Ugrás a kommentre

Könyvek és képregények


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Nekem ez a kiadás van meg:

Ez az új és javított kiadása a könyvnek. Nem gondoltam volna, hogy sikerül még egyszer kiadni, évekig semmi esély nem volt rá. Valamikor 2007 tájékán egy antikváriumban sikerült megvennem az akkoriban nagy hiánycikknek számító első kiadást. Egyébként gondoltam rá, hogy be kéne szerezni ezt a javítottat is. Több Tolkien-könyvből is van legalább két különböző kiadásom, akkor miért pont ez lógjon ki a sorból. De még nem kerítettem rá sort.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

CSütörtökön vettem meg NeilGaiman egyik legújabb könyvét, a SZerencsére a Tej-et. NEm tudom mikor írhatta, de egy kis Doctor Whos érzés visszaköszön. Amúgy ez egy viszonyleg rövid mesekönyv, tele gyönyörű illusztrációval, egy apáról, akinek el kell menni tejet venni a gyerekeinek a reggeli műzlihez, de közben meg kell küzdenie, ufokkal, vulkánnal, bennszülöttekkel, kalózokkal, és dínókkal. :D Totál elmeroggyantság, de rendkívül szórakoztató az egész. Ahogy a többit is, ezt is érdemes elolvasni. 9/10. Skottie Young illusztrációi pedig...pfff.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudnátok ajánlani középkori történelmi/fantasy regényeket? Olyasmire gondolok, mint mondjuk a Trónok harca. Megköszönném. :)

Bán Mórtól a Hunyadi könyvsorozat.

Maurice Druon: Az elátkozott királyok I-III.

A Rózsa Neve - Umberto Eco

Bernard Cornwell: A fakó lovas és további történelmi regényei

Javaslom Noah Gordon Az orvosdoktor regényét. A XI. században játszódik, Angliába és kelet-ázsiai birodalmakba kalauzol el. A középkori orvostudományt, hitvilágot mutatja be kalandosan.

 

Hasonló militarista középkori fantasy, mint a Trónok harca, csak több mágiával: Steven Erikson A Malazai Bukottak könyvének regéje

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

George R.R. Martin exklúziv infókat oszt meg a WoW-ról. Több elhalálozás lesz, mint valaha!

Woah..Mit szóltok hozzá? :yes:

http://shelf-life.ew.com/2014/06/26/george-r-r-martin-winds-winter-tease/?hootPostID=138014b31cbf34939a24b8955b5db64e

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben igazából az a legjobb hogy Martin végre beszél a könyvről, sőt olyan megjegyzéseket tesz hogy milyen átivelő szálak lesznek benne. Valszeg csak magamat hülyitem ezzel de lehet hogy közel a megjelenési dátum bejelentése (ami általában a boltokba kerülés elött kb. fél évvel szokott megtörténni, tehát a legoptimistább forgatókönyv szerint is karácsonyra jelenne meg a könyv... de ez tényleg nagyon optimista)

 

Egyébként pedig nehéz elképzelni hogy ne legyen baromi izgalmas hisz

 

ahogy irja is rögtön két nagy csatával indit a könyv: kiderül mi lett Stannis és a Boltonok összecsapásából és mi lesz Meereen ostromából. Sor kerül Cersei "trial by combat"-jére és megtudjuk mi lett Jonnal. És ezek csak az alapdolgok, amikről biztosan tudjuk, hogy meg fognak történni, de remélem az sem üres teaselés hogy a Falnál beindulnak a dolgok és -remélhetőleg- végre a Mások is belendülnek.

Két könyvnyi lassú alapozás után odab*szós folytatást várok.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként az alexandra könyvesbolt eladási listáján második helyen áll a Trónok Harca könyv.

 

Vajon hány százalék lehet tisztába azzal, hogy az első évadot fedi le csak a könyv. Biztos elég sok az olyan, aki azt hiszi, ez az egy könyv elmeséli a teljes sorozatot, annyira nem figyeli, milyen és hány folytatása van.

Így aki most a sorozat végén úgy állt fel, hogy nagyon kíváncsi a további történésekre, rossz könyvet rendelhetett meg.

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben igazából az a legjobb hogy Martin végre beszél a könyvről, sőt olyan megjegyzéseket tesz hogy milyen átivelő szálak lesznek benne. Valszeg csak magamat hülyitem ezzel de lehet hogy közel a megjelenési dátum bejelentése (ami általában a boltokba kerülés elött kb. fél évvel szokott megtörténni, tehát a legoptimistább forgatókönyv szerint is karácsonyra jelenne meg a könyv... de ez tényleg nagyon optimista)

 

Én is optimista vagyok, tegyük fel karácsonykor megjelenik a könyv. Az nálunk kb következő nyár vagy ősz. :para:

Csak azt sajnálom, hogy a lényeges dolgok addigra kiderülnek számomra. Bárhol érheti spoileres támadás az embert.

Ötletem sincs, hogy úsznám meg a magyar megjelenésig a spoilereket...angolul megbirkózzam vele ekönyv formájában? Elképzelhető.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Trónok 6. része lesz az a könyv, amely esetében kizárt, hogy megvárom a magyar verziót. Több ilyet terveztem már, de ezt tényként kezelem :)

A korábbiak angol verziója megy a Kindle-re előtanulmányként :)

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam is dettó! Kizárt hogy addig várjak amig minden létező csavart és érdekes fejleményt lelőnek előttem. Aki kiváncsi egyébként hogy milyen Martint eredetiben olvasni ITT egy fejezet a leendő hatos könyvből. Nem az a könnyű olvasmány mondjuk azt meg kell hagyni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

William King: A Halál Angyalai

Nagyon csalódott voltam, amikor a Games Workshop úgy döntött, hogy nem ad el többé jogokat, így a magyarországi Warhammer kiadás gyakorlatilag megszűnt. Főleg a Warhammer fantasy kiadványokat sajnáltam. Jó lett volna olvasni a Felix és Gotrek sorozat további köteteit, a Tyrion és Teclis könyveket és még sok mást is. Nagyon örültem, mikor kiderült, hogy William Kingtől megjelent ennek az új fantasy sorozatnak az első kötete. A könyv hátoldalán azt olvashatjuk, hogy a Felix és Gotrek regények írója nem okoz csalódást. Teljesen igaz. A könyv hihetetlenül jól sikerült, talán még a vártnál is jobban. A könyv legelején még úgy éreztem, hogy egy kicsit elmarad egyik kedvenc regénysorozatomtól, de ahogy haladtam előre annál jobban megtetszett a történet. King egy nagyon egyedi világot teremtett meg, ahol megjelenő erők sokszor még önmagukkal is viaskodnak. Elmondható, hogy az író lassan, fokozatosan csöpögteti az információkat világáról, így az olvasóknak van idejük feldolgozni a előzményeket. A vártnál jóval színesebb ez a föld. A főszereplő Rik sorsa mutat némi hasonlóságot Felixével, King itt is csak utalásokban fejti ki főhőse múltját. A többi főszereplő közül főleg Menyét, a barbár és Asea nyerte el tetszésemet. Sardec kevésbé volt szimpatikus, de a végén valahogy megkedveltem. Legfőképpen Rik és Sardec vannak középpontban, mindkettejükben megtalálható a vívódás. Viselkedésük többször összetett. A fő gonosz Zarahel és társai sokkal komolyabb ellenfelek lettek, mint vártam. A könyv King stílusához hűen nagyon olvasmányos, kalandos, az események pörögnek. Nincs üresjárat, még az eseménytelenebb fejezetek is érdekfeszítőek a háttérben húzódó események és a világ bemutatás miatt. A végén lévő összecsapásra csak egy valamit lehet mondani: epikus!

Akinek már hiányzik egy jó kis Warhammer stílusú fantasy, az nyugodtan tegyen próbát a kötettel.

Számomra felejthetetlen élmény volt. Remélem hamar jön a folytatás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dan Abnett: Triumff: Őfelsége bajnoka

Dan Abnett regénye ezúttal egy alternatív történelmi fantasy. Erzsébet és II. Fülöp ebben a világban házasságot kötöttek és így megszületett az Angol-spanyol Hegemónia. A reneszánsz korában a világ újra felfedezte magának a mágiát, amit az egyház kisajátított magának. A könyv már a 21. század elején játszódik. A világ nagy részét a mágia és a bűbáj tartja még mindig ugyanazon a technikai szinten, kivéve azokat a kisebb területeket, ahol megszabadultak a varázslatoktól és a technika útjára léptek. Mégis a mágikus Hegemónia Birodalma mely a világ leghatalmasabb politikai tényezője. A spanyolok már unják, hogy az angoloké a vezető szerep, ezért egy bizonyos csoport összeesküvést sző a királynő és a Birodalom ellen. A regény egyik legfontosabb hőse, a nemrég hazaérkezett felfedező: Rupert Triumff. Triumff tipikus kalandor, bajvívó, leginkább James Bond-ra emlékeztet. Vakmerő, nagy a szája, de a szíve a helyén van. Hamarosan bizonyos körülmények folytán részt vesz az összeesküvők tervének megakadályozásában. A regény még számtalan szereplőt felvonultat, akik jelentős szerepet játszanak az izgalmas nyomozásban és kalandokban. A történet humorban és archaikusabb leírásokban is bővelkedik. Volt egy pár elhúzott jelenet, de ettől függetlenül ez egy kellemes olvasmány. Négy és fél.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Scott Sciencin: Árnyasvölgy

Az Avatar sorozat 1. kötete. A könyv az úgynevezett Zűravarok Korának eseményeivel indít, mely nagy kihatással volt a Forgotten Realms világára. A Sors Tábláit ellopták, ezért Ao, az istenek ura az összes istent száműzte a mennyei síkokról. Az istenek a halandók világába kerülnek, de csak úgy tudnak ténykedni, hogy halandó testeke, úgynevezett avatárokba költöznek. E mellett a Birodalmakban a mágia avaros lesz, a mágusok varázslatai sokszor visszájára sülnek el, ez pedig óriási káoszt okoz a Birodalmakban. Mystra, a mágia istennője mindent megtesz, hogy véget vessen az áldatlan állapotoknak, ki akarja deríteni, hogy kik lopták el a Sors Tábláit és vissza akarja juttatni őket Ao-hoz, hogy az istenek haza mehessenek. Ehhez halandók segítségét veszi igénybe. A könyvben hamar összeáll egy klasszikus emberekből álló kalandozó csapat. Kelemvor a harcos, akit egy átok sújt, e miatt zsoldos életet kényszerül élni. Cyric a tolvaj, Adon a pap és Éjfél a varázslónő. Minden karakternek megvan a saját motivációja arra, hogy miért teljesítse az istennő küldetését, van aki átkozott sorsától akar megszabadulni, van aki a múltjától akar szabadulni, van aki szimplán kötelességtudatból cselekszik. A fő gonoszok: Bán és Myrkul istenek elég hétköznapiak, a szokásos megalomániás igényekkel. A könyv nagyon kalandos, izgalmas, tipikus kalandregény. A leírások néhol horrorisztikusak, de azért nem túl durvák sem. Annak idején ez volt az első Forgotten Realms regény, amit olvastam, nagy élmény volt. Aki egy egyszerű, kalandos fantasy regényt szeretne olvasni, nyugodtan próbát tehet vele. Most újraolvasva, egy kicsit zavart, hogy a többi nép isteneinek sorsában nem nagyon mentek bele, illetve két karakter halálát fölöslegesnek éreztem, de ezektől az apróságoktól eltekintve élvezetes olvasmány volt. Öt alá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Scott Sciencin: Tantras

Az Avatár sorozat második része. Folytatódnak a Zűravarok korának eseményei. Hőseink elindulnak a Sors Tábláinak felkutatásáért. Utazásuk koránt sem akadálymentes, gyilkossággal vádolják őket, menekülniük kell többféle ellenség elől is, újfent nagy utat tesznek meg, míg eljutnak Tantras városáig. A kalandok mellett fontos változások is történnek a csapat életében. A bizalom és barátság megtörik, barátokból ellenségek lesznek. A könyv eseményei az előző részhez hasonlóan nagyon pörgős, akció dús. A karakterek ábrázolása egyszerű. Főleg azoknak ajánlott, akik egy könnyed kikapcsolódásra vágynak. Akik nincsenek tisztában a Forgotten Realms világ eseményeivel előnyben vannak, nekik több dolog meglepetés lesz. Alapvetően tetszett. Egy-két helyen éreztem apróbb logikátlanságot, de az elment. Négy és fél.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Troy Denning: Vízmélyvára

Az Avatár sorozat 3. része. Fordulóponthoz érkezett a Zűrzavarok Kora és a Sors Táblái utáni hajsza. Hőseink is komoly változásokon estek át. Van, aki egyre mélyebbre süllyed a gonoszság és ármány hálójában. Van, aki a kötelességre koncentrál, van, aki viszont mindenáron hősiességét bizonyítaná. Érdekes dilemma is kibontakozik néha. Mi fontosabb: a Birodalmak sorsa, vagy másoké? A nagyobb jó érdekében érdemes áldozatokat hozni. Troy Denning nagyrészt tartotta magát a tipikus fantasy kalandregény szerkezethez. Nagyobb hangsúly van a vándorláson, a kalandokon és az akciókon. A karakterek fejlődése ennek ellenére kitapintható, de a szereplők ábrázolására kevesebb idő és hely jutott. Az erkölcsi dilemmák érdekes ízt adnak a könyvnek. Az akció és csatajelenetek jók, nem túl terjengősek, nem túl rövidek. Viszont a vége felé egyes csatákról csupán csak rövid beszámoló olvasható. Akik nem ismerik annyira a Forgotten Realms történelmét, egyes hőseinek és isteneinek a sorsát, azok számára több meglepetést és váratlan fordulatot fog tartani a könyv, főleg a végkifejlet tekintetében. Az előzőekhez hasonlóan ez a rész is kalandokban és izgalmakban bővelkedő kötet volt. A pörgős stílus és a könyv végi váratlan fordulatok miatt nagyon tetszett. Ötös.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Predator: Nagy játszma

A kötet rövid, pörgős és izgalmas. Tipikus akció/ túlélő regény. Jól hozza a Ragadozó filmek hangulatát. Negatívum, hogy egyes elemeket másoltnak éreztem, de a sztorinak szerencsére voltak egyedi vonásai is. Kifejezetten tetszett a főhős és a Ragadozó közti sorsszerű találkozás, valamint a sivatagi harctér. Egyszerű, kellemes kikapcsolódást nyújtott, nem volt benne semmi összetett

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

James Lowder: Cyric

Az Avatár sorozat 4. része. Véget ért a Zűravarok Kora. 10 év telt el a legutóbbi kötet eseményeitől. Egyúttal stílusváltás is bekövetkezett. A szerző nagyszerű betekintést nyújt az istenek világba, a halhatatlanokon sokkal nagyobb lett a hangsúly, mint a halandószereplőkön. A cselekmény eleinte elég lassan indul be, majd fokozatosan begyorsul. Inkább a cselszövések kerülnek előtérbe. A csataleírásokat egy kissé rövidnek találtam, de a könyven bekövetkező több, váratlan fordulat miatt nagyon élveztem a regényt, főleg a sztori utolsó harmada sikerült a legélvezetesebbre.

 

Cyric legfőbb célja: megalkotni a könyvet, mellyel minden halandó az ő híve lesz, e mellett meg akarja találni Kelemvor lelkét, hogy kínozhassa. Mystra és Oghma mindent megtesz tervei megakadályozásában. A halandók közül csak Rinda nyerte el tetszésemet, a kettős játéka nagyon izgalmas lett.

 

A Vízmélyvára mellett ez tetszett még nagyon ebből a sorozatból. Ötös.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Troy Denning: Tűzpróba

Az Avatás sorozat 5., befejező része. Az előző négy kötet után úgy éreztem az a rész is tetszeni fog, de tévedtem. A regény eseményei 3 évvel játszódnak az előző rész után. Az alapkoncepció érdekes volt. (Malik ki akarja gyógyítani Cyricet az őrületből, de istene ezt nem akarja.) De sajnos a megvalósítás már kevésbé. A Malikkal foglalkozó fejezetek, illetve részek az esetek többségében zavarosak, rosszul megírtak voltak, több helyen is nagyon untam a dolgokat. Az istenekkel foglalkozó fejezetek érdekesebbek voltak, azokat sokkal jobban élveztem. Ruhha részei érdekesek voltak, de nem hoztak lázba. Az egész könyvnek olyan utóhang íze volt.

Voltak izgalmas pillanatai is a regénynek, de sajnos túl sok volt a unalmas rész, ahhoz, hogy jónak nevezhessem. Jó szívvel hármasra tudom értékelni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Michael Jan Friedman és Robert Greenberger: Hús és vér (Predator)

A könyv határozottan a legjobb Predator sztori, amit eddig olvastam. A Mindörökké Éjfélhez hasonlóan ez is a jövőbe helyezi a cselekményt. Az emberek már kizsákmányolták a földet, a gazdag és hatalmas mágnás családok kezébe került a hatalom. Az egyik ilyen família, a Ciejek. A családfő meghalt és épp az örökösödés kérdését akarják elrendezni a Felicity bolygón. Az egyik örökös jelölt, a fiatal Andar nem kapzsi és mohó, tisztára akarja mosni a családja nevét. Unokatestvére Derek, viszont mindent magának akar, ezért el akarja távolítani az útból. E célból a ragadozókat akarja felhasználni. Nagyon érdekes volt, hogy ezúttal az emberek megpróbálják a vadászokat felhasználni. Természetesen minden rosszul sül el. A helyet a szokottnál bonyolultabb lesz, egyrészt mert, az emberek itt egymás ellenségei is, illetve a ragadozók két klánja is ellenségesen áll egymáshoz. Az emberek oldaláról Andar, a ragadozók oldaláról Bet-Karh volt a kedvencem. A könyv előnye, hogy a ragadozók szemszögéből is bemutatja a dolgokat, azok kifejezetten jól meg voltak írva.

Izgalmas, gyors tempójú regény, egy kicsivel összetettebb karakterábrázolásokkal (legalábbis több Predator regényhez képest összetettebb. ) Ötös.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

George R. R. Martin: Varjak lakomája

 

Most végeztem a könyvvel. Szerintem Martin az előző részekhez hasonlóan remek fantasyt írt. Én mondjuk egy kicsit hiányoltam a regényből a törpét, Tyriont, de hát ugye ő a következő könyvben kap majd fontos szerepet. Annak viszont örültem, hogy más szereplők szemszögeiből is szemlélhettük a történéseket: például Cersei meg Brienne szála kimondottan tetszett. A Greyjoy-os szálak már nem igazán jöttek be, de inkább olvastam róluk, mint Daenerys-ről...

Szóval nagyon tetszett a regény, de most egy időre abbahagyom a Song of Ice and Fire olvasását, inkább a sorozatra koncentrálok, meg belekezdek más könyvekbe. Megjegyezném, hogy a Királyok csatája után ez a rész tetszett a legjobban. Nálam így vannak a könyvek tetszési sorrendben:

 

1. A Clash of Kings

 

2. A Feast for Crows

 

3. A Storm of Swords

 

4. A Game of Thrones

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nathan Archer - Predator: Betondzsungel

Az első Predator regény, amit életemben olvastam. Már régóta megvan, úgy talán 2-3 éve, de még csak most jutottam el odáig, hogy elolvassam.

Szerintem a történet olyan, mintha a Predator 1-2 filmeket vegyítették volna. Az eleje ugyanis New York-ban kezdődik, egy drogháborúval, aminek a kellős közepébe belecsöppenek a földönkívüli vadászok. Ez az esemény nem lehet túlságosan ismeretlen azok számára, akik már látták a Predator második részét, hiszen az is egy drogháborúval kezdődik, annyi különbséggel, hogy a helyszín nem New York, hanem Los Angeles. Viszont a történet néhány fejezeten át egy közép-amerikai dzsungelben is játszódik, ami engem leginkább a Predator 1-ben megtörtént eseményekre emlékeztettek. Ezért is gondolom úgy, hogy a történet részben a két film egyvelege.

Vannak azonban nagyobb hibái is a regénynek: például a Schaefer nevezetű főszereplő néhol Dutch bátyja, néhol pedig az öccse. Vagy megemlítik a regényben Arnold Schwarzenegger nevét... Na, ez már szerintem egy kicsit túlzás. Emellett még helyesírási hibákban is bővelkedik a könyv. Ráadásul a szerző szerintem nem túl választékosan fogalmazott, de nem volt annyira rossz. Például azokat a jeleneteket, amikor a Ragadozók felbukkannak és harcolnak, kiválóan leírta.

A vége szerintem egy kicsit összecsapott lett. A Ragadozók megmutatták magukat a nyilvánosság előtt, ami a filmektől eltérően számomra egy kicsit furcsa volt, hiszen a filmekben mindig csak néhány ember előtt mutatkoztak.

Összességében szerintem egész jó regény a Betondzsungel, a kisebb-nagyobb hibái ellenére is. Predator rajongóknak kötelező!

 

10 / 8,9

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is élveztem a Betondzsungelt, bár a Hús és vért, A vadászok szigetét és a Mindörökké éjfélt jobban élveztem.

 

Margaret Weis és Tracy Hickman: A hanyatló nap sárkányai

A könyv eseményei több évtizeddel A nyári tűz sárkányai eseményei után zajlanak. Elég sok esemény, melyekre a könyvben utalnak, a nálunk magyarul kiadatlan a Dragons of a New Age című trilógiában történtek. Így még a magyar olvasók számára is zavaró lehet pár dolog. Szerintem viszont Weis és Hickman nagyjából összefoglalták a könyvben a tudnivalókat, így nekem nem okozott különösebb problémát a dolgok megértése. Viszont a szerzőpáros korábban játszódó Dragonlance regényeinek ismerete mindenféleképpen szükséges. Eleinte féltem attól, hogy talán kevésbé fog tetszeni, mivel A nyári tűz sárkányai című könyv szépen lezárta a dolgokat, de tévedtem, szerencsére éppannyira élveztem a könyvet, mint a szerzők korábbi műveit. A könyv első fele elég lassan indul be, sok új hős és régi ismerős is színre lép.

 

 

 

Tas visszatérésének örültem, és annak is, hogy az eseményekben kulcsszerepet játszik. Palin egy végletekig meggyötört karakter lett, akinek célja a mágia visszaállítása. Aranyhold szintén a letűnt kor bűvöletében van. Laurana és Gilthas felbukkanásának kifejezetten örültem, és annak is, hogy tenni próbálnak valamit a Qualinestiben kialakult helyzet ellen. Az új szereplők közül kiemelkedő Medan marsall, Gerard, a lovag, Silvan és Mina. Medan meglepően becsületes. Gerard bizonyítani akar. Silvan szintúgy. Mina nem találtam ellenszenvesnek, hanem inkább elég rejtélyesnek. Az események a könyv közepe után jobban meglódulnak, elég sok minden történik. A végkifejlet nagyon cliffhanger-es, sok kérdés megválaszolása a folytatásokra vár.

 

 

Fantasztikus élményt nyújtott, a történet egyedi, a cselekmény sodró lendület és olvasás közben sok kellemes élmény megrohant a régebbi DL könyvekről. Kiváló darab.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.