageuis jóvátehetetlenül halott, és mert Sith erre képtelen, és mert a filmekben csak Qui-Gon igazolt). De lehet, hogy a TCW ezt a kártyát akarja kihasználni. Viszont még így is azt mondom, hogy ez aláásná a filmek egyik tanítását.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

".......miért ne térhetne vissza Sith is az Erő honából?"

 

Mert ez a jedikre jellemző sajátosság. Ez egyfajta jelzés, hogy a jót, a Világos Oldalt használót nem lehet elpusztítani.

Így van! A sithek nem térhetnek vissza sehonnan. Ez egy alapvetés a Star Wars világában, hisz ez maga az öröklét amit űznek-hajtanak, de meglelni nem lelhetnek meg. Ezért is várom már most tűkön ülve a folytatást.

 

Egyébként érdekes, hogy Maul neve (ha jól emlékszem) nem hangzik el Talzin mama szájából, csak Opress bátyjáról beszél. Persze erre rá lehet vágni, hogy ott volt Maul képe az üveggömben, de ez jelenthet akármit. Az biztos, hogy fizikai valójában nem lesz fellelhető Maul, ahhoz ugyanis nem kellene Talizmán. Ráadásul ha Maul élne, akkor Talzin miért nem mondja meg Savage -nak, hogy a fivéred él, menj el ide és ide, mert ott van és zabot hegyez. Ilyenről azonban szó sincs. Szerintem ez csak egy hatásvadász dolog, hogy a rajongóknak legyen min csámcsogni. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valamelyikőtök még mondta is, hogy direkt azért vágták ketté, hogy még csak véletlenül se lehessen feltámasztani. Nincs időutazás vagy alternatív valóság. Én a "visszatérésnél" arra is gondoltam, hogy

 

1. megidéződik az Obi-van és Qui-Gon vs. Darth Maul párbaj a következő részekben, így ha az egyik oldal nem a szellemes, de valamilyen lokális hatás miatt vissza tud térni, akkor lehet a másik is rövid időre.

2. ám az első változatnak ellent mond, hogy Talzin mami kristálygömbjében már ott volt a képe. Így arra tudnék gondolni, hogy amikor tanítvány volt, akkor csinált róla egy "lelki másolatot" a gömbjébe, mint egy időkapszulát / másolatot, amit azonban csak azonos anatómiával rendelkező (fajú) tartozó illetőbe "beletölthet" vagy kommunikálhat vele. Ez az írói húzás még nem is lenne annyira elcsépelt, mert így van is klón, meg nincs is, adnak is tudást, meg nem is. ;) Aztán a következő részekben majd valamelyik tábornak érdeke lesz eltörni azt a gombot, ha csak Opress el nem árulja Mault és maga nem teszi meg. :D

 

Csak nekem tűnt a kövek felemelése fallikus szimbólumnak? Hehe. :P

 

Vadert megcsonkították megint? Jobb esetbe csak a kezét vágta le megint az Uralkodó. :pfff:

Szerkesztve: - Platschu
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pontosan. Sajnos a filmből kimaradt, de Qui-Gonnak van egy remek ep3-as mondata erre: "A szeretet a válasz a Sötétségre." Csak azok élhetnek tovább (támadhatnak fel), akik a jó oldalt képviselik. Ez az egyik tanítása a filmeknek. Remélem ezt nem akarja szétcseszni a TCW.

 

Viszont, Sidiousnak a filmben van egy mondata: "To cheat death is a power only one has achieved..." ("A halál felett eddig csak egyvalaki aratott diadalt.") Eddig meggyőződésem volt, hogy ez Qui-Gonra utal (mivel Plageuis jóvátehetetlenül halott, és mert Sith erre képtelen, és mert a filmekben csak Qui-Gon igazolt). De lehet, hogy a TCW ezt a kártyát akarja kihasználni. Viszont még így is azt mondom, hogy ez aláásná a filmek egyik tanítását.

No de hogy utalhatott volna Palpatine Qui-Gon -ra? :) Főleg akkor, amikor még vissza se tért. Szerintem vagy hazudott az öreg, vagy nem és akkor valóban ezt aknázzák most ki. :D De az is biztos, hogy nem Maul volt az aki legyőzte a halált. Egyszerűen azért mert semmi nyoma a későbbiekben. Én bízom Lucasban. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talzin azt mondja, hogy a bátyja "száműzetésben él" . Mondjuk ez nem tudom mennyire pontos fordítás és az angol szavakra nem figyeltem, de az él részemről annyit tesz, hogy a fizikai valójában van ott. Ha nem így lenne, akkor jediről beszélünk aki szellemalakként létezik tovább.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2. ám az első változatnak ellent mond, hogy Talzin mami kristálygömbjében már ott volt a képe. Így arra tudnék gondolni, hogy amikor tanítvány volt, akkor csinált róla egy "lelki másolatot" a gömbjébe, mint egy időkapszulát / másolatot, amit azonban csak azonos anatómiával rendelkező (fajú) tartozó illetőbe "beletölthet" vagy kommunikálhat vele. Ez az írói húzás még nem is lenne annyira elcsépelt, mert így van is klón, meg nincs is, adnak is tudást, meg nem is. ;) Aztán a következő részekben majd valamelyik tábornak érdeke lesz eltörni azt a gombot, ha csak Opress el nem árulja Mault és maga nem teszi meg. :D

Ez a megoldás nekem nagyon tetszene! De ha már így van, akkor Talzinnak tudnia kell, hogy miképp érhető el ez a "lenyomat". Ebben az esetben miért küldi el Opress-t azzal, hogy keresse meg?

 

Talzin azt mondja, hogy a bátyja "száműzetésben él" . Mondjuk ez nem tudom mennyire pontos fordítás és az angol szavakra nem figyeltem, de az él részemről annyit tesz, hogy a fizikai valójában van ott. Ha nem így lenne, akkor jediről beszélünk aki szellemalakként létezik tovább.

Feltűnően nem mondják ki, hogy él, csak ködösítenek, és ez jó. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talzin azt mondja, hogy a bátyja "száműzetésben él" . Mondjuk ez nem tudom mennyire pontos fordítás és az angol szavakra nem figyeltem, de az él részemről annyit tesz, hogy a fizikai valójában van ott. Ha nem így lenne, akkor jediről beszélünk aki szellemalakként létezik tovább.

Egész pontosan azt mondja, hogy "van egy fivéred.", amit nem múltidőben használ, amire Opress rávágja, hogy a fajtájából mindet megölték, de ezt Talzin cáfolja, tehát logikailag megerősíti, hogy Maul és Savage között fajon belül is lesz kapcsolat . Valószínűleg a családi kapcsolat megalapozása lesz (akár apa és fia akár lehetne az időugrás miatt, de akkor nem hívná fiútestvérnek Talzin). Majd folytatja, hogy "he lives in the outer realm in exile" (azaz a külső birodalomban lakik). Na most ez lehet egy másik galaxis vagy a túlvilág, ahová halottként került, de a gömbbel még tud vele cseverészni. Ha nagyon misztikusra vennék a figurát, akkor lehet azért él száműzetésben, mert a megölt lelkek nem térhetnek vissza az élettel teli galaxisunkba, mintha csak arra korlátozódna a játszótér. Az iránytűvel szerintem Mortisra fog menni. :hmm:

 

Mindenkit emlékeztetnék erre is:

"The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural." :rock:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vajon Obi-Wannak és Talzinnak mi lehet a közös múltja? Láthatóan ismerik egymást. :hmm:

Szerintem nincsen közös múltjuk. Obi-Wan szerintem csak hallott Talzin anyáról, Talzin pedig csak egyszerűen kiolvasta az elméjéből, hogy hívják. Vagy ő is hallott már róla, hiszen a Kenobi és Skywalker elég nagy név ezekben az időkben. Habár, ha nem ismernék egymást, lehet hogy az éjnővérek már kivégezték volna őket a dzsungelben, mint ahogy Ventresszel is tervezték.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talzin azt mondja, hogy a bátyja "száműzetésben él" . Mondjuk ez nem tudom mennyire pontos fordítás és az angol szavakra nem figyeltem, de az él részemről annyit tesz, hogy a fizikai valójában van ott. Ha nem így lenne, akkor jediről beszélünk aki szellemalakként létezik tovább.

 

Feltűnően nem mondják ki, hogy él, csak ködösítenek, és ez jó. :D

Angolban ezt mondja: "He lives in the Outer Rim in exile" ezt máshogy nagyon nem lehet fordítani. Benne van a "live"(azaz él), úgyhogy de bizony kimondják, bár szerintem Talzin hazudik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az iránytűvel szerintem Mortisra fog menni. :hmm:

Nem hiszed el, de pont erre gondoltam én is. :D

 

Pár gondolat még a párbajhoz. Olyat még sose láttunk, hogy két sith egy ellen harcolt volna. Ok, Opress nem sith és lényegében Ventress sem, de ez a tény azon nem változtat, hogy a harc alatt mindeni csak magára gondolt, a többi ellenség volt számára. De megnéznék egy aréna harcot ahol 10 sith küzd egymás ellen. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.