Ugrás a kommentre

3x14 - Witches of the Mist


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Egyáltalán Talzinnak mi célja lehetett ezzel a hazugsággal?

 

Hallottam egy elég extrém elméletet. Talzin szövetséget kötött pár renegát sötét Jedivel, akik járatosak az Erő túlvilági aspektusaiban. Ők feltámasztották Darth Mault. Talzin célja: Tyrannus és Sidious elpusztítása, és egy új Sith-rend megteremtése, mely az Éjnővérek irányítása alatt áll.

Nekem nem tetszik ez az elmélet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyáltalán Talzinnak mi célja lehetett ezzel a hazugsággal?

 

Hallottam egy elég extrém elméletet. Talzin szövetséget kötött pár renegát sötét Jedivel, akik járatosak az Erő túlvilági aspektusaiban. Ők feltámasztották Darth Mault. Talzin célja: Tyrannus és Sidious elpusztítása, és egy új Sith-rend megteremtése, mely az Éjnővérek irányítása alatt áll.

Nekem nem tetszik ez az elmélet.

Akkor megnyugtathatlak, hogy ez az elmélet valószínűleg nem is igaz :) Főleg, mert a java egy képregényből van, amiben egy Sötét Jedi trió feltámasztotta Darth Mault, hogy elpusztítva Vadert újra ő legyen a Sidious tanítványa.

A feltámasztás ellen egyetlen kézenfekvő dolog szól: a medál. Aki járatos az Erőben, annak nem kell semmiféle eszköz, hogy ráleljen valakire a Galaxisban. Szóval az a medál kulcs Maul valamijéhez. Tippem szerint valamiképpen megidézi majd a Sith szellemének lenyomatát, vagy valami ilyesmi lesz.

Talzin célja meg a fene tudja, de a részek arra utalnak, hogy csak Dookuval van gondja (Sidiousról szerintem nem is tud). A gond pedig a közös múltjukban gyökerezhet. Ez majd kiderül egyszer.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor megnyugtathatlak, hogy ez az elmélet valószínűleg nem is igaz :) Főleg, mert a java egy képregényből van, amiben egy Sötét Jedi trió feltámasztotta Darth Mault, hogy elpusztítva Vadert újra ő legyen a Sidious tanítványa.

A feltámasztás ellen egyetlen kézenfekvő dolog szól: a medál. Aki járatos az Erőben, annak nem kell semmiféle eszköz, hogy ráleljen valakire a Galaxisban. Szóval az a medál kulcs Maul valamijéhez. Tippem szerint valamiképpen megidézi majd a Sith szellemének lenyomatát, vagy valami ilyesmi lesz.

Talzin célja meg a fene tudja, de a részek arra utalnak, hogy csak Dookuval van gondja (Sidiousról szerintem nem is tud). A gond pedig a közös múltjukban gyökerezhet. Ez majd kiderül egyszer.

Az jó. Talán Opress elmegy a Korribanra, ahol egy szentélyben, vagy sírban talál valamit, ami Maulhoz köthető.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyugalom Revan! Te mindig előre idegeskedsz dolgokon, pedig nem ráérsz akkor agyvérzést kapni, ha tényleg él Maul? Szerintem igen, de Te tudod.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Felkerült az a fullos epizód guide az első oldalra. Hatalmas köszönet jár újfent Dzséjtnek! Bár az utolsó mondattal nem értek egyet, mert az sw.com nem állította, hogy Darth Maul a peremvidéken élne. Csupán homályosan utalgatnak. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Felkerült az a fullos epizód guide az első oldalra. Bár az utolsó mondattal nem értek egyet, mert az sw.com nem állította, hogy Darth Maul a peremvidéken élne. Csupán homályosan utalgatnak. :)

Savage's long lost brother living in the Outer Rim? Vagyis a pontos fordítás: "Savage rég nem látott bátyja a Peremvidéken él?" Aztán egy közvetlen link Darth Maul adatlapjára. Nem tudom, nekem ez nem olyan homályos. Viszont, a starwars.com episode guide-ja nem a Delphoi jósda, és már több ízben is bizonyította, hogy még akkor is téved, amikor már bemutatták a részt (és rendszeresen átírják ám a régi bejegyzéseket is - lásd: Halsey mester -, szóval ebből látszik, hogy az episode guide íróinak lövése sincs arról, mi lesz a TCW-ben). Úgyhogy, egy dolog, hogy mit írnak, vagy mire utalgatnak, és egy másik, hogy mi lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Savage's long lost brother living in the Outer Rim? Vagyis a pontos fordítás: "Savage rég nem látott bátyja a Peremvidéken él?" Aztán egy közvetlen link Darth Maul adatlapjára. Nem tudom, nekem ez nem olyan homályos.

Végül is nem az. Csak Maul oldalán meg semmi nincs erről. :D Szóval ez amolyan nesze semmi fogd meg jól.

 

Viszont, a starwars.com episode guide-ja nem a Delphoi jósda, és már több ízben is bizonyította, hogy még akkor is téved, amikor már bemutatták a részt (és rendszeresen átírják ám a régi bejegyzéseket is - lásd: Halsey mester -, szóval ebből látszik, hogy az episode guide íróinak lövése sincs arról, mi lesz a TCW-ben). Úgyhogy, egy dolog, hogy mit írnak, vagy mire utalgatnak, és egy másik, hogy mi lesz.

Neked kellene csinálni azt is. :D Legfrissebb példa, a pénteki rész adatlapja, amibe beírta a Leányt szereplőnek.... :pfff: Persze fél óra múlva már nem volt ott. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Még is csak ez volt a legjobb rész a sorozatban. A csaták lenyűgözőek voltak.

Katunko halála elég drámai lett.

A vége egy kicsit még zavaró, de nem annyira, mint először. Nem hiszem, hogy feltámasztják az ellent mondana az EP1-nek.

Igazad van Ody, ráérek majd a negyedik évadban agyvérzést kapni, ha tényleg feltámad.

10/10

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 1 hónappal később...

Nagyszerű volt.

Az epizód nézése közben felmerült valami. Az addig rendben van, hogy a Jedik Guneraytől tudják Darth Maul nevét. De azt honnan veszik, hogy hol nevelkedett fel?

 

Biztos megtalálták az olvasztóteremben a lakcímkártyáját!

De viccet félretéve, szerintem ezt a dumát csak a rajongóknak szánták, és amire bukkantál az történetileg valóban sántít.

Egyébként csak a "monster" adatlapja megjelenésekor préselték oda az adatbankba Maul-hoz Iridonia mellé, hogy Dathomir, mint "homeworld".

Sajnos a story-t úgy találták ki, hogy az éjnővér-bolygó túlsó oldaláról származik a zabrakok ezen tetovált klánja és Darth Maullal együtt az erőltetett rokona, Opress is.

Én úgy írtam volna volna meg a story-t, hogy Ventress-nek át kellet volna ugrania az Iridonia-ra Opress-ért. Hiszen nincs is messze a galaxis-térkép szerint.

 

Amúgy nekem ezzel együtt a kedvencem az Éjnővér trilógia a 3. évadban, annak ellenére, hogy nagyon összecsapottnak tartom. Más spiritusz nélküli szálaknak szántak már jóval több részt, itt meg egyik percben valaki egy ügyetlen vadállat, a következőben meg egy baromi erős erőhasználó,aki elbír egyszerre - egy-két pillanatra - még olyan párosokkal is mint: Ani-Obi vagy Ventress-Dooku.

Túlzás, még az sw világán belül is..

De, ha már itt tartunk, hangot adok a legnagyobb blődségnek ami szemet szúrt: ki mondta, hogy a legkitartóbb zabrakban lesz akár 1 db midichlorián is??

Vagy bárki győzött volna, abból lehett volna Sith-tanonc? Minden Dathomir-i zabrak férfi?! Áhh...

Legalább dühében kiderülhetett volna a próbák során, vagy ez lehetett volna az első próba, hogy kiben van meg a fogékonyság az erőre!

 

Bár engem is kárpótol a lendület és a látvány, ahogy a 3. évad erőre kap ezzel a trilógiával is imádom azt a piros kardos kis hármas konfliktust!

Az nagyon ott van.

Öt rész kellett volna erre, Darth Maul sem 1 hét alatt lett Sith.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajna Savage hangja tényleg más volt ebben a részben mint a Monsterben. Csakúgy mint Viscus-é. De ezen már tényleg nem lehet meglepődni. Legalább Katuunkonak megtartották a Supply Linesban hallott hangját.

A már megszokott hangkeveréseken túllépve ez a rész is rendben volt magyarul.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy nekem ezzel együtt a kedvencem az Éjnővér trilógia a 3. évadban, annak ellenére, hogy nagyon összecsapottnak tartom. Más spiritusz nélküli szálaknak szántak már jóval több részt, itt meg egyik percben valaki egy ügyetlen vadállat, a következőben meg egy baromi erős erőhasználó,aki elbír egyszerre - egy-két pillanatra - még olyan párosokkal is mint: Ani-Obi vagy Ventress-Dooku.

Túlzás, még az sw világán belül is..

De, ha már itt tartunk, hangot adok a legnagyobb blődségnek ami szemet szúrt: ki mondta, hogy a legkitartóbb zabrakban lesz akár 1 db midichlorián is??

Vagy bárki győzött volna, abból lehett volna Sith-tanonc? Minden Dathomir-i zabrak férfi?! Áhh...

Legalább dühében kiderülhetett volna a próbák során, vagy ez lehetett volna az első próba, hogy kiben van meg a fogékonyság az erőre!

Opress valóban jóformán egyik pillanatról a másikká vált "vadállattá", de ebben nagyban közre játszik az Éjnővérek varázslata, amely során "felturbózták" mind külsőleg, mind belsőleg. Így már érthető, miért vált egy gyorstalpaló után rögtön Sith-tanonccá.

Midi-chlorian minden élőlényben van (még Jar Jarban vagy Beru néniben is), csak nem azonos koncentrációban. Akinek több van a vérében, az jobban fogékony az Erőre (pl. Erő-használók), akiknek kevesebb, azok valószínűleg nem is tudnak róla. Talzinék varázslatának köszönheti Opress a fogékonyságát, de az sincs kizárva, hogy eleve fogékonyabb volt az Erőre társainál, elvégre a testvére mégiscsak egy Sith volt.

A Dathomir egyik oldalán csak nők élnek (Éjnővérek), a másikon pedig csak zabrak klánok férfi tagjai. Szerintem ezzel nincs semmi gond. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Biztos megtalálták az olvasztóteremben a lakcímkártyáját!

De viccet félretéve, szerintem ezt a dumát csak a rajongóknak szánták, és amire bukkantál az történetileg valóban sántít.

Egyébként csak a "monster" adatlapja megjelenésekor préselték oda az adatbankba Maul-hoz Iridonia mellé, hogy Dathomir, mint "homeworld".

Sajnos a story-t úgy találták ki, hogy az éjnővér-bolygó túlsó oldaláról származik a zabrakok ezen tetovált klánja és Darth Maullal együtt az erőltetett rokona, Opress is.

Én úgy írtam volna volna meg a story-t, hogy Ventress-nek át kellet volna ugrania az Iridonia-ra Opress-ért. Hiszen nincs is messze a galaxis-térkép szerint.

 

Amúgy nekem ezzel együtt a kedvencem az Éjnővér trilógia a 3. évadban, annak ellenére, hogy nagyon összecsapottnak tartom. Más spiritusz nélküli szálaknak szántak már jóval több részt, itt meg egyik percben valaki egy ügyetlen vadállat, a következőben meg egy baromi erős erőhasználó,aki elbír egyszerre - egy-két pillanatra - még olyan párosokkal is mint: Ani-Obi vagy Ventress-Dooku.

Túlzás, még az sw világán belül is..

De, ha már itt tartunk, hangot adok a legnagyobb blődségnek ami szemet szúrt: ki mondta, hogy a legkitartóbb zabrakban lesz akár 1 db midichlorián is??

Vagy bárki győzött volna, abból lehett volna Sith-tanonc? Minden Dathomir-i zabrak férfi?! Áhh...

Legalább dühében kiderülhetett volna a próbák során, vagy ez lehetett volna az első próba, hogy kiben van meg a fogékonyság az erőre!

 

Bár engem is kárpótol a lendület és a látvány, ahogy a 3. évad erőre kap ezzel a trilógiával is imádom azt a piros kardos kis hármas konfliktust!

Az nagyon ott van.

Öt rész kellett volna erre, Darth Maul sem 1 hét alatt lett Sith.

 

Igazad van tényleg legalább 5 rész kellett volna erre a történeti szálra.

Mindezek ellenére nekem is ez a kedvencem.

Az epizódok nézése közben megjött a kedvem Darth Bane-t olvasni, szerencsére már messze a második rész megjelenése.

 

Opress valóban jóformán egyik pillanatról a másikká vált "vadállattá", de ebben nagyban közre játszik az Éjnővérek varázslata, amely során "felturbózták" mind külsőleg, mind belsőleg. Így már érthető, miért vált egy gyorstalpaló után rögtön Sith-tanonccá.

Midi-chlorian minden élőlényben van (még Jar Jarban vagy Beru néniben is), csak nem azonos koncentrációban. Akinek több van a vérében, az jobban fogékony az Erőre (pl. Erő-használók), akiknek kevesebb, azok valószínűleg nem is tudnak róla. Talzinék varázslatának köszönheti Opress a fogékonyságát, de az sincs kizárva, hogy eleve fogékonyabb volt az Erőre társainál, elvégre a testvére mégiscsak egy Sith volt.

A Dathomir egyik oldalán csak nők élnek (Éjnővérek), a másikon pedig csak zabrak klánok férfi tagjai. Szerintem ezzel nincs semmi gond. :)

 

Arra viszont nem volt garancia, hogy Opressben lesz-e annyi midi-chlorian, mely képessé teszi őt az Erő használatára.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talzinék varázslatának köszönheti Opress a fogékonyságát, de az sincs kizárva, hogy eleve fogékonyabb volt az Erőre társainál, elvégre a testvére mégiscsak egy Sith volt.

 

Ebben és az egész hsz-ben is sok a "star wars-os szokásos rajongói belemagyarázás", de nem kell tovább firtatnunk, ezeket én is "beadtam" magamnak elhiheted, főleg mivel le is írtam, hogy ez a trilógia a kedvencem.

Nagyszerű ötlet, hogy Ventress Dooku ellen kénytelen fordulni.

 

Ja és a Darth Maul dolog; attól még távol állok, hogy elhitessem magammal, hogy konkrétan Opress tesvére, főleg, hogy a korai neve Khamer Sarin.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Ja és a Darth Maul dolog; attól még távol állok, hogy elhitessem magammal, hogy konkrétan Opress tesvére, főleg, hogy a korai neve Khamer Sarin.

 

Szerintem nyugodtan elhiheted, hogy a testvére, már wookien is úgy van. :D

 

Nevéhez kapcsolódóan meg annyit tudok mondani, hogy az már rajtad áll, hogy elhiszed e vagy sem, mivel EU dolog asszem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazság szerint még az sem biztos, hogy az az alak a gömbben Maul.

Bár szerintem is az.

És persze az, hogy más a nevük jelentheti még azt is, hogy testvérek.

Remélem Mault nem támasztják fel a 4. évadban, mert az óriási baroms*g lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem Mault nem támasztják fel a 4. évadban, mert az óriási baroms*g lenne.

Szerintem az lesz, mint Bane-nél volt. Egy holokront talál, amiből tanulhat. Bane Revan holokronját, Savage a fivérékét.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az lesz, mint Bane-nél volt. Egy holokront talál, amiből tanulhat. Bane Revan holokronját, Savage a fivérékét.

Szerintem is ez lenne a legnormálisabb magyarázat.

Viszont akkor értelmetlen Talzin mondata, hogy "száműzetésben él". :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben és az egész hsz-ben is sok a "star wars-os szokásos rajongói belemagyarázás", de nem kell tovább firtatnunk, ezeket én is "beadtam" magamnak elhiheted, főleg mivel le is írtam, hogy ez a trilógia a kedvencem.

Nagyszerű ötlet, hogy Ventress Dooku ellen kénytelen fordulni.

 

Az SW legalább 50% -a rajongói fantáziára van bízva. Ez egy elég lakonikus mítosz, szóval ezen szerintem kár fennakadni. A másik dolog, hogy Opress sith tanonc lett? Mikor? Hol? Az ok, hogy Dooku tanította, de így tett Ventressel is anno, és belőle se lett sith. Opress itt még bőven az utolsó a sötét oldali Erőhasználók sorában. Kétségtelen, hogy mocorog benne valami, de itt még szánalom ahogy a hármas párbajban össze-vissza hadonászik. Úgy illik oda, mint elefánt a porcelán boltba.

 

Szerintem az lesz, mint Bane-nél volt. Egy holokront talál, amiből tanulhat. Bane Revan holokronját, Savage a fivérékét.

A Star Tours -on mondta Filoni, hogy Maul nyilvánvalóan meghalt az EPI -ben. Szóval attól nem kell tartani, hogy hús-vér valójában vissza fog térni.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.